Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ...Hamile Kadın Ve Çocuk...

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,473
    Beğenilmiş
    312

...Hamile Kadın Ve Çocuk...

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,,

ANADOLU,da 7 bölge ve 21 mühiti olan eşkiya,ya ait namlı isimler ve işaretler gibi,Aranılan bu hamile kadın ve çocuk her bölgede vardır,,tabiki belgelerde geçen özelliklerin bire bir olması mümkün değildir,çünkü bölgelerdeki ustaların yapmış oldukları işçilik farklıdır,işareti farklıdır,sadece bölgelerdeki konumları uyumludur.Örneğin bazı özellikleri,,

Hamile kadın ve çocuk konum olarak,eşkiya belgelerinde geçen namlı ismiyle aranılan keltepeyle,horotepe arasında kalır,,

Hamile kadın ve çocuk ormanlık içine bir tepe üzerinde,dir,,Bu tepenin ismi Koru tepe veya başka yöresel bir isimlede anılır, olabilir,

Hamile kadın çocuğun elinden tutmuş yürür vaziyetdedir,

Hamile kadın ve çocuk çizim,oyma,kabartma değil bir büst şeklinde yapılmıştır,

Hamile kadın ve çocuğun tam karşı tepe,belgelerde geçen namlı Kel tepedir,

Hamile kadın ve çocuk eşkiya belgelerinde geçen namlı ismiyle anılan Harami derenin üstündeki tepede,dir.Bu tepe bölgelerine göre yöresel farklı isimlerde,de anılır,olabilir..

Şahsen kendim bu hamile kadın ve çocuğu görmek mevkisine gitmek nasip olmadı,hayırlısıyla ilerki zamanlarda Rabbim gitmeyi,görmeyi,gelmeyi,sizlerlede paylaşmayı nasip eder inşallah,Amin..

Bu bilginin kaynağı yazılı notlardan alıntıdır.Bütün arkadaşlarımızın bilgisine,fikrine saygımız sonsuz.Teşekkürederim,saygılar,eyvallah..
    amero (17.Eylül.2020), balkaya34 (17.Eylül.2020), gezgin_99 (17.Eylül.2020), OxyGeN_34 (17.Ekim.2020), TEVFİK (17.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    395
    Beğenilmiş
    267

Cevap: ...Hamile Kadın Ve Çocuk...

Selam @kurtbaba ,,, Hamile kadın bu güne kadar benim.alanimdan başka hic bir yerde görülmedi ve de hamile kadın çocuğun elinden tutmuş diye bir resmide ,eskiya kayıdıda yok.Hamile kadınTOP korudadır, Top koru ardıç ağacıdır , Bu ardiclar eskiya tarafından Özel.olarak sadece işaret amaclı dikilmiştir, Ve top.koruda 7 adet Tas yıgma tümülüs vardir bunlar hazir bulunan tümülüsler ,Bunlarda eskiya isciligi yok ,yani hazır buldular, buralari bir bir bilirim Asıl gercek belge ve bilgi CALKAYA28 dedir ondaki bilgiler cok kiymetli , Bir misal daha vereyim,, Sazli GÖL ün oldugu yer de toprak deve tüyü rengi , Aslinda goldegil az birsu çıkar ve bu dereden anlatacak çok şeyvar ama SAZLI gölün Etrafinda sadece ve sadece AHLAT agaclari vardir ve bu agaclari eskiya dikdi ve yetiyetişdirdi,
    ,Bir baska ana işaret Türbe tepede Hilal dir. Anlatmak isdedigim,, bu işaretlerin herbirisinde bir ozellik var, Ama tam olarak anlatmamışlar ,bazilari Turkce bilmeyenlere tercume ettirilmiş ,Bazıları Şişirmiş , Bazılarda kasitli olarak eksik bilgi vermiş.Ben sunu derim ,,Bir arkadas gurubu oluşturun Gelsinler bana ben onlarla gezip bu isaretleri tek tek gösteriyim,Öyle biri birinden kopuk isaret degiller hep.bir birini takip eder ,Gelecek arkadaslar bu gördükleriyle bir olayı bitirler. bunlari goren ben son kişiyim bircoklari tahrip edildi,,,,
    amero (17.Eylül.2020), OxyGeN_34 (17.Ekim.2020), TEVFİK (17.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    1,473
    Beğenilmiş
    312

