Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Küre Taşlar

Status
    keskingöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Cevap: Küre Taşlar

Ekmek diye tabir ettiğimiz sembol.
    Kaya mezarını tasvir eder. Sunak ve balıktan önce bunlar kullanılırdı. Ülkemizde sıkça bulunur fakat, soygun yemiş mi?
    O da size kalmış. Tespit gerek..
    kolaylıklar diliyorum.
    DOIDYE (11.Temmuz.2019), Hadid 57 (12.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    yabadabadu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    9

ben de memnun oldum diyeyeim de adet yerini bulsun.. ama daha ilk paragraftaki kucuk goren, alayci, imali sozlerinizi amator bir defineci olarak ne yazik ki hemen farkettim, demek ki siz caktirmadan laf sokmayi pek beceremiyorsunuz sn ustteki arkadas sizin gibi uzun uzun yazip bilge adamcilik oynamayacagim ama bu kadar emek harcadiginiza gore sizde epey bir etkim olmus ne mutlu bana, kendimle gurur duydum, koltuklarim kabardi ve hatta aman Allahim bu ne buyuk bir lutuf..
    1- siz 1 degil 10 sayfa da burda bize o engin bilgi ve birikimleriniz de aktarsaniz bu o kayalarin dogal oldugu gercegini degistirmeyecek, dediginiz gibi ben de siz de paint definecisi degiliz, bizzat tecrube etmedigim ve ya cok guvendigim kaynaklardan bilgilendirilmeden bazi konulara,isaretlerle vs yorum yapmiyorum,
    2- bakir cubuk biryere dondu diye oradan haftalarca kazi yapip yer alti sehirleri olusturan bir milletten bahsediyoruz. sizce boyle olusumlarin oldugu bolgede bu 3 arkadasi yoklamadan orayi terkedermi bizim milletimiz.
    3-bazi konularda alayci oldugum dogru ama cogunlukla kendime hakim oluyorum ama olamadiklarim icin de kimse alinmasin.

arsivinizi acip bize vajina seklinin dunyaya olan etkisini gosterdiginiz icin de ayrica minnet borcluyum.

Turkce karakter kullanmiyor olmam usengeclik degil yurtdisinda yabanci klavyeden yazdigimdandir.

Hasil-i kelam selam ve sevgilerle kalin.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Teşekkür ederim, adetlerimiz önemli tabi unutmamak lazım...

Becerememekten ziyade tercih meselesi diyelim. Demek ki üstü kapalı yazma gereği duymamışım. İsteyince üstü oldukça kapalı yazabilecek yeterliliğe sahibim şükürler olsun. Fakat tarzım gereği zaten üstü kapalı da pek sevmiyorum, prensip gereği daha böyle dobra şekilde çatır çatır gerçekleri belirtmek daha bir hoşuma gidiyor.

Mesela zaten bilge adamcılık oynayabilmeniz için önce bir zahmet bir şeyler bilmeniz gerekmesi gibi

Kibar cevabınızdan dolayı ve beraberinde hazır seneler sonra idolümü yakalamışken bana yazdığınız 2. mesaja da cevap hakkımı kullanmak isterim müsadenizle Tabi bu kez biraz daha dostane şekilde...

Öncelikle bilmenizi isterim ki yukarıdaki çooook uzun görünen ve aşağıya bakınca da yine çoook uzun görünecek olan mesajlar evet bir emektir ama benim için ne eziyettir ne de öyle sandığınız gibi saatler sürdü. Klavyem klavyeniz aksine hem Türkçe hem de çoğu işte olduğum gibi yazımda da oldukça seriyimdir. Hem sağlam iş yaparım her zaman her konuda hem de hızlı olması gerekenlerde de hızlı... Ancak zahmetli bir iş de olsa fark etmez, tabi ki birilerine bir faydamız olabilecekse, bizi bir adım ileriye taşıyabilecekse, erinmem yazarım. Ne de olsa insanlar konuşa konuşa demişler ve burası da Twitter değil, forum.

Yoksa öyle günde 10 dakika bakarak 5 fotoğrafı hızlıca inceleyerek her gün de burada olsanız zaten yine bir şey öğrenemezsiniz. Hele böyle kapsamlı konuları sabahlara kadar tartışmak detaylı ele almak gerekir aslında...

Neyse uzatmayıp asıl konuya geçeyim.

Sizin hala inatla doğal dediğiniz (ama aslında sandığınız) kısmın doğallıkla uzaktan yakından alakası olmaması bir yana, ben yazsam da yazmasam da asıl değişmeyecek olan gerçek budur.

Ben size doğal olmadığını belki 10 farklı örnekle kanıtladım zaten yukarıda ama siz daha 1 örnekle bile kanıtlayamadınız doğal olduğunu... ve size sunulan kayda değer detayları da görmezden geldiniz.

Tabi siz de haklısınız, sevdiğim bir sözdeki gibi;

"Suçlamak, anlamaktan daha kolaydır. Çünkü anlarsan değişmen gerekir."

"Bence orası doğal" demek ya da "doğal olmasaydı kırarlardı, bırakmazlardı" şeklindeki bir cümle ise kanıt niteliği taşımadığı gibi fikir olarak bile ele alınabilecek yeterliliğe sahip değildir ne yazık ki

Ayrıca tecrübe etmediğim yerlere yorum yapmıyorum diyorsunuz ama yaptığınız yorumlar da insanlarla dalga geçmek üzerine olduğu için zaten bir şey ifade etmiyor. Bazen kendime hakim oluyorum ama olamadığımda da kimse alınmasın diye bir lüks yok burada... En azından burada 10 senede kimseye bir faydası olmamış, daha da çeşitli zararı olmuş biri olarak sizin yok... Tepkinin bir sınırı vardır ve hakaret bu sınır çizgisinin diğer tarafına aittir.

Sizin inanmadığınız gibi benim de inanmadığım hatta inanıp inanmamayı bile geçip ne olduğunu net gördüğüm yerlerde bile alakası olmayan yorumlar gördüğüm oluyor. Size arada bir bakmanıza rağmen 3 tane denk geliyorsa bana geliyor 300 tane...

Fakat ne yapmıyorum ?

Kimseye saldırmıyorum durduk yere, sebepsizce sataşmıyorum ve dalga geçmiyorum, gülüp hakaret etmiyorum sırf bilmiyor diye ya da gerçekten yardımcı olma amacıyla yazan ama bilmediği gibi göremeyen yanlış alakasız gören bir isimle kalkıp dalga geçmiyorum. Gülebilirsiniz, içinizden gülün öyleyse.

Ben de çok şeye gülüyorum burada, 3 senedir her gün gülecek şeyler okuyor, görüyorum. Gül gül öldüm 3 senede... Gülmekten ağzım oldu Joker gibi, ömrüm uzadı 30 sene...

Sizin birine kalkıp da "sen ne kullanıyorsun, geçmiş olsun kardeşim" ya da yine aynı şekilde "kayada vajina görmek neyin kafası?"

Yani net manası olarak: "Siz hangi uyuşturucuyu kullanıyorsunuz, hangi madde bağımlısısınız da neyin kafasını yaşıyorsunuz" şeklindeki cümleleriniz "kusura bakmasınlar, alınmasınlar" denebilecek cümleler mi ? Bunu arkadaş arasında espri olarak yapabilirsiniz. Burada kişiye direkt yüzüne bu şekilde yazamazsınız. Bu hoş değil...

ve bu bir kereliğine de olan bir şey değil, çok yerde çeşitli örnekleri olmuş...

Ha ama yapabiliyorsanız zekice ama tabi hakaret etmeden eleştiri yapabilirsiniz, gerçekten hak edene üstü kapalı laf da göndermenize saygım sonsuz (çok etik olmasa da) zekanızı takdir ederim en azından öyle bir durumda ama net hedef alıp hele ki anlamsızca dalga geçemezsiniz hiç kimseyle... Hem de zaten olan bir şeye bilmeyen bir kişi olarak saldırmanız daha da mantıksız...

