Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kraliçe mezarı mı?

Status
    pesimist25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    22

Kraliçe mezarı mı?

Ustalar kolay gelsin, ekteki resmi arkadaşım gönderdi detay resimlerini de gelince paylaşacağım sizlerle, resimde görülen işaretler neyi temsil ediyor acaba nasıl bir yol izlenmeli, sanırım tuzaklı bayan mezarı ama sizlerin tecrübeleriniz çok önemli, şimdiden teşekkürler
    MaSTeR™ (14.Ocak.2020) Bunu beğendi.
    ..:: Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi sözler bazen bir hazine bazen dermansız bir dert tipi ::..

Status
    Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Cevap: Kraliçe mezarı mı?

papaz mezarı sağ ayak içine haç koymuş harita düzeneği var bu ayak işaretinin parmak yönü hangi yöne bakıyor parmak yönünde 2.ayağı bul 2ayak işaretinin arasını büyük adım ile adımla çıkan sayıyı 2 böl yarısını bulduğun sayı kadar herhangi bir ayaktan ölç orta yerden yarısını bulduğun sayı kadar git her iki ayak ortada buluşur sağ ayak sağa sol ayak sola döner ve gidilecek yönü belirler yarısını bulduğun adım kadar ortadan gidilir ve tam kapı girişine varılır çözümü budur
    amero (15.Ocak.2020), pesimist25 (15.Ocak.2020) Bunu beğendi.
    allahu teala kendısıne laikiyle kulluk etmeyen kullarına zenginlik bahşetmez

Status
    Yaylalar28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Bu resim daha oncede paylasilmisti sonuc alinmamismi

Status
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    22

Alıntı Yaylalar28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu resim daha oncede paylasilmisti sonuc alinmamismi

resim arkadaşımdan bana yeni ulaştı daha önce paylaşılan linki falan atabilir misin lütfen?
    ..:: Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi sözler bazen bir hazine bazen dermansız bir dert tipi ::..

Status
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    22

Alıntı Gündoğdu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    papaz mezarı sağ ayak içine haç koymuş harita düzeneği var bu ayak işaretinin parmak yönü hangi yöne bakıyor parmak yönünde 2.ayağı bul 2ayak işaretinin arasını büyük adım ile adımla çıkan sayıyı 2 böl yarısını bulduğun sayı kadar herhangi bir ayaktan ölç orta yerden yarısını bulduğun sayı kadar git her iki ayak ortada buluşur sağ ayak sağa sol ayak sola döner ve gidilecek yönü belirler yarısını bulduğun adım kadar ortadan gidilir ve tam kapı girişine varılır çözümü budur
    orta yerden yarısını bulduğun sayı kadar git her iki ayak ortada buluşur sağ ayak sağa sol ayak sola döner ve gidilecek yönü belirler yarısını bulduğun adım kadar ortadan gidilir ve tam kapı girişine varılır

bu kısmını anlayamadım hocam? orta yerden hangi yönde gidelim? gidilecek yönü belirler derken biraz daha detaylı anlatabilir misin baya acemilik varda bizde

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    753

Bende nedense bu işaret orijinal değilmiş gibi bir izlenim bıraktı. Haçın, halka olan kısma kadar uzun ayağı kaç cm ölçebildiniz mi ? Ona göre sadece 2 nokta kontrol ederdim şahsen. Aradığım yoksa devam etmezdim bile...
    pesimist25 (16.Ocak.2020) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    22

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende nedense bu işaret orijinal değilmiş gibi bir izlenim bıraktı. Haçın, halka olan kısma kadar uzun ayağı kaç cm ölçebildiniz mi ? Ona göre sadece 2 nokta kontrol ederdim şahsen. Aradığım yoksa devam etmezdim bile...
    haftasonu keşif amaçlı gidince detaylı bilgileri paylaşacağım ustam, peki ölçüm sonrası hangi yönde ne aranmalı hocam ?

Status
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    22

Alıntı pesimist25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haftasonu keşif amaçlı gidince detaylı bilgileri paylaşacağım ustam, peki ölçüm sonrası hangi yönde ne aranmalı hocam ?
    ayrıca sanıyorum haç sağ ayak içerisine alınmış ? bu durumda ne demek isteniyor fikri olan varmı?

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    753

Ölçüyü o yüzden soruyorum zaten. Ölçüsüne göre yön ve mesafe vereceğim. Kendim orada olsaydım ilk yapacağım şey yine aynısı olurdu inanın. En azından ilki...

Ölçülü yerlerde her cm işi değiştirir çünkü her sayının ait olduğu bir yön vardır. O yüzden dikkatli ölçün. 1 cm fark adım da alsak sorun olmaz varılan noktada 2 metre çaplı tam daire etrafınız kolayca kontrol edilir yine ama hatalı ölçüm Batıyı Kuzeydoğu'ya çevirirse sıkıntı olur evet.

Kafamdaki asıl soru işareti haçın olduğu kısımda da soldaki kalpte de o tam dış ana kaya yüzeyiyle birleştiği kısımlardaki pütürlü detaylar var ya öyle taze duruyor ki...

Şu yani demek istediğim:

Orijinal bir işaretin yediği yağmur ve dolunun haddi hesabı yoktur ve zaman içinde bu tip kısımları biraz cilalar böyle dün yapılmış gibi hatta dünü de geçtim böyle kusurlu mantık dışı deforme bırakmaz, bırakmamalı... Biraz sabrına yenik düşmüş bir dolandırıcı işi kokusu alıyorum buradan ama yine de belli olmaz diyelim hayırlısı bakalım

Yine de bir tozunu toprağını da size zahmet temizleyip daha net güzel görseller ekleyin bakarız hep beraber. gitmişken bakın diyebileceğim yönü uzunluğu bilmeden veremiyorum ne yazık ki... Orada iken telden girip hemen şu kadar cm yazarsanız ve buralarda olup görürsem hemen derim.
    amero (16.Ocak.2020), NİHAT BABA (16.Ocak.2020), pesimist25 (16.Ocak.2020) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

sağ ayak sağa döndüğü için zaman hangi bence güney yönüdür doğrumu
    allahu teala kendısıne laikiyle kulluk etmeyen kullarına zenginlik bahşetmez

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)