Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kabartma balık

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Cevap: Kabartma balık

[QUOTE=4LF4;598813]Konu sahibi acemi degil bence
    Yillardir aramizda ve tecrubeli oldugunu dusunuyorum
    Buna istinaden hic kimse balik acisindan yorumlamamis hatta dogal demis
    Belki konu sahibi sirf bu kaya icin balik yorumunu almak istiyor kendince ve es geciliyor

Selam @4LF4 neden böyle bir zanna kapıldınız,
    safrane54 (22.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    520
    Beğenilmiş
    143

Yapilan yorumlar bunu gosteriyor @balkaya34 ustam
    Bak misal hala dogal ve bu kayaya isaret yapilmaz deniyor herkes ve her yoruma saygim ama ben herzaman konu sahininim tercihi uzerine gidilmesinden yanayim ve kendi yorumumuzu ilave etmemiz gerektigini dusunuyorum.

Ustam hala kasayi bulmus tespitler sunuyor ama gel gelelim ki bunun uzerine konusulmuyor es geciliyor alin size sicak bir ornek mesela.

Ben burada konu sahibine inanarak burada mevzu oldugu kanatindeyim ama tecrubem yok bilgim yok saygilar ustalar
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    538
    Beğenilmiş
    379

balık net değil net olmalıydı doğa olaylarıyla aşındığını farzetsek bile sabit kayada olmalı yanına bir obje konsaydı telefon-sigara ayakkabı vb. taşın büyüklüğünüde anlardık ki ona göre yorum yapılırdı , 4LF4 dediği gibi konu sahibi X dedi diye X olmayana oymuş gibi yorum ben yapmam arkadaşlarımızda emin değillerse yapmazlar ,yoksa bazı sitelerdeki gibi yorumu yağdırır konu öyle bir köpürtülürki konu sahibi bile emin değilse vaybe der benim yerim neymiş böyle kaz babam kır babam günlerce uğraş en sonundada denirki vaybe 1.5 m den sonra atıyorum delikli taş haçlı taş çıksaydı mal duruyor demekti buranın malı alınmış der konu sahibini uğurlardık ,yapılırmı? burada değil birbirini teyit eden işaretler olmadıkça değil ,misal; Balığın baktığı yöne 5-7-11-21 adım gidip adımlarınızın bittiği yerde mahzen girişi aramalıyız, yamaçta-sırtta taş yığmalar olabilir,dere karşı yamacında kesme taş ,gerisinde kuyruk tarafında kasa vb denirde denir ama bu yorumlar net ve sabit kayada balığa göre denebilir yakında şelale yapan yer varsa sabit kayalar varsa ,değirmen köprü ,kanal ,koltuk,başka hayvan figürleri mesela ayı varsa görelim ...
    4LF4 (22.Eylül.2020), DOIDYE (24.Eylül.2020), kurtbaba (21.Eylül.2020), safrane54 (22.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Bilge dede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    57

balik derken guzel bir kabartma resim bekliyordum..o balik hele kilciklari duruyorsa himmm

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,210
    Beğenilmiş
    298

...Safrane54 Usta,burda güzül bir işçilik yapılmış,su tuzağına dikkat etmek gerekir,burda su ayrı ayrımı derelerden geliyor,veya tek dereden gelen su geride ikiyemi bölünmüş bilmek görmek lazım çünkü bana bu yer daha önceden şarlak veya şelaleydi geçmiş dönemde soyulup giriş yeri bu taşlarla kapatılmış izlenimi verdi.siz yinede her ihtimale karşı suyun azaldığı bir ayda çubukla veya iyi bir makineyle tesbit edilebilir,,Açılan kasa yeri ve işaretlerdeki işçilik, bu derenin aşasına veya yukarısına araştırma yapmanız için değer bir yer,faydalanmanız gerekir,kolay gelsin,saygılar,eyvallah...
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    520
    Beğenilmiş
    143

@aslan81 ustam sende cok haklisin
    Ama ben @safrane54 ustama guvendigim icin ne bilim bostur degildir burasi en azindan bir mevzusu vardir illaki ki ustam ona gore atmistir diyerekten ben bu yorumu yaptim
    O zaman en azindan ben paylasim selalemde bir balik ona yorumlarinizi beklerim ustalar. Bol sans @safrane54 ustam saygilar sevgiler
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    Noxrowde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    43
    Beğenilmiş
    82

Kayalar yukardan yuvarlanıp gelmiş üst kısımlarda sabit kayalarda birşeyler vardır.

Status
    safrane54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    17
    Beğenilmiş
    6

Bu kaya koptu geldi yuvarlandı sel getirdi doğal bo lapya ve ben bunu anlamamışım.Dikkate alacağım.Cok sağolun.
    DOIDYE (24.Eylül.2020), kurtbaba (23.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    63
    Beğenilmiş
    21

Dere çatalı yakın ise, hele hele o 2 göz şeklinde ki oyma da bu çatala yakın ise orada bir kayalık olmalı kayalığın önü düz ve yakınında tarlalar olmalı. Bunlar yok ise ustaların dediği gibi taşınmış veya doğal oluşumdur. Kolay gelsin.
    gezgin_99 (01.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)