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam @kurtbaba ,,, Hamile kadın bu güne kadar benim.alanimdan başka hic bir yerde görülmedi ve de hamile kadın çocuğun elinden tutmuş diye bir resmide ,eskiya kayıdıda yok.Hamile kadınTOP korudadır, Top koru ardıç ağacıdır , Bu ardiclar eskiya tarafından Özel.olarak sadece işaret amaclı dikilmiştir, Ve top.koruda 7 adet Tas yıgma tümülüs vardir bunlar hazir bulunan tümülüsler ,Bunlarda eskiya isciligi yok ,yani hazır buldular, buralari bir bir bilirim Asıl gercek belge ve bilgi CALKAYA28 dedir ondaki bilgiler cok kiymetli , Bir misal daha vereyim,, Sazli GÖL ün oldugu yer de toprak deve tüyü rengi , Aslinda goldegil az birsu çıkar ve bu dereden anlatacak çok şeyvar ama SAZLI gölün Etrafinda sadece ve sadece AHLAT agaclari vardir ve bu agaclari eskiya dikdi ve yetiyetişdirdi,
    ,Bir baska ana işaret Türbe tepede Hilal dir. Anlatmak isdedigim,, bu işaretlerin herbirisinde bir ozellik var, Ama tam olarak anlatmamışlar ,bazilari Turkce bilmeyenlere tercume ettirilmiş ,Bazıları Şişirmiş , Bazılarda kasitli olarak eksik bilgi vermiş.Ben sunu derim ,,Bir arkadas gurubu oluşturun Gelsinler bana ben onlarla gezip bu isaretleri tek tek gösteriyim,Öyle biri birinden kopuk isaret degiller hep.bir birini takip eder ,Gelecek arkadaslar bu gördükleriyle bir olayı bitirler. bunlari goren ben son kişiyim bircoklari tahrip edildi,,,,
    ...Balkaya34 saygı değer insan yaşca benden biraz büyüksün eyvallah,fikirlerine,gördüklerine,yazdıklarına,hat da başka sitelerde girdiğin yorumlara kadar saygım sonsuz hiç bir şey demeye hakkım yok lakin burda bunları gören son kişiyim derken yanıldığını söylemek isterim çünkü her zaman yazıyorum ANADOLU,da 7 bölge 21 mühit var bunların hepsinin dağılması,soyulması,kırılması mümkün değildir çünkü zor bulunan görünen bir kayadır büst gibi yapılmıştır yani kayanın kendisi Hamile kadın ve çocukdur yürür konumdadır,,Bu kayada bugün yapılan heykeltraşlarının yaptıklarına benzemez bunu sizde biliyorsunuz.
    ...Çok gezmişsiniz yorgunsunuz ben sizi çok iyi anlarım çünkü aynı dönemlerimiz yakın bugün rahmetli olan ilk defineci insanlarla beraber gezmiş bir şeyler öğrenmişiz,,Bilirsin eskiden şipşaklar vardı nerde o zaman fotomakineler olsa bile filimleri tab etdirmemek için hep anında şipşak makineleri kullanırdık,bu sebeplerle eskiye dair elimizde işaretli resimler kalmadı,
    ...Konumuz Hamile kadın ve çocuksa bildiğimizi paylaşırız bu konunun dışında başka konulara geçmenin bir anlamı yok şahsen benimde kafam yorgun ve rahatsızım.
    Burda hata yapıyorsun çünkü satranç tahtası gibi taşları yerine koyamıyorsun karıştırdığın içinde arkadaşlarımız sizi anlamakda zorluk çekiyor.Her yorumunda Çalkaya usta bana ne belgesinden,bilgisinden adresinden kendisi şu an yok arkasından konuşmak gibi bir hataya düşmeyelim,okuyun paylaştıkları konuları size uygun uyumlu,adresli yer varsa faydalanırsınız.Yaşıyorsa ALLAH sağlıklı uzun ömürler versin,vefat etiysede Rabbim rahmetiyle muamele eylesin bilen,gören,konuşan varsa söylesin ben bilmiyorum.Bu konular öyle basite alıncak konular değil şu anki durumda hiç değil bugün defineci yaş ortalaması 13-15 yaş arasında gençler define bulcam çabuk zengin olcam diye ömür tüketiyorlar bilinçsizce.bizler senle antika olduk yani bizi anlamaları çok zor çünkü anında paranın yerini soruyorlar nerde diye tehlikesini düşünmeden,risklerini bilmeden..Devamında,
    balkaya34 (17.Eylül.2020), gezgin_99 (18.Eylül.2020), TEVFİK (17.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    395
    Beğenilmiş
    267

@kurtbaba , usdadım rahatsız oldugunuzu yazmışsınız, üzüldüm , önce geçmiş olsun ALLAH dan acil şifalar dilerim, Benim son kişi olurum dedigim kendi bölgemdendir, Sizde bahsetmissiniz ,Çocuk yasdakiler bile daglarda ve kırıyorlar işaretleri. Neyse size acil şifalar ,ALLAH Yardımcınız olsun.

