Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Küre Taşlar

Status
    bilgeadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    2

Küre Taşlar

Arkadaşlar aşağıdaki küre taşlar hakkında bilgi verebilir misiniz?<br>
    <br>
    Asla (11.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    yabadabadu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    9

Cevap: Küre Taşlar

bizim koyun disinda bolca bulunuyor bu tas yapilarindan ve isin garibi iscilik var gibi duruyor, birkacini yerinden soktugumde dogal olusum oldugunu gorup sasirmistim..
    Asla (12.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    916
    Beğenilmiş
    161

Bende bunlardan Mamasın köyü var orada gördüm bolca mevcut, doğal olarak.
    Asla (12.Temmuz.2019), bilgeadam (03.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    ArGoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    15

3 kure bir dikdortgen icinde farketti isen

Ve birbirlerine esit gibi duruyor

Sana sorum su acaba bu kürelerin alt uzantisina ayni ebatlarda toplam 8 veya 12 kure sigacak sekilde 3 kuredeki gibi dikdortgen yapi var mı alta dogru kirilmis ve dagilmis olabilr lakin kabasj belli oluyordur

Ayrica bana 3 kurenin oturdugu dokdortgenin kenarlarini olc ve uzerinde pusula tut bakar alt ve ustu hangi yon ve derecede
    bilgeadam (03.Temmuz.2019), Deathless01 (17.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    İyi bir sunum için burayı okuyunuz : http://www.defineyolu.com/definecili...e-sonrasi.html

Nasip İse Gelir Hint 'ten Yemen 'den , Nasip Değil İse Ne Gelir Elden . . .

Tırtılın Yolun Sonu Dedigi Yere USTA Kelebek Der. . .

Status
    ArGoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    15

Ayrica 3 kurenin resme bakar iken saginda iyi inceleme yap orada kabaran birseyler de var ilk once temizle ardindan su dök ve kurumaya yakin iken islak hali ile degil karistirma bolca resim cek
    bilgeadam (03.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    İyi bir sunum için burayı okuyunuz : http://www.defineyolu.com/definecili...e-sonrasi.html

Nasip İse Gelir Hint 'ten Yemen 'den , Nasip Değil İse Ne Gelir Elden . . .

Tırtılın Yolun Sonu Dedigi Yere USTA Kelebek Der. . .

Status
    bilgeadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    2

Alıntı ArGoS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrica 3 kurenin resme bakar iken saginda iyi inceleme yap orada kabaran birseyler de var ilk once temizle ardindan su dök ve kurumaya yakin iken islak hali ile degil karistirma bolca resim cek
    şu an bulunduğum yerde değil. oraya gidince söylediklerinizi yapıp resimleri buradan paylaşırım...
    ArGoS (03.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    9

3 unun de altinda murc deligi var yani birileri yoklamis kaya kasa falanmi diye belli ki ama birakmislar ..

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

Doğal değiller, yalnız sanırım daha önce 3 tane de değilmişler. İlk fotorğafta sol devamında 4. varmış ve yerinden sökülmüş diye düşünüyorum. Hatta sökülüp boş yuvası kalması bir yana üst kısmıyla bağlantı noktasında çerçeve sıvasının çeyrek dairesi bile duruyor. Belki sola doğru daha devamı bile vardı.

Ayrıca bu haliyle de sağdaki ikisi kubbe ama soldaki tek kalanın üstü düz...

Gittiğinizde yeni fotoğraflara ilk karenin olduğu yeri yine aynı açıdan ama az daha geriden ve daha sonra nasıl bir noktada olduklarını görebilmek için bir de daha da geriden çekmenizi tavsiye ederim.

Benim bunlarla ilgili bir kaç fikrim var da şimdilik erken. Çünkü istediğim bir şeyler varken aynı noktada istemediğim bir şeyler de var, henüz tam emin olamadım ama eski bir çeşit mezar detayları olabileceğini düşünüyorum.

