Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nadir olarak karşılaşılacak yapı.

Status
    ÖzgürPaşşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    449
    Beğenilmiş
    221

Nadir olarak karşılaşılacak yapı.

daha önce yapmış oldugum tespit

1.jpg
    1x.jpg

2.jpg
    3.jpg
    4.jpg
    5.jpg
    6.jpg
    amero (03.Temmuz.2019), Asla (20.Temmuz.2019), DOIDYE (27.Haziran.2019), gezgin_99 (28.Haziran.2019), gülbahçeli (27.Haziran.2019), MaSTeR™ (27.Haziran.2019), mehmet36 (27.Haziran.2019), osi (28.Haziran.2019), Yalnız kurt1 (27.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Status
    karadag30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    23

Cevap: Nadir olarak karşılaşılacak yapı.

Emeğine sağlık kardeşim birazda açıklama düş bilen var bilmeyen var deyilmi ama
    ÖzgürPaşşa (28.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    449
    Beğenilmiş
    221

Hayırlı günler Cuma mız kutlu olsun

Kısaca hikayesini anlatayım yer zirve manzaralı beyaz kare icine aldıgım yer arkadaşın tarlası duvar ve kiremit parcaları var dedi resimle bakayım dedim resimleri görünce güzel bakalım dedik araziye cıkınca bosluk tespiti yapıp boşlugun sınırlarını belirleyıp cerceveye aldım büyüklügünü belirledim sonra metal tespiti yaptım ve kurşuna bakınca mezarları tespit ettim dayı su havuzu icin uygun dedim

tepe ben burdayım diyor kurt var duramıyon girişine bakayım kolaydır belki deyil cıktım tepesine ne tümülüs nede taş öbegi ana kaya odayı icindekini giriş tünelini belirledim boslukta yan tarafıda gösteriyor ulenn var bu iste bi gariplik vatandaş mezarı vardır her hal diye düşünüyom bir kactanesine bakayım kafadaki soru işaretini kaldırayım dedim bosluga bakıyom büyük mezara uymuyor altaki oda izasında dedim bu is citti bosluk genisligini belirledim tünel bu dedik git git bitmiyor tepeyin yanından le yapıyor alttaki odaya giriyor cizimde görüldügü gibi bu şekilde yapı ile ilk karşılaşıyorum umarım yazdıgım yeterli olmuştur aga @karadag30
    Asla (20.Temmuz.2019), karadag30 (29.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Status
    karadag30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    23

Alıntı ÖzgürPaşşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı günler Cuma mız kutlu olsun

Kısaca hikayesini anlatayım yer zirve manzaralı beyaz kare icine aldıgım yer arkadaşın tarlası duvar ve kiremit parcaları var dedi resimle bakayım dedim resimleri görünce güzel bakalım dedik araziye cıkınca bosluk tespiti yapıp boşlugun sınırlarını belirleyıp cerceveye aldım büyüklügünü belirledim sonra metal tespiti yaptım ve kurşuna bakınca mezarları tespit ettim dayı su havuzu icin uygun dedim

tepe ben burdayım diyor kurt var duramıyon girişine bakayım kolaydır belki deyil cıktım tepesine ne tümülüs nede taş öbegi ana kaya odayı icindekini giriş tünelini belirledim boslukta yan tarafıda gösteriyor ulenn var bu iste bi gariplik vatandaş mezarı vardır her hal diye düşünüyom bir kactanesine bakayım kafadaki soru işaretini kaldırayım dedim bosluga bakıyom büyük mezara uymuyor altaki oda izasında dedim bu is citti bosluk genisligini belirledim tünel bu dedik git git bitmiyor tepeyin yanından le yapıyor alttaki odaya giriyor cizimde görüldügü gibi bu şekilde yapı ile ilk karşılaşıyorum umarım yazdıgım yeterli olmuştur aga @karadag30
    Ağa senin fikrin nedir ben eski harabe bir kalenin bir km uzağada ki gözetleme kulesi okarak tahmin etiğim bir yerde benzer tespitleri yaptım ama öyle bir imkan bulupta soru işaretlerini gideremedim belki senin bir gayretin olurda tecrübeleri paylaşırız inşallah
    ÖzgürPaşşa (29.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    449
    Beğenilmiş
    221

kalelerde altlarda kacış gizli giriş olarak farklı yönlere giden tüneller vardır bu tünel bir km de olur beş km de ve tünel içine dinlenmek için ve erzak koymak için yerler yapılır

sen ne tespit ettin @karadag30
    Asla (20.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)