Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaplumbağa yada tavuk

Status
    Şımarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Kaplumbağa yada tavuk

Sayın ustalar dere içerisinde böyle bir kayaya denk geldik kaplumbağa yada tavuğa benziyor üç dört metre önünde geniş kayalar var iki tane basamak gibi dereden sızan sular bu kayaların üzerinden akıyor dere kuru bir dere yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    poseidon2023 (22.Şubat.2020) Bunu beğendi.

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,509
    Beğenilmiş
    758

Cevap: Kaplumbağa yada tavuk

basamak dedigin yerin resmi varmı ve okların yönünde resim

1.jpg

Status
    Adamdevine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Sayın @Şımarık ustam fotoğraf hangi bölgeden. Benim tahminim ege Bölgesi olması muhtemel eğer ege bölgesiyse o bölgenin ünlü ve çılgın eşkıyası yatırcıKAANİ'nin işi olabilir. Bir de daha net fotolar olursa daha iyi olur saygı ve selametle.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    754

Kaplumbağa ya da tavuk da yok orada ne yazık ki... ama başka şeyler var hem de bir sürü detay var.

1) Sol arkadaki üçgen taşın yosunlarını da temizleyip dibine yakın kısımdaki oymanın yakın fotoğrafıyla başlayalım. Birinin kazma ucu mu çarpmış ne olmuş bir görelim hele yakından. Derince ise ölçün ayrıca ama parmağınızı sokmayın... Sağında solunda başka oyma varsa ayrıca ölçülecek... o kayanın göremediğimiz arka ve yan cephesi de çekilecek dip ve toprakla bütünleşen kısımları ayrıca incelenecek bir şey var mı diye işaret adına... varsa kaçırılmayacak kesinlikle

2) Sağ en arkada yamacın eteğinde duran ve altında üçgen dil de çıkarmış, üstünde ise yemek yenebilecek o taşın üst kısmının yakın net fotoğrafları

3) Aynı taşın dil yapmış dediğim dereye bakan alt kısmındaki üçgenimsi kısmın yakın ve net bir kaç fotoğrafı (oradaki ufacık kısım bile 2-3 farklı açı ister. Eğilip çekilecek, üst damak tarafında işaret varsa mesela ayakta iken görmeniz imkansız ve asıl önemli işaretler onlardır)

4) Yine bu dil dediğim alt üçgenimsi kısmın ucunun baktığı noktadaki toprak hareketi neden olmuş kayma mı işlem mi var oralarda ? Tam görünmüyor oralar... önemli ya da değil görelim emin olalım.

5) Fotoğrafı çekerken bir kaç adım daha atsanız mezara mı basacakmışsınız ?

6) Ortadaki topanak kaya bile incelenecek sol arkada çalı arkasındaki büyükçe dikmeyi falan geçtim zaten...

7) Kaplumbağa ve tavuk birbiri ile alakası olmayan 2 hayvan... Bu iki hayvan nasıl benzetilebiliyor bir kere ? Hani bir kaya kurt mu ayı mı dense anlarım da kaplumbağa mı tavuk mu deyince kafam karışıyor benim.

Arazide bir şeyi bir şeye benzetmeye çalışmayın ya da o şekilde bir şey aramayın. Olanı türlü açıdan fotoğraflayın bol bol evde oturup çayınızı kahvenizi ya da ne içiyorsanız yudumlarken dinlenmiş ve sakin kafada oturup inceleyin ve farklı açılardan bakarak bir şey ise bile ne olduğunu öyle anlamaya çalışın.

Şurada milyon önemli detay var. Her taraf yerleştirme kaya dolu arkada piramiti gömmüşler sağ arkadaki ayrı ortadaki ayrı o bu derken burada cidden hiç birini görmeyip dikkatinizi çekmiyor ama tavuk mu görüyorsunuz ?

Hiç birini göremediğiniz farz ediyorum hadi o da tamam ama güzel arkadaşım ta buraya kadar gelip de neden 1 tane fotoğraf çekiyorsunuz ? Neden bütün konular böyle delireceğim. Fotoğraf çekenleri arazide yabancı turist sanıp dövüyorlar mı nedir yani olay ? Bu şekilde nerede nasıl bir şey bulacağız ?

Bunları da sadece size değil hepimize diyorum. Sonra da forum sessiz forum düşüşte... Forum değil insanımızın azmi düşüşte...

Ben detay kaçırmayı sevmiyorum. Çünkü sizi hedefe götürecek şey sadece ve sadece detaylardır.

Burada tavuk olsa ne olur olmasa ne olur derenin içinde kümes mi arayacağız, boş verin tavuğu...

Alın öyleyse, madem öyle bundan sonra böyle

Soldakine de üstünden eğilip yakın fotoğraf lazım önce... Emin olmak lazım... Bir de üzerinde ekstra yönlendirici bir işaret daha vardır da duman etmeyelim orayı da...

Selamlar

amero (24.Şubat.2020) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    egeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    2

adamdevine arkadasim bir düzeltme yapabilirim galiba (katirciyani )olmasi lazimdi t$k ederim

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Ustam foto yüklemeyi tam başaramadım ayrıca buranın 400_500 metre kadar yukarıda zirvede eski bir kale bulunmaktadır.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)