Ha sonradan bozup bu forma sokup şifrelendiyse de ayrı konu tabi, mümkündür...
    Hadid 57 (12.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    9

bu kure taslari cikarmak o kadar zor degil emin ol bir balyoz keski murcla yalniz halledersin, cikarinca dogal oldugunu goreceksin ama icin rahat eder en azindan. ustteki arkadas 4.ncu varmis ama sokulmus dedi sence gercekten icinde biseyler olsaydi 4 ncude, diger 3 nu birakip giderlermiydi sokmusse bile dogal oldugunu gorup digerlerini birakmis tipki bnm gibi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

Alıntı yabadabadu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kure taslari cikarmak o kadar zor degil emin ol bir balyoz keski murcla yalniz halledersin, cikarinca dogal oldugunu goreceksin ama icin rahat eder en azindan. ustteki arkadas 4.ncu varmis ama sokulmus dedi sence gercekten icinde biseyler olsaydi 4 ncude, diger 3 nu birakip giderlermiydi sokmusse bile dogal oldugunu gorup digerlerini birakmis tipki bnm gibi.
    Size de merhaba alttaki arkadaş, ne zaman tanışacağız diye sabırsızlıkla bekliyordum zaten, aslında yazmayacaktım ama böyle bir cevap hakkı tanınıp da böyle güzel bir fırsatı tepmek hem hoş olmaz hem de görmezden gelip de sizin gibi 10 senedir buralarda olan bir ismin sorusunu cevapsız bırakıp ayıp etmek istemedim. Çünkü büyük hayranınızım ve sizin gibi sadece burada bile 10 senedir bulunup da (daha da gerisini bilemiyorum) bu işlerde belli bir birikim ve tecrübeye sahip birinden öğreneceğimiz çok şeyler vardır mutlaka diye düşünüyorum.

Ayrıca bana 1 adım atana ben 10 adım atarım... Bana yürüyene ben koşar, bana koşana ise uçarım

Ayrıca anlayış ve sabır konusunda Fenerli ustama çekmemişim, ben hırpalarım

Şimdi müsadenizle benim de size bazı sorularım olacak öyleyse... Sepet dolusu güller gibi her bir soru size hediyemdir. Büyük donanımınızdan istifade edebilmek isterim.

Hem yanlış anlamayı başarmış olabildiğiniz kısımları da düzeltmiş olalım. Çünkü ben sizin dediğiniz gibi bir şey demedim. Hatta dediğim şeyle sizin dediğinizin uzaktan yakından alakası bile yok..

-------------------------------

Önce, manası olmasa da sırf sorduğunuz için sorunuza cevap vereyim. Gerçekten bir şey olsaydı bile burada en baştan kaç adet olduğunu bilmiyoruz ve içinde bir şey arayan amatörlerin kaç tanesini yok ettiğini de... Ancak son 3 tanesinin bırakılma sebeplerini de bilemezsiniz !

- Belki son 3 taneye sıra geldiğinde cendermeler "kolay gelsin gençler" dedi ve yarıda kaldı...
    - Belki çok daha fazla vardı ve işleri bitti ve işi bilen biri olup aynı sıradaki kalanlarına bakma gereği duymadılar.
    - Belki de birbirinden farklı sebeplerle yine baştan varsa da bir kaç tanesini bozup "boş bunlar be yaaa hadi yürüyüp gidelim zaten hava soğuk" deyip alıp başını gitti yurdum profesyonel definecileri...
    - Belki de yine mezar betimlemesi olup binlerce yıllık kubbelerden orada atıyorum 4-5-6 vs tane vardı ve başkaları binlerce yıl sonra farklı amaçla kullanmak için 3 tane bıraktı ve ayrıca ufak tefek dokunuşlarda bulundu...

Bilemezsiniz ve orada 3 tane duruyor olmasını "bunları bırakmış olamazlar" diye ele alamazsınız. Bu net ve kanıtlanabilir bir argüman olarak kabul edilemez. En ufak bir bilimsel tarafı da yoktur. (Siz özellikle bilimsel yaklaşan biri olduğunu belirttiğiniz için diyorum. Evet ona da geleceğim birazdan merak etmeyin )

Fakat yine özellikle sizin bilmediğiniz ama aslında isteyince, çalışınca, öğrenince gayet bilinebilecek şeyler de var...

