Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurt kale

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    235

Cevap: Kurt kale

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam @FENERLİ ,, Inan yararlana bilecegim.teknoloji hic yok ,ben böyle sayar sayar yerine koyarım orda durur ,Taş yıgmalari köylüler çok karışdırmışlar büyük olan taşları ev,ahir,samanlik ,Agil ,Havlu duvarı gibi inşaatlarında kullanmışlar, Yani benim imkanım yok.
    Ustam sizden birşey rica edicem yalnızca silinenlerle birlikte yüz bin kişi üye çerçevesinde yoksa 38bin küsür önünde okuyun bilin ama çözüm bulmalıyız, bununda şifreleme mantığını düşünün lütfen.!
    Bana ateş ustanın belgelerini tercüman olan hemşerim öğretmen dahi bilmiyordu bende dahil taaki omega usta ile tanışana kadar,,, el elden üstündür anladım...
    DOIDYE (28.Eylül.2020), gezgin_99 (27.Eylül.2020), kurtbaba (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Alıntı FENERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunların büyüklükleri önemli en büyük en küçük
    Doğusunda taşla çevrilmiş yer var bunuda bul!
    Sonra nerede ne olacak söylücemde...
    Yığmaların kuzeyinde mezarlık var teyid et...
    Ben volçan yazarım ama inanmam ki bilirim bana ne lazım!
    Sizden bunuda beklerim çünkü zaman az fazlası zaman kaybı!
    Resimlerde Yığmaların şekli belli değil! En büyük En küçük yeri bul yeterli...
    İşareti var ama bulan var mı?
    Yok karpuzun yarısı kadar sunak mı var?
    Sen iyisimi dereye çeşmelere in!
    Ha kolay zannet me çok ses gelecek haberin olsun.

Bunun iki tarafida nobet yeriydi yıkılmış taş yığını halinde ,,Kaldirim işde
    yazılarda gecen kaldırım
    [IMG]http://defineyolu.com/imup/uploads/2020/09/Goru

ntu%287%29.jpg[/IMG]

Bu son goruntudeki beyaz arabamizdır arabadan ilerde tek agac gözükuyor, Belgelerde kakeye giden patika yol bir tas yıgıntısının tam ortasindan ikiye boler gecer bir yanda kalan yıgıntının ortasında Yaşlı bir ardıç ağacı vardır, Der aynen öyle, onunda goruntüsu vardi bulabilirsem eklerim.

Status
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

Burada yığmalar net değil ama manastır işi kolay mı?
    Kolay hiç bir şey bu hayatta bu kayada kaya mezar odası bak gördüğüm kadarı ile yakın, teknolojiden yararlan biraz.

Selam @FENERLİ ,, Inan yararlana bilecegim.teknoloji hic yok ,ben boyle sayar sayar gerine koyarım orda durur ,Tas yogmalari köylüler cok karisdirmıslar buyuk.olan tasları ev,ahir,samanlik ,Agil ,Havlu duvarı gibi insaatlarinda kullanmışlar, Yani benim imkanım yok

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    235

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam @FENERLİ ,, Inan yararlana bilecegim.teknoloji hic yok ,ben boyle sayar sayar gerine koyarım orda durur ,Tas yogmalari köylüler cok karisdirmıslar buyuk.olan tasları ev,ahir,samanlik ,Agil ,Havlu duvarı gibi insaatlarinda kullanmışlar, Yani benim imkanım yok
    Ustam ben geliyim dicemde...
    Bizde bunlarla çok uğraştık ayıp olur o zaman.... Sitenin anlamı kalmaz,,, gelenler masraf artı gider yazmışlar MasTır üstadımızı bile öpmüşler,, onada küpe olsun... Doğru yeri işaret edersen anca...
    Hele çok derin derse onu oraya gömün çıkmasın ki kimseyi kandırmasın!
    Saat te geç olmuş yeni üye olanlar okusun ne yenisini herkes okusun,,, hele hele uydudan bakanlar çok su var çokk.
    Bilmem anlatabildim mi?
    4LF4 (27.Eylül.2020), balkaya34 (27.Eylül.2020), DOIDYE (28.Eylül.2020), gezgin_99 (27.Eylül.2020), kurtbaba (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..

