Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bunlar değer teşkil ediyor mu ?

Status
    Asla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    384
    Beğenilmiş
    17

Bunlar değer teşkil ediyor mu ?

Bunlar değer teşkil ediyormu acaba paraların etmediğini geçenki yükledigim resimlerden anladım acaba bu yüzük ve heykel değer teşkil edermi

Hadid 57 (10.Temmuz.2019), ÖzgürPaşşa (10.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    914
    Beğenilmiş
    155

Cevap: Bizimde kısmetimiz hep bunlardan

Benim görüşüm maddi olarak herhangi bir karşılığı yok ancak @Ebu Computer 'in haberlerde görürsek muhtemelen değer biçilemez bunlara.
    Asla (10.Temmuz.2019), FENERLİ (11.Temmuz.2019), gezgin_99 (11.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Beğenmiş
    384
    Beğenilmiş
    17

Bu değerlileri ne zaman bulunacak acaba nasibimizde hep bunlardan gidiyo ne bulsak iyi ederi olur acaba
    ÖzgürPaşşa (10.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    914
    Beğenilmiş
    155

nasip bekleyip göreceksin, zaten kıymetli bir şey gelirse buradan paylaşmazsın, çoktan gitmiştir.
    Asla (10.Temmuz.2019), gezgin_99 (11.Temmuz.2019), Hadid 57 (10.Temmuz.2019), Yalnız kurt1 (10.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    ÖzgürPaşşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    339
    Beğenilmiş
    166

bunları cıkaran sen misin mezarlardan onude

Status
    mydejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    12

dostum belki bunların bir kıymeti yok ama yayınladıgın resimlerin var zira kendi kendini ifsa ediyorsun malumundurki izinsiz kazı yapmak suctur kendi elin ile delil sunuyorsun resmen ben kazı yaptım gelin alın diyorsun ama beni sevindiren tarafıda yok degil tabiki site kurallarınca buluntu eser paylasımı yasaktı o kalkmıs gibi görünüyor demekki daha cok eser görebilecegiz
    Asla (10.Temmuz.2019), Deathless01 (18.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    İki yahudi bir araya geldiginde şirket,İki türk bir araya geldiginde devlet kurar

Status
    Beğenmiş
    384
    Beğenilmiş
    17

Yok canım ne gömüsü internetten alıp paylaşıyorum hem yasaktan haberim yoktu sayenizde oldu teşekkürler

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    914
    Beğenilmiş
    155

Alıntı mydejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum belki bunların bir kıymeti yok ama yayınladıgın resimlerin var zira kendi kendini ifsa ediyorsun malumundurki izinsiz kazı yapmak suctur kendi elin ile delil sunuyorsun resmen ben kazı yaptım gelin alın diyorsun ama beni sevindiren tarafıda yok degil tabiki site kurallarınca buluntu eser paylasımı yasaktı o kalkmıs gibi görünüyor demekki daha cok eser görebilecegiz
    Buluntu paylaşmak yasak, kaçak kazıya teşvik etmek yasak, teşvik eden yorumlarda bulunmak hala yasak. Ancak burada her mesajı takip edeceğiz, her konuyu denetleyeceğiz diye bir durum yok. Neticede paylaşanın kendi sorumluluğunda.
    Asla (11.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

Merhaba, konusu açılmış iken bu konu hakkında biraz bilgi vermek istedim.

Evet dediğiniz gibi yasak idi ki bu yasak aslında hala devam ediyor. Ancak biraz esneklik göstermek istedik ve özellikle başı gerçekten ağrıtacak eser/eserler ile tarlada bulunmuş, dededen kalmış 2-3 basit sikke örneklerini birbirinden ayırıp, özellikle bilgi alabilmek isteyen arkadaşlarımız adına da biraz müsade gösterilmesini istedim.

Burada bir yönetici olarak tüm arkadaşlarım adına şunu açık yüreklilikle belirtmek isterim ki, babamın oğlu bile olsa, biri, hiç tanımadığım birinin IP vb bilgilerini bile istese, bu hepimizin kişisel bilgilerini hiç kimseyle paylaşmam, paylaşmayız, paylaşılmasına da müsade etmeyiz. Buna özel mesaj atıp bilmem nerenin emniyet müdürü olduğunu söyleyip hatta bir görsel ile kanıtlasa dahi, buradan kimsenin hakkında önemli bir bilgi alamaz bizden.

Ancak bir hukuk devleti olduğumuz için de ola ki gerçekten ciddi bir durumda bir yetkili merci ancak ve ancak savcılıktan belge çıkartır da şahıs bilgisi isterse paylaşmak durumunda olabiliriz. Yani bu yasal bir süreç olup ancak o tip bir durumda gereken bilgi sunulabilir. Bu da tabi ki bizim yerine getirmek zorunda olduğumuz bir şeydir. Yine de laf aramızda o durumda bile emin olun yokuşa sürer, hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanır ve yine o kayda değer denebilecek eserleri de söz konusu bilgileri istenen kişileri de koruyacak kollayacak şeyleri de elimizden geldiğince uygulamaya çalışırız kanun sınırları çerçevesinde ve yasal hakkımız olarak...

Fakat ben özellikle yıllardır sitemizde devam eden bu yasağı bireysel olarak biraz aşırı buldum ve her gün haberlerde gördüğümüz gibi masa üzerine donatılmış onlarca sikke ve eserlerden ziyade bir kaç parçanın kimsenin başını ağrıtacağına da inanmıyorum.