Tabi bunun için emek vermeniz, ne bileyim arazide laf olsun diye dolaşmamanız, işaretleri ister arazide olun ister fotoğrafta görün yine laf olsun diye ve telefondan öyle düğün fotoğraflarına bakar gibi bakıp geçmemeniz gerekir.

Duyduğuma göre Papaz kaçtıyı biliyormuşsunuz. Peki 66 ya bağlama terimini bilir misiniz ? Eski bir kağıt oyunudur ve koz oyunlarının atası kabul edilir.

Bugün gençler pek bilmez ama internet yaygınlaşınca artık bilenleri de elbette vardır. Ben çocukken dedelerle kahvede oynardım da "sen bu oyunu nereden biliyorsun yahu" derlerdi bana. Çünkü orta yaşın bile bilmediği bir oyundu. Kamyoncu oyunu falan derlerdi eskiler...

Neyse ben de karşı argüman içeren sorularıma geçeyim yüksek müsadenizle ve 66 ya bağlamaya çalışalım bakalım..

--------------------------------

1) İçinde bir şey olması derken ? Ben hangi kısımda içinde bir şey olduğunu/olacağını belirtmişim gösterir misiniz ?
    2) Bunun niye içinde bir şey arıyorsunuz ki zaten ? Bu nasıl bir mantıktır ?
    3) Bu sizce de hem amatörlük hem cahillik hem de afedersiniz ama böyle kabak gibi duran bir şeyin içinde emanet aramak sizce de aptallığın daniskası değil midir ?
    4) Böyle açıkta ve dikkat çeken bir şey içine emanet koyup gidebilecek kişilerin sizce de katıksız geri zekalı olması gerekmez mi ?

5) Siz böyle bir yere bir şey saklayıp sonra da üstünü böyle kapatıp gider misiniz ?
    6) Arkanıza bakıp bir ben ne yaptım demez misiniz ?
    7) Amacınız saklamak mı yoksa ben yiyemedim gelip alın siz yiyin ama aynı zamanda öyle zekiyim ki bu kadar uğraşıp bir de bu zamanı ve emeği sırf bunu belli etmek için harcıyorum mu dersiniz ?

8) Ayrıca "sokulmuş" ile "sökülmüş" kelimelerinin anlamlarının 180 derece zıt olduğunu biliyor musunuz ?
    9) Telefon kullanıyor olmanız harfleri seçemeyeceğiniz anlamına mı geliyor ? Yoksa bu da bu işlerde öğrenmeye çalışma adına yaptığınız gibi yine sadece bir üşengeçlik midir ?

10) Ayrıca bir şeyin içinde/altında bir şey olmaması doğal sonucu mu çıkarıyor ?
    11) Olaylara bilimsel yaklaştığınızı ve yüzeylerdeki çizgileri birşeylere benzeten diye tabir ettiğiniz paint definecilerinin aksine işi bilen biri olarak; Böyle bir sonuca (kaldırınca doğal olduğuna) nasıl ulaşabiliyoruz teknik ve bilimsel olarak izah eder misiniz ?
    12) Altında "ben doğalım gurcuklama daha fazla" diye etiket mi çıkıyor ?
    13) Bu işlerdeki bilginiz ve tecrübeniz ve ustalığınız bu konuda ne diyor ?

14) Hep bu mantıkla hareket edip siz de arazide işaretleri bozan/yok edenlerden misiniz ?
    15) "Aklında kalacağına kafan rahat etsin" şeklinde sığır çobanI mantığıyla arazide bunca yıl kaç işaret bozdunuz ya da konuda yazdığınız gibi bozulmasına vesile oldunuz/oluyorsunuz ?
    16) Böyle bir yaklaşımı etik buluyor musunuz ?

17) Siz de birçok insan gibi fotoğraflara laf olsun diye mi bakıp geçiyorsunuz ?
    18) Fotoğrafları yan sekmede açıp büyütüp ya da aynı zamanda bilgisayarınıza kaydedip yaklaştırıp inceliyor musunuz ?
    19) Farklı zaman dilimlerinde yeniden baktığınız gerçekten alıcı gözüyle incelediğiniz oluyor mu ?
    20) Yoksa telefondan yazdığınız gibi yine fotoğraflara da yalnızca telefondan bakıp onlara da laf olsun diye öylesine bakıp ve yine laf olsun diye yazıp geçenlerden misiniz ?

