Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mersin Adam Kayalar

Status
    Realtime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    151
    Beğenilmiş
    77

Mersin Adam Kayalar

Adam kayalar kükürt kokuyordu.Tahmini olarak dinamit atıldıktan 1 - 2 gün sonra çektiğim bu fotoğraf gerçeği yalın bir şekilde gösteriyor.Kültürel miras tahribatı ülkenin her bir yerinde hızla devam ediyor. Mersin'in Erdemli ilçesinde Şeytan Deresi Kanyonu'nun yamaçlarında MÖ 2. ve MS 3. yüzyıllar arasında yapıldığı tahmin edilen Adamkayalar, defineciler tarafından her geçen gün tahrip ediliyor.
    Ulaşımı zor olan bölgedeki eserler, ana kayanın altında altın arayan define avcılarının talanına uğruyor.Anadolu'da bu kadar kabartmanın bir arada bulunduğu başka bir nokta daha olmadığı biliniyor.
    Yaklaşık 250 yıllık bir zaman dilimi içinde işlendiği tahmin edilen ve 11 erkek 4 kadın 2 çocuk bir dağ keçisi ve kartaldan oluşan Adamkayalar'a ulaşım sarp bir yamaçta yer alması nedeniyle oldukça zor.

Yazı bana ait değildir. Can Mustafa Eren den alıntı yapılmıştır.

Bilinçsiz yapılan eylemlerin yıllarca yapımı için uğraşılan değerleri nasıl yok ettiğini görüyoruz. Dinamit atmak nedir ya ?

<br>
    amero (04.Eylül.2019), MaSTeR™ (04.Eylül.2019), raslanti (04.Eylül.2019) Bunu beğendi.

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    427
    Beğenilmiş
    61

Cevap: Mersin Adam Kayalar

tarihi ve kültürel varlıgımıza zenginligimize zarar veren bizim meslektaşımız olamaz
    ben.geldim (05.Eylül.2019), Realtime (04.Eylül.2019) Bunu beğendi.
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)