Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ustalar hangi cihazı tercih ederdiniz veya önerirsiniz bilgileriniz önemli

Status
    Athena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Ustalar hangi cihazı tercih ederdiniz veya önerirsiniz bilgileriniz önemli

Kardeşim o senin görüşün tabi, ben denk geldim. ben mühendisim işin içindeyim işin tekniğini de pratiğini de gördüm. bu işi yapan mühendislerle görüştüm. bu makineleri yapan mühendis adamlarla görüştüm. adam açıkca söylüyor bunu bunu görür bunu arasan görmez. ben tek para için derinliği söylemedim. adam demiş ki " daha çok tek para aramalar" bunun için ben zaten makine ismi verdim, devamına ise daha derin aramalar yapmak için cebine bakmasını söyledim.

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    1,324
    Beğenilmiş
    355

Cevap: Ustalar hangi cihazı tercih ederdiniz veya önerirsiniz bilgileriniz önemli

Alıntı Athena Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim o senin görüşün tabi, ben denk geldim. ben mühendisim işin içindeyim işin tekniğini de pratiğini de gördüm. bu işi yapan mühendislerle görüştüm. bu makineleri yapan mühendis adamlarla görüştüm. adam açıkca söylüyor bunu bunu görür bunu arasan görmez. ben tek para için derinliği söylemedim. adam demiş ki " daha çok tek para aramalar" bunun için ben zaten makine ismi verdim, devamına ise daha derin aramalar yapmak için cebine bakmasını söyledim.
    Bende yıllardır bu işin içindeyim , bu aralar kendim topluyorum.
    5 metreyi geçen cihazın şartları nelerdir ? Başlık nedir, hangi metali görür, öyle görür demekle olmaz.
    Toprak yapısına göre bile değişir bu işler, benim hava testinde tek parayı 55cm’den gören cihazım var ama toprağa girince iş değişiyor.
    Arkadaşların olabilir, bizimde var hatta bizzat içindeyim. O işler öyle olmuyor cebine 100 bin lira koyunca 10 metreden metal çıkartmazsın. Dediğim gibi şuanın teknolojisi ile tankı 5 -6 metreden 2x2 başlıkla görürsün daha fazlası yok, var diyen yalan söyler, ki verdiğim tank örneği bile abartı. Az çok dedektör nedir, ne değildir neye yarar, nerede kullanılır gibi mantığını bilen insanlar, kullananlar derin ve bu işin pahalısı lorenz diye derler ama o bile muhtemelen çıkmaz.
    FENERLİ (08.Ekim.2020), Kayip kepenek (08.Ekim.2020), kurtbaba (08.Ekim.2020), yağmurcu (09.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Arkadaşım anlaşamadık bak ben tek para için dedim ki; bence en iyi cihaz whites XLT. konuyu orda kapattım ve başka yorum yaptım. okuduğun yere iyi bak. Şimdi daha büyük bir şeyler arıyorsan eğer derini gören cihazlar var. Yer kabuğunun altında çekirdekten gelen elktromanyetik dalgalar vardır. ve bu dalgaların içinden geçtiği metalin kazandığı ve yaydığı sinyaller vardır elektriksel akı çizgileridir ve oluşturduğu alana Gaus denir. radyo, telsiz frekansına benzer. bu sinyalleri okuyan cihazlar geliştiriliyor artık. Her metalin de kendine özgü frekansı vardır. o milletin çubukla altın arama bilmem neyle bakır arama dediğiniz olaylar var ya hani onlar aslında maxvel kanunlarına dayanır. hilbert sayesinde nano hesaplamalar ile geliştirilir. ve son olarak dopler effect denilen yöntemle ortalama alan mikroişlemciler ile günümüzde ki cihazlar üretilir. Bu cihazlar da entegre iletkenlik ya da direnç farkla vs ferromagnetik ve nonferromagnetik olarak metalleri ayırır. üstelik günümüzde bir çok alanda kullandığımız Hi tech teknoloji ile karşımıza çıkıyor. Artık Genel anlamda bunların hepsine Bilim ve Teknoloji deniyor.

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    1,324
    Beğenilmiş
    355

Beş metreden sonra derinliği göreceksen elini cebine atacaksın dediğiniz yerdeyim ben.
    Hali hazırda bende zaten görüntüleme cihazı var ve kullanıyorum. 7 metreden oda tespit edip açan arkadaşlar oldu bu cihazla. Teknik olarak sizin yazdığınız kadar hakimim basitçe yeraltına sinyali göndeririz toprağın altındaki kaya, toprak yapısı ve boşluk gibi yerlerden yansıyan sinyali alıp işleyerek anomali farklılığına göre yorumlayıp birşeyler söylenebilir.
    Bu arada whites bende de var ben tavsiye etmem. Bulunduğum bölgede tüm siyah kayalara ötüyor, arazi yapısına ve bölgeye göre cihazlar değişiyor.

Whites’i Hatta kendisi yapmak isteyen olursa elimde dizmek için pcb ‘si var.
    OxyGeN_34 (09.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    OxyGeN_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    905
    Beğenilmiş
    46

Ustam 7 metreyi gören tespit eden cihazın marka ve modeli nedir acaba merak ettim
    MaSTeR™ (09.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    1,324
    Beğenilmiş
    355

Alıntı OxyGeN_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam 7 metreyi gören tespit eden cihazın marka ve modeli nedir acaba merak ettim
    Burada tespit edilen oda kardeşim, metal değil, ancak blok metal olsa onu da tespit edecektir. Cihaz Teknoloji ekibi kablosuz EMF
    OxyGeN_34 (09.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Beğenmiş
    905
    Beğenilmiş
    46

Yanlış anlaşılmayım ustam irdelediğimden deil gerçekten merak ettiğimden bakarsın bizlerede lazım olur

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

dediğimin arkasındayım 5metreden sonrasını göreceksen elini cebine atacaksın arkadaşım. konuya hakimsin anlıyorum siyah kayalar dediğin ekstürizif kayalar diye tahmin ediyorum fe ag au oranı yüksek olduğundan makinanız ötüyor.
    ikincisi anomali farklılığı hangi seviye ? yani kabuktan 30 metre derinlikte bir tünel ya da oda olsa fakat bunun üzerinde bakır boş bir kazan varsa cihazın boş kazanı görür. ben diyorum ki derinliği yüksek olan bir cihaz gerekiyor bunun içinde para gerekiyor. Nasıl ki petrol için su için ya da maden için yerin 50m 100m altını görüp orada galeri açılıyorsa. metaller içinde durum bu. Bu cihazlar var üretiliyor. alabilmek içinde elini cebine atacaksın diyorum. size uymayan kısmı nedir ?

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

oda ve tünel için de durum aynıdır. çekirdekten gelen manyetik akı çizgileri metale çarparsa değerse frekansı değişir. boşluğa (oda tünel) yada suya değerse hızı değişir.

Status
    Beğenmiş
    905
    Beğenilmiş
    46

Golden Rain diye bir cihaz var derin aramalarda ve metal tespitinde iyi diyorlar boşluk alan mesafe alına biliyormuş kullanan yada bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)