21) Yine sadece bu fotoğraflarda siz sadece tümbe taşları mı görebiliyorsunuz ?
    22) Yani sizce burada (size göre) tek şüpheli olabilecek ama o da doğal olan kısım yalnızca bu tümbeler mi gerçekten ?
    23) Size göre doğal olması yanında bu karelerde dikkat çeken yalnızca bunlar mı var gerçekten ?
    24) Arka yüzeyin (en düz görünen kısımların dahi) ayrı bir horasan sıvama olduğunu, bunca senede öğrenemediniz mi cidden ?
    25) Bu işlerde bildiğiniz işçilik türleri nedir ?
    26) Kaç çeşittir ve hangi özellikleri barındırıp kendi içlerinde ayrıca kaç farklı kategoriye ayrılır ?

27) Oradaki delikler kesinlikle murçla kontrol deliği midir ?
    28) Öyle olabilme ihtimali % 1 de olsa olabilse bile bunu hemen bu karelerden şrak diye anlayabiliyor musunuz ?
    29) Bir yandan onların murç deliği olduğuna eminken diğer yandan yine aynı cümlede bunların kontrol amaçlı olduğunu sonucuna nasıl varabildiniz.
    30) o kısımlara murç sokan kişi neden devam etmedi ?
    31) Kontrol amaçlı kişinin amacı sizce neydi ve neyi kontrol ediyordu?
    32) Yerlerinden çıkarmak da dediğiniz gibi kolayken neden murcu tam sokup bunları da oturtulmuş yuvalarından sökmedi ve neden birini bitirmeden diğerine geçti?
    33) çaktığı murçların bu küre diye nitelendirdiğimiz taşların dibine kadar indiğini buradan görebildiniz mi ?
    34) ve bu murcu kontrol amaçlı sokan kişi murcun ucunun neye değmesini bekliyordu da taşları yerinden kaldırmadan altını kontrol edebilmiş oldu ?
    35) o hareket ile; "altı toprak mı taş mı ?" sorusunun cevabı bile yerine göre kolayca belli olamayacakken orada bir şey olsa dahi bunu murç sokup da
    nasıl anlayabiliyoruz?
    36) Her kasada boşluk olmak zorunda mıdır ?
    37) Her gördüğümüz delik, kontrol amaçlı, günümüz murcu, matkap/hilti delikleri midir ? Böyle olmak zorunda mıdır ?
    38) Bu deliklerin de işarete bağlı orijinal olup olmadığını telefonun ufacık ekranından ve zaten laf olsun diye bakarak lap diye nasıl belirleyebildiniz ?

39) "4. olup sökülmüş" dediğim cümleyi gösterir misiniz ?
    40) O cümlede "sol devamında 4. varmış ve yerinden sökülmüş diye düşünüyorum" denmiş olmadığına emin misiniz ?
    41) Düşünmek ile öyle olduğuna emin olmak arasındaki anlam farkını biliyor musunuz ?
    42) Mezar betimlemeleri hakkında neler biliyorsunuz ?
    43) Birbirinden farklı binlerce belki onbinlerce medeniyetler dahil toplam kaç medeniyet özelliği biliyorsunuz ? ve bunlar kendi arasında kaça ayrılıyor ?
    44) Sizce dünyanın yaşı kaç ve kaç medeniyet yaşamış olabilir ? ve bunların kaçı hakkında ne kadar bilgiye vakıfsınız henüz ?

45) 2 tümbenin, oradaki bilmem kaç bin yıl yaşındaki mezarda yatan olası bir kadının göğüslerini temsil etmediğini bana kanıtlar mısınız ? ve üst kısımda da işçiliği az dandik ama yine de dikkatli bakınca o göğüs olabilme ihtimalini bile ele aldığım tümbelerden en sağdaki 2 tanesinin sahibi olan kişinin yüzü olarak sembolize edilmiş bir hat ve 2 gözün bile olması gereken yerlerde minik dokunuşlarla bulunmasının tesadüf olup olmadığını bana kanıtlar mısınız ?

