Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 78910
Toplam 95 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 95 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Corona

 1. #91
  Status
  Çevrimdışı
  DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09 Eylül 2016
  Mesajlar
  3,395
  Beğenmiş
  433
  Beğenilmiş
  560

  Cevap: Corona

  e-ptt nin avm sitesi üzerinden ücretsiz maske siparişi hizmeti başlamış.

  Her ailede 1999-1954 aralığındaki doğum tarihli her birey için 5 maske sipariş verilebiliyor.

  Kargo ücreti de ücretsiz olup her hafta yalnızca bir paket siparişi verilebilmektedir diye belirtilmiş.

  Ailede 1954 den daha önce doğmuş ve "dur onun adına da sipariş vereyim gelen maskeleri de ben kullanırım" deme lüksünüz yok. Aynı şekilde 1999 dan sonra doğmuş bir küçüğün kimlik bilgilerini girip ekstra paket alma şansınız da yok... Fakat bu aralıktaki her birey için ayrı bir paket aynı sayfadan yine ücretsiz sipariş verebilirsiniz.

  Siteye yoğunluktan dolayı normal yerden girmek zor.

  Buradan: EpttAVM Ücretsiz Maske Dağıtımı direkt ulaşabilirsiniz.

  Bilgiler girildikten sonra en altta sipariş ver butonu şimdilik 1 kere tıklayınca çalışmıyor. Seri saydırmak gerekiyor. Sistemi denemek adına az önce sipariş verdim ve "siparişiniz alınmıştır" ibaresiyle birlikte bir takip numarası da aldım. Ekranda siparişiniz alınmıştır diyerek yeni bir ufak pencere görmeden siparişiniz tamamlanmış demek değildir.

  Zaten normalde bile yoğun olan ptt çalışanlarının şimdi işi daha da zor. Yine de bakalım ne zaman gelebilecek ya da gelebilecek mi ya da bir hafta içinde gelebilecek mi ki haftaya yeni sipariş verebilme kolaylığı olacak mı yoksa 1 hafta demeden tüm maske stokları eriyecek mi zaman gösterecek...

  Ayrıca, LCW poşetinde ağzı sadece bantlı hemen açılan ve hijyen adına güven telkin etmeyen maskeler gelirse bir daha sipariş vermeyip, getiren arkadaşa teşekkür edip bu 5 li paketi de büyük ihtimalle direkt çöpe atar geçerim. Bunları ağzımıza burnumuza sokacağız. Steril ortamda el değmeden üretilip ağzı da asla açılmamış sonradan manuel içine konmamış şekilde paketlenmiş olmalıdır. Yoksa evimdeki bir kıyafeti kesip katlayıp kendime maske yapsam hijyen adına kafam daha rahat olur.

  Velhasıl bu sistemden faydalanmak isteyenlere her ne kadar bu kadar eziyete gerek olmayıp zaten devlet nerede kim yaşıyor kaç kişi yaşıyor hangisi kaç yaşında bildiği gibi yine tüm il ve ilçe belediyelerine bu sistemi uygulatıp bir çalışan kişi de kolayca kapı kapı gezerek de dağıtabilecek ve kimlik yaş kontrolü beraberinde verebilecek olsa da ve yine her ne kadar 5 maskelik paketin bile maliyeti 5 tl dahi olsa da olmasa da yani açıkçası çok da büyük bir şey yapılıyor olmasa da dileyen verdiğim linkten faydalanıp her hangi bir ücret ödemeden sipariş verebilir.

  Haberi olmayanlara faydası olması adına paylaşmak istedim.

  Ayrıca yine hatırlatmak isterim ki bu maskeler profesyonel maske olmayıp profesyonel olsa dahi tek kullanımlık ve aslında her birini günde 3-4 saat kullandıktan sonra atmak gerekmektedir. 1 kişiye bir hafta boyunca 5 maske nereden bakılırsa bakılsın yetersizdir. Bir maskeyi günlerce kullanıp da koronadan kaçayım derken başka virüsleri kendinize enfekte etmeyin. ya da üzerine corona partikülleri ulaşmış olabilecek bir maskeyi tekrar tekrar takıp sağa sola bir yere bırakıp yeniden ertesi gün takıp da durduk yere kendinize virüs ulaştırmayın.

  Zaten gerekmedikçe dışarı çıkılmaması gerektiği şu dönemde alırsanız da acil durumda, market vb yerlere giderken haftada 2 kere çıkan biri için ise iş görebilecektir. Tabi uygun şartlarda üretilip paketlendi ise...

  Saygı ve selamlar.
  amero (06.Nisan.2020), kurtbaba (06.Nisan.2020), NİHAT BABA (06.Nisan.2020), raslanti (05.Nisan.2020) Bunu beğendi.
  Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

 2. #92
  Status
  Çevrimdışı
  DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09 Eylül 2016
  Mesajlar
  3,395
  Beğenmiş
  433
  Beğenilmiş
  560

  Cevap: Corona

  Antalya Kepez'de maskesiz gelen müşterileri uyaran yerin sahibi saldırıya uğrayarak bacağından bıçaklandı.

  İçeri alamayacağını belirtip içerideki maskeli çalışan bir kişinin ihtiyaçları kapıya getirebileceği belirtildiği halde bu kişiler gidip sopalarla yeniden 4-5 kişi gelip mekana saldırıp patronu bacağından bıçaklayıp bir çalışanı daha darp etti.

  Maske uyarısı yapan fırıncı 4 kişinin saldırısına uğradı

  Hayvan oğlu hayvanlar, corona dan bin beter virüs dolu memleket
  Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

 3. #93
  Status
  Çevrimdışı
  DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09 Eylül 2016
  Mesajlar
  3,395
  Beğenmiş
  433
  Beğenilmiş
  560

  Cevap: Corona

  Koronavirüs nedeniyle ziyaretçi almayan hayvanat bahçesinde pandalar çiftleşti

  Koronavirüs nedeniyle 2 aydır ziyaretçi alınmayan hayvanat bahçesinde tam 10 sene sonra pandalar çiftleşmeye başladı.

  İnsanoğlu neyden elini ayağını çekerse doğa ve sistem yeniden devreye girip düzeni de kolayca sağlayabiliyor.

  ve evet dünyadaki en tehlikeli canlı türü ne yazık ki insandır.
  kurtbaba (Bugün) Bunu beğendi.
  Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

 4. #94
  Status
  Çevrimdışı
  DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09 Eylül 2016
  Mesajlar
  3,395
  Beğenmiş
  433
  Beğenilmiş
  560

  Cevap: Corona

  Profesör Ahmet Saltık'ın kendi başını yakma riskine girip gerçekleri ancak açıklayabildiği bir yerel kanal yayını:

  Bir değerlendirmeyi de Türk hocamızdan dinleyelim:  Yine profesörün bugün katıldığı bir yayın. Link direkt hocamızın olduğu dakikadan başlamaktadır.

  Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

 5. #95
  Status
  Çevrimdışı
  DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09 Eylül 2016
  Mesajlar
  3,395
  Beğenmiş
  433
  Beğenilmiş
  560

  Cevap: Corona

  Her ne kadar çoğu ülke gerçek ölüm sayılarını ellerinden geldiğince düşük gösteriyor olsa da bazı ülkelerde bunu yapabilmek zordur. Öyle ülkeler vardır ki sahtekarlık yapanı koltuğunda 1 saat tutmazlar.

  Resmi sitelerde açıklanan sayılarda ben artık bizim ülkeyi takip etmiyorum. Çünkü her yerde artık açık açık dile getirildi ve bu işin uzmanları dahi böyle bir süreçte 4 gün art arda 70 lerde sabit kalmasının matematiksel olarak da istatiksel olarak da mümkün olmadığını ve hiç bir ülkede zaten görülmediğini ve yalan söylendiğinin kabak gibi ortada olduğunu çoğu kişi sonunda idrak edebildi. Beraberinde vaka sayısı da sabitlenmiş gibi 3 bin dolayında tutulurken ama artmaya devam ederken her ülkede olduğu gibi ölüm sayılarının kayda değer düzeyde artmıyor olmasının imkansız olduğu ortaya kondu.

  Benim kişisel tahminim tabi ki günde 500 olmamışızdır ama test yapılmayanlarla beraber her gün koronadan dolayı ya da buna bağlı ölen sayısı bizde günde 300 civarına ulaşmıştır çoktan. Bu sayının da test yapılıp zaten bilinen tarafına göre ise şu an yine sayı 150-200 aralığında olması çok büyük ihtimaldir. Hatta 200 ün biraz üzerinde olduğunu tahmin ediyorum.