Ha ama biri net şekilde bilmediği gibi kalkıp bir de ustalık taslıyorsa sürekli her fırsatta ve bir de yapmadığı halde şuradan şöyle sonuç aldım buradan böyle yaptım diye sallayan birilerini görürseniz ve piyasa yapmaya çalışıyorsa bir kişi, yine hakaret etmeden dilediğiniz gibi gönderme yapabilirsiniz. Ona bırakın kızmayı desteklerim bile... ama o kişiler bunu zaten hak ediyordur.

Ancak bundan da kesinlikle emin olmanız gerekir. Sırf siz bilmiyorsunuz diye hemen herkesi yok edemezsiniz, sırf sizin düşünceniz farklı diye algılayamadığınız zıt yazıları hemen yanlış şeklinde kabul edemezsiniz. Bu acımasızca ve yanlış olur...

Nasıl ki ben ya da bir başkası hiç kimse her şeyi bilemez ise, bu mümkün değilse, siz de her şeyi bilemezsiniz ve sırf size göre mantıksız olan bir şey illa yanlış anlamına gelmez.

2. sıraladığınız bakır çubuk ve akabindeki konuya geleyim...

Nasıl bir millet olduğumuzun elbette ben de farkındayım ama bu mantıkla her şeyi böyle ele alamayız. O zaman tamam bir şey kalmadı arazide deyip evimizde oturalım. Bırakalım hemen her şeyi, bitmiş diyelim kalmamış... Nasılsa doğal olmayan her şey ya alındı ya da yok edildi...

Böyle bir şey olabilir mi hiç ? Bu mümkün mü ? Neden mümkün olmadığını bile kanıtlarım ama akabinde yine muazzam birkaç bilgi paylaşmam gerekeceği için o kadarını yazamıyorum... Ne olur ne olmaz engin bilgilerimle sizi sarsmak istemem

Ayrıca daha konudaki taşların nasıl bir noktada olduğunu bile görmediniz. Milletimiz tamam hasar verir, bunu sever ve hatta zarar vermek zaten ata sporumuz ama emin değilseniz bilmiyorsanız göremiyorsanız bile bir durun hele bakalım...

Belki fazla yüksek bir noktada ve ulaşımı bir çok yere nazaran daha zor bir kısımdadır ?

Böyle bir yere iş bilen bile olsa yaşı varsa çıkamaz. Kilosu varsa çıkamaz. Kalbi tansiyonu varsa çıkamaz, Dizlerinde sorun vardır çıkamaz, üşengeçtir çıkamaz. Az kenarda kalmıştır tam o noktaya gitmeyen göremez, yorulmuştur arazide, bir çok noktaya bakmıştır, 100 metre daha gitmek zor gelmiştir, göremez...

Yani sotede kalmış ya da yine çeşitli sebeplerle ilgilenilmemiş/ilgilenilmeyen ama görülmüş olan onbinlerce yer var bu ülkede değil öyle 100-200...

ya da devamı uzun süre önce kırılmıştır mesela, bir şey yok zaten deyip tüm yerli halk biliyordur umursamaz bile doğal kabul etmişlerdir vs. isterseler her gün geçsinler yanından...

"Bizim insanımız bırakır mı hiç onu ?" diye bir mantık söz konusu bile olamaz. Hele hele "Bıraktıysa zaten doğaldır" şeklinde bir sonuca varabilmek ise algılamakta bile zorlandığım bir düşünce...

ama ben kalkıp size;

yurt dışında imkanlar daha da iyidir, peki siz orada neler kullanıyorsunuz ? Bu dedikleriniz neyin kafası tam olarak ? Ülke zaten çok stresli, pimi çekilmiş bomba gibi, bari tavsiye edin biz de kullanalım aynı şeylerden demiyorum.

Yanından binlerce definecinin geçtiği, bazı kısımlarına hasar verdiği ama hala bir çok detayının ayakta olduğu benzer çok nokta var. Aynı mantıkla her şey yok edilirse taş üzerinde taş kalmamış olması gerekirdi...

Alıntı yabadabadu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizce boyle olusumlarin oldugu bolgede bu 3 arkadasi yoklamadan orayi terkedermi bizim milletimiz.
    E döndüler ya işte... Saniyesinde kanıt size... Kırdılar mı ? Şimdi size göre bu arakadaşlar Japon mu ?

Hoş artık kırıldıysa bile emin olun sizin "kaldır altına bak bir şey var mı, yoksa doğaldır zaten" demenizden olmuştur. Başka kimse bir şey demedi ağırlıklı olarak doğal dendi, üzerinde durulmadı zaten deyip yok edilmiştir belki... O da belki...

Ya da daha da baştan bakalım olaya, bunu şüpheli görüp kıracak adam, neden gelip konu açıp bunu göstersin ? Zaten kırıp geçerdi değil mi ?

Yeterli oldu mu sunduğum kanıt ?

Tezleriniz 1 dakika bile dayanamıyor

ama durun tanışmamız hatrına size ben destek olayım bu konuda...

Sadece şu olabilir:

Şüphelenip kırılmıştır ama öncesinde fotoğraflar çekilmiştir(ki o da çok mantıklı gelmiyor o ancak eskiden fotoğrafı çekilmiş olan bir yer için olur daha çok) . Kırıp bir şey olmadığını görünce de "acaba bu işaret miydi" diye ele alıp konu açılmış olabilir. (Arkadaşımızın da günahını almıyorum, yanlış anlamasın, sadece mantık çerçevesinde bilimsel ve akla dayalı bir fikir sunuyorum, olasılıkları irdeliyorum)

Milletimiz çok çeşitli, karikatür gibi millet ama herkes de aynı değil... İnsanlar biraz geç de olsa bilinçlenmeye başladı ya da başlıyor... Fakat bunlara biz de destek olup doğruyu göstermek zorundayız. Kır kalkdır bak denmez her noktaya, hele emin değilsek ya da orası işaret olabilme potansiyeline sahipse diyemeyiz böyle bir şey.

Bir işaretten dolayı yön ve ölçü verip hedefi arazideki düz toprak olan bir noktayı, emin değilseniz bile hedef gösterebilirsiniz mesela... En fazla boşa uğraşır konu sahibi ve emek vermiş olur. Ertesi gün geçer yorgunluğu... ama işaret ya da işaret olma ihtimali olan kaya yüzeylerinde kontrol bile çok hassas olmalıdır. Bu tip noktalara "kır-patlat-arkasına bak-kaldır" gibi hasar veren/oranın şeklini değiştirecek ve bunu kalıcı şekilde yapacak işlem sözcüklerini yasal olsaydı bile diyemeyiz. Bunlar geri dönüşü olmayan hamlelerdir. Amatörlük bir yana bunlar kalıcı hasardır ve bu camiada iş bilenler arasında asla kabul görmeyeceğini biliyor olmanız gerekirdi.

Burada kasa düşüncesi ile ne işaretler bozuldu. Gördükçe yazılıp çizilenleri, ellerine ellerine vurasım geldi... ve ne zaman işarete biri işaretin üzerine çarpı koyduysa ve ben işaret olduğuna eminsem konuya yazma zorunluluğu hissedip onun kasa olmadığı mesajını bile verdim onlarca noktada... Sırf zarar vermesinler diye... Bu kadar kolayca bir şey geri dönüşü olmayacak şekilde yok edilmesin diye...