Status
    Beğenmiş
    1,473
    Beğenilmiş
    312

...Devamında,,Dikkat ediyorum paylaşımlarına ve resimlerine,yazdığın eşkiya ile ilgili yazılarına hep eksik yarım kalmışsın çünkü hep eşkiyanın namlı yerlerindeki büyük ve ağır işleri üzerinde araştırma yapmışsın,aramışsın,bulmuşsun eyvallah lakin bu namlı yerlerin hediyeleri ve müjdeleri kolay işleri ile hiç ilgilenmemişsin,hiç bahsetmiyorsun ya görmüyorsun veya bilmiyorsun,yaş ilerlemiş maddi durumun çok yüksek değil bunları biliyorum yorumlarını okuyorum çünkü bu konulara son vereceğinide yazmıştın.niye kendini yoruyorsunki isteyen inanır,işine gelmeyen inanmaz,faydalanırsa sizden bir çoğu size dua etmicek kadarda bencildir haberiniz bile olmaz.Kimse yanlış anlamasın tartışmayada meyilli olmasın ben bu sitede bir çoğuna önemli noktalar yazdım gitdi bir aha dönmedi ya usta bu bilgi doğru veya yanlış demedi üstelik her zaman yazıyorum kimseden beklentimiz yok,yeterki bizde yazılanın doğru olduğunu bilelim başka bir insanımızda faydalansın bizde faydalanalım başarılı olalım mutlu olalım öyle değilmi,,sizinde yapacağınız bir iş varsa alacaksınız elinize kimseye ihtiyacın yok sağlam bir çekiç bir keski bir murç kayalarda işçiliğinizi gösterceksiniz şimdi tekneloji ilerledi akülü şarzlı kırıcı ve deliciler var çok kolay riskide yok yanına kazma küreğede ihtiyaç yok.paylaşmış olduğun resimlerde test edilcek yerler var lakim resim çekme tekniğini geliştirmeniz gerekiyor..
    ...Sürçü lisan ettiysek af ola,hayatda iki şeyden korkarım,,
    Bir yanlış anlaşılmaktan,birde hiç anlaşılmamaktan..saygılar,eyvallah..
    balkaya34 (17.Eylül.2020), gezgin_99 (18.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    395
    Beğenilmiş
    267

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Devamında,,Dikkat ediyorum paylaşımlarına ve resimlerine,yazdığın eşkiya ile ilgili yazılarına hep eksik yarım kalmışsın çünkü hep eşkiyanın namlı yerlerindeki büyük ve ağır işleri üzerinde araştırma yapmışsın,aramışsın,bulmuşsun eyvallah lakin bu namlı yerlerin hediyeleri ve müjdeleri kolay işleri ile hiç ilgilenmemişsin,hiç bahsetmiyorsun ya görmüyorsun veya bilmiyorsun,yaş ilerlemiş maddi durumun çok yüksek değil bunları biliyorum yorumlarını okuyorum çünkü bu konulara son vereceğinide yazmıştın.niye kendini yoruyorsunki isteyen inanır,işine gelmeyen inanmaz,faydalanırsa sizden bir çoğu size dua etmicek kadarda bencildir haberiniz bile olmaz.Kimse yanlış anlamasın tartışmayada meyilli olmasın ben bu sitede bir çoğuna önemli noktalar yazdım gitdi bir aha dönmedi ya usta bu bilgi doğru veya yanlış demedi üstelik her zaman yazıyorum kimseden beklentimiz yok,yeterki bizde yazılanın doğru olduğunu bilelim başka bir insanımızda faydalansız bizde faydalanalım başarılı olalım mutlu olalım öyle değilmi,,sizinde yapacağınız bir iş varsa alacaksınız elinize kimseye ihtiyacın yok sağlam bir çekiç bir keski bir murç kayalarda işçiliğinizi gösterceksiniz şimdi tekneloji ilerledi akülü şarzlı kırıcı ve deliciler var çok kolay riskide yok yanına kazma küreğede ihtiyaç yok.paylaşmış olduğun resimlerde test edilcek yerler var lakim resim çekme tekniğini geliştirmeniz gerekiyor..
    ...Sürçü lisan ettiysek af ola,hayatda iki şeyden korkarım,,
    Bir yanlış anlaşılmaktan,birde hiç anlaşılmamaktan..saygılar,eyvallah..

