Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Köpek veya Ayı

Status
    raslanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    183
    Beğenilmiş
    82

Köpek veya Ayı

Deyerli dostlar fotoraf cok imkanlarin el verdigi kadar. bugun sadece temizleme yaptim iki kaya var birbirine yaslanmis tam temizlik yapsam 3 gun surer agaclari falan kesim desem kayanin ustunden. Olculer oymalar uzak yakin foraflar yonler falan hepsi mevcut. Yavas yavas atacam telden zor oluyor.

Bu iki farkli acidan cekilmis fototaflar .

Bu kafanin ustu biryere kadar rampa
    Sonrasinda duz ustunde agac var ve arkasinda buyuk bir kayaya yaslanmis buyuk ihtimal arada giris var fotoraflarda gorecez .

Bu alttaki fotolarda kafanin baktigi yonler

Bunlarin hepsi baktigi yon.

Geleim. Bogaz kismina

Bunlarda ustu.

Ustte iki oyma var tek olcum aldim icin parca parca cektim

Goruldu gibi 135 . 140 cm arasi

Bu alttakilerde oymalarin capi.

Bu alttakilerde ilk oymanin kafa tarafinin ustu .

Simdi alttaki tam kayanin duze ciktigi yerde ortada.

Bu alttakilerde hemen ustekinin sol tarafi kayanin ust kosesi duzluk.

Evet arkadaslar bu kayanin ustunde agac var tam.kestiremesemde bir bosluk bulmasa okadar buyumez fakat toprak koller kayanin ustunu sarmis durumda aletler yetmedigi icin temizleyemedim illa bisiler cikar veya nokta burasidir.tamizlenmedigi icin bisiy diyemiyirum.

Gelelim ust kayaya.

Bu hemen ustu

Bir ustu usteki kayanin bitimine dogru. ( bana gore burdaki kanallar ustteki duzeden suyun akip biryerde birlesip dagildigi yer suyun toplanma merkezi gibi ??)

[IMG]http://defineyolu.com/imup/uploads/2019/07/IMG-
    20190714-WA0205.jpg[/IMG]

Evet arkadaslar bunlar kafa olan kayanin hemen arkasindaki kayanin yarisi simdi obur yarisini atayim cekim imkani olmadigi icin bole ikiye boldum.

DOIDYE (03.Kasım.2019), ÖzgürPaşşa (15.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    183
    Beğenilmiş
    82

Cevap: Kopek veya ayi.

Buradki iki buyuk girintinin ortasanda siyah bir bolum var kazidikca siyah bir kaplama iki yerde baska bir yerde raslamadim.

Gelelim iki kayanin birlestigi yere. Hemen ustunde bir oymamiz var capi var bittigi noktada icine dogru yine inceden bir oyma var. Ve ordan sola dogru irili ufakli oymalar var mesafeleri verdim ve usteki fotolarda minik minik oymalar mevcut .

Ustekinden saga dogru kucuk oymaya mesafesi

Buda kucuk oymadan yukarisindaki mesafesi.

Gelelim kayani toorakla birlestigi yere.

Bura sol yani alttakide sag tarafinda toprakla yakin olan dikatimi ceken biryer.

Burada arkadaki kayanin en arkasi deyerli bir abimin yaptigi ufak bir calisma.

Buda o kadi yapilan kism8n 20 m daha yukardaki cevrede gorunen en eski en genis agac.

Atmadigim veya arada kaynayan fotolar vardir arkadslar . Su an bilemiyorum telefon yordu beni. Selametle.
    Asla (15.Temmuz.2019), Realtime (15.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    ÖzgürPaşşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    684
    Beğenilmiş
    327

1.jpg
    ..................................................
    2.jpg
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    • Dosya tipi: jpg 2.jpg‎ (731.3 KB (Kilobyte), 286 Kez İndirilmiş)
    raslanti (15.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    183
    Beğenilmiş
    82

Alıntı ÖzgürPaşşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.jpg
    ..................................................
    2.jpg
    Usatam ilk kaya ucgen gibi dusun fotoraf sadece tas var atiyirum genis cekemedim kareye sigmadi patika yolun alti bu okla gosterdin kayalarin karsisi arasindan yol geciyor

Okla sola bakan tarafta.

