Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 123411 ... SonuncuSonuncu
Toplam 117 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Profesyonel yardıma ihtiyacım var

Status
    Cenkay_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    92
    Beğenilmiş
    49

Profesyonel yardıma ihtiyacım var

Herkese saygılarımla direk konuya giriş yapıyorum.Anlatacaklarım tamamen gerçektir.Rahmetli dedem 2000 yılında vefat etti. sağlığında kepçecilik yapardı.Birgün bir yerlerde gömü altın buluyor.daha sonra kendisi de saklıyor ve vefat ediyor.Arkadaşı dedem öldükten sonra evimize gelip bizden hakkını vermemizi istiyor. tabi bizim olaydan haberimiz yok.Neyse gömünün yerini bilen yok. aradan geçen 19 senenin en az 15 yılı bir fiil aramakla geçti.Medyumlara hocalara gittim. sadece bir medyum herşeyi doğru olarak anlattı. fakat tarih ettiği yerleri ben tutturamadım. daha sonra bir profosyönel bir makina buldum ve gittik aramaya. bir gece vakti makina malzemeyi buldu. kaç santimde olduğunu cinsini gösterdi. makina ile fotosunuda grafik halinde çekti arkadaş. ama kazmayı vurduğumuz gibi ikinci defa makina tuttuğumuzda yok götsteriyor. bu defa hemen yakınlarında farklı bir noktada aynı derinlik ve aynı sinyali veriyor. yıne iki kazma vuruyoruz tekrar makina tutuyoruz yine yok diyor.böyle böyle dört farklı nokta gezdirdi bize.hepside birbirine yakın mesafedeler. Malzemenin yer değiştirdiğini söylüyorlar.inanmak istemiyorum ama yaşadıklarımızada anlam veremiyorum. bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. hoşcakalın.
    poseidon2023 (23.Eylül.2019) Bunu beğendi.

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    1,268
    Beğenilmiş
    326

Cevap: Profosyonel yardima ihtiyacim var

Arkadaşım şimdi rahmetli deden kendisi sakladığı için birilerinin sistem üzerinden fikir vereceğini düşünmüyorum. Tamamen dedenin düşünce şekline göre gömeceği için tamamen tahmin üzerine gideceklerdir. Kayma kaydırma olaylarına çok inanma.

Kaç cm'de olduğunu cinsini gösteren makinada muhtemelen doğru bilgi vermemiş.
    kurtbaba (25.Mayıs.2020), ONÜÇ-13 (11.Nisan.2020) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Beğenmiş
    92
    Beğenilmiş
    49

anladım kardeşim. makinanın her dört farklı noktada da 58 cm. de altın. diye göstermesi ve daha sonra baska yerlerde hiç göstermesi şarşırttı beni

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    1,268
    Beğenilmiş
    326

Alıntı Cenkay_10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım kardeşim. makinanın her dört farklı noktada da 58 cm. de altın. diye göstermesi ve daha sonra baska yerlerde hiç göstermesi şarşırttı beni
    2014 yılında bende bir cihaz almıştım vara yoka altın deyip ötüyordu, 30 -40 cm sonra sinyal filan kalmıyordu , umarım o makinadan değildir.
    cado (26.Nisan.2020) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Beğenmiş
    92
    Beğenilmiş
    49

aynen şu şekilde oluyor. arama yaptığımız yer 5 dönüm bir tarla. tarlanın giriş tarafından makina ile aramaya başladık. yarım saat boyunca hiç bir altın sinyali almadık. belli bir alana geldik. altın dedi. makinayı kullanan arkadaş aha burda dedi hemen ayarları değiştirdi. ölçtü falan ( kendi söylediği ) 58 cm de altın dedi. bak dedi ekrana baktım doğru söylüyordu. başka bir noktaya cevirdiğimizde altın sinyali kayboluyor,aynı yere döndüğümüzde yine 58 cm altın diyor. kazmayı vurduk 20 cm kadar kazdık tekrar makina tuttuk bu kez sinyal gitti.bir metre kadar sağ tarafına baktık, yine aynı işaret 58cm altın. oraya bir defa kazma vurduk tekrar makina tuttuk yine sinyal kayboldu. bu defa ilk işaretin 1 metre solunda yakaladık. 58 cm altın diye. kazmayı vurmadık 3-5 metre sağlı sollu yere baktık bişey yok, yine aynı noktaya baktık yine 58 cm altın vurduk kazmayı tekrar makina tuttuk yine yok. yani herşeye altın dese farklı yerlerdede altın derdi. ama hep toplamda 5 metre kare alan içinde oldu bunlar. ne yapabiliriz. nedir düşünceleriniz.

