Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dedektör alanı açılsa güzel olur

Status
    Haylazzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Dedektör alanı açılsa güzel olur

Dedektörle ilgili yorumlar öneriler paylasilabilir

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    828
    Beğenilmiş
    955

Cevap: Dedektör alanı açılsa güzel olur

Öncelikle merhaba,

yıllar önce bildiğim kadarıyla zaten böyle bir bölüm varmış ya da cihazlar üzerine konuşuluyormuş. Fakat sık sık sorun çıktığı ve bir şekilde ticaretini yapanların yönlendirmelerine ve türlü manipülasyona zemin hazırladığı görüldüğünden bu konulara girmek yasaklanmış.

Benim adıma böyle bir bölüm olup olmaması büyük önem arz etmiyor. Çünkü zaten cihazlara güvenmiyorum ya da pek umursamıyorum. Daha düne kadar 10-15 bin liralık cihazların bile sonuca ulaşamadığını, horasana öttüğünü, minerali şusu busu derken aldattığını dürüst kullanıcılar da bizzat kabul ediyor ve cihazların kaba birt tabirle hikaye olduğunu hepsi dile getiriyor.

Ha kalkıp devletin kullandığı ayarda kayda değer bir şehirde merkezi yerde daire aldırtacak meblağlarda bir cihaz alırsanız elbette bir takım kayda değer sonuçlar alınabilinir bu normal... Tabi o bile yerine göre... Ancak piyasa diye tabir ettiğimiz nette türlü satışı olan envai çeşit makine ile ancak tek tek yapılır. Bir kaç karışa kadar olan sikkeleri vs çoğu bulur. Kullanılan başlığa bağlı başarı şansı artabilecek olsa da hiç bir şey bilgiyle işaret çözümüyle bulunacak şeyin yerinin tutamaz.

Arananların çoğu zaten kısmen derinde olduğundan daha da doğrusu makinelerin ulaşabildiği mesafeyi geçtiğinden dolayı da piyasadaki cihazların neredeyse alayı çöptür.

Diğer yandan ise yine böyle bir bölüm olsa bir marka model belirtilince o kişinin dedektör satıcısı olup olmadığını sırf bu yüzden övüp kendi reklamını yapıp yapmadığını bilemeyeceğiz ve bunun da takibi zor. Ardından özelden ulaşıp satışlar başlar, güvene bağlı ticaret ve hatta dolandırıcılıklar gelmeye başlar. Burada ise satış pazarlama reklama izin veremiyoruz. Haliyle makine satan biri malı iyi değilse bile üzerine katarak anlatacağından işin rengi değişmeye başlayacak ve satıcılara da bu fırsatı gümüş tepside sunmuş olacağız. Bu yüzden de sitemizde dedektör ve türevi cihazlara dair konu açmak, marka model belirtmek, ya da özellikle üzerine yoğunlaşmak komple yasaklanarak tüm olumsuz mevzulara baştan dur denilmiş.

Yine de zaman zaman bu konulara illa girildiği oluyor ve kullanıcılar iyi kötü fikir veriyor. Elimizden geldiğince bu kadarına müsade ediyoruz. Fakat beraberinde dediğim gibi piyasadaki hiç bir cihazla sanacağınız türden bir sonuca ulaşamazsınız. İşaretinizin hedefi 3.5 metre 5.5 metre ise hangi cihazla bulacaksınız onu ? ya belki işaretiniz mağara tipi bir kapalı nokta veriyor ve kalınca duvarı aşıldıktan sonra içeride belki gideceksiniz 30 metre 50 metre vs e bunu o nokta daha kapalıyken hangi makineyle nasıl bulacaksınız ? Cihazın başlığını havaya kaldırıp şüpheli kayaya tutsanız ne olacak emanetler içeride 30 metre ilerideyse ? Bulabilmeniz mümkün değil...

Öyle olsa idi eline makine alan herkes kısa sürede zengin olurdu. Cihazlar bir ustamızın da zamanında dediği gibi son anda teyit adına iyidir, yardımcı bir elemandır ya da hobi olarak arazide tek tek adına iyidir. Gerisi ne yazık ki fasa fisodur. Şansına derin olmayan bir noktada şahıs işi bir şeyler bulmayı başaranlar da o işi cihazının başarısı zannetmesin. Onu zaten çoğu cihaz bulur.

