Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4 Bilinmeyen Harf (Keops Piramid Girişi)

Status
    Orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    38

fishing 4 Bilinmeyen Harf (Keops Piramid Girişi)

Keops Piramidin ana girişinde bulunan bir Kaya bloğunda, kabartma 4 Harfli bir yazı vardır
    Ana girişin önünde bulunan Büyük bir Granit Kayanın alınması ile, Kapı ve bu yazı ortaya çıkmıştır.
    Eski Mısırlılar Hiyeroglif yazısını kullandığı için Arkeologlar bu yazının Eski Mısıra ait olmadığını düşünüyor.

Yine Arkeologlara göre Kabartma yazı ve resimler Orijinal, oymalar ise sonradan yapılmış olabiliyor.

Not:Videoda 6. Dakikada yazı konusu geliyor

amero (08.Ağustos.2019), DOIDYE (06.Temmuz.2019), MaSTeR™ (07.Temmuz.2019), raslanti (07.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

Cevap: 4 Bilinmeyen Harf (Keops Piramid Girişi)

Onların harf olmayıp 4 elementi simgeleyen 4 sembol olduğunu düşünüyorum.
    Asla (06.Temmuz.2019), aslan81 (07.Temmuz.2019), Orkun (11.Ağustos.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    38

Ustam bir kaçtane Teori var

4 Element
    Kuzey, Batı, Doğu ve Güney
    Pi Sayısı ve 2x Pi sayısı gibi
    raslanti (07.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    38

Atlantis yazısı diyenler bilem var.

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

Ben semboller ile çok haşır neşirim. Paylaşamayacağım ve nette hiç bir kaynakta asla bulunamayacak bazı çok eski sembolleri de biliyorum. Bazı semboller var ki yine günümüzde kullanılmıyor unutulmuş ya da bazıları zaten bilinmiyor.

Mesela oradaki 4 sembolden en sağdaki bir bilim adamının kullandığı elementler arasında da var ama o çok yaşlı değil ve tabi ki oradaki anlamı farklı. Fakat görsel olarak direkt aynısı...

Bir de semboller öyle karmaşıktır ki bazen aynı gibi duran ana özellikleri çok benzer olan 2 sembol aslında birbirinden çok farklı şeyleri temsil edebilir. ya da yine çok alakasız görünen 2 sembolün anlamı aynı olmasa da birbirine çok yakın olabilir.

Yani ortak yönlerin önemi vardır ama bu aynı zamanda aldatıcı da bir unsurdur.

Yönleri ben de düşündüm ve "burası dünyanın merkezi" mesajı bile olabilir diye ele aldım ama elementler bir kaç detaydan dolayı daha ağır basıyor benim için.
    Asla (06.Temmuz.2019), mehmet36 (06.Temmuz.2019), Orkun (06.Temmuz.2019), raslanti (07.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

Nasılsa konu sembol üzerine, beyin jimnastiği yapalım...

Şu göreceğiniz 4 sembol sizce neleri temsil ediyor ?

Tanıdık gelen var mı ?

Asla (06.Temmuz.2019), MaSTeR™ (07.Temmuz.2019), Orkun (07.Temmuz.2019), raslanti (07.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    mehmet36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    11

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben semboller ile çok haşır neşirim. Paylaşamayacağım ve nette hiç bir kaynakta asla bulunamayacak bazı çok eski sembolleri de biliyorum. Bazı semboller var ki yine günümüzde kullanılmıyor unutulmuş ya da bazıları zaten bilinmiyor.

Mesela oradaki 4 sembolden en sağdaki bir bilim adamının kullandığı elementler arasında da var ama o çok yaşlı değil ve tabi ki oradaki anlamı farklı. Fakat görsel olarak direkt aynısı...

Bir de semboller öyle karmaşıktır ki bazen aynı gibi duran ana özellikleri çok benzer olan 2 sembol aslında birbirinden çok farklı şeyleri temsil edebilir. ya da yine çok alakasız görünen 2 sembolün anlamı aynı olmasa da birbirine çok yakın olabilir.

Yani ortak yönlerin önemi vardır ama bu aynı zamanda aldatıcı da bir unsurdur.

