Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kayada sağ el sol el

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

Cevap: Kayada sağ el sol el

sağda olan sol eli iyi ıslat.hemen 4 parmağın altında başka bi şifreleme var.6 veya 7 adet murç izi betimlemesi yapılmış.soldaki sağ eldede dirsekten değilde hemen üstünden kesilmiş.ordada başka bir iş var.el yemindir.işimi imkansızdır.mezarlara git mezarlara.

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

benim kanaatim bunların ikiside sol el.

Status
    Defineciiii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    47
    Beğenilmiş
    46

Nacizane acemi fikrim. Burada sağ elin bir duzu bir tersi kayaya işlenmiş. Dikkat ederseniz bu farki parmak yapilarindan anlayacaksiniz. Ben cozdum Burada bir patika yada dere boyunu bulman gerek hedef orada ama oyunu cozmen. Gerek

Status
    prien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    12

Alıntı xxemrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işaretli kaya bu ayrıca videoda mevcut
    Parmakların baktığı yöne doğru 27 adim sonrasında bu taş var

45 adım sonra bu tas var

60 adım sonra bu kaya var
    Bulduğun işaretlerin hiç birinin diğeriyle alaka ve bağlantıları yok, her birinin işi ayrı ve zahmetli. El figürününde zannedildiği gibi yeminli gömü işareti olmadığınıda belirteyim, derin konular ve oralarda basit ve kolay birşeylerde bekleme, gerek çözüm gerekse sonuç alma bakımından.
    DOIDYE (01.Kasım.2019) Bunu beğendi.
    Korvettenkapitän Günther Prien

Status
    xxemrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9

Alıntı prien Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulduğun işaretlerin hiç birinin diğeriyle alaka ve bağlantıları yok, her birinin işi ayrı ve zahmetli. El figürününde zannedildiği gibi yeminli gömü işareti olmadığınıda belirteyim, derin konular ve oralarda basit ve kolay birşeylerde bekleme, gerek çözüm gerekse sonuç alma bakımından.
    Peki sizin çözüm öneriniz yada açıklamanız nedir işaret ile ilgili

“İnna lillahi ve inna ileyhi raciun”
    "Şüphesiz biz Allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    357
    Beğenilmiş
    410

Merhaba,

güzel bir muhitmiş...

prien usta haklı bunlar birbiri ile ilgisiz ve zahmetli de işler... ama dahası bu şekilde gerçekten sonuca ulaşılamaz.

Benim çözüm önerim; her şeyden önce bu işleri hafife almamaktır. Şunların her birine en az 5-10 tane NET ve TERTEMİZ fotoğraflar çekip her biri için AYRI AYRI konu açıp kaliteli bir sunum yapmanız gerekir normalde...

Mesela yine dikkatimi çeken bir şey işaretlere ya da işaretlerin bariz kısımlarına odaklanırken taşların/kayaların kadraja sığmamış olmaları...

Peki ya ben o taş/kaya kütlerinin kenarlarında da bir şey arıyorsam ? Fotoğraflama bu şekilde numunelik türde olmaz, olmamalıdır. Yoksa yalnızca her gün her fırsatta gördüğümüz gibi henüz kırılmamış yok edilmemiş işaretleri gördüğümüzle kalırız.

Bu işler emek ister, özveri ister. Bu kadar yetersiz ve vasat fotoğraflarla gerçekten çözüme ulaşılabileceğinin düşünülmesi; bunları ve dahasını hazırlayanların zekasına ve kabiliyetine bile ağır hakarettir bana göre.

Eskileri hafife almayın diyorum sık sık... Çünkü almayın...

Şunların gerekirse tek tek temizlenip tozu dahi alınıp, imkan varsa ıslatılıp ve doğru zaman dilimlerinde, doğru açılardan ve farklı açılardan, kaliteli bir makine ile yandan 45 derecelik açıdan ayrı ayrı, tam üzerlerinden ayrı ayrı biraz geriden ve kütlenin tümünün (hem de 4 bir yandan da görüneceği şekilde) ayrıca 4 er tane ayrı ayrı detaylı fotoğraflanması gerekmektedir. Daha kimse sormadan ve zaten sormasına gerek olmayacak şekilde kesinlikle ve kesinlikle işaretin pusula yönleri 10 liralık basit bir pusula ile bir zahmet ölçülüp arazide not alınıp sonra fotoğraf üzerinde ayrıca gösterilmesi gerekmektedir.