46) Yanında da bir kadın daha olup aslında 4 tümbe ile 2 çift kadın göğsü betimlenmediğini ve orada tek mezarda 2 kadının yatıp yatmadığını ya da yatmıyor olabileceğini bana net bir şekilde kanıtlar mısınız ?

47) Kadın mezarı olması için illa bilinen belli başlı oyma türleri mi olmak zorundadır ?

48) siz hiç parmağınızın bile sor girebileceği sunak gördünüz mü ? ya da böyle bir sunak olması mezar sahibini önemsiz mi yapar ?

49) Bunların arazideki birer oluşum tepeleri temsil edip etmediğini bana net şekilde kanıtlayabilir misiniz ?
    50) Bu tümbelerin orada oturtulmuş ve "10 yaşında bir çocukken bile kolayca görebileceğim şekilde" etraflarının da yine harçla sıvandığını gerçekten göremiyor musunuz ?
    51) o harç kısımlar sizin için yanardağ patlaması ardından lav izleri midir ?
    52) Gözlük kullanıyor iseniz numarası kaç ?

53) 4. olduğunu düşündüğüm kısımdaki ve tam da diğerleriyle aynı ebatta birden oluşan o anlamsız boşluğun nedeni hakkındaki düşünceniz nedir ?
    54) Yine bu dediğim kısımdaki boşluğun, hemen üst düz yüzey kısmında uçtaki (aynı diğer tümbelerin çevresini saran harçtan) çeyrek dairelik kısmın orada durduğunu göremiyor musunuz ?
    55) Ya da bu kısmı görüyorsanız onun ne olduğunu düşünüyorsunuz ?
    56)Yoksa zaten oradaki başka hiç bir detayı da göremediğiniz gibi fotoğrafı da hiç incelemediniz mi ?

57) Bu 2 buçuk tümbenin, buçuk dediğim en soldakinin üstünü kontrol amaçlı mı traşlamışlar ? O neden diğer ikisinin özelliklerini birebir taşımıyor ?
    58) 3. yü kıran şansına bunun üst kısmını muntazam koparmış bile olsa, bu taşı da
    59) Yine bu şu an ayakta kalabilmiş 2.5 dan 3 tümbenin ayrıca murçla bir dikdörtgen yapılarak bunun içinde gösterildiğini gerçekten fark edemiyor musunuz ?

60) Oradaki çerçeveyi oluşturan net murç izlerini sizce rüzgar mı yapmış ? Yoksa bir sincap gelip bu garip duran tümbeleri görünce "ne ayaksınız lan siz bilmiyorum ama çok hoşuma gittiniz" deyip kendi mi sınır çizmiş onlara ?

Yine 3 sene evvel;

Alıntı yabadabadu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tarz bilmecevari cümleler sizi etkileyip vay be adam engin bi derya hissi uyandırıyor olabilir ancak bende uyandırmıyor. adam yol gösterilmesi için konu açmış ama adama bilmece cözdürmek mi gerekiyor. bu mu bilimsel, mantıksal biilgiye dayalı definecilik?
    demiştiniz Fenerli ustama...

Öncelikle şu ara eklemeyi de yapmak isterim ki hiç kimse bildiği sahip olduğu sırları ulu orta dökmek zorunda değildir. Sırf biri yardım istiyor diye konu açtı diye kimse kimseye değerli bir bilgi vermek zorunda değildir. Kaldı ki yine de fazlasıyla cömert şekilde verilmekte olup o yorumunuzun olduğu konuda ise usta bilmeceli bir şey yazmamıştır bilakis gereğinden fazla detay bile vermiştir. Orada bilmece olan nedir en ufak fikrim olamadı, çünkü yok. Olsa bile tepki verme hakkınız yok ama zaten yok.

Neyse, gelelim bilimselliğinize...

sorum şu:

61) Sizin ise bilimsel, mantıksal ve bilgiye dayanan profesyonel yaklaşımınız "kır/kaldır bak altında bir şey var mı, eğer yoksa doğaldır" bu mudur ?

