Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: S.a çoban çeşmesi kiraz ağaçları ve niceleri

Status
    leon55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Cevap: S.a çoban çeşmesi kiraz ağaçları ve niceleri

Dut ile çeşme arası 12.13 adım ağaçlar arası kirazlar 5 er metre dut kiraz 40 metre kuyu fırın arası 40 50 metre kuyu ve ağaçlar arası 50 metre kuyu ve çeşme 4.5 metre arası umarım faydalı olur saybilar

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,298
    Beğenilmiş
    304

...Arkadaşım Leon,,daha önce eski konularımda Çoban çeşme için yorumlar yapmışız,sende burayı kısa bir anlatım yapmışsın,,Benim bildiğim gördüğüm çeşmede sizin bölgenizde fakat özellikleri farklıydı en son gitdiğimde dağıtmışlardı,,mesela yine sizin bölgenizde 7 kurnalı çeşmeyi çok arayan oldu bulan olmadı tabi bunlar geçmiş zamanda oluyor ben bu çeşmenin mevkisini,de buldum yerinide buldum hala kaynak suyu gelir lakin çeşmenin bir taşını göremedim geçmiş zaman bu çeşmeyi dağıtmışlar burda çalışan köyden insanıda buldum hiç bir sonuç alınmamış bilinçsizçe çalışmışlar dağıtmışlar,,Demem oki geçmişde define arayan insanlarımızda bilgi ve tecrübe yokdu bölgelerde genelde çeşme,köprü ve yatır(türbe-dede)gibi yerlerde çalışmışlar dağıtmışlar.sizde bu çeşme hala sağlam durması bir mucize ki duruyorsa çeşmeyi ve çevresini,karşısını,arkasını ve bu çizimlerdeki yerleri resimlerseniz size daha faydalı olur.
    ...Bu kilise dediğiniz yere en son 2 sene olmuştur Bartholomeos ve iki papazla gelip ayin yaptığı yerse bilesinki büyük ihtimal mağradaki yer duruyormu ve tılsım yapmak için gelmişlerdir,,saygılar,eyvallah...
    amero (23.Ekim.2020), gezgin_99 (23.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,508
    Beğenilmiş
    758

araziyin resmi varmı ve kilise dediginiz yerin ve kuyunun yuvarlakmı karemi kuyu

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı poseidon2023 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araziyin resmi varmı ve kilise dediginiz yerin ve kuyunun yuvarlakmı karemi kuyu
    Şuan yok daha sonra cekecem ama zaten bu yerlerin çoğu durmuyor yıkıldı kapandı ama işlem yapılmadı bundan eminiz ve eski yerlerini eniştem bildiği için cizdirdim ben nerde ne var diye kuyu yuvarlak
    poseidon2023 (24.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Arkadaşım Leon,,daha önce eski konularımda Çoban çeşme için yorumlar yapmışız,sende burayı kısa bir anlatım yapmışsın,,Benim bildiğim gördüğüm çeşmede sizin bölgenizde fakat özellikleri farklıydı en son gitdiğimde dağıtmışlardı,,mesela yine sizin bölgenizde 7 kurnalı çeşmeyi çok arayan oldu bulan olmadı tabi bunlar geçmiş zamanda oluyor ben bu çeşmenin mevkisini,de buldum yerinide buldum hala kaynak suyu gelir lakin çeşmenin bir taşını göremedim geçmiş zaman bu çeşmeyi dağıtmışlar burda çalışan köyden insanıda buldum hiç bir sonuç alınmamış bilinçsizçe çalışmışlar dağıtmışlar,,Demem oki geçmişde define arayan insanlarımızda bilgi ve tecrübe yokdu bölgelerde genelde çeşme,köprü ve yatır(türbe-dede)gibi yerlerde çalışmışlar dağıtmışlar.sizde bu çeşme hala sağlam durması bir mucize ki duruyorsa çeşmeyi ve çevresini,karşısını,arkasını ve bu çizimlerdeki yerleri resimlerseniz size daha faydalı olur.
    ...Bu kilise dediğiniz yere en son 2 sene olmuştur Bartholomeos ve iki papazla gelip ayin yaptığı yerse bilesinki büyük ihtimal mağradaki yer duruyormu ve tılsım yapmak için gelmişlerdir,,saygılar,eyvallah...
    Kurtbaba çeşme yıkıldı yerine yeni çeşme yapıldı ve suyu halen gelir ama işlem yapılmadı samsun ilçesinde burası ki tüccarın yeri burası torunları gelir ayın yapar giderler di eskiden öyle kaldı tılsım yapıp gidiyorlar tabi paraları ve tepsi felan duruyor zamanında eniştemin babasına teklifte bulundular biz dedemizin dangal çorbacı adlı tepsiyi istiyoruz gerisi sizin olsun diye ama kabul etmedi şimdi oğlu da benim eniştem ah gelseler de halletsek diye ama onlarda yaşlandı ve zenginler mis bizim gibi bulmanın derdin de değiller ben o paranın da peşinde dglm bana göre bu çeşmenin yada harman yerinin parası olması lazım ben onu alsak da yeter diyoruz nasipse tabi
    amero (26.Ekim.2020), kurtbaba (27.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,508
    Beğenilmiş
    758

şunu de eniştenin olan tarla yer arazi müsayitmi tespit etsen calışa bilirmisin 6 metre yada mazeret bulup iş makinası sokabilmek

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı poseidon2023 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şunu de eniştenin olan tarla yer arazi müsayitmi tespit etsen calışa bilirmisin 6 metre yada mazeret bulup iş makinası sokabilmek
    Evet çalışabiliriz yer müsait kepcede sokabiliriz o konuda sıkıntı yok sadece bu çizim üzerinden nerde olduğuna dair bilgi yok paranın nerde olabilcegine dair

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)