  Yine geçenlerde biri adını vermek istemeyerek üst düzey tanıdıkları olduğunu ve bugün ölen kişi sayısı tam 196 ama ekranda 72 göreceksiniz ! dedi ve insanlar ona gülerken bir kaç saat sonra ölü sayısı 73 olarak açıklandı !

  Sayılarımız ne yazık ki gerçek olmadığı daha doğrusu gerçekler tam söylenmediği için de peak yani zirve noktasına ne zaman ulaşılacak ulaşıldığında kaç kişi olacak kestirebilmek zor. Fransa'da peak noktasına ulaşıldı derken yeniden patlak vererek ölen sayısı yeni bir rekor kırdı.

  Velhasıl bu yüzden de bizim sayılarımız değil ama neler olup bittiğine dair şeffaf olan en azından çok daha şeffaf olan ülkelere bakıyorum.

  Günlerdir salgının ileri düzeyde devam ettiği ülkelerde peak (zirve) noktasına ne zaman ulaşılacak diye bekleniyor. Fakat sayılar her gün artmaya devam ediyor. Daha kısa bir süre önce günde 400-500 kişi ölmeye başladı dediğimiz ülkeler 1000 leri çoktan geçti. Günde 1500-2000 ölü vermeye başladılar.

  Son 24 saatte Fransa'da ölen sayısı tam 1417 kişi olarak açıklandı. Amerika'da durum daha da vahim bir hal aldı ve bugün ölen sayısı orada tam 1913 kişi ! 2000 vatandaşları 24 saat içinde tık diye gitti... ve her gün de devam ediyor.

  Vaka sayısı da sadece Amerika'da tam 400 bin şu an... Sadece bugün yaklaşık 30 bin vaka daha eklendi.
  Dünya çapında sadece kayıtlı olan vaka sayısı 1.5 milyona dayandı. Yine dünya çapında sadece kayıtlı olan ve ülkelerin eksik ya da yanlış bile olsa belirttikleri vakalara göre ölüm oranı % 21 e ulaştı. % 25 olduğu anda her 4 kişiden birini öldürüyor anlamına gelecek. Oysa ilk başladığında % 2 lerde ölüm oranı var denerek insanlar umursamıyordu. % 20-25 lik bir oran oldukça yüksek bir oran.
  Dünyada başka neler oluyor peki ?

  - İngiltere'nin açıkladığı bir rapora göre Çin'in sayıları gerçek göstermediği, süreçte çok şey sakladıklarını öne sürdüler. Beraberinde bunu teyit edecek düzeyde bir olay da gerçekleşti evvelki gün. Bir cenaze evi Çin'de sadece geçenlerde bir gün için 5000 sipariş aldığını açıklamış. Tek bir gün için.

  - İtalya başbakanının 52 yaşındaki yakın koruması bugün covid-19 dan dolayı öldü.

  - 55 yaşındaki Birleşik Krallık başbakanı Boris Johnson yoğun bakıma alındı.

  Japonya'nın, Amerika'nın İngiltere'nin ve Avrupa ülkelerinin açıkladıkları korona destek paketlerinin tutarlarını canınız sıkılmasın diye yazmak istemiyordum ama yazacağım.

  Japonya: 1 trilyon dolar !
  Amerika: 2.2 trilyon dolar !
  Almanya: 750 milyar euro !
  İngiltere: 400 milyar dolar !
  Türkiye: Bizi boş verin en açık haliyle biz zaten ayvayı yemişiz...

  Bunlar ilk aklıma gelenler...

  Bu arada ülkemizde ise İstanbul'da 2 hava limanına 1000 er kişilik hastane yapılıyor ve bunların 45 gün süreceği belirtildi. Yani 1 buçuk ay sonra tamamlanacak olan hastaneye bile o gün ihtiyaç olacağına göre yukarıdaki videolarda hocamızın da dediği gibi bu süreç aylarca sürecek... ve bunun beraberinde getireceği A dan Z ye ekonomik etkileri vs derken de ne yazık ki türlü işten çıkarma, istifa, iflaslar derken zincirleme bir başka reaksiyonun sonuçlarıyla da maalesef karşılaşacağız.

  2020 zaten kötü başladı ama ilk yarısı bittikten sonra ikinci 6 ayda da hiç iyi devam edemeyecek. Bunlar şimdiden bilmemiz ve hazır olmamız gereken gerçekler. Allah cidden yardımcımız olsun.
  kurtbaba (Bugün) Bunu beğendi.
  Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 2 misafir)

 1. Orkun

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •