Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: üçharifli dememiz doğrumu?

Status
    webumit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

üçharifli dememiz doğrumu?

Halk arasında cinlerin adı anıldığında cinlerin yanımıza geldiği inanışı vardır. Fakat böyle bir inanış doğru değildir.

Cinlerin metafizik alemden şehadet yani görünen, fiziki aleme geçişinde çeşitli sebepler vardır. Ya bizim alemimizde manyetik bir hadise vuku bulur, ya iki alem arasında bir menfez, koridor meydana gelir ya da medyum özelliğine sahip bir kişi, bilerek veya bilmeyerek bünyesi gereği buna vesile olur. Yoksa hiçbir cin kendi aleminin hudutları dışına, kendi iradesiyle çıkamaz.

Aynı dünyada olmamıza rağmen boyut farklılığı bir hakikattir. Cinler, canları istediği zaman metafizik alemden, fizik aleme geçemezler.

Cinler, kendi alemlerinden, şehadet alemine geçtiği zaman, rasgele kişilere musallat olamıyor, herkese tesir edemiyor. Ancak, doğuştan medyumluk özelliği olan insanlarla muhatap olabilir veya bünyesinde bir menfez, bir açık, bir rahatsızlık bulunan kişilere musallat olurlar. Bu kişiler de genellikle içine kapanık, korkak, çekingen, psikolojik olarak dengesiz, şizofreni ve beyin yönünden bir rahatsızlığı olan kişilerdir.

Cinler kendi alemlerinden şehadet alemine devamlı kalmak üzere geçemez. Muhakkak belli bir zaman sonra geri dönmek zorundadır. Nasıl ki, komaya giren bir insanın belli bir zaman sonra uyandırılması gerekiyorsa, suya giren bir insan belli bir müddet sonra sudan çıkmak zorundaysa, cin de bir vakit sonra kendi alemine dönmek zorundadır. Tek imkanı vardır o da, ya medyumluk özelliğe sahip manyetik enerjili bir insan bulmak ve onunla muhatap olup enerjisinden istifade etmek, ya onun içine girip bir müddet vaziyeti idare etmek, ya zayıf ve hasta bünyelerden enerji hırsızlığı yapmak ya da herhangi bir sinek, böcek vs. hayvanın içine girip zaman kazanmaktır.

Asr-ı saadetten bir hadise bize bu konuda ışık tutmaktadır. Hz. Ayşe (r.a.) validemiz bir gece cinler tarafından yatağından kaldırılarak yüksek bir mahkemenin huzuruna getirilir. Hz. Ayşe (r.anha) validemiz sebebini sorunca: Sen cinlerden bir Müslüman katlettin. Bunun mahkemesi yapılacak, denildi. O da: ?Ben nerede bir cin öldürdüm?? dediğinde ona cevap verildi:

"Sen Kur'an-ı Kerim okurken, bizim Müslüman cin kardeşlerimizden birisi bir yılanın içine girerek seni dinlemeye geldi. Siz hanenizde o yılanı görünce öldürdünüz. Dolayısıyla içinde bulunan kardeşimiz de öldü. Bunun hesabı görülecek." (Kurtubi, el-Camiu Liahkami'l-Kur'an, 16/214,215)

Hadisenin sonunda barış ve anlaşma yapıldı. Olay tatlıya bağlandı. Zaten rivayetlerden bize gelen, evde her hangi bir haşarat, muzır mahluk görürseniz yılan, çıyan, böcek vs. bunları hemen telef etmeyin. Zararları yoksa ilişmeyiniz, denilmiştir.

Not: İnternet Ortamında Araştırma yapılmıştır,alıntıdır.

Status
    Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    selamunaleykum,

usta merhaba,öncelikle şunu belirtmeliyim b ubahsettiğiniz terimlerden hiç anlamam,metafizik menfez korıdor gibi şeyleri.çünkü bunlara gerek yok bunların yeri yoktur.cin ve şeytan istediği yre istediği zaman ulaşır.örneğin şuan senın bulundugun yerde korıdor veye menfez varmı ? kımse bılemez ama cin ve şeytan suan muhakkak var.her bırımızın yanında var.her bırımızın evınde var.bunların delilleride vardır.örnegın tuvalate gırerken cinlerden ve seytandan allaha sıgınırım dıe dua ederız.

