Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MaSTeR™ adlı admin Yönetimden Atılmış ve Süresiz Uzaklaştırılmıştır

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    753
    Beğenilmiş
    882

MaSTeR™ adlı admin Yönetimden Atılmış ve Süresiz Uzaklaştırılmıştır

Değerli Define Yolu Ailesi,

bildiğiniz üzere Define Yolu Yönetimi olarak özellikle bir kaç sene önce aldığımız kararlar doğrultusunda temel ilkemiz doğruluk, dürüstlük ve yetkileri kötüye kullanılmadan herkese eşit ama çok daha önemlisi elimizden geldiğince tam adalet anlayışı ile yaklaşmaktı.

Ne yazık ki zaman zaman yetkisi bulunan yönetici vasfı altındaki isimlere görevleri ve sorumlulukları ağır gelebiliyor ya da kişisel çıkarları doğrultusunda hareket edebiliyor. Biz buna mahal vermemek için çok uğraştık ve bu konuda taviz vermeyeceğimizi, babamızın oğlu bile olsa kimseyi kayırmayacağımızı belirtmiştik.

Master arkadaşımızın bundan 2 sene önce öncelikle bana büyük bir hatası gerçekleşti. Fakat profesyonelliğe yakışmayacak şekilde bu hatasını basit bir özür ile kolayca çözebilmek yerine üzerine yenilerini yenilerini ve yeniden her fırsatta yenilerini tekrar eklemiştir. Ancak çok daha önemlisi bu kişisel problemini buraya taşımış ve buna bağlı saçmalamaya başlamıştır.

Türlü konuda türlü hatasını görmezden geldik, sineye çektik, her şeye rağmen kendisine zaman tanıdık fakat bu hatalar her geçen gün daha da büyümeye daha da ağırlaşmaya başlamıştır. En büyük ve son hatası olarak ise burayı bize güvenip devreden bize emanet eden ustalarımıza, abilerimize, büyüklerimize de emanete hıyanet ederek "burası bana ait" mesajı verircesine benimle olan tartışmasını buraya yansıtıp yetmezmiş gibi benle olan kişisel problemini tüm yönetimden çıkarırcasına tüm adminlerin başta olmak üzere yetkilerini kısıtlamış, kendini admin ötesi bir noktaya taşımış ve cahilce kafasına göre at koşturmaya başlamıştır.

Bu anlamsız tutumuyla başta ona güvenen isimlere yapılan ayıp çok büyük ve kabul edilebilecek düzeyde değildir. Kaba bir tabirle yediği çanağa pislemiştir. Bunlar yetmezmiş gibi yönetime ve bir yöneticiye yakışmayacak çeşitli yaklaşımlarıyla da yeri geldiğinde dem vurduğu Forum Kurallarından da bazılarını bizzat bilinçli ve isteyerek çiğneyerek başta kendi adı geçen kurallara kendi riayet etmemiştir.

Kendisine söylemek istediğim çok şey olsa da iki sene önce evinde kalmış, yemeğini yemiş, suyunu içmiş, ailesinin elini öpmüş biri olarak; geçmişin hatrına, onların hatrına ve saygımdan dolayı her hangi bir ek açıklama yapmıyor hak ettiği asıl cevapları vermiyorum.

Türlü anda türlü konuda belki dikkatinizi çekebilecek düzeyde üyeleri anlamsızca terslemelerinden olumsuz ve bir yöneticiye yakışmayacak türlü tavır tutumu gibi yaklaşımları da tuzu biberi olmuştur.

Daha önce yönetimde açılan konuları dahi verebileceği bir cevabı olmadığından saygısızca kafasına göre silip kapatmış, kimse görmeden yok etmiştir.

Hiç bilmediğiniz ve foruma yansıtmadığımız daha onlarca farklı hatası bir yana özellikle bana olan anlamsız hırsını, ustalarımızın ona güvenip emanet ettiği sitede ustaların dahi yetkilerini kısıtlamasını ise affedemiyorum.

Burası kimseye ait değil, bana da ait değil, birine aitse hepimize ait...