Siz ise 10 yıldır burada olan bir isim olarak bilip bilmemenizi geçtim hala işaret bozduruyorsunuz, buna vesile oluyorsunuz, amatörlüğün daniskasını gösteriyorsunuz ve hala bilimden, doğallıktan bahsediyorsunuz. Kaldır bak diyebileceğiniz taş tipleri böyle olmaz. Tarlanın kenarında üzerinde en ufak işaret de barındırmayan doğal görünen bir taş (ya da kendi içinde bir şey olmasa da altında olan ve haliyle zaten oraya konma da olsa doğal olan bir taş) için diyebilirsiniz. Belki yakınlardaki bir işaret bu doğal taşa yolluyordur ya da bir ağaç vardır yakınlarda vs... ve bu taşın altı ya da kendisi önemli olabilir. O taş kırılsa da önemli değil... Çünkü ya zaten içinde vardır ve kişi sahip olur ya da önemsiz bir taş daha eksilmiş olur, hepsi bu... (ama üzerinde işaret ya da işaret özelliği barındıran detaylar olmadığına % 100 eminseniz)

ama işaret de olsa bir mezarla da alakalı olsa bir betimleme çalışması da olsa, sırf size göre doğal diye kolayca doğal kabul edip kafanıza göre bozdurtamazsınız. Hele böyle bir yerde her yazılanı binlerce kişinin olduğu gördüğü bir yerde ben buna vesile olmam oldurtmam.

Dönerler, değerli arkadaşım bin sebeple dönerler...

Yarısını yok edip dönerler, işaretleri bozup dönerler, bazen de nerede ne arayacaklarını bilmedikleri için, doğal zannedip dönerler ya da yine aynı mantıkla asıl araması gerektiği şeyleri bilmedikleri için o kısımlara isteseler de (ki şükürler olsun) zarar veremeden yine dönerler...

İlla her şeyi son cm sine kadar yok edecekler ve "mission completed" deyip sigarasını yakacak değiller. Birçok şey kısmen bozuk da olsa, bazı şeyler yok edilmiş ya da bazıları duruyor da olsa ya da yine bazı şeyler biraz değişmiş de olsa gayet duruyorlar yerinde...

Aynı şekilde onbinlerce şey sırf doğal zannedildiği için bile güzelce yerini ve kendini korumaya devam ediyor.

Siz göremeseniz de, bilmediğiniz için doğal sansanız ve sanmaya devam edecek olsanız da...

arsivinizi acip bize vajina seklinin dunyaya olan etkisini gosterdiginiz icin de ayrica minnet borcluyum.

Hasil-i kelam selam ve sevgilerle kalin.
    Rica ederim ne demek bir faydam olabildiyse ne mutlu bana...

Size belki olmasa bile belki bir başka kardeşimizin ilgisini çeker, başkalarına bir şeyler öğretiriz, buna vesile oluruz en azından. Sonuçta yazılan hiç bir şey tek bir kişiye yazılmıyor. 20 sene de geçse gören okuyan, okumaktan üşenmeyen, araştıran ve gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyen kişiler ya da ileride aramıza katılan bilgiyi hak eden genç kardeşlerimiz için de var bunlar. Burası bir kaynak ne de olsa, kuru bir sohbet platformu değil...

Fakat arşivimi açmadım, hızlıca arayıp bulduğum görsellerdir yalnızca... Arşivim, açamayacağım ve paylaşamayacağım kadar değerli ne yazık ki...

Ha bu arada siz size olan hayranlığımdan dolayı yine de koltuklarınızı fazla kabartmayın, çünkü dediğiniz gibi aynı amatörlüğe rağmen oradaki kinayeyi de kolayca gördüğünüzden eminim

Anadolu'dan da yurt dışına sevgiler...
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    yabadabadu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    9

Selamlar yani sadede gelirsek dogal oldugunu dusundugum, hatta yuksek oranda emin oldugum bir olusum icin fikir beyan etmeden once siz ulu bilgeden izin istemeyi unutmayacagim bundan sonra, ayrica ozelliklerinizi bize aciklarken sahip oldugunuz bu asiri mutevaziliginiz karsisinda ` tevazunun fazlasi kibirdendir` sozu aklimda beliriverdi nedense unutmadan ben neyin kafasi gibi iki lafi bir araya getiremeyen ergenlerin populerlestirdigi kelimeler yazmam,populer ve salakca olan soylemlerden nefret ederim hatta.. mesajlarimi okumus biri olarak ne yazdigimi unutmus olmaniz beni uzdu, tavsiyem omega 3 tur ., ozetle zaman ayirip yazdiginiz icin tesekkurler bu gorsellerin akibetini yine onu paylasan kisi aciklarsa bu dogal, dogal degil tartismasi da son bulur.

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    949
    Beğenilmiş
    180

Başka bir takım sembollere benziyor yada çağrıştırıyor olabilir ancak buradakiler tamamen doğal, benim fikrim bu yönde
    Alarmala^bomba (11.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    60
    Beğenilmiş
    35

tavuk ve kanatları altında yumurtalar.degirmenemi kiliseyemi yakın.

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Selamlar yani sadede gelirsek dogal oldugunu dusundugum, hatta yuksek oranda emin oldugum bir olusum icin fikir beyan etmeden once siz ulu bilgeden izin istemeyi unutmayacagim bundan sonra, ayrica ozelliklerinizi bize aciklarken sahip oldugunuz bu asiri mutevaziliginiz karsisinda ` tevazunun fazlasi kibirdendir` sozu aklimda beliriverdi nedense unutmadan ben neyin kafasi gibi iki lafi bir araya getiremeyen ergenlerin populerlestirdigi kelimeler yazmam,populer ve salakca olan soylemlerden nefret ederim hatta.. mesajlarimi okumus biri olarak ne yazdigimi unutmus olmaniz beni uzdu, tavsiyem omega 3 tur ., ozetle zaman ayirip yazdiginiz icin tesekkurler bu gorsellerin akibetini yine onu paylasan kisi aciklarsa bu dogal, dogal degil tartismasi da son bulur.
    Siz hala gerçekten mevzunun buranın doğal olup olmadığı konusu olduğunu mu sanıyorsunuz ?

Ben yazdıklarımın bir çoğunu ufkun genişlesin diye yazdım. Senin gibi her hangi bir ikilemde değilim. Bu noktanın doğal olmadığını düşünmüyorum, zaten biliyorum.

Asıl mevzu sensin... ve öyle 2 gülüp geçtik diye, konuyu da yeniden en son doğallığa bağlayarak, yavaştan yavaştan kaçabileceğini ve 9-10 senedir yaptıklarının hesabını sormayacağımı ve yine gülüp geçeceğimi, hayatına da yıllarca burada yaptıklarına da kaldığın yerden devam edebileceğini mi sanıyorsun cidden ?

Saldırdığın ve dalga geçtiğin kişileri sayayım dedim de 15 den sonrasını bıraktım... Hepsi de birbirinden değerli isimler.

Seni perişan edeceğim haberin yok...

Hiiiç üzülme, tavsiyeni dinleyip omega3 alıp geleceğim ve başta senin olmak üzere hepimizin hafızasını pırıl pırıl yapacağım, hiç merak etme.

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Hiç üzülmeyin, neyse ki sizleri üzülmekten kurtaracak olan biri var her zaman burada...

Söyledikleriniz gerçek dışı olmasa cevap yazmayacağım ama zorunda bırakıyorsunuz işte, çünkü ben kafalarda soru işareti kalmasını sevmeyen biriyim. Sessiz kalıp da dediklerinizi onaylamış ya da kabul etmiş ya da kendimi savunacak bir şeyi kalmamış biri gibi susmuş görünmek istemiyorum.

Sadece tepki verseniz sorun değil, ama bir de alakası olmayan şeyler söylüyorsunuz. Dediğim bazı şeyleri çarpıtıyorsunuz ve cevap vermek zorunda kalıyorum.

Ayrıca ben daha size hiç bir noktada sataşmadım sadece cevap haklarımı kullanıyorum. Bu da önemli bir dipnottur.

Ben şimdi size her şeyi hatırlatacağım ama beraberinde hepimiz hatırlayacağız ve beraberinde de değerlendirmeye almak zorunda kalacağım ve bunu da haliyle bir sonucu olacak, o yüzden de alınmaca gücenmece olmasın. 9 sene böyle gelmiş olması 9 sene böyle devam edeceği anlamına gelmiyor. Çünkü siz asıl mevzu olan o saygısızlıklarınızı, sataşmalşarınızı 3-5 sene öncesinde bırakmamışsınız, devam ediyor...

Neyse keyfiniz bilir. Madem çok üzüldünüz unuttuğuma, hemen hatırlıyoruz çoğu şeyi...

