Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MaSTeR™ adlı admin Yönetimden Atılmış ve Süresiz Uzaklaştırılmıştır

 1. #11
  Status
  Çevrimiçi
  KUTAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2016
  Mesajlar
  262
  Beğenmiş
  136
  Beğenilmiş
  34

  Cevap: MaSTeR™ adlı admin Yönetimden Atılmış ve Süresiz Uzaklaştırılmıştır

  Bu vesile ile tüm üyelerimize şu hatırlatmayı yapmak isterim. Sevgili arkadaşlar sizlerle "elimizde şöyle cihaz var, böyle çubuk var, şu bilgi veya bu belge var" diyerek irtibat kurup, sonrasında "yanınıza geliriz ancak şu kadar masrafımız olur, makina için şu kadar para vermeniz gerekir" şeklinde sizlerden para talep edenlere karşı lütfen dikkatli olunuz. Hele ki sosyal medyadan ve internet üzerinden bu tür irtibat kuranlara karşı çok daha fazla dikkatli olunuz. Yukarıda ki mesajımda da belirttiğim gibi bazı üçkağıtçılar bu amaçla özellikle definecilik forumlarını ve sosyal medya hesaplarını sıklıkla kullanıyorlar. Öncelikle şunu düşünün " elinde bu işi çözecek bilgisi veya cihazı olan adam 3-5 bin liranın peşinde olmaz. Bilgisine veya cihazına güvenen gördüğü yerden veya işaretlerden emin ise irtibat kurar herhangi bir ücret talep etmeden olaya dahil olur ve başarılı bir sonuca ulaşılır ise alacağı pay ona yeter de artar. Hiç kimsenin mağdur olmaması için, hele ki bu platform üzerinden bu tip bir mağduriyet yaşanmaması için elimizden gelen, bu uyarıları ara ara yapmaktan ibaret maalesef.
  4LF4 (19.Nisan.2021), amero (19.Nisan.2021), deli_ormanli77 (04.Nisan.2021), DOIDYE (28.Nisan.2021), FENERLİ (04.Nisan.2021), Kamhi Leonard (25.Nisan.2021), kurtbaba (19.Nisan.2021), nurum52 (05.Nisan.2021) Bunu beğendi.

 2. #12
  Status
  Çevrimdışı
  Hamid01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13 Aralık 2020
  Mesajlar
  12
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  7

  Cevap: MaSTeR™ adlı admin Yönetimden Atılmış ve Süresiz Uzaklaştırılmıştır

  Ben zamaninda çok demiştim beni kimse anlamadi
  DOIDYE (28.Nisan.2021), Kamhi Leonard (25.Nisan.2021) Bunu beğendi.

 3. #13
  Status
  Çevrimdışı
  Kamhi Leonard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24 Ağustos 2018
  Mesajlar
  6
  Beğenmiş
  3
  {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4

  Cevap: MaSTeR™ adlı admin Yönetimden Atılmış ve Süresiz Uzaklaştırılmıştır

  Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Değerli Define Yolu Ailesi,

  bildiğiniz üzere Define Yolu Yönetimi olarak özellikle bir kaç sene önce aldığımız kararlar doğrultusunda temel ilkemiz doğruluk, dürüstlük ve yetkileri kötüye kullanılmadan herkese eşit ama çok daha önemlisi elimizden geldiğince tam adalet anlayışı ile yaklaşmaktı.

  Ne yazık ki zaman zaman yetkisi bulunan yönetici vasfı altındaki isimlere görevleri ve sorumlulukları ağır gelebiliyor ya da kişisel çıkarları doğrultusunda hareket edebiliyor. Biz buna mahal vermemek için çok uğraştık ve bu konuda taviz vermeyeceğimizi, babamızın oğlu bile olsa kimseyi kayırmayacağımızı belirtmiştik.

  Master arkadaşımızın bundan 2 sene önce öncelikle bana büyük bir hatası gerçekleşti. Fakat profesyonelliğe yakışmayacak şekilde bu hatasını basit bir özür ile kolayca çözebilmek yerine üzerine yenilerini yenilerini ve yeniden her fırsatta yenilerini tekrar eklemiştir. Ancak çok daha önemlisi bu kişisel problemini buraya taşımış ve buna bağlı saçmalamaya başlamıştır.

  Türlü konuda türlü hatasını görmezden geldik, sineye çektik, her şeye rağmen kendisine zaman tanıdık fakat bu hatalar her geçen gün daha da büyümeye daha da ağırlaşmaya başlamıştır. En büyük ve son hatası olarak ise burayı bize güvenip devreden bize emanet eden ustalarımıza, abilerimize, büyüklerimize de emanete hıyanet ederek "burası bana ait" mesajı verircesine benimle olan tartışmasını buraya yansıtıp yetmezmiş gibi benle olan kişisel problemini tüm yönetimden çıkarırcasına tüm adminlerin başta olmak üzere yetkilerini kısıtlamış, kendini admin ötesi bir noktaya taşımış ve cahilce kafasına göre at koşturmaya başlamıştır.

  Bu anlamsız tutumuyla başta ona güvenen isimlere yapılan ayıp çok büyük ve kabul edilebilecek düzeyde değildir. Kaba bir tabirle yediği çanağa pislemiştir. Bunlar yetmezmiş gibi yönetime ve bir yöneticiye yakışmayacak çeşitli yaklaşımlarıyla da yeri geldiğinde dem vurduğu Forum Kurallarından da bazılarını bizzat bilinçli ve isteyerek çiğneyerek başta kendi adı geçen kurallara kendi riayet etmemiştir.