Burası bize güvenilerek emanet edildi ise bize de bunu en iyi şekilde yönetip elimizden geldiği kadarıyla en iyi şekilde devam ettirip yarın öbür gün de yine bizden genç kardeşlerimize, o günkü şartlara göre müsait arkadaşlarımıza devretmek, bayrağı onlara verip çekilmek düşer.

Yazılabilecek ya da 2 senenin hesabı tadında söylenecek çok şey olsa da daha fazla uzatmak istemiyorum ve beraberinde her şeye rağmen buraya verdiği emekler hatrına da saygı çerçevesinde bitirmek istiyorum.

Kendisi kısa süre önce tüm konularını ve mesajlarını da kendi isteği doğrultusunda silmiş ve eksik olmasın bu işlerden elini ayağını da çektiğini belirtmiştir.

Foruma mutlaka katkıları oldu, türlü konuda mutlaka emek verdi maddi manevi faydası oldu. Bunları da asla göz ardı etmem. Kendisine verdiği tüm emekler için hepimiz adına yeniden teşekkür ederim. Fakat sırf güvenilerek yetki verildi diye kafasına göre her şeyi değiştirip hem de yöneticiliğin "y" sini bilmeyen biri olarak gerçek anlamda yöneticilikten çok uzak biri olarak burada bize hak etmediğimiz bu cahil tutumdan dolayı da ne yazık ki daha fazla aramızda kalabilmesine olanak kalmamıştır, 2 sene boyunca kendisine hala gösterilen tüm töleransa da elinin tersiyle vurup geçmiştir.

Bu yüzden de kendisini ne Emektar ne Vip ne de yönetimden emekli etmeyip direkt Yönetimden atılmasına karar verdim.

Kendisine hayatında başarılar diler, yönetim olarak nasıl bir adalet ve doğruluk anlayışımız olduğunu görmeniz açısından da Master adlı arkadaşımızın hem ana hesabı hem tespit ettiğim tüm yan hesapları da dahil tamamı tarafımdan kalıcı olarak kapatılmıştır.

Adalet ve doğruluk prensibimiz bugün olduğu olabildiği gibi burada olduğumuz sürece de kimseyi kayırmadan devam edecektir. Burada dün üye olan biriyle bir admin arasında fark yoktur. Burada insanları farklı kılan şey ailemize kattığı, buraya sundukları ama her şeyden öncesi vefadır, karakter ve bireysel kazanacağı saygıdır. Bu yüzden de yönetimde de olsa yönetimin üst bir kademesinde de olsa kimse arkasına yaslanıp burayı da babasının malı gibi idare edemez, herkes hak ettiği sonucu mutlaka er ya da geç görür.

Normalde bu açıklamayı da yapmak istemezdim ama neredeyse hepinizin tanıdığı bildiği gördüğü bir isim olduğu için de kafalarda soru işareti kalmasını istemedim.

Kendisine yapabildiğim en büyük iyilik ise baştan aşağı her detayıyla yediği her naneyi burada anlatmayıp beraberinde de gerçekten hak ettiği üslupla cevap vermeyip her şeye rağmen yine de onu saygıyla uğurlamaktır. Bu duruma üzülsem de yapılacak başka bir şey bırakmamıştır.

Saygı ve Selamlar
    4LF4 (27.Mart.2021), amero (19.Nisan.2021), Bozkurt (02.Nisan.2021), deli_ormanli77 (04.Nisan.2021), fanti (27.Mart.2021), feltom (28.Mart.2021), kurtbaba (19.Nisan.2021), KUTAY (27.Mart.2021), NİHAT BABA (02.Nisan.2021), osi (29.Mart.2021), poseidon2023 (27.Mart.2021), TEVFİK (27.Mart.2021), şahin88 (28.Mart.2021) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    TEVFİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FETHİYE,İZMİR,MANİSA.
    Beğenmiş
    1,121
    Beğenilmiş
    244