Hakkınızda hayırlısı diyelim...

------------------------

omega 3 bulamadım, google da aratınca sağda Castrol şanzuman yağı çıktı onu aldım. Fakat bu daha etkili galiba hafızayı zehir gibi yaptı. hem de bütün kutuyu içip geldim. Hani neyin kafası bu diyorsunuz ya şanzuman yağının kafası şu an... Hafızamızı tazeleyelim madem ve görelim ne olduğunuzu hep beraber...

Sene 2014:

Konu sahibiyle dalga geçmeniz:

"15 dk dır fotografa bakıyorum en son nargile içen pelikan figürü görünce bıraktım :D bu nasıl işaret böyle :D"

ve konu sahibi bozulmuş haliyle yine de size kötü bir şey dememiş herkes farklı görebilir demiş ve saygı duymuş ama kırılmış tabi ki o bile çok net görünüyor... (ve mesele adamın yanılması değil sizin saygısızlığınız, benzettiyse benzetti sana ne ? dalga mı geçmen gerekiyor? )

--------------------

Sene 2014 devam ve başka bir konu;

"kayalardan birinde sanki elinde iphone twit yazan bi kız figürü görülüyor , ne ileri görüşlüymüş bu kayaya şekil verenler :D"

evet kesinlikle hiç ergen, ergenlerin popülerleştirdiği tipte salakça söylemler değil, çok haklısınız. Sonuna kadar katılıyorum.

--------------------

Sene 2015 konu sahibi sadece yaşadığı ve olan biteni aktarıyor ve zaten açıkça da bilgisi olmadığını belirtiyor. Yardım istiyor ve bilgisi dahilinde bir şeyler yazıyor.

Konuya bir kaç kişi daha bir şeyler yazıyor ve birden biri gelip herkesin susmasını sağlıyor, yazılmasına insanların bilgi ya da fikir vermesini engelleyecek şekilde konuyu baltalayıp gidiyor. Bilin bakalım bunu yapan kim ?

kurduğunuz cümle de şu:

"Masala gel." (adam, amcam tüfek bulmuş ve muhtara verdi ne olduğunu bile bilmiyorduk diyor ve devam ediyor, kendisi kurgulamamış ki neyin masalı... o konuda da mı uzmansınız ? )

ama sonuç: konuya iştirak etmek isteyenlerin geri çekilmesine sebep olmuşsunuz saygısız 2 kelimenizle... herkes tepki vermez, edebiyle çekilir. Sizin gibisiyle muhatap olmazlar yani anlayacağınız... ve zararınızı verip gitmiş olursunuz işte bu şekilde ve zaten burayı da umursamayan biri olarak siz rahatınıza bakmaya devam edersiniz ama buraya da bu zarar verilmiş olur.

Bitti mi sanıyorsunuz ? Başlamadım bile daha...

2015 devam...

önce bir geleneksel sporunuzu daha medeni şekilde yapmışsınız:

"hiçbir işçilik içeren iz , işaret yok. tamamıyla doğal bir kaya işte, her çizgiden mana çıkarılmaz boşa taban tepip kürek sallama dostum. varsa kayda deger işaretler onları resimle."

arkadan eski bir isim bir kaç detaydan bahsederek gömmüş sizi...

ama adam size sataşmamış. Konuya dair yazmış sadece ve geçmiş. size dair gönderme bile yok. Ancak siz bir şey bilmediğiniz için gömülmüşsünüz tabi.

yetmemiş başka bir isim sizi daha da güzel gömmüş üstüne cila çekmiş "kanalı görmedin sanırım vs" diyerek ama o da sataşmamış kibarca bilgilendirmiş gerçekten, yalnızca hepsi bu... sizinle ne dalga geçiyor ne bir şey diyor.

köşeye sıkışan siz "fotoğraf az olunca böyle oluyor işte" diyerek önce bir boşa almışsınız vitesi ardından da geri vitese takarak "dediğinizde doğruluk payı olabilir" vs vs devam etmişsiniz...

E noldu hani hiç bir iz yoktu ? Hani tamamen doğaldı büyük ustacığım ? Fotoğraf az ya da kısıtlı olunca sırf göremiyorsun diye (ki gören o haliyle de görmüş fazlasıyla her şeyi) doğal deyip kestirip atmak mı bilime dayalı defineciliğiniz ?

ya da size hiç tepki verilmeseydi, açıklama yapılmasaydı ya da sizden sonra kimse yorum yapmasaydı, bir çok insan belki de sizi haklı bulacaktı ! neyse ki güzel yapmışlar orada, çok iyi olmuş çok da güzel olmuş hem de...

Neyse devam edelim büyük usta, bunlar zaten önemli de değil asıl önemli olan ettiğiniz ayıplar...

Aynı gün:

"kaya doğa şartları gereği, yağmut kar vs aşınarak şekiiler oluşmuş, hevesini kırmak istemem ama bunlar doğal oluşum, ama eminim birçok hayalperest çıkıp şurda insan yüzü var burda balık toynagı var, bak burası topal ayı vs diye hayali işaretler gösterecek. karar senin burdan boşa ümitlenip vaktini de enerjini de harcama."

ilk cümlende sorun yok bak fikrini vermişsin ne güzel. ama ya 2. cümle ? Dayanamıyorsun işte illa sataşacan birilerine, huzur rahatsız ediyor çünkü seni oturduğun yerde...

İşte senin sana göre salama olan bunlara dayanamadığın gibi ben de hiç bir şeyden haberi bile olmayan ama olduğunu zannetmesi bir yana bir de böyle türlü saygısızlıklarla egosunu tatmin etmeye çalışan kişilere dayanamıyorum. Yani hem suçlusun hem güçlü, hem kel hem fodul...

aynı konuda sana kimse bir tepki vermediği halde gene duramıyorsun. Direkt 2. vitesle kalkıyorsun bu kez ve yeniden hemen ardından kendi mesajın ardından bir daha yazıp sebepsizce ve şuursuzca kalkıp bir de konu sahibine dönüp bir de ona dalışa geçiyorsun yetmezmiş gibi, adamı da konu açtığına bin pişman ediyorsun...

Harekete bak şimdi harekete:

"gerçi senin mesajlarını biraz okudum da kimsenin işkembeden işaret uydurmasına lüzum bırakmamışsın, bi beni görmemişsin kayada maşallah görmediğin işaret kalmamış, tavsiyem bir de ayık kafayla bakın kayaya :D"

ha okudun da adamı tartıp büyük bir usta olduğun için direkt herife verdin notunu öyle mi ? ulan millete sataşıp duracağına önce bir kendin öğren denyo...

son cümleye kadar neyse diyorum sınırları zorluyorum. ama son cümleni görünce film kopuyor bende ister istemez...

ve bak ben o gün yokum bile burada, ve sana burada yılların en sessiz sakin adamlardan biri bile tepki vermiş o yorumuna:

,,Birilerinin işkembesini karıştıracagına..!! Konuyla Alakalı Fikrin Varsa O'nu Paylaş..!! Taş Devrinden Kalma Fikirlerini Kendine Sakla..!! Yabadabaaa..!!

demiş... yani bir tek benim dikkatimi çekmiyormuş zaten bak yorumların ! Eskiden de hep böyleymişsin. Bilmem anlatabiliyor muyum ?

ama olur mu hiç ? o adama da bir dönüş yapıp ayıp etmeden durabilir misin ? Hele de pas gelmişken durur mu bizim oğlan ?

Dönüp cevap hakkı mahiyetinde adama diyorsun ki:

"konuyla alakalı fikrimi yazdım zaten doğal diye okudugunu anlayamıyormusun arkadaşım :D diğer hayalciler gibi fotografların sagını solunu paintle çizip şurda giriş var şurda şu işaret var diye sallasam ustam, hocam diye hitap ederdin dimi, sen de haklısın umut fakirin ekmeği ama azcık da kafa lazım.."

onun yorumunda sana ne hakaret var ? sadece tepki dışında ? fikirlerin çok ilkel demiş sadece, taş devrinden kalma demiş. Burada bir hakaret yok kaldı ki zaten senin saygısız tavrına verilmiş o cevap. Fakat sen şu normal görünen cevabında bile hakaret ediyorsun. hayalciler kısmını geçtim adama sende kafa yok diyorsun, salak diyorsun resmen. Ulan kafası olmayan o değil sensin ama farkında bile değilsin.