Kimse 3 yüzük için ne savcılıktan izin çıkartır ne de onu paylaşan kişiye ulaşıp tutuklama derdinde olur.

Letgoda antik sikke yüzük vs diye aratın bir sürü ilan dolu çoğuna emniyet birimleri dönüp de bakmıyor bile...

Ülkede yeterince arkasından koşulması gereken kişi mevcut zaten...

Tabi bu demek değil ki herkes dilediği her şeyi paylaşabilir. Adet fazla ise, tek parça da olsa gerçekten kayda değer bir eser ise, taşınmaz bir parça niteliğinde ya da gerçekten önemli şeyler ise ve kişi bunu "ben buldum, çıkardım aldım" vs gibi ve dediğiniz gibi direkt kendini ifşa etmesi durumunda gerekeni yapıp konuyu kaldırıyoruz zaten.

Tabi yine aynı zamanda Master kardeşimin de dediği gibi, burada kimse çocuk değil ve üye olurken de (buna biz de dahil olmak üzere) hepimiz kuralları kabul etmiş oluyoruz ve beraberinde yazdıklarımıza, paylaştıklarımıza dair sorumluluğumuzun bilincinde hareket etmek durumundayız.

Yani kendini ifşa etmek isteyen biri olması durumunda da (kimseden çekinmiyorum alın bunları çıkardım diyebilen biri olursa) saygı duyar o tip bir konuyu ise kaldırmam bile, peki der bırakırım.

Fakat şimdi açık konuşalım yukarıda ne var ? oooov deyip polisler hemen uçarak bu arkadaşın evine mi gidecek ? Yok daha neler...

Ayrıca tarlada bulmak da suç değil bulundurmak da... Satmaya kalkmak suç, satarken yakalanmak suç, yurt dışına kaçırmaya çalışmak suç, bir yerden izinsiz çıkarmak ve kazı yapmak suç vs...

Tabi biz dolandırıcılık olmaması adına burada ufacık tek parça bile olsa kayda değer olmasa bile yine de alım satıma kesinlikle izin veremiyoruz.

Yoksa benim için kendi adıma bu kadar ufak tefek şeylerin bahsi bile önemli olmayıp, kurallarımıza aykırı olmasa, "kardeşim minik obje şirinmiş, 50 tl 100 tl veririm istersen, anahtarlık yapar kullanırım" bile diyebilmek isterdim. Bir koleksiyoncu gibi en azından kendi aramızda ufak tefek şeylerin bile değerlendirilebilmesini isterdim. Sonuçta yurt dışına kaçırmıyoruz. Fakat bunu yapamıyoruz tabi...

Bunun dışında da arkadaşımızın son cümlesi çok önemli işte:

"Ben bunları netten buldum ve hakkında bilgi almak istiyorum."

İşte bu kadar basittir bazı şeyler. Önemli olan "buldum, çıkardım, ne yapayım bunları" gibi kişilerin işlemi yapanın kendi olduğunu, sahip olduğunu yazılı olarak net kabul eden ve yasal bir süreç söz konusu olması halinde net kanıt olarak gösterilebilecek cümle ve kelimeler kullanılmamalıdır. Bunlar kullanılmadığı takdirde de burada Karun Hazinesi de paylaşsa biri sıkıntı adına bir şey ifade etmeyecektir.

İnternette milyarlarca çeşitli eser mevcut. Kim bilir hangi siteden aldı nereden temin edildi ve paylaşıldı, bilemeyiz değil mi ? : )

Yine de biz kayda değer eserler söz konusu olunca da dediğim gibi konuyu "özellikle ve öncelikle konu sahiplerinin iyiliği adına" ele alarak kaldırıyoruz zaten.

Yoksa 2 yüzük 3 sikkeden kimsenin üzüleceğini şahsen sanmıyorum inanmıyorum.

O yüzden kayda değer bir eser söz konusu olursa büyük ihtimalle yine göremeyeceğiz, adet çok olursa göremeyeceğiz vs

Fakat eskiden beri süregelen "her şey yasak" "en ufak şey bile paylaşmak yasak" kuralını da ben kişisel fikrim olarak biraz abartı bulmakla beraber çok mühim bir şey olmadığı sürece bu tip paylaşımları kendi adıma görmezden gelmeyi uygun gördüm. Yani dokunmuyorum. Başka bir yönetici arkadaşım yine de kural diyerek ele alıp ve kaldırırsa da tabi ki saygı duyar desteklerim.

Saygı ve selamlar
    Asla (11.Temmuz.2019), gezgin_99 (11.Temmuz.2019), gülbahçeli (10.Temmuz.2019), kazimbey (16.Temmuz.2019), kocaayak (17.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Yalnız kurt1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    72
    Beğenilmiş
    82

Arkadaş ben buldum demiyorki merak etmiş resimleri netten bulmuş burada paylaşmış .Ben buldum demedikçe Antik eser resmini paylaşıp bunun ederi nedir demek suç teşkil etmez .Sıkıntı olmaz .Yorma kafanı .
    ACEMİAVCI (11.Temmuz.2019), Asla (11.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Ailenizin ve kendi huzurunuz için kaçak kazı yapmayınız yapanlarıda uyarınız,,,,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)