Cevap: MaSTeR™ adlı admin Yönetimden Atılmış ve Süresiz Uzaklaştırılmıştır

Selamunaleyküm,Hayırlı günler dilerim Sayın DOIDYE Ustam sizinde dediğiniz gibi yapıldı ise gerçektende üzücü olmuş hatırlarsanız şayet banada bir zamanlar yapılıb ( başka birileri tarafından) sağolsun'larki O' zaman yönetimde bulunan 2 admin ustalarımız hemen sizin şu an düşünüpte yaptığınız gibi kendileride hemen 0' an yapmışlardı Master ustamız'da demek bunun böyle olmasını Hak etmiş bulunmakta olup böyle olmasına ihtiyaç duyuldu ne diyebilrim'ki hak edene Hakkınında verilmesi gerekir diye düşüp Master ustanında hakkında hayırlısı ne ise olsun der. Elinize ve Emeğinize Sağlık derim Saygılarımla.
    4LF4 (28.Mart.2021), Bozkurt (02.Nisan.2021), DOIDYE (27.Mart.2021), fanti (27.Mart.2021), feltom (28.Mart.2021), kurtbaba (19.Nisan.2021), poseidon2023 (27.Mart.2021) Bunu beğendi.
    Lütfen izinsiz Kazı Yapmıyalım Yapanları Uyaralım.

Status
    KUTAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    127
    Beğenilmiş
    31

Maalesef böyle üzücü bir durum yaşandı, arkadaşımızın özellikle bilgi-işlem konusunda ki teknik bilgisine güvenerek bize emanet edilen sitenin daha da gelişmesi için kendisine yetki verdik, şifreleri paylaştık hatta şöyle söyleyeyim kendisi sitede düz üye iken eski Adminlerden biri tarafından " sağlam makine var elimizde" söylemleriyle 1-2 kez ciddi tutarlarda parası alınarak mağdur edilmişti. O dönem bunları duyunca sitede ki hem bu tip durumlara hem de sitede açıktan siyaset yapılmasına milli bayramların kutlanmasına dahi tepki gösteren Admin lere karşı gelip çok ciddi mücadeleler sonucunda siteyi bunlardan temizledik ve yeni güvenilir en önemlisi dürüst ve ahlaklı bir yönetim olsun anlayışıyla hareket ettik. Ancak maalesef yukarı da DOIDYE 'nin de belirttiği gibi yetki verdiğimiz arkadaş ortada fol yokken yumurta yokken kafasına göre kimseye birşey sormadan danışmadan bizlerin dahi yetkileri kısmak ona buna sataşıp üst perdeden insanlara karşı kırıcı olmak gibi birçok yanlış hareketlerde bulundu. Sonuç bizler yine aynı mantıkla devam edeceğiz, burası Omega ustanın bizlere emaneti olduğundan elimizden geldiğince kimseyi mağdur etmeden, istismara fırsat vermeden, ilkeli ve dürüst bir şekilde yaşatmaya hep birlikte gayret edeceğiz.
    4LF4 (28.Mart.2021), Bozkurt (02.Nisan.2021), DOIDYE (27.Mart.2021), fanti (27.Mart.2021), feltom (28.Mart.2021), kurtbaba (19.Nisan.2021), poseidon2023 (27.Mart.2021), TEVFİK (28.Mart.2021) Bunu beğendi.

Status
    Kayip kepenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    407
    Beğenilmiş
    337

Bu Tür tatsızlıklar her sitede oluyor .Olmasa iyi idi .Master kardeşimiz iyi kötü sitede emeği geçen hakkı geçen birisi Üye olarak işin iç yüzünü bilemeyiz yönetim daha iyi bilir .Bu sitede 12 yıldan fazladır üyeliğim mevcut Omega ustanın zamanındada sitede yönetimde idim .Define yolu sitesi köklü sitelerden .Her sitede olduğu gibi istemeden bu tarz tatsızlıklar arada oluyor .Yinede hakkında hayırlısı olur. Yönetimin gereken hassasiyeti ve tölöransı gösterdiğine inanıyorum .Bu tarz tatsızlıkların yaşanmaması dileğiyle Cümleten hayırlı Kandiller Berat kandiliniz mubarek olsun .
    4LF4 (28.Mart.2021), amero (19.Nisan.2021), DOIDYE (03.Nisan.2021), kurtbaba (19.Nisan.2021), KUTAY (28.Mart.2021), TEVFİK (28.Mart.2021) Bunu beğendi.
    Ailenizin ve kendi huzurunuz için kaçak kazı yapmayınız yapanlarıda uyarınız,,,,