Eyvallah usdad

Status
    Beğenmiş
    395
    Beğenilmiş
    267

Selam @kurtbaba Usdadım ,, takma kafanı Kendine iyi bak, Ancak bir iki tane alinmış müjde yerinden kisaca bahsediyim ,1 ncisi Isli magranın karşinda firin agzi magra var ve balkonu var , Isli magrada isder otursun isder yatsın her halukarda gozunun onunden kaybetmedigi bir tahmini 50x 60 ebatında bir mahzen yapmış ,Oraya mújde koyup.kapatmiş, Alındığını anladım, 2 ncisi Balkayada güneye dogru uzanan ucun 2 metre yüksekde bir delik acmış boru şeklinde ,Bir kola şisesi girecek kalinlikda vede 45 cm tahmini derinlikde bir delik ,Cok muntazam bir delik ,bu delikden iyi bir heykel alındığını saniyorum ,Çünki Balkaya Dökümhane dir ve burada sadece altın var vede islenmisde külçede cok var ,Bunun icinde mujdesini altin geykel koydugunu sanıyorum,
    Ben hiç bir isareti kırmadım hic bir yeri kazmadım ,Minare kayadaki mebla kim bilir nekadar, Asıl adı ezan kaya , 2 adet oyna Tekabul var ,, Buradan bir müjde filan alindigini sanmam, Usdam kirmak bisiy degil,1998 li yillarda resim cekme imkanım dahi yokdu Şimdi herkesin cebinde son model tlf var anında isderse ordan usdadina sicak resim gonderiyor, Demem oki şimdi çok güzel dedektorler var benim.yok ama belki biri çıkarda yapalım bu işi der . Malum bir yandan Yasalar bir.yandan imkansızlık isde öyle gidiyoruz ALLAH hayırlısını versin İNŞAALLAH,,,, kendine iyi bak gerisi önemli degil ,Hersey grlir geçer, ALLAH yardımcınız olsun
    gezgin_99 (18.Eylül.2020), kurtbaba (17.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    1,473
    Beğenilmiş
    312

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam @kurtbaba Usdadım ,, takma kafanı Kendine iyi bak, Ancak bir iki tane alinmış müjde yerinden kisaca bahsediyim ,1 ncisi Isli magranın karşinda firin agzi magra var ve balkonu var , Isli magrada isder otursun isder yatsın her halukarda gozunun onunden kaybetmedigi bir tahmini 50x 60 ebatında bir mahzen yapmış ,Oraya mújde koyup.kapatmiş, Alındığını anladım, 2 ncisi Balkayada güneye dogru uzanan ucun 2 metre yüksekde bir delik acmış boru şeklinde ,Bir kola şisesi girecek kalinlikda vede 45 cm tahmini derinlikde bir delik ,Cok muntazam bir delik ,bu delikden iyi bir heykel alındığını saniyorum ,Çünki Balkaya Dökümhane dir ve burada sadece altın var vede islenmisde külçede cok var ,Bunun icinde mujdesini altin geykel koydugunu sanıyorum,
    Ben hiç bir isareti kırmadım hic bir yeri kazmadım ,Minare kayadaki mebla kim bilir nekadar, Asıl adı ezan kaya , 2 adet oyna Tekabul var ,, Buradan bir müjde filan alindigini sanmam, Usdam kirmak bisiy degil,1998 li yillarda resim cekme imkanım dahi yokdu Şimdi herkesin cebinde son model tlf var anında isderse ordan usdadina sicak resim gonderiyor, Demem oki şimdi çok güzel dedektorler var benim.yok ama belki biri çıkarda yapalım bu işi der . Malum bir yandan Yasalar bir.yandan imkansızlık isde öyle gidiyoruz ALLAH hayırlısını versin İNŞAALLAH,,,, kendine iyi bak gerisi önemli degil ,Hersey grlir geçer, ALLAH yardımcınız olsun
    ...Amin cümlemizin inşallah,geceniz mübarek olsun,hayırlı cumalar dilerim,saygılar,eyvallah..