62) Her yorumunuz kibarca görünse de ya da bazıları tabi ki normal olsa da yine dayanamayıp arada derede her kendinizce yakaladığınız fırsatta sırf insanlar sizin gibi görmüyor düşünmüyor farklı şekilde ele alıyor diye hep bir üslup sorunlu, dalga geçen ya da yorumlara saygı duymayan ve sataşan ya da sataşma özellikleri barındırmak zorunda mı ve bunu senelerce yaparak nasıl bir başarı ya da mutluluk temin edebildiniz ? Kendinizce egonuz tatmin olabildi mi ?

Hadid57 ustaya dediğiniz "kardeşim geçmiş olsun, sen ne kullanıyorsun cidden?" sorunuzdan tutun da Lazurayy arkadaşımızın bile konuya dahil olup size o gün tepki verme gereği görmesine, kısa süre önce "mabadsa işaretin manası çok derin :D " şeklindeki dalga geçen ifadenizden tutun da (ki evet komikti güldüm ama gerek yoktu) "kayada kadın cinsel organı görebilmek neyin kafası? / hangi derece bu? " gibi daha vajina işaretinden bihaber olan, mantıksız gelen ama vajina ve rahmin dünyanın tüm medeniyetlerindeki doğurganlık kutsallık annelik ve daha bilimum konular adı altında ne kadar yüce bir kavram olduğunu bile bilmeyen/düşünemeyen sizin, dediğim gibi yıllar içerisinde türlü huyunuz olmuş zaten...

Vajina işareti ve rahim bundan 5 bin yıl önce de önemliydi ve bu işaretlere ve sembollere de yansımış, Hristiyanlıkta da çok önemliydi, İslamda da önemlidir, bugün de önemlidir ve dünya zaten temelde bunun üzerine kuruludur. Vajina ve rahim olmazsa doğum olmaz doğum olmazsa yaşam diye bir şey olmaz.

ve oluşumu, evrenin meydana gelişini bile sembolize eden bu kadar önemli bir şeyin işaret olabilmesi neden size mantıksız geliyor bilmiyorum ama işaretler herkesin görebileceği haçlardan kare yuvarlak üçgen oymalardan ibaret değildir. Daha milyon şey vardır ama vajina ve yerine göre rahim dediğimiz şey tahmin bile edemeyeceğiniz kadar önemlidir.

ve bu sizin tabirinizle "paint definecileri" nin uydurduğu bir şey olmayıp sadece Hristiyanlıkta bile başlı başına bir ana konudur.

ve yine bu sembol aynı zamanda ichthus (iktus) dediğimiz dik duran balık olan Hristiyanlığın en önemli sembollerinden de biridir mesela görebilene ve paintte çizebilene:

Nasıl bilimsel yaklaşımlarım hoşunuza gidiyor mu ? Güldüğüme bakmayın bunlar ayıp değil, burada bilimsel inceleme yapıyorum istediğiniz gibi ve bilim bunlarla şaka yapmaz.

ve yine bu sembolün sadece bir kadının bacakları arasında kalmayıp türlü yerde türlü şekilde kullanıldığını da biliyor muydunuz ?

ve bu kadarla da kalmayıp bu formun tüm dünyada mimari yapılarda da kullanıldığını biliyor musunuz ?

durun hızımı alamadım daha da arttırıyorum...

kiliselerden bugün cami olan yapılara, bildiğiniz ya da bilmediğiniz bir çok kutsal mekanın içindeki ana mihrapların, hocanın arkasında namaz kıldığınız kısmın, kapıların, ara geçişlerin, pencerelerin ve yer yer kitabe alınlıklarının ve hatta çeşmelerin kemerlerinin bile aslında bu olduğunu, buradan geldiğini ve buna yani rahme bir gönderme olduğunu biliyor muydunuz ? ya da bilimsel olarak bunları hiç oturup düşünme gereği duydunuz mu vajina işaretine gülerken ?

Sudaki yansımasıyla beraber nasıl çok güzel değil mi ? Her şey sizin sadece gördüğünüz kadarı olmayabilir !

Bundan sonra eski cami, türbe vb türlü yapı önünden geçerken özellikle pencerelerine daha dikkatli bakın...

