Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üye Tanıtım Röportajı (Konuğumuz: balkaya34)

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    624
    Beğenilmiş
    754

Üye Tanıtım Röportajı (Konuğumuz: balkaya34)

Sürpriiiiiiiz... Tam bir buçuk sene sonra yine yeniden bir röportajla karşınızdayım.

Evet Değerli Define Yolu ailesi... Herkese uzunca bir ayrılık ardından yeniden merhaba deyip buradaki tam 28. röportajımıza başlıyoruz.

Konuğumuz bu kez 70 ine merdiven dayamakla kalmayıp o merdiveni de çıkmış ve bu işlerle de tam yarım asır ilgilenmiş bir değerli büyüğümüz olup ilgi alanı da eşkıya işleridir.

Evet konuğumuz balkaya34...

Hiç vakit kaybetmeyip kendisini de bekletmeden hemen sohbetimize başlıyoruz müsadenizle...

DOIDYE: Değerli balkaya34 ustam öncelikle beni kırmayıp bu keyifli bölüme konuk olduğunuz için teşekkür ederek başlamak istiyorum. Uzunca bir süredir röportajımız olmamıştı. Yaptığımız söyleşilerde de giriş kısmı artık bir klişe haline geldi. Yani konuğumuzu kendi cümleleri ile tanımak... Sizi de mümkün olabildiği ve uygun gördüğünüz kadarıyla biraz daha yakından tanıyarak başlamak isteriz.

balkaya34 kimdir ?

balkaya34: Balkaya34 1951 dogumlu isdanbulda ikamet eder.

DOIDYE: Allah uzun ömür versin ustam. Bu yaşa gelmeniz yanında hala arazide gezmeniz fotoğraflamanız burada teknolojiyi kullanıp katılım göstermeniz çok güzel. Ustam yine klişe bir soruyla devam edelim öyleyse. Girişte de belirttiğim gibi uzun bir süredir bu konularla ilgili olduğunuzu biliyorum ama biz yine en iyisi sizden öğrenelim. Bu işlere ne zaman ve daha da önemlisi nasıl başladınız ? Başlamanıza vesile olan şey nedir ?

balkaya34: Isdanbulda ikamet ederim ama aslinda YOZGAT dogumluyum Isdanbula sonradan tasindim sonra izmire sonra ankara derken vayagi bir dolasdik ve 1975 yilinda buyuklrrimizin gizli gizli konusmalagindan isder isdemez etkilendim ve bu ise bulasdim ,Onun icin ne kendi evimde nede baska bir toplumda asla Çocuk yasdakilerin yaninda konusmam ki Sonu benim.gibi.olmasin ,bu tam bir maceradir Çocuklarda macerayi sever.o bakimdan çocuklarin yaninda asla konuşmam.
    Baslamzma vesile Yanimda konuşulmasıdır.

DOIDYE: Oldukça ilginç ve güzel bir detaya değindiniz ustam bu soruda...

Dile kolay tam 45 sene olmuş ustam neredeyse yarım asır...

Ustam bu süreçte kimbilir neler neler görmüş, yaşamış ve bizzat şahitlik etmişsinizdir mutlaka. Sizce en çok nelere dikkat edilmelidir ? Bu ister bu işlerin türlü tehlikeleri adına olsun ister arazide inceleme yaparken dikkat edilecek hususlar...

balkaya34: Üstadım, Bu arama yapan kişinin.ne aradigina baglıdır, Mesela ben hep Eskiya isi ile uğraştım, Bir baskası Mezar isi yapar, Bir baskası TEK TEK isi yapar , Ben oyle herhangi bir tehlikeile karşilasmadim ,Ama En tehlikeli varlıgin Insan oldugunuda unutmamak lâzım. SIR cok önemli, Kimsenin kalbini bilmiyorsun aklindan ne gecer bilemiyorsun o bakimdan en tehlikrli olanda yine insandır,

DOIDYE: Yine enfes bir cevap ustam. Çünkü evet dünyadaki en tehlikeli canlı türü insandır. Yani her konuda türlü tehlike olabilir ama ben de insandan daha tehlikeli bir şey görmedim henüz.

Ustam eşkıya demişken konunun hemen oraya gelmesi güzel oldu aslında...