Bunun adı terbiyesizliktir ve dahası o adam senin baban yaşında ve dahası çok da düzgün bir adamdır yakınen de tanırım kendisini... kimseye asla sataşma laf bile yollamaz. Nasıl germişsen artık adamı demek...

-------------------

Bak şimdi ben seni nabıcam dur sen, beni de gerdin işte şimdi madem öyle sana hak ettiğin cevapları verelim öyleyse tam anlamıyla adalet yerini bulsun.

-------------------

sadece 4 gün sonra gene bir konuya yapılan yorumlar seni rahatsız etmiş ki "totonuzdan şekiller uydurup durmayın" vs demişsin. Sırf seviyesin yemin ederim. Seviye tavan...

Konu sahibi uğraşmasınmış, ah kıyamam sana ben nasıl da duyarlı, işaretleri tuz buz ettiren adamın duyar kasacağı tutmuş... Çok gene düşünüyorsun ya insanları...10 senedir buradaki insanlara yardım etmekten ölmüşsün gebermişsin gerçekten, öyle iyi ve yardımsever birisin gerçekten... o senin sadece bahanen, seni deli eden bir şeyleri bir şeylere benzetiyor olmaları... fotoğraflar silinmiş görmediğim için bir sey diyemem belki evet benzettiler (ki olabilir) belki de gerçekten vardı ona bir sey diyemem ama sana doğal geliyorsa bakar gecersin... kamu vicdanı triplerine girip, bunu bahane ederek millete sataşamazsın. ha sataşırsan da işte böyle sonuçlarıyla muhatap olursun ki daha bunlar hiç bir şey...

Beni deli eden senin sürekli sataşıyor ve dalga geçiyor olman...

neyse devam...

----------------

2016 yazı, sıcaklar seni germiş olsa gerek ki gene en ufak bilgin olmayan ama fikrinin bilgi düzeyinde ahkam kesebildiği bir cümleniz geliyor ekrana:

"yav biraki bu tilsimli sahipli gomu safsatasini artik, dunya kadar gomuler bulunuyor kuplerde vs yol kazilarinda ev temeli insaatlarinda. dini kullanarak para kazanmaya calisan namussuzlarin yillarca uydurduklari seyler bunlar. ottan b.ktan korkacaksaniz kazmayin zaten en iyisi."

genel anlamda yine hem saygısız hem inançsız (ki buna saygı duyarım ama saldırıya duymam) hem de boş beleş bir mesajı yine sallayıp mutlu olmuşsun kendince ve ortamı da germişsin tabi yine... bir kaç kısmında haklılık payın var evet doğru sömürücü çok ama tılsım hakkında bilgin ilmin tecrüben yoksa (ki evet yok) emin konuşma, bir gün yanlışlıkla bir demir tutarsınız da nevriniz döner nevriniz... oturup ağaçla sohbet etmeye başlarsın, dünyadan haberin yok bari saldırma görmezden gel... bu bu kadar zor değil.

kısacası inanmıyorsanız da saygı duyun saygı...

ki yine o konuda sana eski bir isim tepki vermiş...

ha bu arada bu konuların bir ortak özelliği de ne biliyor musunuz ? ne hikmetse senin dalış yaptığın ve böyle çeşitli terbiyesizlikler örneği gösterdiğin bu konular genelde devam edememiş... Herkes çekilmiş. Çok ilginç değil mi ? Neden acaba ?

Sırf zararsın sırf...

Neyse devam

-------------------

bak bunu ben de görmemişim.

yine aynı günler ve konu çalkaya ustanın "eşkıya kayıtları özel" konusu ve saldırın bu kez yine ortaya karışık yanarlı dönerli

"bol míktarda palavra eskiya kaydi fantazisinden baska bisey degil maalesef 20700 okka mal he vay be bunlarin her gomusu zate en az 15 000 okkadan basliyor ahahahah hikaye severlere gelsin bu hikaye de."

peki ya onlar................... neyse öğretmeyeceğim.

olmayan bilginizi zaten geçtim de gene saldırı var. ya kardeşim saygı duy Allah Allah, adam "bu belgeyi satıyorum" mu diyor da tepki veriyorsun ? Sana ne ? Kime ne zararı var o belgenin de hemen gene kafasına yatmayan bir şeye sırf kafana yatmıyor diye sataşma hor görme, nedir bu kimsin sen ?

sonra ona deliriyorum buna deliriyorum diyorsun, kendini tutuyormuşsun. İyi ki tutuyorsun maşallah...

Ben de senin gibi adamlara deliriyorum. Sıfır yahu bilgin bildiğin sıfır. Hiç bir konuda en ufak bilgin yok ama maşallah herkese sataşmışsın... daha şimdiden her biri toplam 7-8 farklı kişi oldu... hiç bir konuyla uzaktan yakından alakam bile yok ben bile yokum hala bak daha burada...

Bak bilgiye bile gerek yok, o olmayan kafanı birazcık kullansan o belge öyle mantıklı bir hal alır ki inanamazsın... ama sende mantık da yok zaten sorun öncelikle orada... sadece sataşma ve bundan haz alma özelliğine sahipsin, gerisi tırı vırı....

Neyse

----------------------

Devam...

aynı dönem 2016 yazı...

önceki bir mesajda bahsettiğim detay:

diyorsun ki:

"kardeşim sen ne kullanıyosun geçmiş olsun."

bu cümle de sana ait değil zaten ben uyduruyorum değil mi ? E hani neyin kafası demezdin ? bu cümlede tam olarak ne demek istediğini açıklar mısın bana bir zahmet ? Cümleyi bu şekilde kurunca çok mu kibar oldu, artık hakaret içermiyor mu yani ?

işin komiği ise bu cevabı verdiğin adamın konudaki yorumu ise bilen için anlam ifade eden bir cümle. Tabi dünyadan haberi olmayan sana tuhaf gelmesinden dolayı beynin ambale olmuş, saldırma refleksine geçmişsin hemen yalnızca... ne de olsa şımartmışlar seni, kimse kalıcı ceza tepki vermediği için, yapıştır gitsin devam di mi ? hı hı, bırakırlar emin ol...

20 sene de geçse böyle yanlışları kimsenin yanına bırakmam. Herkes, hak ettiği muameleyi görecek. Biraz da eşitlik değil de adalet görelim... Ben çok severim adaleti, hayat prensibim...

---------------------

Devam...

gene aynı hafta, o hafta bayağı vitamin almışsın belli, için içine sığmıyor...

konu berber mağarası bu kez...

Bak şimdi olaya bak olaya...

insan gibi yorum yapan kurtbaba ustamız yardımcı olmak adına başkalarına faydası olacak bir şey yazıyor konuya.

ve dip not: adam illa öyle olacak da demiyor bu arada, "arayanlar şu özelliklerle arıyordu" diye de ekliyor. Dediği de koltuk olacak karşısında ayna olacak vs

Çılgın bilimsel üstadımız büyük ustamız yabadabaduu, yabadabaduuuuuuu diyerek mağaradan elinde sopasıyla direkt koşarak çıkıyor ve hemen tabi hiç dayanamaz ve patlatıyor ergen olmayan esprisini:

"fön makinası da olacak mı? :D"

Şimdi buna bir cevap vericem de bayanlar var veremiyorum. Yoksa yine vericem hiç acımayacağım... Neyse

Olacak. Hatta ne fönü, koskoca berber mağarası bu, köşede şofbeni de olacak, kenarda bekleme koltukları da olacak, Slav makaslardan tut da "damat traşı - 3 altın" yazılı olan Fiyat Listesi bile olacak...

