Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hayırlı geceler ibrik ve yan tarafında sülayi

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,272
    Beğenilmiş
    596

Cevap: Hayırlı geceler ibrik ve yan tarafında sülayi

düz mantık gidiyoruz normal olarak ibrik var su olması gerek gibi daha detaylı düşünülürse ve ibriyi iyi bakılırsa ortasında hattinden fazla işleme var ibriyin ucunu kapagını bile yapmış yani işçilik iyi bu kadar işçilik su için yapılmaz şarap niye konmasın derim ben olsam rakı koyardım da + bukadar işçilikli ibrik kadın ile ilgili olabilir 100%80 @gezgin_99

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    646
    Beğenilmiş
    129

Alıntı poseidon2023 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam agaa @kurtbaba

karşısına gecince bu solda kalıyor

Eklenti 4749

bu sagda kalıyor

Eklenti 4750

kayaların genişligi bir bucuk gibi yükseklik bir bucuk iki arası bir birine mesafesi beş metre gibi

normal arazi iken kestirme olsun diye köy yolu acılmış arka tarafı tatlı bayır yukarı cıkar ikiyüz metre gibi yukarı cıkar ön taraf yol devam edince bayır aşarı sonrası vadi vadiden yukarı tepe mesafe uzak

araziyi gezemedim karanlık çöktügü için harman yeri yok var diyemem

eşkiya işi deyildir ibrik işaretin tutma sapın yanında yazılar var

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,sağlıklı,başarılı,mutlu günler dilerim,

Usta,kayaların yüksekliği ve genişliği uyumlu fakat ara mesafesi fazla daha önce yerinden oynatılmış olabilir,her ihtimale göre olabilirde olmayabilirde özelliklerini yazayım,,pehlivan kayalarda ibrik güreşcileri yağlamak için kullanılan ibrikdir bu dikili kayaların yakınında ufak düz bir harman yeri olacak sizde bu kayaların arka tarafında olabilir,,bu kayaların önünden geçen tarihi patika yolu ilerde yine sağlı sollu iki dikili kaya gibi görünen ve burdan baktığınız zaman çatal kaya gibi görünen iki kayanın arasından devam eder sonrası ilerde bir tepeye çıkar,sizdeki mevki farklı olabilir işaret başka bir amaçla yapılmış olabilir yanlış anlaşılmaya sebep olmak istemem,kolay gelsin,saygılar,eyvallah...
    poseidon2023 (29.Temmuz.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    1,272
    Beğenilmiş
    596

hayırlı huzurlu günler dilerim agaaa Rabbim gönlüne göre versin @kurtbaba

Bilgi paylaştıkca deyer bulur sende paylaştın bizde aklımıza ve resmini aldık sag olasın

PEHLİVAN KAYA.jpg

başka yerde karşımıza cıkar faydalanırız

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    646
    Beğenilmiş
    129

...Poseidon2023 Usta bizde sizlere hayırlı,huzurlu günler dileriz,Rabbim sizinde gönlünüze göre versin inşallah,Amin.Teşekkürederim, bu konuyla ilgili bilgi ve özellikleri ilerde araştıran,gören,bilen olursa ilave yapabiliriz.Usta birkaç konunuza denk geldim güzel yerler başka konularını okumadım.eşkiya bölgeleri ve mühitleri ipek yolu yakınlarında ve antik medeniyet yaşantı ve mezarlık alanı,tarihi kale ve manastır,yığma,tümülüs,kilise çevreleri içinde adete iç içe yapılmışlardır,hani bir kaya mezar görürüzde dönem soygunu yemiş deriz bu soygunları çok azı kişiler tarafından yapılmıştır,genelinde Volçan ve ekibi yapmıştır kendi sistem ve işaretlerine göre bir çoğu devletlik gömülmüştür.sizinde bu bölge ve mühitlerde olduğunuzu tahmin ediyorum.Bu açıdan bakmanızı öneririm.hepimiz birbirimizden faydalanıyoruz sonuçda zaman,emek,başarılı sonuç önemli.Bu arada aklıma gelmişken define yasalarında bir değişiklik oldumu paylaşan oldumu göremedim.kolay gelsin.Saygılar,eyvallah...
    poseidon2023 (Bugün) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    karadag30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    21
    Beğenilmiş
    43

Çoban işi enerjini başka yerlere ayır derim
    poseidon2023 (Bugün) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    1,272
    Beğenilmiş
    596

niyet bildiklerimizi elden geldigi kadar burdaki arkadaşlara anlatmak sorularına cevap vermek ögretmek
    Türkiyenin her yeri güzeldir define konusunda Bursa da yaşarım banada yetiyor cevresi ile beraber evet ipek yolu kervan yolu deyince akla han gelir görsel olarak bi tane paylaşayım @kurtbaba

1.jpg

2.jpg

hamam kilise taş öbekleri tümülüs kac medeniyet gecmiş say say bitmez agaaa ayrıyeten yunan eşkiyaları evet volcam voyvada manol zazako gibi eskiyalar bu bölgede durmuş diyem

yasalar aynı deyişiklik yok resmi kazı yapacan okadar para yatırcan kiremik cıktı durdura biliyor horasan duvar kalıntısına gelmedik ve iş bitiyor yaptıgın masraf ile kalıyon imzaladıgın evraklarda tarihi eser cıktıgı zaman hiç bir hak talet etmiyorum diye imza atıyon zaten çooooook garip bir siztem şu mezar oda mahsen olacak en az 800 sene anca osmanlıyın 1923den öncesini alıyon yani 1924/1925 para olmak şartı ile

arazi sabah 08:00 akşam 17:00 saatleri içinde geze biliyorsun makina harıcı birşey olmıyacak kazma kürek tarzı devamını biliyondur yaz yaz bitmez

Status
    Beğenmiş
    1,272
    Beğenilmiş
    596

coban işi anladım @karadag30 sag olasın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)