Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 456789 SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 70 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Profesyonel yardıma ihtiyacım var

Status
    Cenkay_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    83
    Beğenilmiş
    46

Cevap: Profesyonel yardıma ihtiyacım var

süt beyaz horoz yok.
    hep krem gibi kırık beyaz horoz var.
    ferık (27.Nisan.2020), kurtbaba (25.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    ferık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    37

merhaba cenkay kardeş zaten sıkıntı horozun olmayişi eskıden bızım karadenızde tavuk kosı duştumu beyaz tavuk yumurtası ararlardı cıv cıv çikarırlardı
    sut beyaz horoz çıkardı 30 yıldan berı hep tavukların genlerınlan oynadılar ben dedım sızın o taraflarda olur bızım karadenızde eskıden beyaz horozu severlerdı
    bırde kaybolan bırşeyı bulmak için kullanırlardı
    bak ne dıceğim tavuk çıflıklerınden araştırabılırsın belkı olur
    ben bulsam sana gelmesı zor yınede aklımda nuska hazır
    yada horozu bulayim nuskayı takayım boğazina okuyayım horozu koyayım otobuse gondereyım balıkesıre termınalden alırsın olmasa adresı verırsın horoz kapıya gelır
    buda işin şakası korena vırusu kalksın gerısı kolay .
    nurum52 (29.Nisan.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    37

merhaba cenkay kardeş zaten sıkıntı horozun olmayişi eskıden bızım karadenızde tavuk kosı duştumu beyaz tavuk yumurtası ararlardı cıv cıv çikarırlardı
    sut beyaz horoz çıkardı 30 yıldan berı hep tavukların genlerınlan oynadılar ben dedım sızın o taraflarda olur bızım karadenızde eskıden beyaz horozu severlerdı
    yada horozu bulayim nuskayı takayım boğazina okuyayım horozu koyayım otobuse gondereyım balıkesıre termınalden alırsın olmasa adresı verırsın horoz kapıya gelır
    Cenkay_10 (27.Nisan.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    83
    Beğenilmiş
    46

Alıntı ferık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tavukçuluk yapan arkadaşa söyledim. Daha yeni gelmiş civcivleri. Biraz büyüsünler bakalım dedi.
    acaba tam beyaz olmayan kırık beyaz gibi horoza taksak sistem çalışmazmı.
    ferık (27.Nisan.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    37

ıyı akşamlar oyle olsa bende hınt horozu var nuskayı takarım boğazına otobuse koyar sana gonderırım
    mesele renkte beyaz olması evladır ak demek temız demek senın dedığine kırık beyaza taksan nuskayı senın dediğin 5 donüm tarlayi sana kazdırır.

Status
    kazimbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    10

Alıntı Cenkay_10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavukçuluk yapan arkadaşa söyledim. Daha yeni gelmiş civcivleri. Biraz büyüsünler bakalım dedi.
    acaba tam beyaz olmayan kırık beyaz gibi horoza taksak sistem çalışmazmı.
    çıkma lastikmi bu mübarek
    sen horozu bulmazsan burdan yaz bana ben sana havas bilgisi vereyim.o iş görür bence.
    Cenkay_10 (27.Mayıs.2020) Bunu beğendi.
    BiTcoiN Trader.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    390
    Beğenilmiş
    83

...Konuyu baştan sona kadar okudum Cenkay-10 arkadaşım,ALLAH yardımcın olsun,Rabbim sizi korusun,kollasın inşallah,Amin.
    Arkadaşım kusura bakma mübarek bayram yazmasam rahatsız olurum,seni konu (Bir deli kuyuya taş atmış,40 akıllı çıkaramamış)Ata sözü tamda senin konuna uygun olmuş velhasıl inandırıcı anlatdıklarını inandırıcı bulmadım veya sen konuyu detaylı,samimi anlatmayı başaramadın,önemli detaylar küçük,dikkat çekmeyen ayrıntılarda gizlidir,dedeniz rahmetli olduğunda kaç yaşındaydınız bilmiyorum,Babanızdan hiç bahsetmemiş ve konuya dahil olan dedenizin ortağına gerçekden anlatdıklarına inandırıcımı,son durumu nedir,biliyormusun,dedeniz bu parayı sadece seyretmek için koymadı mutlaka ihtiyacı olmuştur,babaanneniz sağmı bilimiyorum mutlaka onada sormuşsunuzdur,şahsen keramet sahibi değilim size önerim fikrimi söylerim,,
    ....Sakin,huzurlu hissetdiğiniz bir gün bu tarlaya gidersin,dedenizin oturduğu yere,Bismillah başlarsın hatırlamaya çalışırsın,dede,baba,torun yaşadıklarınıza bu hayatda beraber zaman geçirdiğin anılarına,hatırladığın ilk anından bu güne kadar yaşadıklarını düşünmeye,senin ilacın bu anılarda gizli,ALLAH yardımcın olsun başarırsın inşallah,hayırlı bayramlar dilerim,saygılar...
    Cenkay_10 (27.Mayıs.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    83
    Beğenilmiş
    46