Forum adına zamanında alınmış karara da saygı duyuyor ve riayet ediyorum. Bu konuyu yönetime taşımak isterdim ama bir kaç sene önce yine benzer bir sebeple taşıyıp yönetimin kararını yoklamıştık ve sonuç olumsuz idi. Bu yüzden yeniden konuyu yönetimde gündeme getirme gereği duymuyorum. Diğer yandan sitemizde getirisi olacağı halde reklam bile almıyoruz, farklı konular üzerine dahi reklama izin vermeyip burayı reklama yönelik kullanılmasına müsade etmiyor bunu yapanların hesaplarını kapatıyoruz. Bu konuda kural net iken cihaz konularına da bırakın girmeyi hem de özel ona bölüm açılmasına linklerin havada uçuşmasına dair bir sonuç çıkacağını hiç sanmıyorum. Bugün bunu ben kabul etsem , yönetimde çoğunluk yine kabul etmez haklı olarak...

Zamanında alınan karara da hem saygı duyuyor hem de zaten doğru buluyorum. Biri çıkıp şu marka model çok iyi 2 metreyi görüyor denedik şudur budur dese koşarak gidip onu mu alacaksınız ? Neye güvenip alacaksınız garantisi nedir ? Nette paylaşılan inceleme videolarının bile çoğu sahte ya da aşırı abartılı... Çünkü amaçları tamamen duygusal... Adam tabi ki malını övecek on satıp evine ekmek götürüyor. Cihazı o kadar başarılı olan kişi neden cihaz satsın ? Gezerek nasılsa her yerdekini bulur nede olsa di mi ? Onun cihaz satmasına çubuk satmasına ihtiyacı var mı ?

Ayrıca bunlarla da bitmiyor. İşaretlerin neredeyse hiçbiri (çooook büyük çoğunluğu) dibini yakınını vermez. İşaret var atar 350-400 metre öteye belki daha uzağa... E böyle olunca cihazın ne önemi kalacak ? Siz o işaretin ne dediklerini anlamadan, bilmeden, çözemeden dibinde altında bir kaç metre çaplı etrafında bir şey arasınız ne olacak ? E 300 metre yarı çaplı devasa bir dairesel alanda da metre metre gezemeyeceğinize, gezseniz de yine türlü sebeple hedefleri bulamayacağınıza hatta üzerinden bile geçseniz elinizdeki 20 bin liralık cihazın bile yakalayamayacağı garanti olduğuna göre cihazların esprisi kalmıyor.

Ha diğer yandan ise amacınız bir duvarda bir şey var mı diye bakmak, bir kayanın yüzeye yakın kısmı açılıp konup yeniden kapatılmış mı diye bakmak, saklı bir metali tespit etmek gibi şeylerse, o zaman da zaten hangisini alırsanız alın hepsi iş yapacaktır. 2. eli şu an 1000-1500 tl olan en basit cihaz bile ağacın yuttuğu çiviyi bulur mesela... marka modele gerek yoktur.

Son olarak da burası facebook sayfaları gibi, türlü benzer site gibi lakırtı ile iş yapmayan, birbirinden değerli üst düzey isimlerin bulunduğu çok değerli ustaların bulunduğu bir platform olup bu işlerde de Türkiye'nin ilk sitesi ve kalesidir. Yani sizin 40 bin liralık cihazla bulamayacağınız şeyleri işaretlere bağlı buradaki isimler nokta atışı yapar. Bu yüzden de işaretleri temizleyip güzel fotoğraflamak ve akabinde gelen yönergelere riayet edip konuya sahip çıkılırsa her hangi bir cihaza ihtiyaç olmadığını da bir kez daha görmüş olursunuz.

Cihaz olayı kendi içinde tamamen bir sektör olup bu işin açıklarına yönelik ticaret kapısıdır. Paranızı kimseye kaptırmayın derim dostane...

Velhasıl bu konuda zamanında alınmış olan kural nettir. Ola ki aksi yönde bir karar alınması halinde de zaten böyle bir bölüm açılmış olur. Çünkü zamanında neden böyle bir bölüm olup olmadığı ya da olmalı mı olsa neler olur varken neler oldu gibi türlü soru ve cevabı daha önceki tecrübelerden de yola çıkılarak bir sonuca bağlanmış yani zaten yönetimde ele alınmış bir konu olduğundan önerinizi net ve detaylı açıklamış kabul edip konuyu diğer sonuçlanmış öneriler gibi kapatıyor ve öneriniz için de herkes adına teşekkür ediyorum.

Hoş geldiniz
    amero (08.Mayıs.2021), FENERLİ (09.Mayıs.2021), kazimbey (08.Mayıs.2021), kurtbaba (09.Mayıs.2021), KUTAY (08.Mayıs.2021), mezarcı13 (27.Mayıs.2021) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)