Bu saldırını da bir ustamız silmiş o dönem. Sana bir de torpil geçilmiş bu arada, hadi gene iyisin iyi

burada kavga gürültüyü en sevmeyenlerden biri olan Lazuray kardeşimiz sana tepki vermiş orada yine (üstte diğer mesajımda bahsettiğim tepkisi değil ha bu arada, bu başka... o sessiz sakin ve kavga sevmeyen adamı da ayrıca 2 farklı yerde delirtmişsin) yani benim bile olmadığım o dönem sen herkesi germişsin hep zaten. ve senin yüzünden o da ceza almış. Sataştığın kışkırttığın yetmiyor bir de kendi denyoluğu yüzünden asker arkadaşını da yakan tiplerdensin aynı zamanda...

ve yine sırf tatsızlık çıkmasın diye o arkadaşımızın da yorumu silinmiş. Tabi ne hikmetse yine senin ortalığı karıştırmandan sonra konuya başka cevap gelmemiş. Herkes yine çekilmiş... e malum insanlar senin gelip cevap verebileceğini düşünüyor. İstemiyorlar senin gibi biriyle muhatap olmayı ve konudan uzaklaşıyorlar...

Bunlar hep neden biliyor musun ? Gösterilen iyi niyetin fazlalığından... Böyle gereksiz adamın burada ne işi var deyip banlayıp geçilmediğinden. İnatla kazanılmaya çalışılmasından... Oysa senin gibi adam burada 5 dk tutulmamalı... bu son derece net.

Ceza alıyorsun ve aldığın cezaya verdiğiniz cevaba gel şimdi:

"Yani 10 gün tek ayak üstünde mi durucam şimdi anlamadım :D
    o mesajda hakaret içeren ne var bir söylermisiniz ?siz önce hicivle hakaretin arasındaki farkı bir öğrenin de sonra site yönetin.. adam mağarada ayna ara diyor asıl komik olan bu ne doğru söylemesi siz iyi misiniz?"

Bak şimdi ben seni nabıyorum iyi izle...

Yok tek ayak üstünde durmuycan, ben arsız ve edepsiz kişileri direkt tekme tokat dövenlerdenim çünkü ve sen de hak ettiğin cevapları alacaksın ve herkese 10 senede yaptığını şimdi komple toptan çıkarıcam hiç merak etme sen:

e salaksın işte, bildiğin salak... adam ayna dedi diye sen gidip cam ayna mı düşünüyorsun ciddi ciddi ? ve koskoca adamların orada bunu kasdetmiş olabileceğini mi ele alıyorsun gerçekten ?

Sıfır bilgiyle (ki belgelerle hiç alakam yoktur umursamam bile)

Mantığımla yola çıkacağım:

Parlak bir taştır o yalnızca denyo... hem bilgi yok hem kafa çalışmıyor. Velevki öyle değilse bile dersin ki daire bir oyma vardır belki bir noktada ama çerçevesi bellidir sadece yatak odasındaki ayna gibidir vs diye bile mantık kuramıyorsun. Sanıyorsun ki adamlar mağarada gerçek ayna arıyor. Bunu da geçtim belki de mağarada duvar örülü ve taşlardan ikisinin arasına gerçek bir ayna sokulmuştur ama aramayan onu bilmeyen bulamaz şekildedir. Ne biliyorsun ? Niye olamasın ? Belgeli mağarada gerçek bir aynanın bir noktaya saklanmış olması neden saçma ? Aynanın icadını 60 yıllık mı sanıyorsun ? Ayna 4 bin yıl önce de vardı angut... 8 bin yıl önce ise obsidyen taşından bile ayna yapılmış, yani bizzat op mağarada aynın kendisi bile olabilir. Bunu imkansız yapacak hiç bir şey yok...

ya da dediğim gibi sadece çerçeve hattı belli olan ayna ebatlarında bir daire ya da oval çerçeve vardır duvarda... Misali şunun gibi bir şeyi mağarada duvarda hayal et olmayan zekanla:

bunu mantıksal olarak düşünüp ele alabilmek bu kadar mı zor ya da bu kadar mı ileri düzey bir şey ? 10 yaşındaki bile bunu düşünebilir. Ben şahsen düşünürdüm o yaşta da...

ya da yine halkadır duvarda ama halkadan da öte derincedir ve ayna nasıl kendine has görüntü derinliği varsa, bu mesaj verilmek istenmiştir ve duvardaki oyma belki de böyledir:

bunlar imkansız şeyler mi ? hayalperestlik mi sayın zekilerin efendisi ?

Kalkıp hemen sırf laf olsun diye sırf eğlenmek için sırf sataşmak için adamlara laf atacağına (ki öylesine insanlar da değilelr her biri ayrı ayrı değerli insanlar, herkese her fırsatta ellerinden geldiğince imkanlar dahilinde yardımcı olan ve olmaya çalışan insanlar) bu şekilde ele alıp, hmmm böyle bir şey olabilir demek yerine "fön makinası da var mıymış" bak sen hele... o fön makinasıyla seni o mağarada kovalarım da yakın değilsin...

Daha da güzeli ne biliyor musun ? Allah şahidim belgelerle alakalı bilgim çok çok azdır, bu tip belgelerin çoğunu okumadım bile ve şunun şurasında bunu burasında bu olacak diye yanlış bile olsa en ufak belgem vs yok.

ve sana şu an yazdıktan sonra hakişkaten acaba neymiş bu ayna mevzusu diyerek berber mağarası diye arattım forumda ve karşıma çıkan konuya girdim. Yine bu konu da kurtbaba ustanın konusu ve bak şimdi o doğru da olsa yanlış da olsa eksik de olsa farklı da olabilse bakalım nasılmış belgede ayna?

koltuğun karşısında aynanın kendisi değil çerçeve şeklinde duvara işlenmiştir,,bunun yanında o şartlarda berberin ne malzemesi olur en önemli olan tarağı,makası ve ustarası resim olarak taşa işlenmiştir,,

Gördün mü koca kafalı ? Sıfır bilgiyle sadece zekamı ve mantığımı kullanarak aynanın nasıl bir şey olabileceğini belgeyi bile görmeden bulabilmiş miyim ?

Adamlar ayna arıyormuş da ondan sinirlenip dalga geçiyormuş. Kafanda kırılır o ayna ama taş hali...

--------------------

ve yine o uyarı konusunda "utanman sıkılman gerekirken, (ki olması gereken budur, insanda azcık gurur olur) pişkin pişkin gülmeye devam ederken yine herkesi sinirlendiriyorsun ve Fenerli ustadan tutun da buradaki en şeker adamlardan biri olan tevfik usta bile konuya yazıp sana tepki göstermiş, bırak gerisini... Pes...

konuda sana tepki verenlerin sayısı da yine en az 4-5 farklı kişi... (ve ben hala burada yokum, daha bunlar hep ben yokken oluyor) ve bu 4-5 kişinin çoğunluğu daha önce tepki verenler de değil başkaları bu sefer...

Sana türlü iyi niyet gösterilmeye devam ediliyor. Banlanmışsın ama o bile süre kısıtlı olmuş. Akıllanırsın diye ele alarak... ama nerdeee

Adamlar boşuna dememiş zamanında katranı kaynatsan olur mu şeker diye... senin hak ettiğin cevap bu işte...

Gördüğün gibi ayak üzerinde tutmuyorum. Yerden yere vuruyorum sırf rahat et diye ayakta yorulma diye, böyle de ince düşünceliyimdir.

Senin gibisine bu müstehak...

---------------------

Buradaki en sakin bildiğim tanıdığım 3 farklı adamı bile deli etmişsin (şu ana dek gördüklerim sadece) toplamda tepki veren ise daha şimdiden 15-20 oldu. Seni perişan edicem az daha sabret...

gene geliyorsun cezan bitiyor ve geldiğin gibi daha ayağının tozuyla seni banlayan isme sataşıyorsun konusuna girip hemen "bilim kurgu romanı olduğu aşikar" diyerek...

