Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evdeki Su Kuyusunun 2,5-3 MT aşağısındaki şekilli tasa yorumlariniza ihtiyacım var

Status
    çalışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

Cevap: Evdeki Su Kuyusunun 2,5-3 MT aşağısındaki şekilli tasa yorumlariniza ihtiyacım

Boşluk kuyu tarafından geliyordu.onu demeyi unuttum.tasin solundan geliyor yine sol yapıp bir küp tarzı birşey çekmiştim.
    ÖzgürPaşşa (22.Ağustos.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

Cevap: Evdeki Su Kuyusunun 2,5-3 MT aşağısındaki şekilli tasa yorumlariniza ihtiyacım

Hiç kuyudan zorlamayalim direk bahçeden tünelin hatta küpün odanın ne varsa üstunden girelim olmazmi.bahce ve çalışması rahat olur.ayrica ev benim degil malesef.ayrica taş ufak.yuksekligi 20 cm eni 40 cm gibi.bu kadarcik yere tünel koymazlar diyede dusunduydum

Status
    ÖzgürPaşşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    432
    Beğenilmiş
    212

seriye baglamışın kendi capında pasta diye bi reklam vardı onun gibi diye düşün bende kendi capında defineciyim sallıyom tutuyo demekki

eksiklerin var onları tamamlaman gerek bide düşün kuyu niye evin içinde kişiye özel kendine kasa yapmış bahcede deyil ev içinde içinde neler vardır tünel kişi kendi gececegi kadar yapmış normal atmış yetmiş olması kuyu içindeki derinlikte yanılıyorsun bir bucuk tan tünele giremezsin kuyu kac metre konpile kup gördüm diyon dogruysa tünelde müjde var köşeyi dönmeden nasip olurda tünele girersen görürsün onu alırsın koy kenara devam edersin kaya cıkacak karşına başka yok diye dönme taş kapı acmayı bilirsen odaya girecen

tünelden başlarsın üç dört metre inersin azimlisen sonra dürterler ulenn oda üzerinden başlasaydım direk içeri girerim diye tüneli bırakip oda üstünde başlar beş metreyi belki görürsün sıkılır bırakırsın
    **gezgin** (23.Ağustos.2019), Aslanbey10 (22.Ağustos.2019), Orkun (22.Ağustos.2019) Bunu beğendi.

Status
    Orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    89
    Beğenilmiş
    47

Özgür Paşa iyiki varsın, sen olmasan yazan yok.
    Tek bildiğim, hiç birşey bilmediğimdir.

Status
    ÖzgürPaşşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    432
    Beğenilmiş
    212

bilgi paylaşınca deyer bulur agaaaa faydamız olursa ne mutlu @Orkun
    Orkun (22.Ağustos.2019) Bunu beğendi.

Status
    Orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    89
    Beğenilmiş
    47

Eyvallah ustam kolay gelsin, güzel Insan.
    Tek bildiğim, hiç birşey bilmediğimdir.

Status
    Aslanbey10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    20

Ozgur usta adamdir kardesim sen dinle onu kolay yanilmaz
    ÖzgürPaşşa (23.Ağustos.2019) Bunu beğendi.

Status
    **gezgin** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    54
    Beğenilmiş
    8

Alıntı çalışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çubukla değilde görüntüleme cihazı ile hemen bu kuyunun bu taşın sol tarafında bir MT ilerisinde bahçe var.dediginiz gibi 60-70 cm boşluk aldı cihaz ve L yaptı.cihazimda boşluk bakma kısmında var.ama şimdi arizalandigi için tekrar bakamıyorum.bir MT kadar sonrada bir küp tarzı birşey çektiydi.ama benim cihaz güney kuzey ekseninde çalışır.ev sahibi beni batıya çevirmiş oyuzden hatalı çekim ve bu kadar dar tünel olmaz diye pekde umursamamistim.simdi siz aynı benim cihazla çektiğim şeyi söylüyorsunuz.neden L olsun demiştim.siz L diyorsunuz.peki derinliği bu taş kadar mı olur.yoksa tünel aşağı doğru derinlesebilirmi.
    Usta tünel zaten dar olacak zor geçebileceğin tünel olmasa zaten boştur 'unkü daha once rasladim bir seferlik için yapilmiş surekli girilip çikilacak değilya kolay gelsin.
    Kaçak kazı yapmayalım.En büyük defineler hiç umulmadık yerlerdedir.YEEES

Status
    **gezgin** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    54
    Beğenilmiş
    8

Usta sana tünelle ilgili tecrubemi anlatayim benim girdiğim çok dar ve uzadikça uzuyor soba borusu gibi içinde dönemiyorsun doğrulamiyorsun ya once ayaklar gidecek yada baş aşaği gideceksin sonra kivrimlarda sikişmişlik ve dar alan sendromu derken adrenalin firliyor tepeye panikliyorsun o yüzde çok soğuk kanli olmalisin sikişma hisi alinca dahada kotüleşyor içinde bulunduğun durum dikat et! Eğerki giteceksen azar azar git tekrar don sonra bi daha dene ve beline ip bağla sikişma barumu için seni çekebilsinler Allah muhafaza kozaya sebep yaratmiyalim sağlik herşeyden önce gelir kolay gelsin.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

Bütün verdiğin bilgiler için tşk ederim.sorularina cvp vermeye calisiyim ustam.o senin cizdigin resmin simetrisi gibi.cizdigin oda girişinde veya odaya yakın tünelde küp tarzı birşey resimledi idim.belkide taştır kapaktir.kuyuda küp görmedim yani.kuyudaki taş 1,5 MT değil ustam.2,5-3 MT var.peki şimdi ne yapacağız.illa kuyudan mi çalışacağız.tasin arkasındami yani yoksa. ama tünel taşın arkasından değilde sol tarafına doğru gidiyordu.pek anlamadım kusuruma bakmayın ustam.sizi eleştirmek için değil kafama takılan soruları soruyorum.Dinliyorum sizi ama dediğim gibi tam nereye calisacagim
    ÖzgürPaşşa (23.Ağustos.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 1 misafir)

1. çalışkan