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    1,268
    Beğenilmiş
    326

Alıntı Cenkay_10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen şu şekilde oluyor. arama yaptığımız yer 5 dönüm bir tarla. tarlanın giriş tarafından makina ile aramaya başladık. yarım saat boyunca hiç bir altın sinyali almadık. belli bir alana geldik. altın dedi. makinayı kullanan arkadaş aha burda dedi hemen ayarları değiştirdi. ölçtü falan ( kendi söylediği ) 58 cm de altın dedi. bak dedi ekrana baktım doğru söylüyordu. başka bir noktaya cevirdiğimizde altın sinyali kayboluyor,aynı yere döndüğümüzde yine 58 cm altın diyor. kazmayı vurduk 20 cm kadar kazdık tekrar makina tuttuk bu kez sinyal gitti.bir metre kadar sağ tarafına baktık, yine aynı işaret 58cm altın. oraya bir defa kazma vurduk tekrar makina tuttuk yine sinyal kayboldu. bu defa ilk işaretin 1 metre solunda yakaladık. 58 cm altın diye. kazmayı vurmadık 3-5 metre sağlı sollu yere baktık bişey yok, yine aynı noktaya baktık yine 58 cm altın vurduk kazmayı tekrar makina tuttuk yine yok. yani herşeye altın dese farklı yerlerdede altın derdi. ama hep toplamda 5 metre kare alan içinde oldu bunlar. ne yapabiliriz. nedir düşünceleriniz.
    Herşeye altın diyordudaki amacım bizde bazı bitkiler var onlara altın diye sinyal veriyordu bu cihaz. 20 cm açınca sinyal gidiyordu. Dolayısıyla cihaz zaten altın demez, altın diyorsa yalan söylüyordur, tecrübe ile sabit.
    kurtbaba (25.Mayıs.2020) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,288
    Beğenilmiş
    614

dedenin evi ile tarla arası ne kadar

Status
    Beğenmiş
    92
    Beğenilmiş
    49

Alıntı ÖzgürPaşşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dedenin evi ile tarla arası ne kadar
    ev ile tarla arası 5 km kadar var.
    dedem her gün bu tarlaya giderdi. ağaçlarla uğraşmayı çok severdi ve yöremizde yetişebilen her çeşit meyve ağacını yetiştirmişti. havuz yaptı içine balık attı. karşısına geçip birasını açıp zevkine seyrederdi. bu tarlamızın içinde tek odalı bir kulubemiz vardı. bu bahsettiğim sinyal aldığımız yerler hep bu kulubemizin çok yakınları.
    poseidon2023 (23.Eylül.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    92
    Beğenilmiş
    49

Alıntı MaSTeR™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşeye altın diyordudaki amacım bizde bazı bitkiler var onlara altın diye sinyal veriyordu bu cihaz. 20 cm açınca sinyal gidiyordu. Dolayısıyla cihaz zaten altın demez, altın diyorsa yalan söylüyordur, tecrübe ile sabit.
    haklı olabilirsin. benim sizler kadar tecrübem yok malesef. peki makinanın ekranındaki grafik halinde gösterdiği resim ne olabilir.

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,288
    Beğenilmiş
    614

parayı buldun diyelim bunu evinin içine yada evin bahcesine her zaman göre bilecegin yere mi koyarsın 5 km ilerde ki tarlayamı

hadi koydu gidipte 60 cm memi koyarsın tarlaya koyacagı yer yaptıgı havuzun bir tarafına karşısına gecip bira içiyor yada tek odayın bir tarafına odayın camı varsa havuzu görüyormu
    cado (26.Nisan.2020), kocaayak (23.Eylül.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)