Sayfa 10 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu
Toplam 108 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Profesyonel yardıma ihtiyacım var

Status
    ferık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    44

Cevap: Profesyonel yardıma ihtiyacım var

merhaba beyler cankay bu çalişmaları devam ederse tarlayı hersene ıyı kazar ekın eksın alacaği hasat bır kaç senede dedesının gomduğu altınların değerini
    geçer dıye duşunuyorum

ne yaparsa yapsın bulamaz tahmın edıyorum uzun aradan sonra zor benım dedığım duayı yapan ıstediği neyse
    mukafatını alır cesaretı olan yapsın aramakla altın bulun saydı rahmetlı arnavut kemaldayi bulurdu -
    Cenkay_10 (04.Haziran.2020) Bunu beğendi.

Status
    Cenkay_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    89
    Beğenilmiş
    47

Alıntı ferık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba beyler cankay bu çalişmaları devam ederse tarlayı hersene ıyı kazar ekın eksın alacaği hasat bır kaç senede dedesının gomduğu altınların değerini
    geçer dıye duşunuyorum

ne yaparsa yapsın bulamaz tahmın edıyorum uzun aradan sonra zor benım dedığım duayı yapan ıstediği neyse
    mukafatını alır cesaretı olan yapsın aramakla altın bulun saydı rahmetlı arnavut kemaldayi bulurdu -

Status
    Player1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    9

Alıntı Cenkay_10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese saygılarımla direk konuya giriş yapıyorum.Anlatacaklarım tamamen gerçektir.Rahmetli dedem 2000 yılında vefat etti. sağlığında kepçecilik yapardı.Birgün bir yerlerde gömü altın buluyor.daha sonra kendisi de saklıyor ve vefat ediyor.Arkadaşı dedem öldükten sonra evimize gelip bizden hakkını vermemizi istiyor. tabi bizim olaydan haberimiz yok.Neyse gömünün yerini bilen yok. aradan geçen 19 senenin en az 15 yılı bir fiil aramakla geçti.Medyumlara hocalara gittim. sadece bir medyum herşeyi doğru olarak anlattı. fakat tarih ettiği yerleri ben tutturamadım. daha sonra bir profosyönel bir makina buldum ve gittik aramaya. bir gece vakti makina malzemeyi buldu. kaç santimde olduğunu cinsini gösterdi. makina ile fotosunuda grafik halinde çekti arkadaş. ama kazmayı vurduğumuz gibi ikinci defa makina tuttuğumuzda yok götsteriyor. bu defa hemen yakınlarında farklı bir noktada aynı derinlik ve aynı sinyali veriyor. yıne iki kazma vuruyoruz tekrar makina tutuyoruz yine yok diyor.böyle böyle dört farklı nokta gezdirdi bize.hepside birbirine yakın mesafedeler. Malzemenin yer değiştirdiğini söylüyorlar.inanmak istemiyorum ama yaşadıklarımızada anlam veremiyorum. bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. hoşcakalın.
    Cin ile medyumla çözülecek bir mesele değil bu.. Meseleyi hallettin mi bilmiyorum. Halletmediysen eğer özelden msj at bir kaç terkip veriyim uygula. Hak ise helal ise muhakkak bulursun
    Cenkay_10 (25.Haziran.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    89
    Beğenilmiş
    47

Alıntı Player1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cin ile medyumla çözülecek bir mesele değil bu.. Meseleyi hallettin mi bilmiyorum. Halletmediysen eğer özelden msj at bir kaç terkip veriyim uygula. Hak ise helal ise muhakkak bulursun
    yazıyorum özelden

