Sayfa 12 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 29101112
Toplam 120 adet sonuctan sayfa basi 111 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Profesyonel yardıma ihtiyacım var

Status
    tokyofondip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: Profesyonel yardıma ihtiyacım var

hayırlısı olsun

Status
    Cenkay_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    97
    Beğenilmiş
    54

inşallah bulurum çubuk

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,210
    Beğenilmiş
    298

Alıntı Cenkay_10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dedemin sakladıklarının peşindeyim.Sana şüphe ettiğim tarlamızın bilgilerini vermiştim. tarlamızın sınarlarının için de en basit noktayı bi gösterirmisin bana. tahminin doğrumu değilmi bende gitmeden önce bir yorum yapayım.
    ...Şahsen bende hecanlandım bu konu kapandı biliyordum,en kısa zamanda boş bir zamanımda tekrar okumalıyım,belki bir fikir gelebilir aklıma,kolay gelsin,başarılar dilerim.çubuk kolay yapılır,kullanabilirsinde lakin size profesyonel çubukcu lazım emin olmak için haklısın..saygılar,eyvallah..
    Cenkay_10 (06.Ağustos.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    97
    Beğenilmiş
    54

Kurtbaba selamlar,

Konuyu kapatmak nasip olmadı. halen aktif. çubukcu bulamadım. en azından kendim bulsamda bir yerden kendim gitsem aramaya diyorum ama.bu zamanda da cok yıkan var. insan korkuyor

Status
    Beğenmiş
    1,210
    Beğenilmiş
    298

Alıntı Cenkay_10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurtbaba selamlar,

Konuyu kapatmak nasip olmadı. halen aktif. çubukcu bulamadım. en azından kendim bulsamda bir yerden kendim gitsem aramaya diyorum ama.bu zamanda da cok yıkan var. insan korkuyor
    ...Aleykümselam Arkadaşım,,google amcada sor bak çok çeşitli çubuklar var nasıl yapıldığına dair videolar var birebir nasıl kullanılıyor ne anlama geliyor açık net anlatımlı,hatda efsane çubuk ustaları varki nam yapmışlar define aleminde 50 liralık maliyeti olan çubuğu 750 liraya almak için sıra bekliyorsun,fabrika gibi üretim çalışıyorlar.birde çubukla gelip bakmaya para isteyenler var takılma sen en iyisi kendin yap zamanla öğrenirsin,,aklımdasın konunu baştan sona kadar okucam,,kolay gelsin,saygılar,eyvallah...
    Cenkay_10 (07.Ağustos.2020), DOIDYE (07.Ağustos.2020), gezgin_99 (31.Ağustos.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    97
    Beğenilmiş
    54

teşekkürler. Saygılar.
    kurtbaba (08.Ağustos.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    1,210
    Beğenilmiş
    298

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,günaydın,hayırlı sabahlar,sağlıklı,başarılı,mutlu günler dilerim,,

Arkadaşım tekrar baştan sona kadar konuyu ve yorumları okudum,inan düşündüm size faydalı olcak bir çözüm bulamadım,şahsen çubuk kullanmıyorum,dedektör,radar gibi bir makinem yok,yaşadığın yer yolumun üzerinde değil,ikamet etdiğim yer size yakın değil,bu konuda yine aynı fikirdeyim birincisi havuz,ikincisi kulube,bu konuya benzer bir konuyla karşılaşmıştım,geçmişde bizden yaşça çok büyük insanlarımızla sohbetim oldu hep değerli olan şeylerini gözlerinin görebileceği yerde olmasını isterler.Rahmetli dedenizin günün uzun zamanını bahçede geçirmesi,havuzda balıklarla ilgilenmesine sebep bu düşünce aklıma geliyor.hayırlısıyla bu çubuk konusuna bir yoğunlaş iş görür bir çubukla bu sıcak havalar gitmeden bir deneyin,memleketinizden güvenebileceğiniz bir kişide bulabilirsiniz,sonuçda aynı toprağın insanlarısınız bu konuyu bilende çokmuş hiç bir teklif gelmemeside ilginç.
    İnsan yaşadıkca anlıyorki,
    Kendi kayığını kendin çekmezsen,
    Bir yerlere varamıyorsun..
    ALLAH yardımcın olsun,Rabbim gönlüne göre versin inşallah,Amin.saygılar,eyvallah...
    DOIDYE (08.Ağustos.2020), gezgin_99 (31.Ağustos.2020) Bunu beğendi.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,günaydın,hayırlı sabahlar,sağlıklı,başarılı,mutlu günler dilerim,,

