Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilgi Sahipleri Yorumlarsa Sevinirim

Status
    pesimist25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    6

Bilgi Sahipleri Yorumlarsa Sevinirim

Selamun Aleyküm ustalar,

Ekte resimlerini gönderdiğim evi daha önce farklı konularda yine paylaşmıştık. Kısaca ev eski ermeni evi ve evde ziyaret vs olduğu söyleniyordu. Eskiden papaz evi olarak kullanıldığı için bizde değerli bir şeyler çıkarmı diye bakmaya başladık. Kroki olarak evin genel hatlarını çizdim. Evin salonunda özellikle tavan ve içeride bulunan çeşmeyi görmeniz için paylaşıyorum.

Şimdi gelelim sorun kısmına. Ustalar bu evi araştırdığını duyduğumuz yaşlıca 2 ermeni geldi bu evde bizim atalarımızın emanetleri var ama öyle altın falan değil sizin işinize yaramaz diyorlar. İsterseniz makine çubuk bakın değerli birşey değil diyorlar. Demelerine göre mezar var evde anlaşılan ve eski kilise malzemeleri olduğunu düşünüyorlar onlar bize dediklerine göre. Bizde görüntüleme cihazı ile krokide de bulunan çeşmenin olduğu salonda sarı renkle işaretlediğim ölçülerde köşe hatları çok belirgin yaklaşık 3,5 metre derinlikte yapı gördük cihazla.mezar olma ihtimali çok yüksek. Lakin değer alamadık kıymetli demiyor cihaz. Bu adamlar papaz yada ev sahibi kimse artık gömdülerse evin içerisine boş olma ihtimali nedir acaba? bu evi soran adamlar sadece boş mezara değersiz eşyaya çıkıp gelmezler diye düşünüyorum.
    Ayrıca sormak istediğim şu var, görüntüleme cihazında daha önce kazı yapılmış alanda değer alamayız dedi makine sahibi arkadaşta. Oksit değerleri vs kaybolduğu için. Bizde bu odada mezar benzeri yapının üzerinde çalışma yapmıştık bu yanıltıyor olabilir mi?

Okuyup yardımda bulunacak ustalara şimdiden teşekkürler
    ..:: Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi sözler bazen bir hazine bazen dermansız bir dert tipi ::..

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    317
    Beğenilmiş
    243

Cevap: Bilgi Sahipleri Yorumlarsa Sevinirim

buna çok yorum yapılmıştı evet,bizim nezaretimizde olmak şartıyla izinli kazı yaptırın kazı sizin adınıza olursa şartı koyun ,mezardaki yakınınızın kemik vs alın geri ne çıkarsa burda kalacak onlar türk toprağında türkiyenin malıdır,
    pesimist25 (16.Kasım.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    6

Peki usta değerli sinyali alamadık görüntüleme cihazı ile ama makinenin yanılma payı nedir sence? içeriden maddi değerli bir şeyler olma ihtimali nedir sence?
    ..:: Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi sözler bazen bir hazine bazen dermansız bir dert tipi ::..

Status
    mydejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    13
    Beğenilmiş
    22

degerli birseyler cıkarmı derken kast ettigin sey tabiki herkezin aradıgı sey ama her degerli sey o sey degil eminim duymussundur hayatta paradan daha degerli seyler vardır belki oradada o tarz bir beklenti vardır yada gercekten atalarının kemikleri icin gelmişlerdir ki ermeni milletinin ne kadar hain ve vefasız oldugunu göz önünde bulundurursak kulaga sacma geliyor orada paradan daha degerli olan bisey icin gelmiş olabilirler bu bir belge,kitap,manevi degeri olan bir eşya,cesitli mücevherat hatta ve hatta bir mumya olabilir yada dedigin gibi calısma nedeni ile olksit kaybolmus olablir hersey mümkün 3,5 metere cok derin bir mesafe degil ama evin icini kazmakta akıllıca bir iş degil sonucta bir yasama alanı ama cok kafanı meskul ediyor ise bosluga uzanan bir delik belki sondaj tarzı bir sey iceri kamera sarkıtmana yetecek kadar birsey işini görebilir diye düsünüyorum ama tabiki senin icinde bulundugun ortam ve sartları bilemiyorum
    amero (16.Kasım.2019), pesimist25 (18.Kasım.2019) Bunu beğendi.
    İki yahudi bir araya geldiginde şirket,İki türk bir araya geldiginde devlet kurar

Status
    KaranLik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    4

Papaz evi değil. Dış giriş kapısının üstünde farklı taş yada emareli taş varsa ora ile ilgilenin. Kilise hangi yönde kaç metre uzakta? Ev değişmiş evin arka kısma açılan kapıları varmiymis. Basamaklı odası hangisi? Ahira girince aşağı ya doğru megillimi? Şömine yokmu?
    pesimist25 (18.Kasım.2019) Bunu beğendi.

Status
    KaranLik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    4

Eski haliyle arka kisimla birlikte kaç oda var? Kilisenin hangi yönünde kalıyor? Arka kısımda kalan odaların hangisinde şömine var?