Durun size bir de bonus vereceğim elim değmişken. "Bilgi paylaştıkça çoğalır"cılara gelsin bu da benden hediye:

Yine bu vajina ve rahmin aynı zamanda üçgen türlerinden biri olup, Y olup ve dere çatallarıyla bile bağlantısı olup, fakat literatürdeki adının ise Yoni den geldiğini ve dahası ne alaka ki denebilecek şekilde at nalı ve buna bağlı olarak omega anlamı taşıdığını da biliyor musunuz ?

Alın size Yoni:

ve hepsi bir yana koskoca Yaradanın bile isimlerinden biri (anne özellikleri adı altında; merhamet ve şefkat gösteren manasına gelen) Rahim iken, ve çok afedersiniz ama hayatın br geçeği olup hepimizin bildiği üzere; benim, senin, hepimizin, herkesin çıktığı yer orası iken, bu kadar kutsal bir şey iken sen kalkıp da vajina işareti olabilmesine olanak verme ve bir de üstüne gülüp dalga geç insanlarla...

Sonra da bilimin adını anıp bir de milleti falcılıkla suçla, hem de bir kaç şey öğrenmiş diye kendini usta sanıp oturduğu yerden herkese sataşıp kafa bulup eğlenerek

Daha neler neler var bunlar hiç bir şey de bu kadar bilgiyi kendi adıma yeterli görüyorum. Fazla bile kaçtı da neyse...

Bahaneyle bir şeyler öğrenin bari, hiç bir şey öğrenmedim demeyin.

Neyse uzatmayalım 66 ya bağlayalım...

63) Aslında bu işlerin bildiklerinizin yüz bin katı kadar bilgi ve detay içeriyor olabileceğini hiç düşündünüz mü ? Her noktada hazırlanmış olan her türlü işaret ve kurguyu yapanların sizden 100 kat zeki olabilip aslında yaptıklarını bilseniz korkudan bir daha araziye bile inmeyeceğinizin olasılığını hiç ele aldınız mı ?

64) Gerçekten yapıcı ve birilerine faydalı olmak, (bilginiz çok kısıtlı olduğu için olamasanız da) ama en azından olmaya çalışmak, bunu denemek, en azından sataşmadan dalga geçmeden hareket etmeye çalışmak bu kadar zor mu, bu sizin için büyük bir eziyet mi yoksa hobi olup haz mı duyuyorsunuz ?

65) ve kurallarımızı yıllar içerisinde bir çok kere ihlal etmenize rağmen (insanlar unutabiliyor oysa sizin 2010 dan bu güne birbirinden farklı türlü sataşma örneğiniz ve dalga geçen, saygısız çocukça yorumlarınız mevcut) size hala sabırla anlayış gösterildiğinin farkında mısınız ve bunun sınırlarını zorladığınızı biliyor musunuz ve daha da önemlisi aslında bu tepkimin de kesinlikle yukarıda yazdığınıza olmayıp, bana yukarıda yazdığınıza en ufak sinir olmayıp bilakis 9 senelik yaptıklarınıza da kısmi bir toplu geri dönüşüm olduğunu biliyor musunuz ?

Arkadaşımızın bu noktasına doğal derken, "önceki konuda olan küreler işte bakın burada" deyip açtığı diğer konuya ise "ooooov tam kayalık mezar bölgesi" diyen siz, daha bu kısmın doğal olup olmadığını bile göremiyor, hiç bir detayı yakalayamıyor ve başka fotolarla bölge gözünüze sokulunca fikriniz değişse de hiç bir şey olmamış gibi devam edebiliyorsunuz.

66) Fakat her şeye rağmen eğlenceli bir tarafınız da var şimdi en azından bu konuda hakkınızı yiyemem, buraya bir renk kattığınız doğru

Tanıştığıma memnun oldum.

Selamlar
    Alarmala^bomba (11.Temmuz.2019), bayatlifirari (18.Temmuz.2019), bilgeadam (05.Temmuz.2019), Deathless01 (17.Temmuz.2019), definesever (01.Ağustos.2019), erkan (04.Temmuz.2019), gülbahçeli (08.Temmuz.2019), Hadid 57 (12.Temmuz.2019), KUTAY (16.Temmuz.2019), MaSTeR™ (04.Temmuz.2019), mito (09.Temmuz.2019), Orkun (05.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)