  Kendisine söylemek istediğim çok şey olsa da iki sene önce evinde kalmış, yemeğini yemiş, suyunu içmiş, ailesinin elini öpmüş biri olarak; geçmişin hatrına, onların hatrına ve saygımdan dolayı her hangi bir ek açıklama yapmıyor hak ettiği asıl cevapları vermiyorum.

  Türlü anda türlü konuda belki dikkatinizi çekebilecek düzeyde üyeleri anlamsızca terslemelerinden olumsuz ve bir yöneticiye yakışmayacak türlü tavır tutumu gibi yaklaşımları da tuzu biberi olmuştur.

  Daha önce yönetimde açılan konuları dahi verebileceği bir cevabı olmadığından saygısızca kafasına göre silip kapatmış, kimse görmeden yok etmiştir.

  Hiç bilmediğiniz ve foruma yansıtmadığımız daha onlarca farklı hatası bir yana özellikle bana olan anlamsız hırsını, ustalarımızın ona güvenip emanet ettiği sitede ustaların dahi yetkilerini kısıtlamasını ise affedemiyorum.

  Burası kimseye ait değil, bana da ait değil, birine aitse hepimize ait...

  Burası bize güvenilerek emanet edildi ise bize de bunu en iyi şekilde yönetip elimizden geldiği kadarıyla en iyi şekilde devam ettirip yarın öbür gün de yine bizden genç kardeşlerimize, o günkü şartlara göre müsait arkadaşlarımıza devretmek, bayrağı onlara verip çekilmek düşer.

  Yazılabilecek ya da 2 senenin hesabı tadında söylenecek çok şey olsa da daha fazla uzatmak istemiyorum ve beraberinde her şeye rağmen buraya verdiği emekler hatrına da saygı çerçevesinde bitirmek istiyorum.

  Kendisi kısa süre önce tüm konularını ve mesajlarını da kendi isteği doğrultusunda silmiş ve eksik olmasın bu işlerden elini ayağını da çektiğini belirtmiştir.

  Foruma mutlaka katkıları oldu, türlü konuda mutlaka emek verdi maddi manevi faydası oldu. Bunları da asla göz ardı etmem. Kendisine verdiği tüm emekler için hepimiz adına yeniden teşekkür ederim. Fakat sırf güvenilerek yetki verildi diye kafasına göre her şeyi değiştirip hem de yöneticiliğin "y" sini bilmeyen biri olarak gerçek anlamda yöneticilikten çok uzak biri olarak burada bize hak etmediğimiz bu cahil tutumdan dolayı da ne yazık ki daha fazla aramızda kalabilmesine olanak kalmamıştır, 2 sene boyunca kendisine hala gösterilen tüm töleransa da elinin tersiyle vurup geçmiştir.

  Bu yüzden de kendisini ne Emektar ne Vip ne de yönetimden emekli etmeyip direkt Yönetimden atılmasına karar verdim.

  Kendisine hayatında başarılar diler, yönetim olarak nasıl bir adalet ve doğruluk anlayışımız olduğunu görmeniz açısından da Master adlı arkadaşımızın hem ana hesabı hem tespit ettiğim tüm yan hesapları da dahil tamamı tarafımdan kalıcı olarak kapatılmıştır.

  Adalet ve doğruluk prensibimiz bugün olduğu olabildiği gibi burada olduğumuz sürece de kimseyi kayırmadan devam edecektir. Burada dün üye olan biriyle bir admin arasında fark yoktur. Burada insanları farklı kılan şey ailemize kattığı, buraya sundukları ama her şeyden öncesi vefadır, karakter ve bireysel kazanacağı saygıdır. Bu yüzden de yönetimde de olsa yönetimin üst bir kademesinde de olsa kimse arkasına yaslanıp burayı da babasının malı gibi idare edemez, herkes hak ettiği sonucu mutlaka er ya da geç görür.

  Normalde bu açıklamayı da yapmak istemezdim ama neredeyse hepinizin tanıdığı bildiği gördüğü bir isim olduğu için de kafalarda soru işareti kalmasını istemedim.

  Kendisine yapabildiğim en büyük iyilik ise baştan aşağı her detayıyla yediği her naneyi burada anlatmayıp beraberinde de gerçekten hak ettiği üslupla cevap vermeyip her şeye rağmen yine de onu saygıyla uğurlamaktır. Bu duruma üzülsem de yapılacak başka bir şey bırakmamıştır.

  Saygı ve Selamlar
  Yeni gördüm ve bu şahıs yüzünden bu siteye giremiyordum
  Isabetli ve yerinde olmuş
  Adaletin burya gelmiş olması yerinde olmuş
  Burdaki bir çok kişi beni cok iyi bilir tanir ...
  Bu karar gec kalınmış bir karardır dersem kusurama bakmayin
  Çünkü gerçekten çok kalınmış bir karar
  Masterin ilk yanlışı ve ona zıt gidişin bu sitede oldu
  Kendine has bir egosu yüzünden
  2 incisi ise kurmuş olduğumuz bir X sitede adminler yokken
  Üyelere ozelden teklif ve adminlere hakaret dolu içeriklerle çağrışım yaparak karalama yapması
  Ortak başka X sitelerde ise yine aynı şeyi yaptığını gördük
  Burda çok deyerli ustalar mevcut

  Buranın kıymetini bilin ve bağınızı koparmayın
  Iyi formlar dilerim herkese saygılar
  alacakaranlik (26.Nisan.2021), aslan81 (07.Mayıs.2021), DOIDYE (28.Nisan.2021), nurum52 (26.Nisan.2021) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •