Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Define

Status
    Frtdmr33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Define

Bir kaya üzerinde bi tarafı uzun y harfine benzer bir sembol buldum gösterilen yönün 30 metre kadar ilerisinde bi kaya üzerinde 1 adet oyuk ayni kayada ekleme bir taşın altinda x işareti ve yanında uzun bir çizgi var oyum ve çizginin baktığı yönde yerin gömülmüş üstünde y harfi olan bir kaya var sizce define nerdedir?

Status
    poseidon2023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,957
    Beğenilmiş
    1,081

Cevap: Define

selamın aleyküm hayırlı geceler hoş geldin

p
    kurtbaba (24.Nisan.2021) Bunu beğendi.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2,618
    Beğenilmiş
    565

...Arkadaşım yeni üye olmuşsunuz hoşgeldiniz,hayırlara vesile olursunuz inşallah,,
    ...Yasaklar sebebi ile boş zamanınız vardır,bu zamanı Ustalarımızın ve tecrübeli arkadaşlarımızın paylaşmış olukları önemli konuları okuyarak bilgi sahibi olursunuz,hatda Y harfi ile ilgilide konular olmalı resimli işaretler bölümünde bulup görebilirsiniz Y harfimi benzermi,,Resimleri varsa çekinmeden paylaşın yoksa mutlaka konuya teknik uzak yakın resimler çekerek ekleyin bu şekile sorunuza net cvp vermek mantıksız olur çünkü belki size göre Y olan bizlere göre başka anlamlı bir işaret olabilir,Y var derenin çatalına gönderir,Y var eski tarihi patika yoluna gönderir,Y var çatal bir ağaç olabilir,Y var yanında küçük bir iz vardır başka bir anlam taşır.
    ...Bu anlatımınıza göre şahsıma adına define şurda demek çok zor,X var demişsin ne kadar büyük ebatda,,küçükse önemli,yanında uzun bir çizgi oyma olmalı mevkide başka bir yere yönlendirmiş olabilir..Bahar gelmişken bol bol çevresiyle beraber resimlerini bekleriz.kolay gelsin,saygılar,hayırlı ramazanlar,eyvallah...
    aslan81 (25.Nisan.2021), gezgin_99 (25.Nisan.2021) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    868
    Beğenilmiş
    661

fotoğraf olursa iyi olur y harfi anlamı çok dere çatalı yol çatalı kapalı mağara, çeşme kuyu,minibüs byüklüğünde kaya ,üzeri büyük taşla kapatılmış mezar ,sen bize bölgeyi ya tam anlatacaksın yada bol foto uzak yakın biz seni yönlendireceğiz ,oyuk olan kayanın 3-5adım doğusunuda çek yani foto elzem,senin için zor olmasa gerek pandemide yürüyüş olur
    gezgin_99 (25.Nisan.2021), kurtbaba (25.Nisan.2021) Bunu beğendi.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    868
    Beğenilmiş
    661

Ayrıca çevrede çakıl/taş yığma yada tepe varmı gidersen araştır ,dere varsa y ile birebir uyuşurmu yada kanal vb.
    -oymanın olduğu yeride zeminide çubukla şişle konrol et ,
    kurtbaba (27.Nisan.2021) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Oncelikle cevaplarınız icin cook tesekkur ederim.yasaklar bitince tekrar gidecem o tarafa foto paylasacaktim foto paylasma butonunu goremedim nasil paylasiliyor bilmiyorum teknoloji ile aram cok iyi degil oraya gidince resimle beraber paylastiririm.bolgede dere yok ama isaretlerin oldugu yerde eski patika yolu var.x in buyuklugu 6-8 cm araligindaydi.x in yaninda murç izi vardi murc izinin yaninda da derinligi 5 cm civari olan oyuk vardi.buyuk bir kayanin uzerindeydi bu isaretler.10 metre kadar yanlarinda bir agac ve agacin altinda da buyuk bir kaya vardi.o kayanin ustunde dogal oldugunu dusundugum onlarda kucuk delik vardi.bu arada bahsettigim bolge eski bir kaya mezarlik civardaki koyluler bu bolgede cok fazla altin ve heykel cikarmis.
    gezgin_99 (02.Mayıs.2021), kurtbaba (03.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Bide resimleri nasıl paylasabilirim yardimci olursaniz gidince paylasayim.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    815
    Beğenilmiş
    930

Alıntı Frtdmr33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle cevaplarınız icin cook tesekkur ederim.yasaklar bitince tekrar gidecem o tarafa foto paylasacaktim foto paylasma butonunu goremedim nasil paylasiliyor bilmiyorum teknoloji ile aram cok iyi degil oraya gidince resimle beraber paylastiririm.bolgede dere yok ama isaretlerin oldugu yerde eski patika yolu var.x in buyuklugu 6-8 cm araligindaydi.x in yaninda murç izi vardi murc izinin yaninda da derinligi 5 cm civari olan oyuk vardi.buyuk bir kayanin uzerindeydi bu isaretler.10 metre kadar yanlarinda bir agac ve agacin altinda da buyuk bir kaya vardi.o kayanin ustunde dogal oldugunu dusundugum onlarda kucuk delik vardi.bu arada bahsettigim bolge eski bir kaya mezarlik civardaki koyluler bu bolgede cok fazla altin ve heykel cikarmis.

Alıntı Frtdmr33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bide resimleri nasıl paylasabilirim yardimci olursaniz gidince paylasayim.
    Bu butonlara tıklayınca farklı şekillerde fotoğraf yükleme seçenekleri karşınıza çıkıp sizi yönlendirecektir.

Hoş geldiniz
    kurtbaba (03.Mayıs.2021) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler