Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arazide gördüklerimiz cin işi olabilirmi

Status
    Player1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    10

Cevap: Arazide gördüklerimiz cin işi olabilirmi

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu durumda topraga kömüre arıya fareye dönüşmüş olarak gördügümüz defineler ifrit sahiplenmesi altındamıdır
    Hayır. Tılsımlıdır onlar. Arı vs özellikle büyülüdür. Çıkardığınızda uçuyorsa bilin ki gömen kişiye kan bağı olan en yakın varisine gitti. Yaşayan varis yoksa Allahu alim -)

su, fare vs büyülüdür. Bunların hepsi büyü ile ilgili.
    Ha ne var ki varlık güçlü ise o an sirayet eder ve altını kül gösterir. Yada bronzı altın sanarsınız. Kül de gösterir. Ben her zaman diyorum. Gece kazı çalışması olmaz. 3 felak 3 nas ile de meydan savaşına girilmez. Her savaşın zırhı ayrıdır. Giy zırhını git. Sığın Allaha Tevekkül et. Allah dilerse verir dilemezzse geri döner gelirsin.
    Ha bir şey daha var ki hayatın sıkıntılı bir hayatsa hatim indirsen de çare etmez. Yani hayatın boyunca ibadetin yok ama duymuşsun burda altın var gittiğinde istediğin korumayı yap yine musallat alırsın çünkü şeriat çadırın delik.
    Bakın varlıklar kafasına göre iş yapamazlar. Bu alemde bizim daha serbest yaşamamız tamamen Allah Azimüşşanın rahmeti. Mana aleminde işler şeriata göre yürür. Ağır günahın varsa bil ki cininde ruhsatı var..
    amero (25.Haziran.2020), DOIDYE (30.Mart.2021), OxyGeN_34 (30.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Beğenmiş
    777
    Beğenilmiş
    208

Ustam bunu acarmisiniz "Çıkardığınızda uçuyorsa bilin ki gömen kişiye kan bağı olan en yakın varisine gitti." nasil gidiyor?
    TEVFİK (29.Mart.2021) Bunu beğendi.

Status
    Player1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    10

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam bunu acarmisiniz "Çıkardığınızda uçuyorsa bilin ki gömen kişiye kan bağı olan en yakın varisine gitti." nasil gidiyor?
    Uçandan kasdım arı.
    O büyüyü o şekilde yaparlar. Şimdi diyelim ki 4. Göbekten deden bir yere Bi malzeme gömdü. Malzemeye yaptığı büyü de sadece kendi kanından olanların alabileceği bir büyü.. Kendi soyundan gelmeyen birileri malzemeyi bulup açarsa malzeme arı oluyor. Buraya kadar olan kısmı kesin.. Bundan sonrası ise kaynaklarda geçen;
    Arıya dönüşen malzeme uçtuysa eğer o kişinin kaç göbek sonra ki torunu olur olsun önemli değil. O kişiye gider.
    Tabi bu kaynakta geçen. Doğrusunu Allah Azimüşşan bilir.
    Fakat ben şahsen sanmam artık böyle bir büyüyü yapabilen yakın tarihten birileri çıkıp Bişeyler gömsün.. Evet mümkün amma simya ilminden tut ledün ilmine koca bir ilim sahibi olması lazım kişinin..
    4LF4 (25.Haziran.2020) Bunu beğendi.

Status
    karakulan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    10
    Beğenilmiş
    2

Arı olayını okuyunca aklıma geldi. Belki ilginizi çeker.
    Köyümüz eski rum köyü.Müslümanlar ve hıristiyanların birlikte yaşadığı bir köy.Kurtuluş savaşında sonra, mübadeleden önce rumlar köyümüzden ayrılmışlar.
    Eniştemin babası medrese mezunudur, 1927 yılında İstanbul'da askerliğini yaparken çarşı izninde sahaflar çarşısına gider. Kitaplar arasında dolaşırken bir satıcı bozuk türkçesiyle yardımcı olmaya çalışır. Asker ağa rum olduğunu öğrendiği sahaf ile zaman içinde ahbap olur. Satıcının bu ilgisine asker ağada şaşırır.En nihayetinde satıcı ağzındaki baklayı çıkarır.
    Derki- Sizin köyde ballık kayalıklarını bilirmisin.
    Asker- Evet, der
    Sahaf- O kayalıkdaki şu noktayı bilirmisin,
    Asker - evet der
    Sahaf-Bir anlaşma yapalım. O noktanın şurasında bir delik var. Sana vereceğim kağıdı delikten içeri at. Aldığın senin, alamadığın benim der.
    Asker ağada kabul eder.
    Terhis olduktan sonra köyümüze dönerki yerde 1 metre kar var. 3 ay gibi bir süre karın kalkmasını bekler. En nihayetinde kayalıklara gider ve deliği bulup kağıdı içeri atar. Hemen arkasında delikten bir vızıltı, bir uğultu yükselmeye başlar.Sanki arı oğul veriyormuş gibi bir uğultu. Ve bir anda delikten arı boşalmaya başlar. Bizimki korku ile elbiseleriyle elini yüzünü örtmeye çalışır. Ancak sonradan aklına rum sahafın söylediği gelir. Aldığın senin, alamadığın benim. Hemen doğrulup uçan şeylere vurmaya başlar ancak geç kalmıştır. Uçan şeylerden sadece 26 adet düşürebilmiştir. Altınları toplayıp doğru köye döner. Sonra da ver elini İstanbul. Doğruca sahafın yanına gider ve sahafa kendine haksızlık yaptığını söyler ve biraz daha altın ister.Ama sahaf vermez ve derki ben sana söylemiştim. Aldığın senin alamadığın benim.Gayet adil bir anlaşma der. Ve bizim köylüyü kışkışlar. Bizim köylü altınları önemli bir kısmını İstanbul da bozdurur ve köye döner. Biz bunu eniştemin babasının ağzında bizzat dinledik. Ve bize satmadığı altınları gösterdi.1996 yılında da Darul Bekaya intikal etti. Allah rahmet eylesin.
    Kendisine bu altınlardan hayır görüp görmediğini sorduk. Dediki Sahibine hayır etmeyen mal başkasına hayır eder mi? Etmez. O zaman yokluk elde yok avuçda yok mecbur bozdurduk. Ama o paralar bitinceye kadar hiçbir şeyin bereketini görmedik dedi.
    Bazen bunu düşünür kendi kendime sorarım. Yanlış kulvarda mı yüzüyoruz diye.
    Allaha emanet olun.
    4LF4 (29.Mart.2021), DOIDYE (29.Mart.2021), nurum52 (31.Mart.2021), TEVFİK (29.Mart.2021), şahin88 (29.Mart.2021) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    753
    Beğenilmiş
    882

@karakulan

Merhaba, özellikle son dediğinize değinmek isterim. Büyüklerimiz der ki "bulduğunuzun 5 de 1 ini ihtiyaç sahiplerine vermeden kendi payınızından 1 kuruş harcamayın !" Vardır mutlaka bir bildikleri...

Bugün sallama bir tutar yazalım bir yerden bir şeyler temin edildi ve ister ucuza gitmiş olsun ister ederine meblağ olsun 500 bin tl bugünkü parayla...

5 de 1 bi yandan az gibi görünse de diğer yandan meblağ büyüdükçe aynı oranda yükselen bir tutar.

500 bin eline almış kişilerden kaçı kalkıp onun tam 100 bin lirasını kolayca fakir fukaraya dağıtabilir ? Elleri titrer milletin o parayı verirken elleri. Hatta çoğunun vermediğine eminim açıkçası... Düşünün bir de 5 milyon tl olduğunu 1 milyon vereceksiniz. Bir ilçede hala güzel 4-5 daire parası... bunu zekat diye vereceksiniz hem de tanımadığınız fakir fukaraya trak diye vereceksiniz bir bardak su verir gibi... Kolay mı ?

Bunu ister inancı olmayıp umursamayanlar olsun ister inancı olsa da parayı görünce fikri değişenler ve unutanlar olsun öyle de böyle insanların % 95-99 u vermiyor vermez. Bulmadan elde yokken atıp tutmak kolaydır bulayım şöyle yapacağım böyle yapacağım yarısını bile veririm vs vs ama bulunca temas edince iş değişiyor. Ciddi anlamda çıkarıp kalben ufacık bir rahatsızlık hissetmeden 5 de 1 verebilmek yürek ister. Bu yüzden de o paradan hayır görme ihtimali düşer bunu yapmadıkları için bu bir.

İkincisi yine meblağa bağlı insanların şaşırıyor olması. Daha da doğrusu parayı görünce sapıtıyor olmaları. Çoğu kişi zannediyor ki bu işlerde bir kaç bin tl lik şeyler bulunuyor... Öyle meblağlar var ki birine yerini noktasını bilip verseniz, gidip alıp ertesi gün yapacağı ilk şey eşini boşamak olur ne yazık ki... Hayatın gerçekleri bunlar... Bu yüzden birine para yeri verirken bile 10 kere düşünmek gerekiyor türlü sebeple...

Aynı mantıkla kardeş kardeşi acımadan öldürebiliyor taht kavgaları gibi neredeyse... Arkadaşlık falan tanımıyor millet böcek ezer gibi sözde beraber yola baş koyduğu insanı öldürüyor kolayca gömüyor sırf onun payını da alabilsin diye, böyle doyumsuz insanlar maalesef...

Bu kafada olan insanların da emin olun hiç biri o paralardan zaten hayır görmez göremez. Yani bunun için tılsıma bile gerek yok. O tip kişiler zaten kendi kendilerine gereken tılsımı uygulamış oluyorlar. Türlü yanlışa giriyorlar ve sonuç haydan gelen huya gider misaline dönüşüyor.

Yoksa ben tılsım olan yerde kilidin anahtarı çözülüp alınmasına rağmen ve beraberinde gerekenlerin her anlamda yapılmasına rağmen bir problem çıkaracağını zannetmiyorum. Ha adam kalkar gerçekten tılsımlı yerden bir şekilde almayı başarır ama tılsım aktifse o zaten almayı ya başaramaz ya da alsa da zaten evet hayır göremez o bir gerçek... ama tılsımın türüne bağlı bazıları imkansıza yakın olsa da bazıları gayet de kolayca alınabilir ama bilinmesi öğrenilmesi gereken bazı püfler de mevcuttur.

Bırak bu meblağları yolda 200 tl bulan adam çıkarıp 40 tl sini kolayca veremez birine, onu bile yapamaz insanların çoğu hepsi benim olsun der salak mıyım ?

Kısacası tılsıma da bir şekilde çözüm var da insanların yapısına, parayı görünce değişen karakterlerine çözüm zor, o en zoru... Bu kafa olduğu sürece de sonuç aynı kapıya varır diye düşünüyorum.

Hatta aklıma gelmişken çok da uzatmadan size bir hikaye daha anlatayım müsadenizle...

Tanıdığım biri zamanında uçak kazasında oğlunu kaybetti. Ölen genç çocuk uçaktaki teknik ekipten biri yani sivil yolcu değil. Öyle korkunç bir tazminat verildi ki aileye... Babası 1 sene olmadan eşinden boşandı, 2. sene bir sürü daireler topraklar aldı, sonra kumara başladı hayatında kumar oynamamış adam... O bu derken başladı daireleri satmaya, sonra sıra geldi tarlalara vs... Şu an 5 kuruşsuz !

Ne tılsım ne define var ortada... Yalnızca ölen oğluna verilen yüklü tazminat parası adamı bu hale getirdi...

Hayat böyle işte... Bana göre ne yaptığınızdan ziyade yaptığınız şeyin detayları her şeyi ve sonucu değiştirebilecek güce sahip diye düşünüyorum.

Çünkü negatif hareket eden düşünen birine bırakın yaradanı evren bile negatif geri dönüş sağlar, evrenin enerjisi bile ona pozitif bir yansıma sağlayamaz yani buna evren bile izin vermez...

Tabi bunlar benim kişisel fikirlerim...

Saygı ve selamlar
    4LF4 (29.Mart.2021), amero (30.Mart.2021), karakulan (30.Mart.2021), nurum52 (31.Mart.2021), OxyGeN_34 (30.Mart.2021), TEVFİK (29.Mart.2021) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    TEVFİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    1,121
    Beğenilmiş
    244

karakulan (30.Mart.2021), nurum52 (31.Mart.2021) Bunu beğendi.
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,075
    Beğenilmiş
    223

DOIDYE ustam fikriniz gerçekleri söylüyor ne yazıkki insanın fıtratı böyle ama yaşadıgımız çagın etkiside var
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)