Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kayada oyma insan yüzü...

Status
    memphis1tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7

Cevap: Kayada oyma insan yüzü...

Alıntı ÖzgürPaşşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    el işareti örnek
    Eklenti 2654

baktıgı yönde ne var demiştim
    baktığı yerin resimlerini de atıcam.gündüz gözü olması için biraz zaman lazım.fırsat bulup gitme olayı.
    MaSTeR™ (25.Temmuz.2019), ÖzgürPaşşa (25.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    mydejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    14

ne oldugundan ziyade ne olmadıgına baksak daha iyi olur gibime geliyor zira ben bu resme baktıgımda hic de iyi seyler düsünmüyorum daha dogrusu düsünemiyorum zira bu insan insan degil sag gözü var sol gözü yok sol taraftan kesilmiş bırakılmıs asagıdaki delik delik degil gırtlak dısarı akan toprak degil dil sag kulagı kulak degil el el de el degil acaip birsey basparmagı yılan yada benzeri bisey hadi bas parmak sayalım göz ile onun arasıunda bisey yazılı ama okuyamadım sag sakakda bir d harfi var sag yanagın göze yakın kısmında omega var yada benziyor ama benim icimden bir ses bu define işarareti degil diyor nedenini bilmiyorum ama bana cok itici geliyor sanki felaket habercisi gibi geliyor ilk gördügümde ahanda deccal dedim ama neyse agız oldugunu düsündügümüz seyin agız oldugunu vrsayarsak ve acık olduguna bakarsak bunları yapanların inanclarının da ne oldugunu göz önüne alırsak su agzı acık maskeleri ve mısır mezarlarının basındaki agzı acık heykelleri de göz önüne alırsak bence iyi bisey cıkmaz neyse ben uzatmayayıom ama icime hic sinmedi baktıkca sinirim bozuluyor
    Hadid 57 (27.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    İki yahudi bir araya geldiginde şirket,İki türk bir araya geldiginde devlet kurar

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    174
    Beğenilmiş
    17

El ortada yuz ortada adami bunu niye paylastin diye bi dovmediginiz kaldi abi biraz yapici olalim arkadaslar attigin resimlere gore yuzun altindaki bosluk gibi yer asil noktan gibi duruyor neden yorumlari allayip pullayip carpiyonuz hatta net kapatilmis boyun alti zor is diyorum ben, millet buraya cozum hedef nokta bulmaya geliyor gerisi kusura bakmayin ama bos kimse alinmasin kusura bakmasin beyler haksizsam soyleyin ustalar saygilar
    gezgin_99 (25.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    89

Oyma degil, kabartma. Guzel bir betimleme yapilmis. Kafayi kavrayan el cok orjinal. Kirmayin sakin. Mitolojiye bakmak lazim. Kesik baş betimlemesi gibi geliyor bana.
    Muhtemelen orjinalinde cok guzeldi bura, zamanla kirilip, dokulmustur. Yinede guzel.
    Oldugu kaya buyukce. Mezari olabilir , emaneti olabilir.
    Hic birsey olmasa bile ilgi alaka gorebilir burasi. Muze gerekeni yapar.
    aslan81 (25.Temmuz.2019), Deathless01 (26.Temmuz.2019), Tahterevalli (26.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Status
    Yalnız kurt1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    82
    Beğenilmiş
    83

Çok değerli araştırılması gerekilen dinsel anıtsal bir yapı .Define gömü vs re ile alakalı değil .En az 5 bin yıllık belki çok daha eski .Korunmaya alınmalıdır yüzün sol tarafı zamanla aşınmış Bu anıtsal yapının .Dünya mirasına girecek göbeklitepe misali olma olasılığı çok fazla .En yakın müze yetkililerine bildirmeniz gelecek kuşaklar için daha uygun olur kanısındayım .Kolay gelsin .
    ACEMİAVCI (26.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Ailenizin ve kendi huzurunuz için kaçak kazı yapmayınız yapanlarıda uyarınız,,,,

Status
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7

güzel yorumlar için herkese teşekkür ederim.Bu konu ile ilgili olarak farklı bir kaç yorum buldum sizin de düşüncenizi almak isterim.
    İnsan işareti kabartma ise kesin kaya mezardır, çevreye iyi bakın kaya mezarı bulursun. birden fazla kabartma insan varsa burada çok fazla kaya mezarı vardır hatta burası nekropoldür.

İmsan kafası varsa varsa bu krallığın sembolüdür çevrede yine üst düzey mezar vardır. insan kafasına iyi bakın gözlerine bakın gözleri takip edin sizi mezara götürecektir.

insan kabartmalarının yanında çocuk kabartması varsa bu aile mezarıdır bu mezarlar kabartmaların görüş açısında olur arka tarafında değil ya önünde yada sağ ve sol çaprazda olur oraları araştırın.

insan işaretinin kolu varsa kola dikkat edin el ucunun gösterdiği tarafa bakın orada mezar arayın,

İnsan işareti kayalık alanda değilse düz alana bakın orada yığma yer vardır, normal zeminden daha şiş duran yerlere bakın, genelde düz ova şeklinde gibi görünür fakat bu düzlüğün birde hafif şiş duran yeri vardır tıpkı küçük tümülüs gibi düşünün.