Bunu bilerek yapıyorsun zaten. Özellikle gidip o konuyu seçiyorsun sırf aklınca gıcık etmek için... Sözde saygı çerçevesinde fikir belirtiyor haspam... amacın tahrik etmek... ve öyle laçkasın ki sana söylenen ters bir şeye bile dönüp gülebiliyorsun. Adam sana seneler sonra geldiğinde yine kızıytor ve haklı olarak mankafa diyor. İnsanda biraz gurur olur, utanır. Kalkıp gülüyorsun gene pişkin pişkin ve mankafa görmek istiyorsan aynaya bak diyorsun gülerken de... hakikaten ergen değilmişsin. Bunlar hiç ergen hareketi değil, haklısın.

Bu tip şeylerden nefret ederim dediğine göre, demek ki kendinden de nefret eden birisin. Kendine bile saygın yok... Yazık

Sonra da gelip bana hala bıdı bıdı yapıyorsun ve mercimek kadar beyninle aklınca bana laf sokacaksın diye kalkıp omega 3 tavsiye ediyorsun.. Ulan sen hiç büyümemişsin ki komple ergen kalmışsın haberin yok. omega 3 müş, zeka seviyen yüksek olsa da kaliteli bir laf sokabilsen keşke... oturduğun yerden herkese sadece çocukça laflarla sataşmışsın hep...

--------------

Bitmiyor da...

yine aynı dönem (önceki konuda bahsettiğim) bilmece durumları ve yine Fenerli ustama saldırın mevcut. Ki yine altını çiziyorum ki o konuda en ufak bilmece yok ama olsa da kime neyin hesabını soruyorsun sen bir kere ? bilmece ile yazan biri olsa bile, bilgiyi sırrı senin istediğin gibi hoyratça ortaya mı dökmek zorunda ? ya da sana ne ki zaten sana da yazılmadığına göre ? Yani en açık hali şu: Sana ne ? Seni ilgilendiren ne bengal

Bilen anlayan anlar o kadarını sen sıkma canını...konu sahibi anlamadıysa da kendisine özelden yapılır açıklaması... Sana ne ? Sen nasıl hesap sorabilirsin birine bu tip bir durumda ? Neyin hesabını soruyorsun her şeyden önce? Bu nasıl bir densizlik ve nasıl bir cürettir ? sırf anlayamadığın için bir yandan meraktan ölürken (ki zaten kızma amacın o, öğrenemediğin için deli oluyorsun) diğer yandan da ata sporunu yerine getirmek adına saldırıyorsun... insan gibi sor bari... hesap sormak nedir. Para mı veriyorsan buraya da almak zorundaymış gibi hesap soruyorsun ?

Asıl gerçeği ise dur hak ettiğin şekilde belirteyim.

Sen mal olduğun için anlamamışsın sadece, oysa ben gayet rahat anladım orada ne demek istendiğini... bilgi bile gerekmiyor onu anlamak için. Demek ki o kadar bile kafan çalışmıyor. Son derece basit sade ve açık bir cümle oysa ki...

aynı konuda daha da büyük bir mevzu var da konuyu iyice derinleştirmeyeceğim.

insanlar ya söylediği gibi olsun ya da oldukları gibi söylesinler. Mert olsunlar dürüst olsunlar ve bir zahmet kalpleri de temiz olsun... dünkü bebelere ben buradaki değerli adamları yedirtmem. Ye-dirt-mem...

Sonra da başka bir salak daha gelmiş ve bir de o kalkmış ahkam kesmiş "sitede yorumların kalitesinin düşmesini üzüntüyle takip ediyormuş" bak hele bak...

ulan sen kimsin bi kere... seneler içinde yazmışsın 200 tane mesaj sadece onlar da nereye ne yazmışsın belli bile değil, önünde düğmenizi bile iliklemeniz gereken bu adamlara edilen laflara bakın, sorulan hesaplara bakın hele...

Sanki adam lig tv üyeliği almış da telefon açıp arayüzü beğenmedim, bu kanal niye açılmıyor kardeşim der gibi hesap soruyor bir de utanmadan. Minnet duymak şükretmek bir yana daha da hesap soruyorlar, bir b.k bilmedikleri halde rahatça ahkam kesiyorlar. Ulan bari bil öğren usta ol da sonra gel saldırıya, bari bir şeyler öğren de kuşanıp da gel çırıl çıplak gelme tankın karşısına...

Ben böyle adamı bırakın banlamayı falan gidip bulup döverim bir de...

Şaka mısınız ya siz ? Bu adamlar faydalı olabilmek için kimseye ve kimseye asla verilmemesi gereken bilgileri paylaşıyorlar. Bunu da bırakın da bir zahmet biraz üstü kapalı yapsınlar.

5 yaşında çocuk gibi takır takır her şeyi beklemek nedir ? Emek verin kafa yorun, çalışın bu hazırcılık nedir ? Hazırcılığı da geçtim niye versin neden paylaşsın bu kadarını senle ya da onla hak etmeyen bir çok isimle ?

Dahası sataşmalar saldırmalar nedir ? Bu nasıl bir egodur ? Nasıl bir çeşit ruh hastalığıdır ?

--------------------

mütevazi bir cümlen denk geldi göstermezsem ölürüm...

"Estağfurullah usta falan değilim kardeşi sadece bilgi, mantık, tarih ve coğrafik bilgim dahilince..."

valla tarih ve coğrafyana bir şey diyemicem bilmiyorum görmedim ama mantık derken ? Onlar da mantığın ve zekan gibiyse vay haline...

neyse devam edelim...

şu örneği de vereyim. Bak isteyince insan gibi yorum yapılabiliyormuş demek ki:

"dostum kayaya baktikca figurler gordugunu saniyorsun bu sekilde isaret arama cok yipratir seni. dah net seylere odaklan oymalara yonel kaya mi mermer gibi duz olcak degil lla biseye benzetirsin..."

ben ya da başkası konuya işaret deyip çözüm bile sunsa ve sen arkasından böyle insan gibi bir sey yazmış olsan Allah şahidim en ufak sinir olmam. Bu kadar net konuşuyorum. Çünkü burada ne bir sataşma var ne bir art niyet... Kişisel bilgi ya da fikrini vermişsin sadece... Hepsi bu. ve batmıyor rahatsız etmiyor çünkü diğerlerinin aksine bu kez bir insan kurmuş bu cümleyi... demek ki neymiş olabiliyormuş. Sataşmak dalga geçmek ise bir tercih imiş...

---------------

bak bir de ne denk geldi ?

"agactan isaret olmaz"

hey yavrum hey benim bilgi dolu ustama bak sen hele döktürmüş... o ağaçlardan neler olur bir haberiniz olsaydı, neyse size daha fazla bir şey öğretmeyeceğim. evet olmaz ağaçtır bırakın. doğayı sev ağacı koru ayıyı öp... ama hepsinden önce insan ol insan...

burada tabi ki sataşma vs yok sadece gözüme takılınca bilgi ve mantık dolu ustalığınızı irdelemek istedim, içimden geldi...

---------------

olmuş sene 2019 yıllar geçmiş ama siz büyümemişsiniz ne yazık ki... Yani değişen bir şey de yok maalesef... Yoksa yıllar öncesinde kalsa, geçmiş derim, yeni sayfa açılmış derim kin de tutmam, ki zaten kin tutan biri değilim ama bir şeyler devam ediyorsa bu aynı zamanda dur diyen olmadığı içindir.

bir kardeşimiz gelmiş bir yeri eşelemiş mesela ve popyu andıran bir taş bulmuş. (ki gayet benziyor) fotoğrafını çekmiş ve "tuhaf kaya manası nedir" demiş.

pası alan büyük üstad durur mu hiç. yabadabaduuuuu diye dalmış konuya yine patlatmış esprisini hemen:

"mabadsa eger isaret manasi cok derin :D" (bak yine söylüyorum evet komik ve kısmen kaliteli bir espri)

ama ! ya kardeşim karşındaki belki çok farklı bir kültürde yetişen adam, belki 60 yaşında ve beraberinde bilgisi de zaten olmayan bir amca... benzetmiş olabilir ve taşın formu da popoyu andırdığı için (kanalla beraber) göstermek istemiş. Niye hemen sataşıyorsun ? niye hemen dalga geçiyorsun ?

