Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nadir gorulen bir isaret kurbaga ve sahibi..

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,988
    Beğenilmiş
    1,114

Cevap: Nadir gorulen bir isaret kurbaga ve sahibi..

rakı acarsan gelirim aga nedemek bakmak ile görmek ayrı meziyettir daha ögrenecez
    TEVFİK (28.Şubat.2021) Bunu beğendi.

Status
    MaRCuSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    140

Gel buyur izmitteyim ne zaman istersen ..her zaman kaya cukurlari cizgiler olmaz bunlara bakmak lazim adam bosuna yapmamistir.
    poseidon2023 (26.Şubat.2021) Bunu beğendi.

Status
    Kayip kepenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    421
    Beğenilmiş
    343

Alıntı MaRCuSS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazilari bakar bazilari gorur farkimiz olsun..
    Bu resimle biz bakan taraf olalım .Da net resim çekip acabaya meğil vermemek varken sütlaş çorbası gibi resim yüklemekteki kasıt nedir onu çözemedik be biladerim .Hele anlatta bizde gören taraf olalım .
    TEVFİK (05.Mart.2021) Bunu beğendi.
    Ailenizin ve kendi huzurunuz için kaçak kazı yapmayınız yapanlarıda uyarınız,,,,

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    140

Buraya gidip ayna gibi resimler ceksem ne yorum yapican bende onu cok merak ettim..gorsel bi resim attim sutlac dedigin bana gore net gorebilene kurbaga ve siyah yuzlu adam..ne tesadufki ikisinide aslan basi olan bir kayaya islemisler tabi bunlar benim hayallerim..konu fotoda olanlari gorenlere yorum yapmak isteyenlere aciktir goremeyen arkadaslara diycek sozum yok ..goremedigin bir seye yorumda yapmazsin olur biter..konuyla ilgili bilgisi olan arkadasa yerin detayli resimlerini sirali isaretleri ve tum detaylari anlatirim.

Status
    Kayip kepenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    421
    Beğenilmiş
    343

Alıntı MaRCuSS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya gidip ayna gibi resimler ceksem ne yorum yapican bende onu cok merak ettim..gorsel bi resim attim sutlac dedigin bana gore net gorebilene kurbaga ve siyah yuzlu adam..ne tesadufki ikisinide aslan basi olan bir kayaya islemisler tabi bunlar benim hayallerim..konu fotoda olanlari gorenlere yorum yapmak isteyenlere aciktir goremeyen arkadaslara diycek sozum yok ..goremedigin bir seye yorumda yapmazsin olur biter..konuyla ilgili bilgisi olan arkadasa yerin detayli resimlerini sirali isaretleri ve tum detaylari anlatirim.
    Merakını giderelim biladerim .Yönetim her fırsatta net olmayan ve tek resimerin hem konuyu açanı hemde yorum yapacak ilgili kişileri yaracağını belirterek kaçınılmasını belirtiyor .Ona istinaden yazdım .İçimdeki insan sevgisi beni bitirecek .Her neyse gelelim asıl konuya .Hayallerin resimdeki gibi hayal değilse Resim olmadığı için yada görünmediği için resim yokmuş gibi yazdıklarına göre yorum yapacağım.Kars Arpaçayda bu işarete benzer bir işaretin gömüsü bir kaç yıl önce Kurbağa işaretine yakın 4 mt kadar derinden alındı .Malı yüklü ve malı mezarda idi .Şunu hatırlatayım .Bu tarz işaretlerin gömüsü çok zor ve meşakatli olur .Hal böyle iken Kurbağa işaretin bulunduğu kaya çok büyük önem arz etmektedir .Her figür ve her detay çok iyi incelenerek işlem yapılır .En ufak hata veya kaçırdığın bir yardımcı işaret seni sonuca ulaşmaktan alıkor .Bir aslan başından bahs ediyorsun Statülü bir mazarda yüklü malı temsil eder baktığı yön çok önemlidir .Aslanbaşındaki kurbağa bu emarenin Tam Dere çatağında ve derenin büyük havuz tarzı genişlediği yerde olduğunu belirtiyor.Eğer aslan başının baktığı istikamette dere yok ise antik dönemden kalmış kör kuyu veya bir zamanlar bataklı olmuş çökelti tipi yer aramalısın .Kurbağa korkak ve ürkek bir hayvandır.Haliyle tehlike anında suya bataklığa bu tür yerleri kaçmayı sever . Aslan başının baktığı istikamette bu belirttiğim emareleri ara .Emanet derinde ve zor ulaşılır yerdedir .Rast gele .
    TEVFİK (05.Mart.2021) Bunu beğendi.
    Ailenizin ve kendi huzurunuz için kaçak kazı yapmayınız yapanlarıda uyarınız,,,,