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Konuyu baştan sona kadar okudum Cenkay-10 arkadaşım,ALLAH yardımcın olsun,Rabbim sizi korusun,kollasın inşallah,Amin.
    Arkadaşım kusura bakma mübarek bayram yazmasam rahatsız olurum,seni konu (Bir deli kuyuya taş atmış,40 akıllı çıkaramamış)Ata sözü tamda senin konuna uygun olmuş velhasıl inandırıcı anlatdıklarını inandırıcı bulmadım veya sen konuyu detaylı,samimi anlatmayı başaramadın,önemli detaylar küçük,dikkat çekmeyen ayrıntılarda gizlidir,dedeniz rahmetli olduğunda kaç yaşındaydınız bilmiyorum,Babanızdan hiç bahsetmemiş ve konuya dahil olan dedenizin ortağına gerçekden anlatdıklarına inandırıcımı,son durumu nedir,biliyormusun,dedeniz bu parayı sadece seyretmek için koymadı mutlaka ihtiyacı olmuştur,babaanneniz sağmı bilimiyorum mutlaka onada sormuşsunuzdur,şahsen keramet sahibi değilim size önerim fikrimi söylerim,,
    ....Sakin,huzurlu hissetdiğiniz bir gün bu tarlaya gidersin,dedenizin oturduğu yere,Bismillah başlarsın hatırlamaya çalışırsın,dede,baba,torun yaşadıklarınıza bu hayatda beraber zaman geçirdiğin anılarına,hatırladığın ilk anından bu güne kadar yaşadıklarını düşünmeye,senin ilacın bu anılarda gizli,ALLAH yardımcın olsun başarırsın inşallah,hayırlı bayramlar dilerim,saygılar...
    Selamlar KURTBABA,
    Ben aklıma geleni yazdım.Sende kendince düşünüp bana cevap verdin. Teşekkür ederim.
    Şuradan başlayayım.
    Benim annenmle babam ben 6 yaşındayken ayrıldılar. Beni dedem ve babannem büyüttü. Bazı ailevi sorunlardan dolayı dedemle babam konuşmuyorlardı.
    babam zaten almanyada ikamet ettiği için dedem ölmeden 6 sene önce görüşmüşlerdi. babam dedemin ölüm haberine cenazesine gelebildi.
    ben dedem ve babannem üçümüz yaşardık.ben onların torunu değil oğullarıydım. dedem öldüğünde 15 yaşındaydım. 6 yaşımdan 15 yaşıma kadar dedemle babannem baktılar bana.
    dolayısı ile babamın konuyla uzaktan yakından alakasıda haberide yoktu.
    dedemin ortağının durumu okadarda çok iç açıcı değil. derlerya kendi yağıyla kavruluyor, o şekilde. dedem yöremizde kepçecilik işi yapardı. yıllarca almanyada çalışmış, para tutmuş ve 90 yıllarda kesin dönüş yapmış birisiydi. dolayısı ile maddi durumumuz o dönemlerde çok çok iyiydi.
    babannem de 4 sene önce öldü. kendisine tabiki sordum ama dedem biraz diktatör birisi olduğu için dedem söylemeden birşey soramazdık. yani demek istediğimi anlıyorsunuzdur. korkardık resmen. dolayısı ile babanneme sorduğumda ahhhh ah keşke bilsem oğlum hiç söylemezmiyim derdi bana.
    son olarakta fikrine cevap vereyim, dediklerini çok yaptım. 5 dönüm içi zeytin ve bilimum meyve ağaçları ile dikili tarlada çok defa oturdum düşündüm düşündüm ama olmuyor. anıların üzerinden 20 yıl geçti. dedem sadece kendinin bilebileceği bir işaret yapmış olabilir ama biz onu göremiyoruz.
    zaten konu başlığını boşuna yazmadım. PROFÖSYONEL YARDIMA İHTİYACIM VAR DİYE.
    Şimdi inandırıcı gelmeyen ve benim dikkat etmediğim yerlerde bana soru sorarsan sevinirim. saygılarımla.
    kurtbaba (29.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    83
    Beğenilmiş
    46

Alıntı kazimbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çıkma lastikmi bu mübarek
    sen horozu bulmazsan burdan yaz bana ben sana havas bilgisi vereyim.o iş görür bence.
    Selamlar kazımbey kardeşim.
    İnternette havas okulu diye bir site var. oradanda çok araştırdım. ama olmadı.
    senin bildiğin havas konusunu bana yazarsan çok memnun olurum. teşekkürler saygılar.
    amero (28.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    Jüpiter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    11
    Beğenilmiş
    8

Cenkay kardeşim gördüğüm kadarıyla her türlü yolu denemişsin, maalesef olmamış... iş havasa kadar gitmiş...aslında başkaları için için bunu yapmam ama ,içtenliğine inandığım için dayanamadım yazayım dedim; eğer ki yerime kimse benden başkası dokunamaz, dışarıdan kimse gelemez diyorsan; bana özelden o yerin , tarlanın koordinatlarını at...(sonuçta birçok insanla zaten gitmişsin, başkaları tarafından biliniyor, o açıdan sakınca yok gibi senin için) bende 2-3 günlük bir çalışma ile sana o sakladığınız şeyin yerini atayım. verdiğin sözlerde seninle Allah arasında,çok fazla yani , sende gönlünden kopan müjde için ıban istersin olur, biter saygılar..
    Cenkay_10 (28.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 1 misafir)

1. Cenkay_10