Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arazide gördüklerimiz cin işi olabilirmi

Status
    **gezgin** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    86
    Beğenilmiş
    10

Arazide gördüklerimiz cin işi olabilirmi

Selam ustalar değerli site sakinleri
    Benim merek etiğim cinler kayalara şekil verebilirmi ya da vermişmi bu kanuda üzerinde tez yazilacak bir alan var 2kmalanda yüzlerce hayvan şekli var bunu destekliyecek resimler var elimde once cevap alayim gerekirsr resimleri paylaşip uydudan gisterebilirim...!
    raslanti (15.Eylül.2019) Bunu beğendi.
    Kaçak kazı yapmayalım.En büyük defineler hiç umulmadık yerlerdedir.YEEES

Status
    raslanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    175
    Beğenilmiş
    81

Cevap: Arazide gördüklerimiz cin işi olabilirmi

Alıntı **gezgin** Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam ustalar değerli site sakinleri
    Benim merek etiğim cinler kayalara şekil verebilirmi ya da vermişmi bu kanuda üzerinde tez yazilacak bir alan var 2kmalanda yüzlerce hayvan şekli var bunu destekliyecek resimler var elimde once cevap alayim gerekirsr resimleri paylaşip uydudan gisterebilirim...!
    Verebilir ustam bunu (sebe 14.) Ayetten hz. Sulaymanin cinleri calistirdigini okuduk anlatanlardan dinledik. Tabi bir peygamberle kimi yanyana koyulur bilmem allah gunah yazmasin bu konuda koyamayiz. Birde goz yanilmasi dedimiz bir sey var en basiti hep ornek olarak atacam atacam diyorum ama bir turlu gitmek nasip olmadi . Kus bakisi 3 .5 km uzakliktan peri bacalari veya bir yapinin minaresi gibi gorunen bir yer var fakat yanina gidildinde bildigin bir kaya parcasi onca yurume dag bayir dere derken sadece bir goz yanilmasiydi.
    **gezgin** (15.Eylül.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    86
    Beğenilmiş
    10

Alıntı raslanti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verebilir ustam bunu (sebe 14.) Ayetten hz. Sulaymanin cinleri calistirdigini okuduk anlatanlardan dinledik. Tabi bir peygamberle kimi yanyana koyulur bilmem allah gunah yazmasin bu konuda koyamayiz. Birde goz yanilmasi dedimiz bir sey var en basiti hep ornek olarak atacam atacam diyorum ama bir turlu gitmek nasip olmadi . Kus bakisi 3 .5 km uzakliktan peri bacalari veya bir yapinin minaresi gibi gorunen bir yer var fakat yanina gidildinde bildigin bir kaya parcasi onca yurume dag bayir dere derken sadece bir goz yanilmasiydi.
    Değerli bilgiler için teşekurler cinler takinti olunca hakinda bilgi edinmek ister insan dolayisiyle hz.Suleymanin cinlere hükmetiğini bilir konuyla ilgilenen insanlar ama başkasimi yaptirmiş ya da iş olsun diyemi yapmişlar eğlencesinemi,yapmişlar ya da onlarin yaşam alanimi dunyalarini bilmediğimiz için merak ediyoruz.

Status
    Beğenmiş
    86
    Beğenilmiş
    10

Bu resimdeki işaret ya deve ya da tavuka benzetilmiş ama alt tarafta sağda kaya yüzeyinde siyah kisimda kartal var sağina bakiyor kanatlarini açmiş ama gölge oyunu insa işimidir.Neden bukadar uğraşilmiş merak ediyor insan hemen yakinlarida onlarca benzer şey var...!

Status
    Beğenmiş
    175
    Beğenilmiş
    81

Alıntı **gezgin** Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli bilgiler için teşekurler cinler takinti olunca hakinda bilgi edinmek ister insan dolayisiyle hz.Suleymanin cinlere hükmetiğini bilir konuyla ilgilenen insanlar ama başkasimi yaptirmiş ya da iş olsun diyemi yapmişlar eğlencesinemi,yapmişlar ya da onlarin yaşam alanimi dunyalarini bilmediğimiz için merak ediyoruz.
    Takinti oluncak bisiy yok okumak ogrenmek gizel sey olsada her seyin eksisi artisi var ilk once takinti yapacan sey kendindir bir sor kendine benim yuregim nekadar guclu yaptiklarinla ettiklerinle yuruyusunle sohpetinle bakislarinla ilk once bunu bulki takinti yaptiklarinla yuzlesebilirmisin ona bir bak.
    Derinlere inmek istemiyorum rahatsiz edici bir konu. Olsada bu konuda tartisirim.
    yaradani arastir sundugu kusursuz guzellikleri gormeye calis ilk yarattigina bak efendimizi gormeye calis bunlari takinti yap yapki bu konuda yuregin guclensin. Peygamberimizi bile anarken bende bir tebessum olusur misal. Onuda yaradani anmak anlatilamaz.