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    140

Amac illaki biseler elde etmek degil bilgi paylasimi gorsellik olsun birbirimize faydamiz olsun hersey mal mulk degil.bunu zamanla yasin ilerledikce anliyorsun..karsta cikarildigi soylenen define int.de anlatiliyor dinledim yazdiklarini..dogrudur gormedik ne desek bos ama sende iyi bilirsinki isaretler yapildigi cografya kayalik nasilsa ona uydurulur ve donem uygarliklara gorede manalar degisebilir vs..simdi burda usta daha farkli seyler var..kurbaganin yapildigi kaya yelesuz bir aslan basidir..aslanin sol gozu yine kurbaganin sol gozudir ikisine bir goz..adam ve kurbaga bir noktaya bakiyor czgi gibi..baktigi yerde ayinin arka izi ve magara gibi bir oyma var arka kisminda ise tunel gibi bir oyma ve kanalli ucgen oyma var bunlarin resimleri mevcut..kayanin yanina gittiginde kurbagayi ve adamin yuzunu goremezsin..burda bu kayalik guneye bakan sirali kayaliktir dere malesef yok var ama uzak diyelim..kurbaganin baktigi alandaki kayaliklara kuzey guney seklinde yapay su yollari yapilmis ort.5/10 mt icinde hepsi toplam 5 su yolu yapilmis..ayrica burda ayakta duran yelesiz aslan kayal
    ardan buyuk yapilmis..100 mt kayalik alan resimler ve sivalar yapilmis kayalar neden sivanir bilirsin..bu disi aslan ve kayalara yapilan resimler soylu bir kadin ve esi asker bir adam kayalara reamedilmis iki yada uc yerde..bu alanda bir cok isaret ve resimler yapilmis bir aile mezari gibi gorulurken ayrica salyali kurt ve kayalarda eskiya baslari asker baslari biraz is karisiyor gibi..yine burada oturak,asker,parmaksiz ayak izi,pence izi,kurt izi,sirali oymalar,kaplumbaga,yilan ve magara tunel isaretleri mevcut..kendi yaptigimiz gpr cekimlerinde kurbaganin arkasindaki tunel isaretine ve kanalli bagli oymanin altindaki yer zeminde ana kayada 1.30 da tunel tespit ettik..tunel ici harc ile doludur..mezar odasina giden tunel oldugunu dusunuyorum ama cok zor is..sahsi dusuncem mezar harici kayalikta kurbaganin ve diger isaretlerin gosterdigi sekilde bir saklama hediye varsa onu tespit etmek..yine bu alana yakin 100mtde blok kesme kayalarin altindan bir kazan mal alinmistir yine bu aslanin hediyesidir.bir secenek daha var tabi sayet mezar sonradan bir kadina veya aileye anit olarak yapildiysa mal mezari yada para mezari dedikleri olaylada karsilasilabilir biz 6.5 mtde bazi veriler aldik cok yujsek verilerdi tereddutde kaldik..kurbagadan ilerisini hic taramadik ama suan kafama takiliyor baktigi yerdeki yapay su yollarinin bosa olmadigini dusunuyorum..Kayipkepenek ben olsam bu tur kaya isaret ve resimlerini gormeye calisirdim cunki bunlar inan coguzamn denk gelemiycek nadir gorulen olaylardir her zaman derim isaret buyuk ana kayadaysa ve burasi sirali kayaliksa uzaktan resimlemekte fayda var bazi isaretler ve saklama yontemleri bu sekilde.gizlenir bunu yapan bir.heykeltras bir sanatcidir aciyi tam yakaladigin zaman herseyi sana net gosterecektir para ve girisler haric tabi onlari gormemen icin herseyi yapar..aslan basini ayakta duran yelesiz aslani gormesek kadini kayalarsa resmini gormesek burda bir kadinmezari ve bu kadin kraliyet ailesi mensubu nasil bilicez..kurbagayi goremezsek o yapay su yollarinda yada bitiminde parasini neden arayalim..kayaligin yanina gittiginde nede olsa kurbagayi goremiyosun..aslanlarda yok..nasil bilicen uzaktan resimleyerek..tum portreyi sana gostericek heryerde degil ama onemli bu tur yerperde boyle dogal kayalar diye gezdigin yerde kral mezari olur haberin olmaz kayalikta bir suru yilan vardir uzeri de gezersin ama farkinda bile olmazsin bu insanlar saklama uzmani..aslan basi usta gokyuzune bakiyor ana kaya sadece bas kismi yapilmis..az ileride 10 mtsolda ayakta aslan kayalardan yapma ayaktaki aslanin kuyruk bitiminde bu isaretler yani kurbaga bir yerde ayaktaki aslana dogru bakiyir adamda oyle..cok sey varda uzun hikaye ..sonuclari zamanla size burdan yazarim..ben elli yasina geldim bazi seylerin daha yeni farkina variyorum isaretde olsa kayanin kendiside olsa iyi incelemek lazim selamlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)