Status
    Jüpiter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    12

Cenkay kardeşim kusura bakma bildiğin gibi korona belası ile 20 gün uğraştık herşey yoluna girdi derken karaktersiz ev sahibi 10 gün içinde evden çık dedi. bu ortamda onun peşine koştuk durduk. neyse son 6-7 gündür de sessiz bir şekilde senin yeri günde 12 saatlik bir inceleme ile bitirdim... senin verdiğin tarla googleda 700m2 gözükürken ben 62 bin m2 inceleme yaptım... ne varsa tam olsun dedim... Herşey öncellikle Allah'tan... gördüğün gibi koorinat verdin hala tarlan yerinde biraz heyecan yap diye lafı uzatıyorum öncellikle daha öncede söylediğim gibi rahmetli nereye olta atacağını iyi biliyormuş... bu 62 dönümlük incelemede; 4 ana noktada daha önce kepçe ile kazı yapılmış.. 2sinin akıbetini bilmiyorum ama 2 sini yanlış yerde yapmışlar....3 hatta 4 nokta ise beni hayretler içerisinde bıraktı....ben diyeyim kilise kalıntısı sen de eşkiya deposu... bunları en sona bırakacağım...aramızdaki güven oluştukça ve aslında yapmış olduğum sistem iş görünce bunlara bakarız inşallah... aslında 62 bin m2 de 12-13 alan var... derinlikleri 3 metreden başlayıp 12 metreye kadar iniyor. ....dedenin olduğunu düşündüğüm 3 nokta da var, bunları ise sen; alana gideceğin gün sana koordinatlarını ve resimlerini atacağım... bu noktada; sen %50 si demiştin ben o kadar aç gözlü değilim %25 yeter de atar... ama bu aşamadan sonra bende aramızda güven oluşana kadar kendi çıkarım için önlem alacağım, eğer söylediğim önlemler sana uyarsa işbirliğine ve sonraki yıllarda ki işbirliğinide devam ederiz.. nedir bunlar; 1- gideceğin gün koordinatları vereceğim 2- yanında telefon olacak her 30 dakikada bir görüntülü arayıp duruma müdahil olacağım 3- eğer nasip olursa;son açma aşamasını görüntülü olarak benim eşliğimde açacaksın. ki, boş mu dolu mu bende göreceğim... bu konuda herhangibir mazeret asla kabulum değildir... 4- işlem hayırlısı ile son bulursa tarafıma ait %25 i 1 saatte bulunduğun yerden ayrılıp ist gelmek üzere araban hazır olacak(benim payımı seninkini değil) ... herhangi mazeret burada da kabulum değildir... görüldüğü üzere şartlarım ne senden para pul, nede çek senet istiyorum sadece vaat ettiğin payın yarısını garantiye almak için çabam... eğer ki şartlarım uyarsa herşeyini hazırla kepçeni vs. adamını vs. arabanı gideceğin günden bir önce haber ver... bende gerekli hazırlıklarımı yapayım hayırlısı ile başlayalım.. gerisi yüce yaradana kalmış... saygılar...

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    408
    Beğenilmiş
    61

@Jüpiter bu kadar teferruat yapip onlem alip herseyi dusunmussun ama bos cikarsa yari yariya masrafi karsilariz dememissin yada cok guveniyosun ki bunu es gecmisin o da olamaz cunku yaptigim sistem is gorurse demissin, yada kendi imkanin mi yok diye sorarim veyahut oyle bi soru akla gelir ustam yanlis anlama bunu da izah etseydin soru isareti kalmazdi, bir de 1 saat icinde malzemenin yuzde 25ni neye gore ayarlancak ve pay az geldi cok geldi sikintisi olmasin bunlari bu kadar yapacagina is buraya gelceginde haberlesip beraber islem yapmaniz daha dogru olmaz mi ustalarim saygilar sevgiler
    kurtbaba (02.Temmuz.2020) Bunu beğendi.

Status
    Jüpiter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    12

neyin masrafı kardeşim hem adama yerleri söyleyeceğim hemde masraf komiksin,oldu masrafını da ben karşılayayım, olmadı birde payın hepsini vereyim ne dersin ....kim sosyal ortamdaki şahsa güvenip beraber olay mahaline gider, gidenlerin sonu belli !!! o yüzden böyle önlemler almaya çalıştım...Cenkay'ın kendisinin yazdıklarını okumanı tavsiye ederim, (adamın kendisi söyledi, ben kepçeyi ayarlayıp halledeceğim, %50 pay vereceğim diye vs).. benim muhattabım Cenkay işine gelirse evet der, işine gelmezse hayır, kendi bileceği iş... neye göre pay edilecek demişsin az çok olursa demişsin yazdıklarıma demek ki dikkat etmemişsin;bunu önemseyen kişi olsam %25 olsun fark etmez der miyim... sistemin durumu ise 5 test sahasında %100 başarılı oldu sonuçta beta sürümü, kimseyi kandırmanın anlamı yok,her beta sürümünün açıkları olabilir, zamanla o da giderilir... senin imkanın yok mu demişsin; evet yok.ne sağlık açısından nede maddi açıdan, olsa burada ne işim olur Allah aşkına... 3 km uzakta 40 tane alanı olan yerim var imkansızlıklardan el atamıyorum..kendi yerlerimle uğraşır, sessizce işimi görürdüm... bir yere sistemde analiz edip sonlandırmak benim en az 50 saati mi alıyor.( Cenkay'ın yeri ise 62 bin m2 olduğu için , yani ben bakmışken tam bakayım dediğimden, 120 saatimi aldı, emek yani) bu sistem tarafımca oluşturuldu, para ile yer bakmıyorum,hatta yazdığım gibi önden kimseden para, çek, senet , garanti bir meta almıyorum.. dolandırıcı damgası vurulmasın diye.( tabiki bu kişinin ilk işinde uygulayacağım prensip olacak, Aynı kişinin ikinci işinde farklı olacak)....... baktım ki olaylar farklı mecralara çekiliyor, ben sessizliğe bürünürüm. elbet Allah'ın izni ile bir gün sağlığım ve maddi durumum düzelir. yani sonuçta; kaybeden ben olmam.. inan ki zamanım çok değerli bir daha burada yazı yazamayacağım, Cenkay'ın cevabını sadece bekliyorum...bundan sonra sorularına cevap vermezsem kusura bakma, saygılarımı sunarım...
    Cenkay_10 (02.Temmuz.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    89
    Beğenilmiş
    47