Sana akil vermek veya inancini sorgulamak diil sakina arkadasim yanlis anlamayasin beni.

Takinti yaptigin seylerden kim hayir gormusku sen goresin tabiki yaradanin yarattigi herseyde vardir bir hayir. Fakat eyer perde konumussa gozumuze onda şer diil hayir aramak herkez icin hayirlisi olur bence hayirli aksamlar.

Status
    Beğenmiş
    86
    Beğenilmiş
    10

Takinti oluncak bisiy yok okumak ogrenmek gizel sey olsada her seyin eksisi artisi var ilk once takinti yapacan sey kendindir bir sor kendine benim yuregim nekadar guclu yaptiklarinla ettiklerinle yuruyusunle sohpetinle bakislarinla ilk once bunu bulki takinti yaptiklarinla yuzlesebilirmisin ona bir bak.
    Derinlere inmek istemiyorum rahatsiz edici bir konu. Olsada bu konuda tartisirim.
    yaradani arastir sundugu kusursuz guzellikleri gormeye calis ilk yarattigina bak efendimizi gormeye calis bunlari takinti yap yapki bu konuda yuregin guclensin. Peygamberimizi bile anarken bende bir tebessum olusur misal. Onuda yaradani anmak anlatilamaz.

Sana akil vermek veya inancini sorgulamak diil sakina arkadasim yanlis anlamayasin beni.

Takinti yaptigin seylerden kim hayir gormusku sen goresin tabiki yaradanin yarattigi herseyde vardir bir hayir. Fakat eyer perde konumussa gozumuze onda şer diil hayir aramak herkez icin hayirlisi olur bence hayirli aksamlar.
    Usta çok şükü inaçta proplem yok namazimizi kilar ibadetimizi yapiyoruz ve kendimize güvenmesek bu kunuyu açip tartişmazdik ama define konusunda takinti olabiliyor tesadüfmü bilmem ama bizler site sakinleri ve ustalar cidi bir konu üzerinde tartişiyoruz araştirma ve kendimizi geliştirmeye çalişiyoruz çoğumuz için iş hobiden öteye geçmiş zamanimizin çoğunu harciyoruz bu yüzden gerçeklerle yüzleşmemiz lazim hayalden ote gerçekleri gormemiz ve tartişmamiz lazim ki bu güne kadar bu sitede gordüm bi bunun biraz daha ileriye güturmek gerek 10senedir burada okuyorum yaziyorum ve bitaz yakinatak cevap bekliyecem sitemizin baş hocasi ve diğer ustalardan sevgi ve saygiyla.

Status
    Beğenmiş
    175
    Beğenilmiş
    81

Hakkini helal et ustam valla beni yanlis anlamayasin kelimelerni okadar secmeye calistim en ufakta olsa yanlis anlama diye hani tartisiriz fakat gereksiz diye dusunuyorum.istemedin ot dibinde bitermisya cevremde cok inanmayan var neler tartisiriz bugun yaradani inkar edeni yarin camiye getiriyorum ) selametle inan seni sorgulamak gibi en ufak bir dusuncem yoktu affola.

Status
    Beğenmiş
    86
    Beğenilmiş
    10

Hakkini helal et ustam valla beni yanlis anlamayasin kelimelerni okadar secmeye calistim en ufakta olsa yanlis anlama diye hani tartisiriz fakat gereksiz diye dusunuyorum.istemedin ot dibinde bitermisya cevremde cok inanmayan var neler tartisiriz bugun yaradani inkar edeni yarin camiye getiriyorum ) selametle inan seni sorgulamak gibi en ufak bir dusuncem yoktu affola.
    Yanliş anlaşilma yok helal olsun sende helal et.ben kafamdaki sorulara cevap amaçli paylaştim ve bu konuyu ikimiz dişinda takip eden var ben genele soruyor ve paylaşiyorum boyle buyuk bir ailede iki kişi arasinda geçecek bir tartişma değil insanlar takip ediyor doğru ya da yanliş onlarin yorumlarina birakacaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)