...Bu konu olsun başka konu olsun,yazılı veya yazısız bilgim ve tecrübem dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.Bölgene veya yanına gelemem,şu an için makine yardımı yapamam,fakat kendi gücünle emeğinle çalışırsanız bir kaç resimde kasa,kumbara,cep gibi yerler var,resimler daha net ve teknik olsa kolay gösterebilirdim biraz üzerinde çalışmam gerekir tabiki test edecekseniz yok bu beni emekli etmez mahzen ve kuyuları,gizli tünelleri arıyorum derseniz riskli,zor ve ağır işler,bu yasalarlada hiç bir sonuca varmanız mümkün değil,yasalarda ne zaman değişir ALLAH bilir bu yıllarda imkansız gibi..
    ...Bu konuyla ilgili ilaveten siz yazdığınız için yazıyom kudret hamamlarıda bu hamile kadına uzak değil çok yakında değil mesafesini tam olarak bilmiyorum.Bu hamamların üstü yüksek bir tepedir adına ister kudret tepe deyin ister kudret kale deyin,,Vesselam...
    balkaya34 (17.Eylül.2020), gezgin_99 (18.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    395
    Beğenilmiş
    267

@kurtbaba ,,Sağlık olsun, Kudret hamamlarındaki, hamile kadinda ayrı bir hamile,,Diğer hamile kadin bu hamileye mesafesı 25 klm mesafede , Ama bu hamamlarda aslında çimenika kalesine ,Yani Cimenika roma kalesi ve etrafı 40 klm lik bir daire lik alan oraya bağlı, Bunlari sonra yazariz ,ALLAH rahatlık versin iyi geceler
    gezgin_99 (18.Eylül.2020), kurtbaba (17.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    395
    Beğenilmiş
    267

Selam @kurtbaba usdadım ,,, Yazilarin birinde Topkoru ile ilgili HAMILE kadından bahseder ,Bu nun görüntüsünü siteye eklemişdim kadın ve çocuk hikayesi odur ve orası çok güzel.bir çayırlık dir buda yazılarda geçer. Burada kadın ve çocuğu incelersek kadın güney doguya ,Çocuk Batıya dönük,
    Gelelim.Hamamların arkasındaki kayalıklara bir hamile kadın yapdık diye anlatılan belgeye,, Yine bu sitede bir arkadaşımız UYUZ PINARI ni arıyorum diye yazmış aradan cok zaman geçdikden sonra gördüm, işde o adı geçen uyuz pınarı Aslinda Hamalarin ikincisi dir ,Aslinda arasinda fazla mesafe yok bu uyuz pınarı veya hamamı MANIX çifliginin bitişigidir. Diger hamamla karşi karşıyadır,, Bu konu hakkındada sitede resimde görüntüde yazıda var. Bu hamile kadının boy resmi filan degil ,Sadece HAMİLE KADININ 9 AYLIK HAMILELIK karnı görüntüsü idi ,Benden bilgiyi alan birisi bunu kırmış keşge kırmasaydı. Diger hamamdan bahseden yazıda hamamların karsisindaki tepeden bakdiginda karşıda PAPAZ ın asgıda magrası görünür der dogru halen duruyor magra. Bu maranın üsdüne geldiğinde yüksek tepe var ve orda türbeden bahsederler ama degil Sira ile büyükten küçüğe 4 tane tepe görürsünüz bundan sonra dagin uc kısmında 200 metrelik tahmini bir alan vardi burasi taş duvarla çevriliydi ve icinde birkac ev harabesi gibi bir göçükler vardı, Ben evimin balkonuna her çıkmamda buraya bakarım .
    Demem oki hamamlarla ilgili hamile konusu böyledir ,Yazilarda çok hata var, Çok değişimlere maruz kalmış ,Bizleride yanıltan budur,Ama Yöreyi bilirseniz ipin ucunu bir tutdugunuzda gerisi gelir,
    Bu belgeler bazı 9 bölge bazi 11 derler ama bire bir uyum saglayan yer benim alanımdır.Çünki hic bir bölgeden bir siteye konmuş resim yok.Evet eskiya heryerdevarmiş ama hikaye burasıdır. Bulamadığım Topal ayı, Sofrakayanın Çatal Kasik Balik olani ,Civcivli tavuk ,Yatan öküzler ,Bunlar aslinda kapalı isaretler ama ayıdan emin degilim, ,, HAYIRLISI ALLAHDAN ,mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler ,Ben bir karşılık.beklemeden bir hevesle bunları araştırdım ve bu hale getirdim ,,bundan dolayıda mutluyum ,,
    aslan81 (19.Eylül.2020), gezgin_99 (18.Eylül.2020), kurtbaba (29.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)