Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Değerli ustalarımdan akıl almaya geldim

Status
    rastgele123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    17

Değerli ustalarımdan akıl almaya geldim

Bir mevkide dozer çalışma yaparken kepçenin ucuna camdan yapılma fil takılıyor daha sonra başka bir kişi göçük olduğunu fark edip kül topraktan çapayla biraz eşeledikten sonra 3 tane güvercin camdan yapılma çıkıyor toprağı küp parçaları çıkıyor ve kum yığını gibi toprak burda ne gibi bir çalışma devam ettirilebilir ettirilirse nasıl bir durumla karşı karşıya kalınabilir fikir Sahibi ve daha önce böyle bir yerle karşılaşan değerli ustalarımın yorumlarına ihtiyacım var hayırlı cumalar cümleten
    poseidon2023 (16.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    Kayip kepenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    242
    Beğenilmiş
    207

Cevap: Değerli ustalarımdan akıl almaya geldim

Alıntı rastgele123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir mevkide dozer çalışma yaparken kepçenin ucuna camdan yapılma fil takılıyor daha sonra başka bir kişi göçük olduğunu fark edip kül topraktan çapayla biraz eşeledikten sonra 3 tane güvercin camdan yapılma çıkıyor toprağı küp parçaları çıkıyor ve kum yığını gibi toprak burda ne gibi bir çalışma devam ettirilebilir ettirilirse nasıl bir durumla karşı karşıya kalınabilir fikir Sahibi ve daha önce böyle bir yerle karşılaşan değerli ustalarımın yorumlarına ihtiyacım var hayırlı cumalar cümleten
    Eski bir yerleşke büyük ihtimalle antik dönem yada daha sonralarına ait bir bina kalıntısı zamanla göçüp harebe olmuş .İçinden bir takım eserlerin bulunması normaldir.Umudunuz var ise ruhsat alarak kazıyı devam ettirebilirsiniz .Ne çıkar oda sizin şansınıza.Şunu unutmamak gerekir ruhsat alsanız dahi bulunan taşınır eserler son altı padişahtan (1850)önceki döneme ait olursa çıkan eserlerden hiç bir hak iddia edemezsiniz hepsi müzeye gider. .Bol şans.
    ACEMİAVCI (20.Ekim.2020), kurtbaba (17.Ekim.2020), OxyGeN_34 (18.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    Ailenizin ve kendi huzurunuz için kaçak kazı yapmayınız yapanlarıda uyarınız,,,,

Status
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    17

Sevgili ustam dediğiniz gibi yer daha önce yaşantı bölgesiymiş yorumunuz için teşekkürler kayda değer çıkacağına inandığımız bir durum olursa izinle hallederiz onda sıkıntı yokta sıkıntı % kaç şansımız olabilir kurtarır mı ?

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,458
    Beğenilmiş
    730

sen bize iyi bilgi verki bizde sana daha iyi yardım edelim bu dediklerinde kafaya oturmayan şeyler var dozer calışıyor ve o cam mazemeler nasıl kırılmıyor ve güvercin cam kum gibi ayrı kum ayrı ve kiremit parcaları birilerinden duyduysanız böyle bir yeri önce iyice araştır fil güvercin cam mı arazi konpile kırık kiremit parcaları varmı bunların bulundugu araziyin resmi uzaktann konpile görülecek gibi ve cevre resmi

kısadan anlatayım resmi kazı için müzeye gittiğinde evraklar imzalarsın bunda 1923 yılında öncesini alırsın yani osmanlı daha eskisini alamazsın kiremit parcaları var diyon bu vatandaş mezarlıgı oldugunu gösterir yani 800 sene yani hak talep edemiyon ona gelene kadar calışma parasını yatırdın calışma başladı kıremıp mermer horasan duvar yapı cıktıgında kazıyı durdurma yetkisi vardır ve gerekirse yeri sit alanına cevirir ve hiç bir şey yapamazsın ve üzerine zimmetlerse birileri calışsada ilk gelecekleri sensin yani resmi kazı akıl kerı deyil dogrusu budur
    kurtbaba (20.Ekim.2020), OxyGeN_34 (18.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,252
    Beğenilmiş
    302

...Vay Arkadaş ne hayal ediyorduk neyle karşılaştık,,Doğrusunu ALLAH bilir,,Saygılar,eyvallah...
    Kayip kepenek (18.Ekim.2020), OxyGeN_34 (18.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    17

Poseidon ustam kıymetli yorumların için teşekkür ederim o zaman hiç uğraşmaya değmez şu zor günlerde bir şeyler hayal ederken olan paramızdanda olmayalım kısmet anlaşılan burdan ekmek çıkmaz.
    poseidon2023 (19.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    17

Kurtbaba yine hayaller suya düştü sanırım yaa nasip

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,458
    Beğenilmiş
    730

bu zamana kadar yapan nasıl yaptı. arazi müsayit ise resimle uzaktan yakın cevre resmi bakalım mezarlar var zaten temel kalıntılarıda olacak iyi bak
    kurtbaba (20.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,252
    Beğenilmiş
    302

Alıntı rastgele123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurtbaba yine hayaller suya düştü sanırım yaa nasip
    ...Arkadaşım senin nasıl hayal kurduğuna bağlı,benim hayalimde FİL deyince heryerde bulunmaz nadir bir Anıtyapıdır Hazinesi çok zengin olur,,Bizim içinde farklı konu olurdu.Sizde yeni üye değilsiniz az çok ne yapacağınızı,nasıl hareket edeceğinizi bilirsiniz artık tecrübenizi uygulayın,kırmadan,dağıtmadan,,ALLAH,dan umut kesilmez bir bakmışsın herşey değişmiş,burda en önemlisi ince işçilik,anlatabiliysem ne mutlu bana,hayırlara vesile olursunuz inşallah,,Kolay gelsin,saygılar,eyvallah...
    amero (20.Ekim.2020), OxyGeN_34 (20.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    17

Kıymetli ustam fil deyince benim hayalimdende az çok senin ki gibi güzellikler insanın içine doğan güneş gibi pırıl pırıl mutluluklar düşüyor lakin bazen bazı şeyler nasip olmayacağındanmıdır bilmem ama terslikler oluyor bakalım zaman beyin tecrübemiz neyi gösterecek nasıl bir macera bekliyor hakkımızda hayırlısı diyelim...
    kurtbaba (21.Ekim.2020), OxyGeN_34 (28.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)