Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Daire içi işaretler

Status
    prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    1

Daire içi işaretler

Selamün aleyküm değerli arkadaşlarim bir konuda nacizane bilgi ve görüş ve yorumlariniza ihtiyacim var
    benim saf bir dayim var bu ormanlik bir arazide av yaparken yamaç kisminda yumurta şeklinede bir kaya bu kayanin üzerinde daire içinde bir tavuk bu tavuğun tam karşinida 2,5 mt önünde düz bir kaya yerden yüksekliği 1 mt bu kayanin alnindada daire içinde iki adet yilan yilanlar birbirine sarili biri sol diğeri sağa bakar vaziyette
    daire içinde olan bu işaretler neyi tmsil edebilir işaretli kayalarin 150 mt yukarisinda kadan su pinari çikmaktaymiş konuyu gelip bana anlatti benimde sizlere sorum şu daire içinde olan bu işaretler neyi temsil edebilir yorum ve görüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum
    poseidon2023 (18.Şubat.2020) Bunu beğendi.

Status
    Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Cevap: Daire içi işaretler

Yumurta kaya top gibi dairede yuvarlak daire şimdiki zamanda kullandığımız evlere daire diyoruz eski insanlarda eve daire demişler 2daire adamın yerin altında yemeğı olan iki odam var diyor tavuk yem yılan orayı yapan adamın simgesi korkutma amacı gütmüş kimse yaklaşmasın kendim alacam tekrar geldiğimde anlatımı bu
    amero (18.Ocak.2020), prime (18.Ocak.2020), raslanti (17.Şubat.2020) Bunu beğendi.
    allahu teala kendısıne laikiyle kulluk etmeyen kullarına zenginlik bahşetmez

Status
    Reiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    44
    Beğenilmiş
    29

Resmi görmeden kımsenin bişey söyleyebılcegini sanmıyorm usta orayi resimleme sansınız olmadımı
    prime (18.Ocak.2020) Bunu beğendi.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    538
    Beğenilmiş
    381

yakınlarda ibadet yeri vb yer yada yıkılmışda olabilir varmı fotolar elzem olmadan yorum olmaz yanlış olur
    prime (08.Mart.2020) Bunu beğendi.

Status
    BermudA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    22
    Beğenilmiş
    47

Yılanın 3 adım önünde işin
    prime (08.Mart.2020) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    752

Tarif ettiğiniz yerle % 90 oranında örtüşen ve iki noktadan alınmış bir yer biliyorum. Hatta o noktalardan neler alındığını da biliyorum. İşaretler gördüğünüz kadarından ibaret olmaz genelde... Önemli detaylar barındırırlar ve bunlar çoğu zaman kolayca gözden kaçar. Bazen yanlış zamanlama, bazen kaya yüzeyindeki yıpranma, bazen başka sebepler...

Yerin bu derece benzerlik göstermesi bana normal gelmedi açıkçası. Tamam bir kaç fark var ama kalanı olduğu gibi aynı...

İşaretler sağlamsa mutlaka güzel kareler çekip ekleyin. Aradığım şeyleri görürsem gerekeni söylerim. Bu haliyle bile söylerim de gerek yok... Hele bir gelin...

Selamlar
    aslan81 (06.Mart.2020), prime (08.Mart.2020) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    1

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum bu konu ile ilgili biraz bilgi almak isterim zira yerin tılsımlı olduğunu düşünüyorum

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    1

Ustam babamın vefatından dolayı gidemedim bir türlü nasib olmadı bu konu hakkında bana yardımcı olmanı temenni ederim

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    752

Başınız sağ olsun öncelikle...

Gittiğinizde tek kare ile bırakmayın. Çeşitli açılardan net bir kaç görsel olsun iki işaret için de ayrı ayrı... Sonra biraz geriden hem tavuğu hem yılanları karşıdan da çekin mutlaka...

Gerisi nasip diyelim. Aradıklarımı görmesem dahi işaretinizde aynı noktaları ve hedefleri yazarım size. Yakından inceler, gerekli kontrolleri yaparsınız. Ancak bir görelim işaretleri.

Aynı gibi görünen ya da zannedilen bir sürü işaretin yanındaki çevresindeki minicik bir detay bile her şeyi değiştirebiliyor. Bugün bir murç ile yapılan parmak girecek tek oyma ile aynı kayadaki yakın 2 oymanın bile taşıdığı anlam bambaşka şeyler der.

Kurgu dediğim yer ile aynı ise; tavuğa yakın bir noktaya makine ötmeyebilir ! Çıkarılan yerden metal değil cam çıkarılmış. Diğer nokta direkt sarı ve ufak bir şey ama kıymetli o da... Ancak işaretlerinizi ve bulunduğu kaya yüzeylerini vs görmeden umut vermek istemiyorum.

Müsait olduğunuzda gider güzelce fotoğraflarsınız. Nedir ne değildir diye bakarız hep birlikte. Belki de bambaşka şeyler diyecekler. O çevrelerindeki daireler de boşuna değil elbette... Çünkü başka şeyler de diyor ayrıca... Kolayı varsa bakarız, nasipse zaten ayağınız takılır da tavuğun 1-2 karış arkasına elinizdeki çekiç çarpıverir belli mi olur.

Selamlar
    mydejavu (08.Mart.2020), prime (08.Mart.2020) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    1

Ustam öncelikler allah razı olsun emir Allah’tan dediklerinizi harfiyen yapacağım ve size mutlaka geri dönüş yapacağım şunun bilgisinide ekleyeyim 100-200 Mt aşağısı Ermeni öreni

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)