Sana da her şey doğal, berber mağarası yok, vajina yok, popo olamaz, sen sadece kareyi biliyorsan sen bu kadar bomboş biriysen insanların suçu ne ?

Gene neyse, dediğim gibi yazdığın cümleye ben de güldüm yalan değil ama yapma işte bunu... insanları kırma üzme...

Üzersen de böyle duman ederim işte... Bırakmam yanınıza...

geçen ay biri yine konu açıyor ve cinsel organ diyor (mevzu bahis vajina durumları)

büyük usta yabadabaduuuuuu diye dalışa geçiyor gene, ne de olsa dedim ya ne ceza veren var ne tepki veren var, yorum hakkına sığındıkça gösterilen iyi niyetin dolmuş taşmış sınırlarını aşa aşa geliyor bizim cengaver yine elinde sopasıyla...

"tasta kadin cinsel organi gormek nasil bir seviye.."

bu cümle nasıl kurulursa kurulsun yine manası sen neyin kafasını yaşıyorsun demektir. Başka bir anlamı yok. Hiiiiç birbirimizi kandırmayalım.

ki ben sana vajina işareti ya da önemi hakkında gereken açıklamayı yaptım zaten ama önemli olan bilmemen değil, yine sataşman ve beraberinde bugüne kadar vajina işaretine yazan çizen konuşan tüm isimlere birden yeniden bir gönderme yapıyor olman. Toplu bir sataşma da içeriyor bu sefer.

E pardon da sen kimsin ? Çoluk çocuk mu avutulacak burada ?

---------------

Şu sahipli define konusunda da bilgilerinizle donatmışsınız ayrı ayrı maşallah gerçekten birikiminize hayran olmamak elde değil... ona da değinmeden geçemeyeceğim...

---------------

ne dediğinizin çok da önemli olmadığı ama ne kadar ergen olmadığınızı yişne net gösterdiğiniz bir cümleyi de es geçmeyelim tabi elimiz değmişken.

bu sefer mevzu bir haber, neymiş efendim haberin başlığı "mağaradaki tılsımlı yılan kafasını sallıyor"

buradaki kelime ve içerdiği mantık hatası sizi rahatsız etmiş olsa gerek ki yine patlatılmış hemen espri:

"yilan bu tabi basini sallayacak eli kolu mu var hayvanin, ne yapacakti nanik mi .."

şu yorumun en ufak sorun teşkil eden kısmı yok tabi ki. Sadece son 2 cevabınızda hani "ben ergen değilim" diyorsunuz ya görün istedim sadece...

----------------

taze şeylere de bakalım elimiz değmişken...

"vay guzel yer.. kaplumbaganin altini yoklayin derim malum evini sirtinda tasiyan hayvan, malzemesi varsa evindedir belki."

mantığa bak mantığa... adam büyük usta yaw...

bu sefer işaretten emin ama aynı zamanda adamların emaneti koyup üzerine uğraşıp kaplumbağa yaptığını düşünüyor. Yani adamlar geri zekalı ve emaneti kaplumbağanın içine koyuyorlar kırdır onu da kırdır rahatla... kalmasın hiç bir yerde hiç bir şey ... sakın bırakma onu da kırdır... evini sırtında taşıyorsa parası da kendisindedir. Muazzam bir bilim ve mantığa dayalı definecilik gerçekten, bayıldım, harikasın.

Sen bu kafayla çok para bulursun her yerde... O paraları koyacak yer bulamazsın hatta...

Sataşma yok en azından şükür o yok ama ne var gene kırdırıyor bozduruyor işareti, teşvik ediyor utanmadan.

Sonra da kalkıp konuyu da dediklerimi de çarpıtarak senden izin alacaktım demek diyor yorum yaparken. Ben öyle mi dedim sığır ? Dön bir daha oku algıyamıyorsan. Benim yorum engellemek ne haddime, densiz. Verdiğim mesaj bile umrunda değil amacıns adece sataşma aklınca laf sokmaya çalışmak, o da sadece çalışmak tabi... sadece bir çaba...

-----------------------

Senin 143 tane mesajında elle tutulur ve gerçekten doğru bir bilgi olan şey ve yine beraberinde bilim ve mantığa dayalı tek dediğin şey ne biliyor musun ?

Sadece bunu bulabildim:

"yazin kazi yapmak da isaret bulmak da cok zor su yesillikler yuzunden,, en guzeli kis oncesi serin serin, ot yok sinek bocek yok,, 2 sene once buldugum 3 istavrozlu kayayi bu yaz 3 kere aradim ottan..."

Hatta senin yazdığını görünce şaşırdım bile...

Hakkını yemem yani. Dediğin aynen doğrudur. ama işte diğer her şey olunca da bu değil çok çok büyük bilgiler bile vermiş olsaydın hepsi yok olmuş oluyor. Fakat zaten onu da veremediğin gibi her geldiğinde birilerine mutlaka dalga geçip sataştığın için de ne kendine bir faydan var ne de bize olacak... eh sonrasını da biliyorsun zaten, tanıştık kaynaştık işte...

e şimdi bu değerlendirmeden sonra da hiç bir şey olmamış gibi seni burada bırakmamı bekleme lütfen...

Hata 1 değil 2 değil 3 değil, sadece geçmişte olup bitmiş bir şey değil...

Senin 100 kere banlanman gerekirmiş. Sen burası için zaten ölmüşsün de helvanı karan olmamış. O da bana düştü gene, sorun değil keyifle de kardım.

Bir daha gelirsen de ya büyü de gel ya da hiç gelme...

Çünkü sen ve senin gibiler yüzünden kaybettiğimiz türlü ustamızın daha da fazlasının kaybolmasına izin vermeyeceğim. Senin gibi çok adam ayıkladım keyifle de ayıklamaya devam ederim. Çünkü senin o totonla güldüğün adamların sen 1 cümlesini bile hak etmiyorsun.

ve tüm bunlar da yetkiyi kötüye kullanarak seni susturmak değil, bilakis ve bilakis adaletin yerini bulması yanında kuralları da tam olması gerektiği yerde ve şekilde yerine getirmektir.

Hayatında başarılar dilerim.

İşte şimdi tüm üzüntün geçer.

Afiyet olsun.

aziha (17.Temmuz.2019), BermudA (17.Temmuz.2019), FENERLİ (17.Temmuz.2019), gülbahçeli (12.Temmuz.2019), Orkun (12.Temmuz.2019), Realtime (12.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    KUTAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    62
    Beğenilmiş
    10

Doıdye ustamız fazla bile beklemiş , fazla sabretmiş, fazla açıklama yapmış. Daha önceden banlanan kişilerin farklı isim ancak aynı tarzla siteye dönmeleri halinde maximum 2 uyarıdan sonra banlanması gerektiğini düşünüyorum. Amacımız başından beri buranın saygın olmasıdır. Burada kimsenin birbiriyle dalga geçmesine, siyasi propaganda yapmasına, üyelerden hiç kimsenin maddi manevi zararına olacak ortamlar oluşmamasına dair ilke kararı verildi.Bu doğrultu da hareket edildi, burada yok üye sayısı şu olmuş, görüntülenme bu olmuş gibi kaygılarımız olmadığını söylemiştik. Dolayısıyla bu tür tavırlara izin verilmemesi ve bu konuda kararlı, ilkeli davranılmasına sevindim. Şunu da söylemeliyim ki bu tür banlanıp baska isimle gelen kişiler tespit edilip 2 uyarıdan sonra tekrar banlanıyor ise bir daha üye yapılmamalı.
    Alarmala^bomba (17.Temmuz.2019), amero (17.Temmuz.2019), aziha (17.Temmuz.2019), FENERLİ (17.Temmuz.2019), gülbahçeli (17.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)