Bu konulara inanmayanlar da gözlemledim seneler içinde inanıp ya da belki bilip ama yine kendi içlerinde de türlü farklı bakış açıları da gözlemledim. Bu konu kendi içerisinde bile oldukça derin bir konu olsa da bunca zaman eşkıya işleriyle ilgilenmiş biri olarak bu konular hakkında siz bize neler anlatmak istersiniz ?

Daha da doğrusu eşkıya işlerini bir de sizin perspektifinizden görebilmek adına sizi bu konuda biraz dinleyebilir miyiz ?

balkaya34: Bir Terörist YENİ ZELANDADAN türkiyeye gelip Tokat ilini buldu Bu.ilde KAZIKLI VOYVODANIN Hapsedildiği hapisaneyi buldu ,Orada intikam yemini etti Yeni zelandaya geri dönüp arabasının arkasına ates etmeye hazir silahlari koydu ve müslumanlarin namaz kıldığı sirada birden fazla camide müslümanlara ateş açtı ve Sayıda yanılmıyorsam 55 kisiyi sehit etti bir okadarda yaraladi ,Simdi yeni zelandada omurboyu hapisle cezalandırıldı .

Bunlari gorebilirseler bu hikayelerin gerçek olduguna inanırlar. BEN BAZAN bir isareti.bulunca oturup kendi kendime ,Acaba benimle bu belgeleri yazanlar dalgamı geçiyor bu isareti neden yapmis ve bende bunları buluyorum ,Yazilan neyse o aynen çıkıyor diye düşündüğüm zamanlar oldu.Tabiiki eskiyanin bukadar para gommesi imkansiz ama bunlar kendilerinden evvelki medeniyetlerin belgeleriyle bircok yeri açtılar ve geri kapattılar, Aslinda bizlerin aradigimiz hernekadar eskiya parasi gibi görünsede aslı bu degil ,Onlarin acip kapattığı yerlerdir. MESELA katirbogan gölü Bir ŞELÂLE ve bu şelaledeki kapak bir hamile kadın, Ama KIBELE kucagindada karaca yavrusu var. Budayi bulmam yazilardaki mesafe vermesiyle oldu,Agillarla katirbogan gölü arası At ile 1 saat mesafede der.

Yine bir hamile kadin yapdik der ama bu kadinin ayrıntısı yok isfe bu resmi buldugunda okuya bilmek gerekiyor buda benim daha onceden Arkoyolojik bir bilgim olmadığından zorlaşıyor. Daha cok ornekler verebilirim.

Mesela Dagarcik degirmeni oldugu dere iki katlıdir.mesela buraya kadar uzanan mağaranın ucu Sinekli.magradan vaslar bu ara 2 klm dir.Ben bunlari bir bir buldum ama hicbir mrnfaatim madı.Buda ayri konu.

DOIDYE: Ustam görmek ve ne anlama geldiğini bilmek arasındaki fark gibi bulmak ile almak arasında da çok fark vardır bana göre. Hatta bana göre değil bu iş zaten böyledir. Ayrıca yeri gelmişken ilginç bir detayın da altını çizmek isterim. Ben bizzat aramızda olup belli konularda gerçekten yol kat etmiş olabilmesine rağmen söz konusu kaya yüzeyinde bir şeyleri görebilmek olunca aksine inanılmaz kolay şeyleri dahi görüp algılayamadığını fark ettiğim isimlerle tanıştım oturup yedim içtim. Bilmek ile görebilmek gerçekten bambaşka şeyler. İkisine birden sahip olabilenler daha şanslı…

Bu arada bu yadırgamadığım gayet normal bir şey çünkü her ne kadar "bakınca herkes aynı şeyi görmeli" deniyor olsa da o işin öyle olmadığını her yerde geçerli olamadığını ben daha bu işlerle hiç ilgim olmadığı dönemden bambaşka konulardan bile tekrar tekrar tanık oldum emin oldum.

Bunun nedenlerini de aslında az çok biliyorum aslında ama konuyu derinleştirmek istemem. Malum konuk sizsiniz ben değilim. Arada da dayanamaz konukların yerine geçip ben anlatmaya başlarım bu röportajlarda bu huyuma bir son vermem gerekiyor

Biz sohbetimize devam edelim öyleyse...