Status
    Karameşe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    3

İşinize yarayacak bişey yok derken belki içerde el yazması var yada gömülerin yerini anlatan işaretler var kemiğe gelme olasılıkları çok zayıf

Status
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    6

Alıntı KaranLik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Papaz evi değil. Dış giriş kapısının üstünde farklı taş yada emareli taş varsa ora ile ilgilenin. Kilise hangi yönde kaç metre uzakta? Ev değişmiş evin arka kısma açılan kapıları varmiymis. Basamaklı odası hangisi? Ahira girince aşağı ya doğru megillimi? Şömine yokmu?
    Geçmiş dönemden gelen söylentiye göre papaz yaşamış tabi biz emin değiliz. dış giriş kapısında değilde salonda bulunan çeşmenin altındaki odanın üzerinde çiçek benzeri figür varmış zamanla üzerini kapatmışlar. altına sağına soluna cihaz ile baktık değerli yok. evde salona girerken 1 basamak iniliyor diğerleri düz zemin. Krokide yeşil renkle gösterip yazdığım yerde eskiden ocak başı olan yer zamanla orası da yıkılıp mutfak haline getirilmiş durumda. evin arka kısmında bitişik evler var, harici kapı yok.

Status
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    6

Alıntı mydejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    degerli birseyler cıkarmı derken kast ettigin sey tabiki herkezin aradıgı sey ama her degerli sey o sey degil eminim duymussundur hayatta paradan daha degerli seyler vardır belki oradada o tarz bir beklenti vardır yada gercekten atalarının kemikleri icin gelmişlerdir ki ermeni milletinin ne kadar hain ve vefasız oldugunu göz önünde bulundurursak kulaga sacma geliyor orada paradan daha degerli olan bisey icin gelmiş olabilirler bu bir belge,kitap,manevi degeri olan bir eşya,cesitli mücevherat hatta ve hatta bir mumya olabilir yada dedigin gibi calısma nedeni ile olksit kaybolmus olablir hersey mümkün 3,5 metere cok derin bir mesafe degil ama evin icini kazmakta akıllıca bir iş degil sonucta bir yasama alanı ama cok kafanı meskul ediyor ise bosluga uzanan bir delik belki sondaj tarzı bir sey iceri kamera sarkıtmana yetecek kadar birsey işini görebilir diye düsünüyorum ama tabiki senin icinde bulundugun ortam ve sartları bilemiyorum
    Ev şuan müsait köy evi ve ikamet edeni yok lakin 3 - 4 metre kadar çalışma yapmak ve gerçekten bir şey de sonuca çıkmazsa emeğine yazık diye cesaret edemiyoruz. cihaza göre büyük ihtimalle taştan yapılı 1,5 x 4 mt boylarında bi yapı var mezardan daha uzun gibi ama bilemiyorum. o mesafeye kamera amaçlı sondaj nasıl yapılabilir ev içerisinden acaba? yada mezar ise içi toprak falan dolu ise yine görüntü alınmayacak kamera ile sanırım

Status
    mydejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    13
    Beğenilmiş
    22

Alıntı pesimist25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ev şuan müsait köy evi ve ikamet edeni yok lakin 3 - 4 metre kadar çalışma yapmak ve gerçekten bir şey de sonuca çıkmazsa emeğine yazık diye cesaret edemiyoruz. cihaza göre büyük ihtimalle taştan yapılı 1,5 x 4 mt boylarında bi yapı var mezardan daha uzun gibi ama bilemiyorum. o mesafeye kamera amaçlı sondaj nasıl yapılabilir ev içerisinden acaba? yada mezar ise içi toprak falan dolu ise yine görüntü alınmayacak kamera ile sanırım
    sana kendi basımdan gecen bir olayı anlatayım kısaca bir gün bir alanda dedektör taraması yaparken bir oda büyüklügünde bir bosluk tespit ettim hani öyle ahım sahım bisey de degil tas catlasa 3 e 3 bir oda derinlikte fazla degil alandan süpheliyim etrafında tümsek ve cöküntü olmus alanlar mevcut haliyle umut o bicim bende senin gibi yapsammı yapmasammı diyordum emegime yazık olurmu diyordum sonra yahu dedim yarın bir gün ihtiyar bir adam olunca keske kassaydım diyecegime kazayım gitsin dedim ve kazdım cıka cıka 3 e 3 bir kaya cıktı ama kaya kayalıktan cıkmıs elinle tut kagıt gibi yırtılıyordu o hale ne kadar zamanda gelmiş bilemem ama orada kalmaya devam etse toprak olup gidecekti büyük olasılıkla sonucta emegime yazık oldu ama bugun orayı hatırlayıp keske kazsaydım demiyorum benim icin oda bir artı sonucta ev senin keyf senin cıkarsa ihya olursun cıkmassa tecrübe sahibi olursun
    pesimist25 (19.Kasım.2019) Bunu beğendi.
    İki yahudi bir araya geldiginde şirket,İki türk bir araya geldiginde devlet kurar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)