Arkadaşım tekrar baştan sona kadar konuyu ve yorumları okudum,inan düşündüm size faydalı olcak bir çözüm bulamadım,şahsen çubuk kullanmıyorum,dedektör,radar gibi bir makinem yok,yaşadığın yer yolumun üzerinde değil,ikamet etdiğim yer size yakın değil,bu konuda yine aynı fikirdeyim birincisi havuz,ikincisi kulube,bu konuya benzer bir konuyla karşılaşmıştım,geçmişde bizden yaşça çok büyük insanlarımızla sohbetim oldu hep değerli olan şeylerini gözlerinin görebileceği yerde olmasını isterler.Rahmetli dedenizin günün uzun zamanını bahçede geçirmesi,havuzda balıklarla ilgilenmesine sebep bu düşünce aklıma geliyor.hayırlısıyla bu çubuk konusuna bir yoğunlaş iş görür bir çubukla bu sıcak havalar gitmeden bir deneyin,memleketinizden güvenebileceğiniz bir kişide bulabilirsiniz,sonuçda aynı toprağın insanlarısınız bu konuyu bilende çokmuş hiç bir teklif gelmemeside ilginç.
    İnsan yaşadıkca anlıyorki,
    Kendi kayığını kendin çekmezsen,
    Bir yerlere varamıyorsun..
    ALLAH yardımcın olsun,Rabbim gönlüne göre versin inşallah,Amin.saygılar,eyvallah...

Selam usdam ,,O arkadaş dedesinin bulduklarını o tarlaya gömdü sanıyor, Yani o tarla olması kesin değil sadece tahminden ibaret. Şimdi bu adam 3 veya 3,5 metre neden kazsinki . Eger kepçeyle çalışırken böyle bir buluntuyla karşılaşırsa inip almakdanda çekinirse biri görür diye. Oraya bir isaret yapar ve gömer. Burda işaret iki kepçe toprak yada bir iri taş koyar olur biter ,O anı atlatmış olur.
    gezgin_99 (31.Ağustos.2020) Bunu beğendi.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Bir digeride ,Bir arkadaş surfer bakıyor ve ona başka yerlerde veriyor, Dedeninki kesin değil ama eger surfer dogru çıkarsa o işi yap. Bana böyle yardimci olan olsa benim bir sürü isaretler var. 2 SANA BIR DERIM Inanin .
    gezgin_99 (31.Ağustos.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    1,210
    Beğenilmiş
    298

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam usdam ,,O arkadaş dedesinin bulduklarını o tarlaya gömdü sanıyor, Yani o tarla olması kesin değil sadece tahminden ibaret. Şimdi bu adam 3 veya 3,5 metre neden kazsinki . Eger kepçeyle çalışırken böyle bir buluntuyla karşılaşırsa inip almakdanda çekinirse biri görür diye. Oraya bir isaret yapar ve gömer. Burda işaret iki kepçe toprak yada bir iri taş koyar olur biter ,O anı atlatmış olur.
    ...Arkadaşım Balkaya34,,yaşımdan dolayı ve yaşlı amcalarım ve dayılarımla çok gezdiğimden çok insan tanıdım dinledim,burda en önemli ip ucu Rahmetli Dedemizin zamanın çoğunu bu mevkide havuzla ve ağaçlarla ilgilenmesi,genelde yaşlı o dönem insanlarımız paraya yakın olmayı sever,rahat eder ve gözünün görebileceği yerlere gömmüşlerdir.çok sırdırlar,herkesle paylaşmazlar,inatcıdırlar,herkese kolay kolay güvenmezler vs.vs.o zamanda geçmiş tarihdeki insanlarımızın huyları böyleydi,zaten arkadaşımızda yazmış rahmetli dedesinin maddi durumu iyiymiş,her aybaşı kazıp yeri para alacak insan değilmiş ve yapsa bile ihtiyacı olduğu zaman tek başına yapabilecek konumdaymış,,tabiki en doğrusunu ALLAH bilir,bizimki varsayımlar ve olasılıklar,,saygılar,eyvallah...
    balkaya34 (31.Ağustos.2020), gezgin_99 (31.Ağustos.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)