Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Büyük Koltuk

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,436
    Beğenilmiş
    710

Cevap: Büyük Koltuk

hayırlı geceler @aslan81 havuz içinden ve koltugun kol koyma yerin altınday giden yedi para

1.jpg

6.jpg

bunları ayrı ayrı kişiler almış
    aslan81 (17.Mayıs.2020), kurtbaba (26.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    1,436
    Beğenilmiş
    710

bakıp ta görmek önemlidir aga @DOIDYE ve tecrübe ister zahmetsiz rahmet olmaz biz cabalarız nasibimiz varsa bir şeyler elde ederiz her calıştıgımız yerden mazeme alsaydık koycak yer bulamazdık yorulmak yok durmak yok cabaya devam
    amero (16.Mayıs.2020), aslan81 (17.Mayıs.2020), DOIDYE (15.Mayıs.2020), kurtbaba (26.Mayıs.2020), yağmurcu (17.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    538
    Beğenilmiş
    379

paranın 7ad olması ,çubuğun çapı boyuda ayrı bir çözülmesi gereken denkleme işaret,net bilgi varsa o buluntularda bizi biryerlere gönderir oda doidye nin alanına girer hesap işi beni çok sarmıy
    amero (23.Mayıs.2020), kurtbaba (26.Mayıs.2020), poseidon2023 (17.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    1,436
    Beğenilmiş
    710

koltuk ortada bilgi gözümüz ile gördügümüz tespitimiz

Allah iylini versin emiii @aslan81 Defineciyiz deklem den anlamam ince hesap yapmam bakarım bunlar var derim alantaramamı acar tespit ederim
    aslan81 (22.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    538
    Beğenilmiş
    379

bir konuda ismini hatırlamadım ormanlık alanda kayada yapılan işarette işarete arkanı dönünce karşıda 5-10km mesafede bir yeri doidyenin ince hesapla tespit ettiğini biliyoruz makineler her yeri göremez önce doğru yer tesbiti diyelim bağlayalım neyse konu dağılmasın ama hesap işini gerçekten sevmem
    poseidon2023 (22.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    1,436
    Beğenilmiş
    710

agır vasitayım arazide hiç acelem olmaz keyfi gezerim yoldan patikadan gitmem arazi yapısını incelerim arkadaşlar nerdesin diye ararlar hadi yere gidiyoz ulennnn 800 +3000 senedir orda yatıyor kacmıyor bi yere derim inçeleme yaparım hesap işi hiç girmiyem sekiz senede bitirdim yüksek ilk okulu onuda müdür senin bitirmeye niyetin yok al diplomayı git dedi o kadar yani

bu işler zevk işi agaa araziye cıkınca huzur bulurum bide arazi yapısı güzelse amanınn tespite başlarım yapıyı buldukca kalp atışı deyişir insanın anlatılmaz yaşaman gerek derler bu söz bunun için denmiştir derimmm @aslan81
    amero (22.Mayıs.2020), aslan81 (25.Mayıs.2020), kurtbaba (26.Mayıs.2020), raslanti (22.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    karadag30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    29
    Beğenilmiş
    49

Alıntı poseidon2023 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    agır vasitayım arazide hiç acelem olmaz keyfi gezerim yoldan patikadan gitmem arazi yapısını incelerim arkadaşlar nerdesin diye ararlar hadi yere gidiyoz ulennnn 800 +3000 senedir orda yatıyor kacmıyor bi yere derim inçeleme yaparım hesap işi hiç girmiyem sekiz senede bitirdim yüksek ilk okulu onuda müdür senin bitirmeye niyetin yok al diplomayı git dedi o kadar yani

bu işler zevk işi agaa araziye cıkınca huzur bulurum bide arazi yapısı güzelse amanınn tespite başlarım yapıyı buldukca kalp atışı deyişir insanın anlatılmaz yaşaman gerek derler bu söz bunun için denmiştir derimmm @aslan81
    En son 110 kilomudun �� buarda deli selam söyle dedi

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,210
    Beğenilmiş
    298

...Poseidon usta,hayırlara vesile olursunuz inşallah,,mademki kararlısınız mevkiye tekrar gideceksiniz,,dikkatimi çeken yerleri ve fikrimi paylaşmak istedim,,konuyu baştan sona kadar okudum hatda yanlış anlamış olmim diye ikinci kez tekrar okudum,,
    yorumlarınızdan anladığım kadarı ile mevkiye yakın kilise,manastır,tarihi kalıntılar yok,antik medeniyete ait yaşantı ve mezarlık alanı yoksa burası büyük ihtimal eşkiya bölgesine ait bir mevki olmalı,çevrede geniş araştırma yapılırsa bölgede eşkiya belgelerinde geçen namlı isimlerle karşılaşırız,,bu kanıya varmamın sebebi koltuk ve alınan müjde veya hediyeleri,koltuk tam önden resmi olmadığı için 3 veya 4 kişilik yönetim,idare koltuğu,sırtını yaslama yerine dikkat edilirse 1 nolu yer yüksek bu liderdir,2 ci adam,3cü adam yetki ve söz sahibi makamı işlenmiş,,

2ci resim değişik açılardan ve gündoğumundan güneşin batışına kadar olan zaman dilimi içerisinde çekilirse resim bu kayanında bir hayvana ait olduğu hangi hayvanın kafasını kaya,ya işlendiği netlik kazanır,bu resme göre kurt veya ayı kafasına hatda yılan yuvasından kafasını çıkarmış şekilde işlenmişde olabilir,,bu sizin orda çekeceğiniz resimlerde net görebiliriz,,koltuğun sol kolunu koyma yerinden hediyesi alınması,daha önce çalışılmış ve havuz olmuş yerden hediyesi alınması bu bir çubukla yeterli değildir suyun içinde,de olsa kesme kaya ve işçilik görünüyor ve bilinçli kişiler tarafından açılmış,bu tarz işçilikler eşkiya işidir,,kolay gelsin,hayırlı bayramlar dilerim,saygılar,eyvallah...

amero (26.Mayıs.2020), FENERLİ (01.Temmuz.2020), poseidon2023 (26.Mayıs.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    1,436
    Beğenilmiş
    710

din kiliseler manastır gibi yapılar roma sonlarında başlamıştır çogalmasıda bizans burası roma döneminden önce yapılmışırt bunuda yaptıgım tespitlere dayanarak sölüyorum 1 yapıyın duvar kalınlıkları bir bucuk metredir 2 metal tespitinde o kadar odada bakır mazeme tespit edemedim buna dayanarak diyorum yani burası roma döneminden daha eski diyorum

eşkiya bilindik manol volcam voyvada zazako aklıma bunlarda ermeni eşkiyaları

bildigimiz yer nasibimizi arıyacaz aga @kurtbaba
    kurtbaba (27.Mayıs.2020) Bunu beğendi.

Status
    Kayip kepenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    242
    Beğenilmiş
    207

Alıntı poseidon2023 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aleyküm selam medeniyet gömüleri 1,5 metre mi oluyor @Kayip kepenek
    Sn poseidon şu ana kadar bulunan medeniyet göömüleri çok nadir 1,5 mt genelde 60 ile 100 cm civarlarında bulundu
    poseidon2023 (09.Haziran.2020) Bunu beğendi.
    Ailenizin ve kendi huzurunuz için kaçak kazı yapmayınız yapanlarıda uyarınız,,,,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)