Ustam peki yine kendi bireysel tecrübelerinizden yola çıkarak ileri düzey olmasa bile, karınca kararınca özellikle eşkıya işi ile ilgilenen kişilere arazide inceleme yaparken dikkat etmeleri adına ya da bir işarette araması gereken detaylar adına konu ne olursa olsun paylaşabileceğiniz kadarıyla püf noktaları var mıdır ? Varsa nedir ?

balkaya34: Bir isareti buldugunuzda mutlaka birdaha vardır, ve bir birini takip edrn isaretler ortaya çıkar, Püf nokda buna dikkat etmektir

Bu arada Kisabir zamanda Eskiya belgelerinin.kalbi olan Şeytan dereye gidecegim.buraya 2003 yilinda gitmisdim Sazlı göl Alibey degirmeni filan bunlar orda ve zaten giriş yaptığın nokdada Kapı kaya dır ,O zaman telefon vardıda Resim çeken telefon bende yokdu işde o gördüklerimi simdi resimlemek isdiyorum.Bu resimleri bu sitede birlikde inceleyeceğiz göreceğiz INŞAALLAH

DOIDYE: Yani hiçbir şey arazide tek başına olmaz diyorsunuz.

Biliyorsunuz bugün herkes aranan ya da ünlü bir işaret ya da buna bağlı eşkıya bölgesinin kendi bölgesinde olduğunu iddia ediyor. Birişurada derken bir başkası hayır orada değil yanlış bölgedesiniz diyebiliyor.

Peki sizin eşkıya işlerine bakış açınız bölgesel anlamda nasıl tam olarak ?

Bir sürü bölge mi vardır, bir sürü bölge olup bunlardan yalnızca biri mi gerçektir. Yoksa zaten bir tane olup da diğerleri bulduğunu mu zannediyor benzetme mi yapıyor istemeden de olsa hataya mı düşüyorlar yoksa zaten her yerde bir şeyler olup da kendi içlerinde birtakım farklılıkları mı var ?

En azından sizin görüşünüz olarak nedir bu işin temelde aslı astarı ?

balkaya34: Bu aslında , Bir eşkıya var onun adıda Volçan sanıyorlarda ondan dolayı bu düşünceyle hareket ediyorlar, Bu gün bir Örgüt var Bu örgütün adı Pkk dir Peki nerde bu örgüt, Dunyanin heryanina yayılmış vaziyettedir , Bir kişilik eylemde olsa pkk ,100 kisilik eylemde olsa pkk dir., Buna göre düşünürsek balkanlardan gelen Volçan adını kullanan eşkıya marmara bölgesinde faaliyet göstermiş .Kars erzurum bilgesinde bulunan Volcan Eskiyalarida o bolgede faaliyet göstermiş.

Benim alanım iç anadolu buradaki volçan eskiyasıda sinop veya karadenize kıyısı olan bir il bölgesinden .RUSYA dan girmiş, Kars erzurum bolgesinde Kapali işaret hemen hiç yok hep açıkta diye biliriz. Marmarada kismen açıÄ·, Ama benim bulundugum alanda halen ,Topal ayı ,Cicivli tavuklar Bazı sofra kayalar ve daha aklimada olmayan isaretler kapalı ,Ama bu işaretlerden gercek bölgeyi gönderen gerçek bölge oldugunu kanıtlayan isaretler vardır.Farkindaysanız benden başka resim koyan yok nedeni Gördüğü işaret uymuyorda ondan , mesela Sazli göl, 9 adim daga ve doguya dogru kanali var bu kanal 2 klm ierdeki asgeri gösteren ve bir işi belgeleyen bir kanal baska belgelerde yok , hiç bir bölgede yok , Arayanlarda Bayagi bir göl var gibi arıyorlar Aslında göl degil.

Bir diger misal , Gerçek bölgenin kanıtından biride ,Türbe Tepede kaldirim halinde döşenmiş hilal olacak.Bir 3 ncu isaretde Kumpanya birlik degirmenidir buda hicbir bölgede yok sadece benim oldugum bölgede var. Bu işaretlerin bazi bölgelerde tek olarak bulundugu nu görüyoruz ama onlar sadece öyle tek başına yapılmış bir işaretlerdir , doğrudur ama gerçek bölge degil. Benim alanımda bir isareti buldunmu gerisi adres gibi tek tek bulunur ve hepside komşu işaretlerdir.

Bir yazida okumuşdum,Bu isaretlerin hepsini bir Rahvan at ile 72 saatde dolaşabilirsin diyordu ,Aynen dogrusuda budur.

Bana nerelisin diye sorarlar es gecerim ,Aslinda sormalarindaki.maksat ,yok canim benim.bölgem gerçek derler.Define ………….da ROOT var onun elinde muthis bir belge var bu belgeyi okudugu an ben hemen orayı tarif ederim hayret eder Menderes hayret eder ama yok canim asil.bolge benim bölgem derler.bu herzaman böyledir ben hiç bir kimsenin hayir o bölgedegil.Benim .gördüğüm yer demem belki görmüştür ama ben resmin koyuncada bocalarlar.anlatacak çok şeyvar usdam bu iş 3 ana nokdadan ibarrtdir 1 Kirazli yayla ( kudret kale ) 2 Erikli yayla 3 yörük yaylası dır. SAYGILAR

DOIDYE: Evet ustam güzel detaylara değinmişsiniz. Bunlardan cımbızla çektiklerimden biri de kapalı işaretler...

Bu konuda bildiğim şeyler var ama benim ne bildiğimin şu an önemi yok. Ben müsadenizle bu soruyu size sormak istiyorum. Bilgisi olmayan fikri olmayan ya da genel anlamda hem fikir verebilmesi adına hem de bu işe yeni de başlamış olsa merak salıp çoktan adım atmış ve ilgisini çekebilecek kardeşlerimiz adına da soruyorum biraz.

Kapalı işaretten kastınız nedir ? ya da kapalı işaretler her belgeli yerde mevcut mudur ? Bunları bulamayan hiç bir yerde hiç bir şey yapamaz mı yani ? Ya da işaretlerin kapalı olması mı bölgenizi gerçek ya da beraberinde daha değerli yapıyor ? Soru içinde çok soru ustam farkındayım ama tek soru altında neleri irdelemeye çalıştığımı vurgulayabilmek adına ekledim sorucukları da...

Nedir ne değildir sizden biraz bilgi alalım. Nedir bu kapalı işaretlerin olayı ?

balkaya34: Bir tavuk vardır civcivli tavuk , Bu tavuk 7.nci gölgede gömülüdür, Sofrakaya 7nde kapalıdır yani gömülü, Topal ayı hiç belli degil., Bu işaretler ya çok parası olan işaretler yada bilinçli kasitli bir iişarettir gerçek bölgeyi simgeler gibidir. Birçok ayı bulundu ama onlar belgelerdeki degil , Tavuklar ve civciv Bilirsinizki Büyük kilisenin işareti dir ,o,istikamette büyük kilise vardır, anlamındadır , Ama bazı yazılardada degirmenlere bakar veya degirmene gider der,

Geçen gün bir internet sayfasindada ,3 kireç kuyusuna bakar diyor , O zaman demekki benim.gördüğüm kireç kuyularının yanına iyi bakmam.gerekiyor öyle anladim ve ayni zaman kireç kuyusunun oldugu yer hem Selale çok özel ve tüm çekiçden cikma şelale mermer vede 2 balıkta orda baligin birisi isgelet balık .yani kılçık . Alibey degirmenide orda zaten orda trk degirmen var baska yok . Öküzünde buralarda ,Ayınında buralarda oldugunu okudum çok şaşırdım, Bubsefer işim yogun olacak. Bildigim kadariyla anlattım ,Dogrusunu siz bilirsiniz.Kapali isareti.bulanda bulmayanda malını alır alamaz diye.bisey olmaz. Saygilar

DOIDYE: Değerli ustam sohbetimiz ne kadar keyifli devam ediyor olsa da sizi de okuyanları da daha fazla yormayalım. Röportajımızı sonlandırırken yine bir klişe ile bitiriyor ve sormayı unuttuğum bir şeyler varsa diyerek sözü son kez size veriyoruz. Define Yolu ailesine, bu işe yeni başlamış kardeşlerimize, yıllarını vermiş dostlarımıza ya da akranlarınıza, genel anlamda söylemek istediğiniz, eklemek istediğiniz ne varsa mikrofon sizindir ustam.

Bize vakit ayırdığınız için de yeniden çok teşekkür ediyor ve size de sağlık dolu uzun bir yaşam diliyorum. Tabi nasip oldukça paylaşacağınız türlü fotoğraf ya da bilgi ve tecrüblerinizi de konularda merakla takip etmeye devam edeceğiz. Hayırlı akşamlar

balkaya34: Aslında bu işe harcayacağınız zamana yazık derim ,isinizi takip edin bu işten uzak durun.Bu işde hep süslü yazılar süslü sohbetler olur buda sizi kendine baglar , İsinizi Eşinizi ailenizi kaybedersiniz , Mümkünse uzak durun belki bu hikayelerde bir tuzak dır kimbilir. Ben bu işde yok.olan larida gördüm SAYGILAR

---------

Ustanın finali tokat niteliğinde ama haksız da diyemem. Bunca zaman zarfında kendisinin de oldukça büyük miktarda para harcadığını biliyorum. Aksine ustamız güzel ve doğru da bir mesaj veriyor hayatınızı sadece bu işlerde tüketmeyin diyerek…

Ben ise onun affına sığınarak her konuda her zaman daima olduğu gibi dengeyi sağlayabilmenin önemli olduğuna inanıyorum. Her şeyin olduğu gibi dünyadaki güzel en güzel şeylerin bile fazlası geri tepip negatif sonuçlar doğurmaktadır. Bu; para, sevgi fark etmez, inanın böyledir. Bu yüzden de denge çok önemlidir. Bu işlerde de kendinizi kaptırmadan, bir kumar alışkanlığı gibi varınızı yoğunuzu bu işlere koymadan imkanlar dahilinde ve en önemlisi hırs yapmadan ilerleyebilmek… Ancak bu şekilde bu işler hem zevk verir hem de sizi tüketmez diye düşünüyorum.

Evet Define Yolu ailesi sona geldik. Ne yazık ki yine bir röportajımız anlamadan bitti.

Bu kez final sözümüz denge üzerine ve Goethe’den gelsin öyleyse:

Yumuşak olma ezilirsin, sert olma kırılırsın...

bir sonraki röportajda görüşmek umuduyla…

Saygı ve selamlar
    FENERLİ (22.Eylül.2020), Kayip kepenek (21.Eylül.2020), KUTAY (01.Eylül.2020), OxyGeN_34 (23.Eylül.2020), Realtime (04.Eylül.2020), waldner10 (29.Ağustos.2020), yağmurcu (24.Eylül.2020), Yanlızefe (29.Ağustos.2020) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Yanlızefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    52
    Beğenilmiş
    53

Cevap: Üye Tanıtım Röportajı (Konuğumuz: balkaya34)

ropörtaj için her iki ustamıza da teşekkür ederiz. keyifle okudum.
    balkaya34 (29.Ağustos.2020) Bunu beğendi.
    Kırk kere ölç bir kere biç...
    Aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır...

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    537
    Beğenilmiş
    160

Biz kapildik gidiyoruz Allaha emanet sonumiz hayir olsun
    Yol yakinken donmek mi lazim yas 24 bi 24 daha curutecez ama kurtulamiyoz be ustam dondurmek isteyen denesin

Keyifli bir roportaj olmus daha cok bekleriz doidye ustam fazla uzatmayin arayi
    FENERLİ (22.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    Beğenmiş
    537
    Beğenilmiş
    160

@balkaya34

Ustam bu arada memleket sormamdaki kasit sizinki gercekse biz bosuna aramayalim taslari yerine oturtmaya denemeyelim diyedir cunku cogu yerde cogu isaretler birbirini tamamliyor ve insan diyorki acaba benim yer mi gercek diye ama bu kadar anlatiminiza bakilirsa gercek yerin sizde olduguna kanaat getiriyorum bunca sene bunca birikim bunca tecrube bosa degildir ustam
    Hatta ettiysek affola ustam maksat burada sorularimla birseyler ogrenmek saygilar sevgiler
    balkaya34 (30.Ağustos.2020) Bunu beğendi.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    332
    Beğenilmiş
    243

@4LF4 selam usdam , Asla hata yok, dolayisiylada afedeilecek hiç bir şey yokdur , Sora sora daglar aşılırmış tabiiki soracağız ve soracaksınız,
    Bolge konusuna gelince , Buldugunuz işaret neye benziyor ,Arananların hangisine benziyor ona bakmak gerekiyor,Mesela herkes SARI GÖL arar gerçekte boyle bir göl varmiki ,Yok bu sadece bir isimdir,Mesela Kudret kale ararlar bulurlar esgi surları olan veya duvarları olan kale ararlar ,Varmiki ,Hayır bu sadece eskiyanin takdigi isimdir, Burada kale yeraltı kalesidir açıkta kale yoktur, Bunlarin isareti neyse onu bulmak gerekir, bu kale aslinda bir yayladir ,Kurudere sulu dere, bir ŞELÂLE, Atbaglanan yer ,Ve usdunde Tek mezar, daha baska isaretlerde var tabii, Kudret kale burasıdır, Bunlarin hepsi birer ŞIFRE dir.Alibey ve diger degirmenler Aslında degirmen degil , Bu bilincsizce ve eline geçen döküman neyse onunla dag dag dolaşırsınız yıpranırsınız, Sizin bu halinizi seyreden kötü niyetli lerde Kıs kıs gülerler, Onlarin adamlari var aramizda onlar bu isaretleri özel olarak kırdırırlar . Kimse bulmasın diye.
    Benim tavsiyem eskiya isiyle ugrasmayin yıpranırsınız, Tek tek ciler herzaman karlıdır, 100 tane basit paranin icinde bir degerli çıkar masrafini kurtarır.

Status
    Beğenmiş
    537
    Beğenilmiş
    160

@balkaya34

Ustam R00T ustayla yeni tanistim bende yalniz onun elindeki belgeyle benim yerler de uyusuyor hatta ona gore il benim ilim gelde cik bu isin icinden birkac sey buldum hepsi uyusuyor simdi nasil yapcaz dediginiz seylere katiliyorum degirmen falan olmadigini kestirebiliyom.
    balkaya34 (30.Ağustos.2020) Bunu beğendi.

Status
    ~KAPTAN JACK~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    82

Balkaya abim allah sizlere salih olur ile beraber sizi ve ailenizi salih kulları zümresine yazsın, hayatınızda başarilar, memnun oldum.
    balkaya34 (30.Ağustos.2020), FENERLİ (22.Eylül.2020), yağmurcu (24.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    332
    Beğenilmiş
    243

Alıntı 4LF4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @balkaya34
    Ustam R00T ustayla yeni tanistim bende yalniz onun elindeki belgeyle benim yerler de uyusuyor hatta ona gore il benim ilim gelde cik bu isin icinden birkac sey buldum hepsi uyusuyor simdi nasil yapcaz dediginiz seylere katiliyorum degirmen falan olmadigini kestirebiliyom.

@4LF4,, Selam usdad ,,, O belgelerde oraya aitdir demekki , eger uyarsa bakmakda fayda var. Bazi belgelerin başlığına dersaadetten cıkdık hudaverdi gahdan girdik gibi kelimeler ekleyip, sonra ayni eskiya belgelerini anlatırlar , Başlığı bir kenaraatarsan diger tarafı aynı hikâyedir.
    Elinizdeki belgeyi iyi incelemek gerekir,

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    237

Güzel bir söyleşi olmuş elinize sağlık.
    Ustam seneler çabuk geçiyor ama şu belgelerin şifresini çözerek nerede ne olması gerektiğini....
    Bazılarını çözmüşsünüz zaten anlamışsınız görüyorum.
    Ben ne 500senelik osmanlı köyleri gördüm ama komple yalan... Bilmem anlatabildim mi?
    Gençlerde sizin yazdıklarınızı akkılarının bir köşesine not etsinler mutlaka...
    Bir soruda ben sorayım ustam yaşınız yerine gönül yaşınızı sorucam? Neden mi?
    Bu işler menfaat ile değil gönül ile olur ustam!
    Bu gönül hiç kocamaz derler eskiler!
    Ben seksen yaşında ustalar ile çook gezdim.
    Yürümekte zorlanır hava karanlık, sisli ama burada tahta köprü olucak derdi rahmetli ismail aga...ya ustam böyle işte.
    4LF4 (22.Eylül.2020), balkaya34 (22.Eylül.2020), DOIDYE (23.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    Beğenmiş
    332
    Beğenilmiş
    243

@FENERLİ ,, Selam usdam ,Teşekkürler, Bu dünya böyledir, Bir varmış, bir yokmuş ,, Öyleyse, Bir ALLAHI ,bir Ölümü unutmamak gerekiyor
    FENERLİ (22.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)