Jüpiter kardeşim,
    Öncelikle emeklerin için çok teşekkür ederim elbetteki el emeğinin karşılığının teşekkür ile ödenemeyeceğinin bilincinde olan biriyim. Ben inanan birisiyim. Söylediklerinde çok iddalı sözler. Varsayalımki dediklerin doğru.
    1- Sen beni değil her 30 dakikaka da, sürekli camera açıkta olsa ben istedikten sonra seni çok güzel bir şekilde kandırabilirim.
    nasılsa bana tam nokta kordinatlarını bildireceğini söylürsun. her ne söyleyeceksen benim bulmam için mecburen tam noktayı söylemek zorundasın.
    ama ben senin söylediğin noktayı değilde 2 veya 3 metre sağ tarafında çalışsam nerden bileceksin. tam noktadan konum istesen konumu yollarken doğru yerin üzerinden yollasam nerden bileceksin.
    2-diyelimki ben malzemeyi çıkarttım, ama dediğin gibi bulunduğum noktadan istanbula en erken 4 yada 5 saat çeker.1 saatte imkansız yani.
    üstelik emanet bir araç bulsam malzemeyi arabaya sakla yola çık,sonra yolda polis çevirsin malzemeyi bulsun hadiiiii oğlum içeri gir.yok arkadaş ben alamam o riski.
    3-benim ne aracım kaldı nede kepcelerim kaldı. bende maddi açıdan borç içinde olan ve asgari ücretle geçinmeye çalışan biriyim.
    4-eğerki söylediklerinin arkasındaysan istanbuldan burası otobüs bileti 50 tl. ben seni balıkesir garajdan alırım. evimde misafirde ederim.
    5-Malın başında kim varsa yarı yarıya hakkını alır. yüzde 25 den şundan bundan anlamam.Çünkü toprak altında kimseye faydası yok. orda duracağına cebimizde dursun.

toparlarsak eğer , kendine güveniyorsan buyur gel beraber çıkartalım. Korkma garibanın tekiyim.allah korkusu olan biriyim.kimseye zararım olmaz.

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    408
    Beğenilmiş
    61

Benim dedigime geldi usta yine..
    Her definecinin hayali bu..
    Sponsor kabul ediyomusun kendi yerlerine..
    Bizim yerlerimize bir ucret karsiligi bak ve bir hedef ver, ucreti senin emeklere karsilik olsun..
    Cikarsa extra yollanir, cikmazsa canin sagolsun olacak bir ucret olsun ustam..
    Bosuna dag bayir gezip yorulmayalim ve makinelere para vermekten bu daha mantikli geldi bana..
    100% basari..
    Ve birdahakine isler daha rahat ilerler ustam..
    Cevabini benim icin degil her defineci icin bekleniyor bence
    yağmurcu (03.Temmuz.2020) Bunu beğendi.

Status
    Player1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    9

Evet sosyal ortamda insanlara güvenilmiyor. @Jüpiter e benzer bir durum bende var. İmkansızlıklar nedeniyle de kazma vurgulanıyor. Oysa ki 3 tane nokta belirledim. Ve 3 de dolu diye inanıyorum. Fakat maddi imkanların kısıtlı oluşu nedeniyle iş yapamıyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)