Bunun iki sebebi var benim için...

1) Çözüm adına zaten gerekiyor olmaları ve oradaki en ufak detaya bile hakim olabilmek...

2) İki gün sonra altında, yanında, içinde bir şey olduğunu zannedip bunların kırılıp dökülmesi ardından ah vah etmemek... Mazide kalmamaları...

Ben arazide ister işaret olsun ister ölçü adına ne gerekiyorsa en doğru şekilde alıp arşivleyeyim de sonra kim yok ediyorsa etsin. Yine hoş değil elbette ama en azından ben almışımdır alacağımı oradan ve sonraki engel olamayacak olduğum cahillerin ne yaptığı artık beni etkilemeyecektir ! ve isterse 10 sene geçsin isterse oradan o taşın üzerinden yol geçsin umrumda olmaz. Çünkü ben elimdeki tüm detayları sağlıklı şekilde görebildiğim ve tüm detaylarına hakim olabildiğim veriler sayesinde bildiğim çözümleyebildiğim sürece ya da birileri çözümleyebildiği ve bana yardım ettiği sürece 1 sene sonra da olsa 10 sene sonra da olsa sonuca ulaşabilirim. Çünkü gerekeni almışımdır ! Çünkü oradaki taş ve işaret 7/24 artık cebimdedir !

Ondan sonra ister birileri kırsın yok etsin ister çobana kırdırsınlar ister biri patlatsın komple yok etsin ve sonra bir zamanlar şurada şöyle bir şey vardı desinler... Bana ne ? Bunu onlar düşünsün... Ben almışım alacağımı oradan ve dilediğim zaman araştırır bulurum... ama işte bunu yapabilmem ve diyebilmem için gerçekten alabilmem lazım oradaki işareti cebime ve bunu da sağlayabilecek şey işaret bulunan yüzeylerin eğer gerekiyorsa temizliği ve ardından tek bir şey kalıyor geriye net ve güzel detaylı fotoğraflamaktır. Hepsi bu...

Kayada el dediğiniz fotoğraf bir kere net değil... 1990 larda 36 lık filmle çektiğim fotoğraflar inanın ondan 10 kat daha nettir. Son fotoğrafta taşın ne ebatı belli ne sabitliği ne arazideki pozisyonu... vs vs

Bu şekilde sonuca ulaşabilmeniz ne yazık ki imkansızdır.

Ha bu kadarına göre bile söylenecek şeyler yok mu elbette var... ama eksik kalır ya da daha da önemlisi bu kadarına göre "ha tamam o zaman git 30 metre güneyinden al emaneti" lik bir durum söz konusu değildir.

Dediklerimi de yanlış anlamayın. Aslında neredeyse her konuda bu durumu görüyoruz maalesef. Her biri saniyeler sürecek olan fotoğraf çekmek bile zor geliyor hepimize. Bu kadar sabırsız olan ve basit hatalar yapan bir toplum olarak bu tip işlerde sonuç almayı ummak ironik...

Değerli kurtbaba ustanın yeni geldiğimde okuduğum bir cümlesini anımsıyorum da ne zaman aklıma gelse gülümserim.

Zamanında bir konuda demiş ki;

işaretlerinizi temizleyin güzel fotoğraflayın ve bayram çocuğunu merasime hazırlar gibi hazırlayarak sunun...

Doğru söylüyor...

Yoksa 50 sene de geçse olduğumuz yerde sayacağız hatta daha da kötüsü yeterince işaret yok olmuşken kalanları da yok olacak ve daha da geriye gitmiş olacağız.

Saygı ve selamlar

yağmurcu (01.Kasım.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)