Status
    ~KAPTAN JACK~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    92

Çok üzüldüm, herşeyin hayırlısı diyelim.guzel günler göreceğiz inşallah.
    DOIDYE (03.Nisan.2021), Kayip kepenek (04.Nisan.2021), kurtbaba (19.Nisan.2021), TEVFİK (29.Mart.2021) Bunu beğendi.

Status
    covid-19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    7

09.Ocak.2021, 14:32#13
    StatusÇevrimiçi

covid-19

Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    5 @covid-19
    Cevap: Güzel bir yer bulunmuştur
    Özellikle 3 gündür dikkat ediyorum master nicli kişi insanları tersler gibi cevaplar veriyor geçen başka bir konuda biri hesabımı nasıl silebilirim yazmış verdiği cevap hesap silme yok isteyen def olup gidebilir bu forumun gerçek yöneticileri lütfen dikkat etsin çekebildiğimiz fotolar bunlar yorum yapan arkadaşlara teşekkürler
    DOIDYE (03.Nisan.2021), kurtbaba (19.Nisan.2021), TEVFİK (01.Nisan.2021) Bunu beğendi.
    kaçak kazı yapmak suçtur.

Status
    Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    7

ustam ben bunu taaa 9 ocakta yazmışım zaten isabet olmuş teşekkürler
    TEVFİK (01.Nisan.2021) Bunu beğendi.
    kaçak kazı yapmak suçtur.

Status
    alacakaranlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    56
    Beğenilmiş
    20

Mastere yazık defineyolu ailesine hayırlı olmuş.
    DOIDYE (03.Nisan.2021) Bunu beğendi.
    Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu. İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu.

Status
    Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3

Selamünaleyküm,

uzun bir aradan sonra şöyle bir göz atayım derken siteye giremediğimi fark ettim. Sonra bu konuyu görünce sebebini biraz olsun anlamış oldum. Bazen hırslarımıza yenik düşüyoruz ve buldum derken kaybediyoruz. Tarık kardeşimiz içinde durum böyle olmuş sanırım.
    @DOIDYE ustamız yine de geçiştirmemiş , o kadar yanlış şeyler yapmış biri için uzun uzun yazmış uzun uzun anlatmış. yanlış da yapsa emeklerine karşılık uzun bir açıklamayı uygun görmüş, eline sağlık.

beni tanıyan tanımayan tüm dostlara selam olsun.

yasağımı kaldıran arkadaş ve abilerime teşekkür ederim.

DOIDYE üstadıma da ayrıca tebrik ederim. Üslup ve anlatım tarzı, sitenin kalitesi ile örtüşüyor.

Sevgi ve saygılarımla.
    amero (19.Nisan.2021), DOIDYE (03.Nisan.2021), kurtbaba (19.Nisan.2021), KUTAY (03.Nisan.2021), TEVFİK (02.Nisan.2021) Bunu beğendi.
    “Din hurafeleri yok etmezse, hurafeler dini yok eder.”

Status
    NİHAT BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    292
    Beğenilmiş
    40

Herşeyin hayırlısı! DOIDYE ustamızı tanırım pek yanlış iş yapacak biri olmadığını bilirim, genç yaşına rağmen oldukça efendi bir kardeşimizdir....
    Keza bilgili ve zeki biri, verdiği kararı doğru olduğunuda biliyorum.
    alacakaranlik (03.Nisan.2021), DOIDYE (03.Nisan.2021), kurtbaba (19.Nisan.2021), TEVFİK (03.Nisan.2021) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)