Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yilan ve kama isareti

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,298
    Beğenilmiş
    304

Cevap: Yilan ve kama isareti

Alıntı Balta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Arkadaşım hoşgeldiniz ve hayırlara vesile olursunuz inşallah,,Bu resmin çizilmemiş halini ve varsa çevresiyle ilgili resimleri paylaşırsanız size daha faydası olur bizde size ait olduğunu anlar mevki üzerinde fikir ve tecrübelerimizi paylaşırız,kolay gelsin saygılar,eyvallah...
    osi (21.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Balta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Status
    Balta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Hosbuldum tesekkurler.. Cevresiyle ilgili resim suan yok ben bolgeye gitmedim yakin bir arkadasim yolladi en kisa surede gitmeyi planliyorum kismetse. Suanlik verebilecegim bilgiler bolgenin eskiya bolgesi oldugu hic bi eski yerlesim olmadigi kama olan kayanin yilan olan kayayla 100 metre arasi oldugu yilanli kayanin dere yataginin yaninda oldugu..
    kurtbaba (21.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,298
    Beğenilmiş
    304

Alıntı Balta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hosbuldum tesekkurler.. Cevresiyle ilgili resim suan yok ben bolgeye gitmedim yakin bir arkadasim yolladi en kisa surede gitmeyi planliyorum kismetse. Suanlik verebilecegim bilgiler bolgenin eskiya bolgesi oldugu hic bi eski yerlesim olmadigi kama olan kayanin yilan olan kayayla 100 metre arasi oldugu yilanli kayanin dere yataginin yaninda oldugu..
    ...Arkadaşım kış kapıya yaklaşmış bire zaten corona belası var yakın zaman,da yasaklar yine geliyor,sana ne kadar uzak bilmiyorum zamanın varsa en kısa zamanda gitmeni tavsiye ederim,cep telefonuyla değil kaliteli dijital makineyle şimdi yüksek fiyatlı akıllı telefonlarda bu işi görüyor.Bu mevkide dikkat etmeniz geren en önemli özellik eski tarihi patika yolunu bulup devam etmek bu işarete kadar ve dere çevresine kadar ne kadar size ilginç gelen kaya ve işaret ve emareler varsa tarihi yapı olabilir çeşme olabilir,yaşlı ağaç olabilir,bu patika yolun ikiye ayrıldığı nokta olabilir iyi bir gözlemle ve teknik resimlerle,teknik diyorum bazı arkadaşlarımız anlamıyor ben yazmakdan yorulmam sıkılmam yeterki karşımızdaki arkadaşımız anlasın bizi,,
    Resimler her yönüyle uzak ve yakın mesafeli,güneşin açısını,da dikkate alarak net çekimler olmalı,Büyük ihtimal bu bölge karadeniz,de olabilir öyleyse yüksekdedir bu resme göre işaret,e iki yılan var gibi görünse,de belki kabuk yani deri değiştirme,de işlenmiş gibi görünüyor.fazla ve net resimler olsa daha rahat görmüş anlamış olacağız bu sebeplerden sizlerden teknik resimler istiyoruz.
    Öteki işarete kama demişsiniz olabilir,de başka bir anlam,mana taşıyabilir,de yine sizin çekeceğiniz resimlerle bunu net anlamış görmüş olacağız,bu işaret kamaysa arkadaşına sor çevrede yakınlarda yatır,dede,türbe,bez bağlanan ağaç,adak kesilen yer varmı öğrenirsiniz varsa onun yanına,a gidip resimler çekip araştırmanız gerekir,artı yakınında dere var olduğuna göre dereyi,de işarete göre uyumlu,mu kıvrımları dikkat edersiniz.kolay gelsin,saygılar,eyvallah...
    amero (20.Eylül.2020), DOIDYE (21.Eylül.2020), gezgin_99 (21.Eylül.2020), yağmurcu (20.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,517
    Beğenilmiş
    760

işareti uzaktan gören resim ve cevre resmi varmı

Status
    Noxrowde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    46
    Beğenilmiş
    94

Arkadaşına söyle o derenin uydu görselini atsın gitmeden yerini oturarak belirlersin üç murc koymuş yılanın kıvrimına sen o kıvrılma git derenin en büyük kıvrımı
    amero (20.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    538
    Beğenilmiş
    160

Cok guzel isaretler ustalarim insallah sonuca ulastirir takipteyim
    yağmurcu (20.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    332
    Beğenilmiş
    243

Alıntı Noxrowde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kamada dere kenarında sanırım eşkıya işi kamanın işlendiği kaya çekirge geri bakıyor sol ayak kısmına doğru araştir

Selam @Balta,,
    Bu resimdeki.Kama degil gibi geldi bana , Tabiiki bu benim görüşüm herkesin görüşüne saygım var. Yılan bu işaretle mesafelimi vede yılanın yönü bu işarete dogrumu, bu önemli ,Eger yılanın ilerlemesi buna isarete dogruysa bu hayvan olabilme ihtimali çok yüksek, Belkide yılan Av yakalayacak olabilir.Yinede siz bilirsiniz.
    amero (20.Eylül.2020), DOIDYE (21.Eylül.2020), gezgin_99 (21.Eylül.2020), kurtbaba (21.Eylül.2020), Noxrowde (20.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    332
    Beğenilmiş
    243

Ayrıca yilanda 3 adet murç izi var araştırmayı değer,

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    926
    Beğenilmiş
    180

yılanın oldugu yerin google eart görüntüsü eklenebilrmi yılan olan kayanın her taraftan çekilmiş net resimleri yılan hangi yöne bakıyor
    DOIDYE (21.Eylül.2020), FENERLİ (20.Eylül.2020), gezgin_99 (21.Eylül.2020), kurtbaba (21.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)