Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Buyrun yoruma Ustalar girişmidir. Hepsi aynı bölgede.

Status
    Blue1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    40
    Beğenilmiş
    8

Buyrun yoruma Ustalar girişmidir. Hepsi aynı bölgede.

Ustalar bura hakkın da bilgiye ihtiyacim var fotoğraflar kalitesiz olabilir videodan fotolayip attım kusura bakmayın bu yer büyük ihtimal giriş burda tuzak olma durumu yüksek buraya girişte tuzagi nasıl aşarız güvenlik önlemleri nasil olmalı ne gibi tuzaklar olur bölge zirve bir yamaç bir yerde hakim bir yer bölge fotolarda büyük kaya var onun alt tarafında bu yer içeri yerleştirme kaya çevresinde domuz ayak izi vs bazı işaretler var giriş tarafında kesme oturak var sırtımı sayacak şekilde bölge eskiden Romalılar ve Ermeniler yaşandığını biliyorum sizden ricam burası girişse tuzak durumunu nasıl çözerim saygılar sevgiler hayırlı nasiplerimiz olsun ihsallaha.

Top kaya hakkında bilgi hepsi bir yerde ustalarım

top kaya zirve bir yerde bölgeye hakim buraya yağmurlarda veya suyun vurmasıyla oluşması zor doğal olamaz gibi dagin zirve kısmının yamacında çevresindeki işaretleri fotoladim bazı fotolar net çıkmadi ustalar kusura bakmayın ekran görüntüsü aldım videodan top Kaya'nın altında delikler mevcut ve üçgen yâda V işareti var yanin kapı işareti gibi işaret var veya ters U işareti top Kaya'nın üstünde aşaga doğru megilli bı Kanal çizgisi var değerli yorumlarınızı paylasirsaniz sevinirim saygılar.
    Birde zeminde bı kayada bı harita varı bir kroki var bilgi verebilirsiniz
    Kaya bu ustalarım bu kayada yosunlu bıraz kusura bakmayın ama dikkatli bakarsanın çizgilerin yanlarında küçük delikler mevcut işçilikle yapılmış 3adet sayabildim delikleri acaba girişin içinin krokisi mıdır bilginiz varmı saygılar

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    340
    Beğenilmiş
    399

Cevap: Buyrun yoruma Ustalar girişmidir. Hepsi aynı bölgede.

Merhaba, kusura bakılacak bir durum yok.
    Yosunları temizlemez iseniz yine uğraşan siz olursunuz, buradaki hiç kimse değil : )

Birçok isim bakıp geçer yorum bile yapmaz.

Bu haliyle bir şey denmez. O yosunlar güzelce temizlenip yeniden net bir şekilde fotoğraflanmalıdır.

Gitmişken pusula ile yönleri de ölçüp belirtmelisiniz.

Selamlar
    Blue1 (01.Kasım.2019), osi (02.Kasım.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    40
    Beğenilmiş
    8

Aleyküm Selam haklısınız dediklerinizi yaparım ben burda bu girişe nasıl yol izlerim diye düşünüyordum Ustam Allah'a emanet olasın Selâmetle saygılarımla.

Status
    Beğenmiş
    340
    Beğenilmiş
    399

Koltuk dediğiniz taşa oturup sağ sol çarprazlarınızı da çekebilir misiniz size zahmet ?

Şu koltuk dediğiniz taş videodan ekran görseli olup net olmasa da bir kafa gibi geldi bana...

Videodan dondurup ekran görseli alınca netlik bozuluyor maalesef.

Kafaysa 120-135 derecelik alanı kapsayacak şekilde görüş alanını bir de biz mi görsek ?

Ayrıca zahmet olmayacaksa ve eliniz değmişken:

Giriş dediğiniz yer olabilir de olmayabilir de... Şu haliyle % 100 giriş diyemedim ben o kısma... Hatta olmama ihtimali şimdilik daha ağır basıyor. Önü kapalıydı da açınca mı karşılaşıldı yoksa zaten hep öyle miydi o kısım ?

Paylaştığım 2 fotoğrafta da kafalara sırt verip tam karşılarınız ve sağ sol çarprazları da olmak üzere toplam 3 er tane net fotoğraf çekme şansınız olursa hayra geçecektir. 2. fotoğrafta alttaki deliklerin karşısını da çekiniz size zahmet...

Sizler de Allah'a emanet olun, saygı ve selamlar
    Blue1 (02.Kasım.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    40
    Beğenilmiş
    8