Buda gidis yolu tepelik burasi burdan 50 mtre asada

Ve bir uzak foto daha atacam yuvarlaklak icine aldigim.bolgede kaliyor hemen hemen tepede gozuken yukardaki kayalar normal kayalar bu bolgeye ait bir kaya yapisi yanina cikmadim ama gorunen o asadan

amero (04.Kasım.2019), ÖzgürPaşşa (15.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    684
    Beğenilmiş
    327

bu taş buraya ayit deyil başka yerden gelmiş nerden devrilip geli

1.jpg

cubuk kullanıyor musun Buda gidis yolu tepelik dedigin yere bibak mezar varmı

Status
    Beğenmiş
    183
    Beğenilmiş
    82

bu taş buraya ayit deyil başka yerden gelmiş nerden devrilip geli

1.jpg

cubuk kullanıyor musun Buda gidis yolu tepelik dedigin yere bibak mezar varmı
    Ustam bu kaya evet ben aslinda ilk sordugumda duz bir kayaydi baktigi yonde ilk gordugumde fotoyu.nitekim gittimde varmis hemen karsisindakj kayalar aslinda merdiven misali ole heryede kayalik olan bir yer diil ve sanirim 50 yil oncesinde bir tane agac yokmus burda gorunen o cubuklar bu kayanin onunde hareketlenme yaptilar arkadaslar baktilar cubuklarla fakat ben temizlikle urasiyordum tel fircayida gelirken dusurmusum ellerim dert gormesin iyi calistilar.ole etrafta burasi haric hemen hemen kayalik yok diyebiliriz olsada.
    ÖzgürPaşşa (15.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    684
    Beğenilmiş
    327

Allah iylini versin emiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

1.jpg

2.jpg

Status
    Beğenmiş
    183
    Beğenilmiş
    82

Allah iylini versin emiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

1.jpg

2.jpg
    Ustam ilk fotodaki kayanin ok yonu rampa ikinci foto tepelik diyebiliriz hatta manzarasinida atayim

Bu fotoraf mezara bakin dediniz yerin kirmizi cizgilerle aldiniz bolgeyi saginiza aldiniz zaman karsi manzarasi.

dere bulamadim belki dedim bir yer var ama emin diilim kuyu sorusturuyorum su an fakat belli diil arti bu kafanin baktigi yonde bir duyum aldim turbe denirmis ufak tefek taslari oraya atarlarmis o sirali kayalarin oldugu bolume.
    ÖzgürPaşşa (15.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    119

Cok resim atmissin. Dedektor var ise kucuk delik olan kayaya ve hayvanin bogaz kisimlarina tutun. Kanallarin alt kisimlarina bakin. Kayanin toprakla birlestigi dedigin yerede bakmak lazim.
    Bir yerden baslamak lazim. Tabi tunelde olacak.
    Sabit duz olan kayanin sag yada sol tarafi incelenecek.
    Mezarlardan birsey cikmayabilir ama kaya icinde hediyeler bulma ihtimalin var.
    raslanti (16.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Status
    Beğenmiş
    183
    Beğenilmiş
    82

Alıntı mortal kombat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok resim atmissin. Dedektor var ise kucuk delik olan kayaya ve hayvanin bogaz kisimlarina tutun. Kanallarin alt kisimlarina bakin. Kayanin toprakla birlestigi dedigin yerede bakmak lazim.
    Bir yerden baslamak lazim. Tabi tunelde olacak.
    Sabit duz olan kayanin sag yada sol tarafi incelenecek.
    Mezarlardan birsey cikmayabilir ama kaya icinde hediyeler bulma ihtimalin var.
    Deyerli ustam aynen cok resim allahtan zaman yetmedi kayalarin ustunu acamadim kimbilir daha neler cikardi arti o ondeki toprak altinda kayalari bile ustunu tenizlemeyi dusundum ama zaman arkadslarda tabi sıkıldi onlar ole saga sola baktilar ama temizlik benim daha cok hosuma gitti ) bisiler cikarmak. Ustam benim farkettigim cok sey var aslinda hani kafanin bulundugu kayadan tutun ust kayaya kadar tuneldi giristi vs gibi butun emareler var cok foto var kareye sigmadi cekim yapilamiyor yamacta oldugu icin burda bosluk baktim kasa aradim bir kac yerde hani okadar cok ufak uyma varki biryerde bosluk sesi aldik o kayada rengi farkli zaten acik kirmizi tonda ust kayada yuze benzeyen bir yer var burunda sadece siyah bir kaya yapisi sag girintili yerde iste cok minik 7 adet murc izi falan yukarsina dogru birkactane daha ama ve bu girintili yerlerde sola dogru 3 adet var buyukten kucuge kanlallar evet bazi kanllar kapali devam ediyor ayni dogrultuda birtanesinin icinde yuvarlak oyma var p var zirveye dogru balik veya vajina x hemen yaninda hac veya x isareti iki kayanin birlestigi yerdeki ust kayanin bitimindeki oymada 5 cm de bitiyirsa icine dogru cok.ince bir oyma daha var fotorafta gozukmuyor olcude gosterdim 11 cm falan buluyor aslinda ben dikatimi ceken heryeri bir isaretlim benim bile kafam karisiyor baktikca . Neyse ustam ben biraz ormana cikayim biraz mantar falan bulayim bugun bosa gitmesin birada kafa dagitiyim. Kolay gelsin tum dostlara gorusuruz .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)