Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çeşmemiz ( Kocapınar )

Status
    adrenalin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    56
    Beğenilmiş
    9

Çeşmemiz ( Kocapınar )

Burası sanırım eski bir pınarmış. Sonradan çeşme olmuş olabilir. Ayrıca çeşmenin alt tarafı göl, gölün başında dikili bir taş var. Gölün hemen altında da ayrıca üçgen bir kaya var. Gölden yine 8- 10 metre altta bir çukur daha var içi su dolu. Akar yönünde, ama o çukurun da eski bir Pınar olabileceğini düşünüyorum. Onun 8/10 metre altında da bir yapı var. Ben eski bir havuz olabileceğini düşündüm. Ancak telefonla sorduğum bir köylü eski bir yapı kalıntısı olduğunu söyledi. Buraya Kocapınar dönüyormuş.

Status
    Beğenmiş
    56
    Beğenilmiş
    9
    Resimler için özür dilerim. Yan çıkmış hep. Master ustaya rica ettim. Düzenleyecektir.

Gölün yanındaki dikili taşla çeşme arası 12 adım.

Status
    coral69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28

Cevap: Çeşmemiz ( Kocapınar )

Dikili taşın çeşmeye bakan tarafına mesafen 2,5 metre de bir emanet olmali alinmisini çok gördüm
    adrenalin68 (28.Ocak.2020), amero (28.Ocak.2020) Bunu beğendi.

Status
    TosunPaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sagalassos
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    2

Bengi taş.

Status
    Beğenmiş
    56
    Beğenilmiş
    9

Master ustaya rica etmiştim, resimleri döndürmeyi için, ancak müsait olamadı sanırım. Yetkili ustalardan biri döndürürse sevinirim.

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    1,102
    Beğenilmiş
    263

Fotoğraflarda bir anormallik var, PC'ye indirip döndürüp yüklememe rağmen yine yamuk çıkıyor.
    amero (28.Ocak.2020) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    492
    Beğenilmiş
    69

çeşme dikili taş ekseni yönleri nedir
    su içerken yüzümüz hangi tarafa bakar
    agaç cinsleri ne
    çeşme boyutları ne ögrenilse çözüme katkı saglayabilir
    adrenalin68 (28.Ocak.2020) Bunu beğendi.
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    435
    Beğenilmiş
    560

Bir tanesini çevirdim, her hangi bir sorun görünmüyor. Yani fotoğraflarda her hangi bir tuhaflık falan yok.
    Ancak ebatlarından dolayı tek tek yeniden yüklemek zaman alır.

Fakat daha da önemlisi buna gerek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü zaten normalde de her konuda fotoğrafları yan sekmede açıp incelemek ve orijinal büyük halini daha yakından görmek gerekiyor ve şu an yan sekmede açınca orijinal ve olması gerektiği gibi düzgün görünüyorlar.

Fotoğraf düzenleme ve çevirme işlemini yan sekmede açılmasına rağmen hala yan duran yani zaten baştan yan yüklenmiş olan fotoğraflara uyguluyoruz.

Burada yan sekmede açınca hala yan görünmeye devam eden bir fotoğraf görmedim, hepsi düzeliyor. Bu yüzden de bir sorun teşkil etmemektedir ve ebatları da yüksek olan sayıca da az olmayan bu fotoğrafları yeniden yüklemeye gerek yoktur.

Yine de illa ilk bakışta da hepsi düzgün olsun derseniz de uğraşırım. Ayrıca son fotoğrafı kaydedip çevirip yeniden yükledim hiç bir sorun yok gayet çevrilebiliyor.

Yani kısacası fotoğraflarda anormallik yok ama yanda açınca düzgün göründükleri için yeniden yükleme ihtiyacı da yok...