İnsan kabartmaları tam boyda ise yanında yazılar varsa bu kral figürü anlamına gelir burada kral mezarı vardır. kabartmanın hangi medeniyete ait olduğunu anlamak için giysilerine yada tasarım sanatına bakın bu şekilde hangi medeniyet olduğunu anlarsınız. Başında taç ve benzeri krallığı andıranlar genelde hitit kabartmasıdır.

kabartma işaretlerin gömüleri derin olmaz, insan kabartmasıda aynıdır. genelde yüzeye yakın olur. kabartma adam ile kabartma kadın birbirine çok benzemez, kadınlar çoğunlukla parayı verir adamlar ise mezarı verir.

Her kabartmanın mutlaka değeri vardır, kabartma ayrı bir sanattır bunu ancak uzman heykeltıraşlar yapabilir bu kadar emek verilmiş bir sanatın ona göre definesi vardır. yabana atılacak işaret değildir, çok değerlidir.

İnsan kabartması yanında aslan yada kartal varsa kesin kral mezarıdır. insanın ve anlanın yönü ne tarafsa o tarafa gidin en az 100 metre gidin, kartal içinde aynıdır kartalda daha fazla gidebilirsin bazen 200 metre kadar olur.

İnsan kabartmalarının çoğunda el ve kol vardır, kol V yapmış şekildedir, elin gösterdiği istikametle gözlerin baktığı yer farklıdır. tıpkı sağ eliyle sağdan gelen misafirlere sol tarafa buyurun der gibi pozisyon vardır. kısacası burada baş sağa bakarken, el sol tarafı gösterir işte bu gömü elin gösterdiği taraftadır.
    Define İşaretleri İnsan Kafası, Kral veya bölge lideri olan kişilerin gömüleri genel olarak kaya mezarların içlerine şahsın yanına konulduğundan kaya yüzeyinde bulunan kabartma veya define işareti olabilecek insan kafası oyma ve kabartma işaretleri dikkatlice incelenmelidir. İnsan kafası işaretlerinin bulunduğu yerlerin etrafında veya altında muhtemelen gizli bir kapı bulunur. Bu kapı kireç vb. şeylerle kamufle edilmiş olabilir.

İnsan kafası işareti olan yerlere yaklaşırken dikkatli olunmalıdır. Büyük ihtimalle tuzaklı dır. Eğer yüksek mevki de birine ait bir mezar ise; aşağıda kapıyı açmaya çalışır iken, yukarıdan büyük ihtimalle katman şeklinde taş parçaları düşecektir. Gerekli tertibatı almadan kesinlikle açmaya çalışılmamalıdır. İnsan kafası kabartması olan yerin olduğu kaya yüzeyinde kapı var ise kapıdan girilebilir. Tabi ki kapı açık ise çoktan define avcıları ziyaret etmişlerdir.

Antik çağ dönemi mezar odaları özel ve zengin kişiler için yapıldığı için kaya yüzeyine, şahsiyeti simgeleyen insan kafası resmedilmiş olabilir. Genellikle insan kafası işaretinin altında ki kapı kapalı ve mühürlüdür. Kapılarda ki düzenek içeriden kapatılınca dışarıdan açılmayacak şekilde olabilir. Kapıyı içeriden en son kapatan kişi değerli şahsiyetin hizmetçisidir. O da görevini tamamladıktan sonra içeride ölürdü. Bu nedenle böyle bir yere girilir ise sürpriz ile karşılaşılabilir. Aynı zamanda bu gibi yerler kapalı alanlar olduğundan metan gazı olabilir. Bu duruma karşı gaz maskesi kullanılmalıdır. Yarasa var ise gaz yok demektir.

dip not: keşke göbekli tepe gibi birşey çıksa da adımız tarihe geçse...
    Asla (27.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    ACEMİAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    44
    Beğenilmiş
    6

Pers lere ait bir anıt gibi geldi bana.!
    gezgin_99 (26.Temmuz.2019), Yalnız kurt1 (26.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7

Alıntı ACEMİAVCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pers lere ait bir anıt gibi geldi bana.!

Ege bölgesinde pers olması olanaksız.

Status
    gezgin_99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    bursa
    Beğenmiş
    318
    Beğenilmiş
    73

Alıntı memphis1tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ege bölgesinde pers olması olanaksız.

.
    ACEMİAVCI (29.Temmuz.2019), ArGoS (26.Temmuz.2019), Yalnız kurt1 (31.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Kolay gelsin...
    Selam ve dua ile...
    Bin kere ölç, Bir kere biç...
    İZİNSİZ KAZI, VE ARAŞTIRMA YAPMAYINIZ.....

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    89

Izmirdeyim. Pers yasanti yerleri ve mezarlari var. Kral mezarlarida var.
    Yalnız kurt1 (31.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)