Yönleri ben de düşündüm ve "burası dünyanın merkezi" mesajı bile olabilir diye ele aldım ama elementler bir kaç detaydan dolayı daha ağır basıyor benim için.
    Ustam benim kabartma 80 konusunada bi baksana bi zahmet
    Asla (06.Temmuz.2019), raslanti (07.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    38

Ustam 4-Element sembollerini bir kaç kez görmüştüm.
    Birde bu şekilleri var.

4-Element.jpg

4.Element1.jpg

4.Element2.png
    DOIDYE (07.Temmuz.2019), MaSTeR™ (07.Temmuz.2019), raslanti (07.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

ve aradaki mesajda belirttiğim detay tam da burada devreye giriyor işte.

ateş ve su karşıt yani zıt elementler olduğu gibi hava ve toprak da yine birbirinin zıttı kabul edilmiştir hepimizin bildiği üzere...

ve sembol adına da 4 daire olanlarda içi tamamen boş olan ve tek nokta olan birbirinin karşıtı, aynı şekilde dikey ya da yatay fark etmez tek boydan boya çap şeklinde çizgisi olan ile 2 çizgisi olan da yine birbirinin karşıtı formunda. (Mantıken görünen ve olması gereken tablo bu aslında)

Fakat sizin tabloda da görüldüğü üzere ya da benim şimdi paylaşacağım yerde de görüleceği üzere, yukarıda dediğimle hiç alakası olmayacak şekilde, birbirinin karşıtı olan elementlerin sembollerinin birbirileri ile alakası yok.

Dediğim gibi ortak yönler önemlidir ama aldatıcı unsurlardır.

Gibi:

-------------------------

Alıntı mehmet36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam benim kabartma 80 konusunada bi baksana bi zahmet
    Derede 80 i geçmeyin diyor, hız ikaz tabelası

Baktım ben oraya, bakmamış olma ihtimalim var mı sizce... Baktım da bazen yapılan yorumlar üzerine yazacak şey bulamıyor insan ya da ayıp olmasın diye yazılamıyor. ya da yazmaya kalkınca hazır el değmişken cevap verilmesi gereken başka yorumlar da olabiliyor ve o cevabı verince de sonra ortam gerilebiliyor falan...

Müsait zamanda yine bakmaya çalışırım bir sakin kafayla

Selamlar
    mehmet36 (08.Temmuz.2019), Orkun (07.Temmuz.2019), raslanti (07.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    mehmet36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    11

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve aradaki mesajda belirttiğim detay tam da burada devreye giriyor işte.

ateş ve su karşıt yani zıt elementler olduğu gibi hava ve toprak da yine birbirinin zıttı kabul edilmiştir hepimizin bildiği üzere...

ve sembol adına da 4 daire olanlarda içi tamamen boş olan ve tek nokta olan birbirinin karşıtı, aynı şekilde dikey ya da yatay fark etmez tek boydan boya çap şeklinde çizgisi olan ile 2 çizgisi olan da yine birbirinin karşıtı formunda. (Mantıken görünen ve olması gereken tablo bu aslında)

Fakat sizin tabloda da görüldüğü üzere ya da benim şimdi paylaşacağım yerde de görüleceği üzere, yukarıda dediğimle hiç alakası olmayacak şekilde, birbirinin karşıtı olan elementlerin sembollerinin birbirileri ile alakası yok.

Dediğim gibi ortak yönler önemlidir ama aldatıcı unsurlardır.

Gibi:

-------------------------

Derede 80 i geçmeyin diyor, hız ikaz tabelası

Baktım ben oraya, bakmamış olma ihtimalim var mı sizce... Baktım da bazen yapılan yorumlar üzerine yazacak şey bulamıyor insan ya da ayıp olmasın diye yazılamıyor. ya da yazmaya kalkınca hazır el değmişken cevap verilmesi gereken başka yorumlar da olabiliyor ve o cevabı verince de sonra ortam gerilebiliyor falan...

Müsait zamanda yine bakmaya çalışırım bir sakin kafayla

Selamlar
    Aleykümselam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)