Fakat 30-31 fotoğraf saydım ve bunları sırf ilk bakışta da direkt düz görünsün diye yeniden yüklersem en az 30-40 dk hiç durmadan işçilik gerekecek ya da ebatlarını düşürmem lazım ama o da fotoğrafların kalitesinin düşürür ve özellikle detay adına hiç tavsiye etmeyeceğim bir durum...

Yani bir fotoğraf isterse sayfada 30 saniyede açılsın ama olması gerektiği gibi en net orijinal haliyle olsun...

Seçim sizin

a) 40-45 dk uğraşayım mı ?
    b) Nasılsa madem yanda açınca sorun kalmıyor gerek yok mu dersiniz ?
    c) biz yine de düz görünmelerini sağlayalım ama ebatları ufalıp görüntü kalitesi düşse de olur fark etmez mi dersiniz ?

Benim tavsiyem yanda açınca düzeldiği için b seçeneği...
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    56
    Beğenilmiş
    9

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir tanesini çevirdim, her hangi bir sorun görünmüyor. Yani fotoğraflarda her hangi bir tuhaflık falan yok.
    Ancak ebatlarından dolayı tek tek yeniden yüklemek zaman alır.

Fakat daha da önemlisi buna gerek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü zaten normalde de her konuda fotoğrafları yan sekmede açıp incelemek ve orijinal büyük halini daha yakından görmek gerekiyor ve şu an yan sekmede açınca orijinal ve olması gerektiği gibi düzgün görünüyorlar.

Fotoğraf düzenleme ve çevirme işlemini yan sekmede açılmasına rağmen hala yan duran yani zaten baştan yan yüklenmiş olan fotoğraflara uyguluyoruz.

Burada yan sekmede açınca hala yan görünmeye devam eden bir fotoğraf görmedim, hepsi düzeliyor. Bu yüzden de bir sorun teşkil etmemektedir ve ebatları da yüksek olan sayıca da az olmayan bu fotoğrafları yeniden yüklemeye gerek yoktur.

Yine de illa ilk bakışta da hepsi düzgün olsun derseniz de uğraşırım. Ayrıca son fotoğrafı kaydedip çevirip yeniden yükledim hiç bir sorun yok gayet çevrilebiliyor.

Yani kısacası fotoğraflarda anormallik yok ama yanda açınca düzgün göründükleri için yeniden yükleme ihtiyacı da yok...

Fakat 30-31 fotoğraf saydım ve bunları sırf ilk bakışta da direkt düz görünsün diye yeniden yüklersem en az 30-40 dk hiç durmadan işçilik gerekecek ya da ebatlarını düşürmem lazım ama o da fotoğrafların kalitesinin düşürür ve özellikle detay adına hiç tavsiye etmeyeceğim bir durum...

Yani bir fotoğraf isterse sayfada 30 saniyede açılsın ama olması gerektiği gibi en net orijinal haliyle olsun...

Seçim sizin

a) 40-45 dk uğraşayım mı ?
    b) Nasılsa madem yanda açınca sorun kalmıyor gerek yok mu dersiniz ?
    c) biz yine de düz görünmelerini sağlayalım ama ebatları ufalıp görüntü kalitesi düşse de olur fark etmez mi dersiniz ?

Benim tavsiyem yanda açınca düzeldiği için b seçeneği...
    Kalsın ustam, tavsiyeniz değerli.

Status
    Beğenmiş
    56
    Beğenilmiş
    9

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çeşme dikili taş ekseni yönleri nedir
    su içerken yüzümüz hangi tarafa bakar
    agaç cinsleri ne
    çeşme boyutları ne ögrenilse çözüme katkı saglayabilir
    Ustam telefonun pusulasına göre şu içmeye eğildiğimizde yönümüz güneydoğudur. Yani çeşme tam karşımızda iken. Farklı cins ağaç görebildiğim kadarıyla resimlerde bir tane var. O da sanırım armut. Göl kenarinda bulunan ve akar istikametinde bulunan dikili taşa 2 adım. Bu arada adımlarım hemen hemen metredir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 1 misafir)

1. ufuk_celik