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim Ustam
    Keşke video atılsa buraya foto attığımız gibi videosu var maalesef foto atıyorum ekran fotusu ustam koltuk olan taşın sağ tafafi şöyle burasi yamaç zirve bir yer yanlarında bazı kayalıklar var sağ tarafında işaret olarak fotosunu attığım domuz ayak izi var yamaç bulunduğu bölgede en büyük kayalık oturagin olduğu kayalık ustam oturagin aşağı kısımda ise fotosunu attığım Merdiven var ve foto şunu attığım oksitli kare kabartma li kaya var ustam
    Oturagin sağ tarafında da ise top gibi Kaya ve o delik ler var ustam ve ikinci paylaştığın top Kaya'da ustam sol tarafibda göze çarpan yakında fotosunu attığım zeminde kaya da çizimler mevcut kroki varı harita gibi top kayanın sağ tarafi ise o giriş dediğim yere yakın ustam ve top Kaya'nın aşağısı deliklerin baktığı yön yamacın aşağısi uçurum yani delikler aşağısında birde fotosunu attığım tabut Gibi kaya var ustam
    Giriş olan yer ise bahsettiginiz gibi değil orası öyle açık değildi gizli di bulundu bulunma şekli orası önce toprakla kapatılmış toprak aşildi sonrasında taş yığınligi çıktı taş yığınligi da aşıldı arkasi boşluk ve kapı manzarası çıktı ustam ana kayalara hiç bir bağlantısi yok yapma kaya oraya yerleştirilmiş ustam ama tehlikeli tuzak li onun için siteye attım tuzak durumu için bölge için herşey pozitif sorun tuzak durumu ustam bölge el değmemiş bir bı abinin arazisinde kimsenin gireceği Bir yer değil burda müjde de var ustam yardımcı düşüncelerin için çok teşekkür saol Varol Ustam Allah büyük ihsallaha çözeceğiz burayi saygılar.

Status
    Realtime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    115
    Beğenilmiş
    63

Senin için problem değilse video nu youtube yükle daha sonra buradan video olarak youtube linkini verebilirsin. Ancak daha önce video yüklemiş biri olarak söylüyorum fotoğraflar videolardan daha net ve ayrıntılı olduğundan işaret ibare v.s için tercih sebebi olmuyor ancak yön ve arazi gapısı gibi şeyler için aydınlatıcı
    Hakkın da hayırlısı olsun nasibin ayağına konsun
    Blue1 (02.Kasım.2019), DOIDYE (02.Kasım.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    340
    Beğenilmiş
    399

Kapalıdan öyle bir kısım ile karşılaşılıyorsa iş değişir elbet...

Yine de zirve ya da benzer tip noktalarda mezarlara el kol sallanarak girilmez. Yan kısımlarını iyi kontrol edin, duvarın iç arka kısmına devam ediyorsa orası içeriden bile kapatılmış olabilir eğer giriş ise...

Burayı biraz daha geriden o kayalık alanı keşke komple bir görebilme şansımız olsaydı.

Video fotoğraf gibi olamıyor net fotoğraflar her zaman daha sağlıklıdır ama buraya yani siteye yine de video yüklenebiliyor. Daha da doğrusu youtube a yüklenip işlem bitince oradaki linki buraya yapıştırmanız yeterlidir. En azından biraz fikir sahibi oluruz. Ancak video kalitesine de bağlı boyutu çok yüksek ise youtube a yükleme işlemi de uzun sürecek ve zahmet verecektir. Öyle bir durum söz konusu ise uğraşmayın derim.

Koltuk dediğiniz kısmın traşlı üst düz bölümü ve 3 basamak, oradaki birçok başka şeyle beraber orada zaten mezar olduğunu teyit ediyor etmesine ama giriş bence oradan değildir gibi geliyor. Yine de burayı biraz geriden daha geniş bir açıdan ve net görebilseydik daha da sağlıklı fikir sahibi olabilirdik... ama size de hak veriyorum bazı yerler gerçekten fotoğraflamaya da müsait olmayabiliyor. Yamacıydı, çalısıydı, dalıydı derken gözün gördüğünü fotoğrafa yansıtamayabilirsiniz burada.

Zemindeki yosunlu asıl taş ise kesinlikle ayrıca kayda değer ve ben şahsen kişisel fikrim olarak asıl ona odaklanırdım.

Saygılar bizden, illegal işlem yapmayın yalnızca inceleyin. Bizler de kır aç gir patlat kaz vs diyemiyoruz. Başınıza iş açmayın.

Kolay gelsin çok selamlar
    Blue1 (02.Kasım.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    40
    Beğenilmiş
    8

Eyvallaha ustam çok saolasin Evet bence de dediğiniz gibi burası içten kapatılmış çünkü ben içten kapatılma bir kapı daha bulduk kesme kayalarla içten kapatılmış yapıştırarak
    Kayalık alanı çekmeye çalışcam şimdi video dan Ustam
    Sizce bölge deki işaret ler Ermeni mi Roma mi eskiya işimi ustam buranın bence asıl girişi merdiven bölümü Ora kapatılmış kayalarla top Kaya'nın deliklerin yanlarında üçgen Veya V işareti kabarmasi var birde U isareti yâda kapı işareti Var yosunlu harita vari kroki de işe dikkatki bakınca kanalların yanlarında küçük delikler mevcut işçilikle yapılmış bir kaç tane var ustam bence kroki girişin içini gösterebilirmi yolları vs
    Saygılar

Status
    Beğenmiş
    40
    Beğenilmiş
    8

Denemeye çalışcam ustad Saolasin Varolasın . Allah emanet olasın.

Status
    Beğenmiş
    40
    Beğenilmiş
    8

Ustam bu kadar yapabildim yakında daha net foto çekerim
    Ve daha iyi video çekip atmaya çalışırım Ustam Saygılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)