Status
    Beğenmiş
    310
    Beğenilmiş
    212

@FENERLİ selam usdam,,Daha dur bakalım neler gösderecegim neler ,
    Yani ben bu belgelerin içindeyim gördüğünüz gibi
    gezgin_99 (27.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    waldner10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    63

Selamlar ustalarım. Bende bir erikli ve kiraz yaylası bilirim. Bu civar da akmaz çeşme diye bir yere gitmiştim. Çeşme gömülü göremedik. Yayla ile ilgili güreş alanları vardı hatırladığım. Benim muhitte kalır ama gezmedik. Buralar baş değirmenin kuzey kuzey batısında kalır sanırım. Değirmen suyunu dereden ve çok kalın bi kaynaktan alır. Değirmen dibinde taş köprü vardır. Değirmenin kuzeyi dimdik sergen kırmızı kayaliktir. Yol ve dere köprüde çatal yapar. Dere doğuya akar. Güneyden bi kış deresi bağlanır bu kış deresinde bir değirmen daha bilirim. Sonra bir degirmen daha vardır yakınında bir köprü varmış ayakları durur derler. Burdan devam eder 3 dede mezarına geliriz. Dibinde şifalı maden suyu. Dere devam eder kamyon gibi kayalar vardir bu mevkide. Şu gölcük yapar devam eder kazantaş denilen mevkiye geliriz. Burdan sonra şarlak denilen bu şelalenin aynından tahminim 2 tane daha var şelale den sonra. Ileride buraya bir su daha bağlanır güney batı yönünden gelerek. Sonra bir degirmen daha vardır. Bu değirmenin olduğu mevki de kanlı gol uzungöl canlı dede tepesi gibi mevkiler vardır. Bunları bilirim ama gezmesi çok zordur. Değil araba at eşek gidemez. Mesafe 10 km yoktur ama yürüsen 1 hafta da gidilmez. Kaldırım döşeli yolları gördüm mesela. Ama biz nerenin işareti nedir bilmezdik. Hevesli olduğumuz dönemler cahildik. Herkes herşeyin kendi bölgesinde olduğunu iddia eder durur. Bizde sadece gezer gelirdik
    balkaya34 (28.Eylül.2020), DOIDYE (28.Eylül.2020), kurtbaba (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    63

Ek olarak dere tam muazzam bir S yapar. Burda kazantaş şelalesi vardır. Bunun ardından muazzam bir omega yapar. Omega nin girişinde dere tasarsa diye sur gibi guney yanina taş döşemişler bent yapmışlar. Tam orada bir mağara vardır. Kimisi mızraklı magara der kimisi ayıini kimisi tapınak mağarası kimisi papaz mağarası. Bu mağaranın Onun de çakıldan üç yığma varmış kazmışlar içind e koltuk vardı üçlü. Koltuklar magara içind e girince solda kalırdı. Koltuklar batı güney batıya bakardı. Magara göçmüş ilerisi yoktu. Gittik gezdik bide ayıptır söylemesi teneke tavuk yaptık geldik.
    DOIDYE (28.Eylül.2020), FENERLİ (28.Eylül.2020), kurtbaba (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    235

Sergen kayalığa saat 15:00_16:00gibi bak
    Üç setli kalemi derler ne gördün kiii??? Sergen kayalıkta...
    balkaya34 (28.Eylül.2020), DOIDYE (28.Eylül.2020), kurtbaba (28.Eylül.2020), waldner10 (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    235

Alıntı waldner10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak dere tam muazzam bir S yapar. Burda kazantaş şelalesi vardır. Bunun ardından muazzam bir omega yapar. Omega nin girişinde dere tasarsa diye sur gibi guney yanina taş döşemişler bent yapmışlar. Tam orada bir mağara vardır. Kimisi mızraklı magara der kimisi ayıini kimisi tapınak mağarası kimisi papaz mağarası. Bu mağaranın Onun de çakıldan üç yığma varmış kazmışlar içind e koltuk vardı üçlü. Koltuklar magara içind e girince solda kalırdı. Koltuklar batı güney batıya bakardı. Magara göçmüş ilerisi yoktu. Gittik gezdik bide ayıptır söylemesi teneke tavuk yaptık geldik.
    Tenekde tavuk iyidir zamanlama önemli...
    balkaya34 (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    63

Sergen kayalığa saat 15:00_16:00gibi bak
    Üç setli kalemi derler ne gördün kiii??? Sergen kayalıkta...
    Işte ustam biz cahildik gittiğimizde. Kayalığa kayalık der geçerdik. Ama bu değirmenin duvarları beyaz taştandır. Tebeşir gibi kıraç gibi. Ocakligi duruyordu. Birde duvarında 1968 yazıyordu. Dereye 10 15 metre. Yani derenin dışında idi. Hatta demistim ulan bu değirmen niye derenin dışında.
    balkaya34 (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)