اَللَّهُمَّ إِنيِّ أَعُوذُ بِكَ مِنَ الْخُبُثِ وَالْخَبَائِثِ
    Duanın Manası: “Ey Allah’ım! Pislikten ve pis olan şeylerden erkek ve dişi şeytanlardan Sana sığınırım.”
    Buhari 1/45, Müslim 1/283

Ali bin Ebi Talib (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
    “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
    ‘Cinlerin gözü ile Âdemoğullarının avret yerleri arasındaki perde, Âdemoğullarından birinin tuvalete girerken, Bismillah demesidir!’ buyurdu.”
    Tirmizi 603

ve cınlere 3 harflı demek.bununla ılgılı hurafeler vardır.cin dıyınce yanımıza gelır gıbı.sözüm meclisten dısarı.cinler salak varlıklar degıldır.3 harfli diyince hee bunlar bızden bahsetmıyor dıyıp gerı gıtmez geelcegı varsa gelır.

ayrıca cin demek sakıncalı olsa idi kuranı kerımdeki cin suresı cin suresi değil 3 harfli suresi olurdu.

iman saglam olsun,dilimizden Allah c.c düşmesnin.inş bize zarar etmezler.

saygılarımla.
    “Din hurafeleri yok etmezse, hurafeler dini yok eder.”

Status
    webumit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

merhaba

a.selam hoşgeldin şöyle diyelim bi örtüde doğru bilgi sende doğru söylüyorsun fakat mantıken düşünürsek hep yanımızda bunlar tabbi anarsak benım kanatımda bildiğimde bu zaten 3 harfli diyoruz haklısın yani teşekkürler

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı webumit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    a.selam hoşgeldin şöyle diyelim bi örtüde doğru bilgi sende doğru söylüyorsun fakat mantıken düşünürsek hep yanımızda bunlar tabbi anarsak benım kanatımda bildiğimde bu zaten 3 harfli diyoruz haklısın yani teşekkürler

dostum,şimdi burdaki mantık ifadesi din adına geciyorsa islam dininde mantık işlemez,islam dini mantıkla yürümez,eğer öyle olursa islam tek din olmaz,herkez kendi mantıgı ıle hareket eder.

suan ıkımızde aynı seyı konusyoruz lakın soyle bır durum var.sen an veya anma bu varlıklar her an yanımızda,bizler göremeyız insan veya hayvan kılgına gırmedıgı surece o kılıklara gırsede anlayamayız değişik bır hal ıcınde olmasa.

selametle.

Status
    ramazanaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ege
    Beğenmiş
    10
    Beğenilmiş
    5
    [QUOTE=Bozkurt;375609]selamunaleykum,

usta merhaba,öncelikle şunu belirtmeliyim b ubahsettiğiniz terimlerden hiç anlamam,metafizik menfez korıdor gibi şeyleri.çünkü bunlara gerek yok bunların yeri yoktur.cin ve şeytan istediği yre istediği zaman ulaşır.örneğin şuan senın bulundugun yerde korıdor veye menfez varmı ? kımse bılemez ama cin ve şeytan suan muhakkak var.her bırımızın yanında var.her bırımızın evınde var.bunların delilleride vardır.örnegın tuvalate gırerken cinlerden ve seytandan allaha sıgınırım dıe dua ederız.

اَللَّهُمَّ إِنيِّ أَعُوذُ بِكَ مِنَ الْخُبُثِ وَالْخَبَائِثِ
    Duanın Manası: “Ey Allah’ım! Pislikten ve pis olan şeylerden erkek ve dişi şeytanlardan Sana sığınırım.”
    Buhari 1/45, Müslim 1/283

Ali bin Ebi Talib (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
    “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
    ‘Cinlerin gözü ile Âdemoğullarının avret yerleri arasındaki perde, Âdemoğullarından birinin tuvalete girerken, Bismillah demesidir!’ buyurdu.”
    Tirmizi 603

ve cınlere 3 harflı demek.bununla ılgılı hurafeler vardır.cin dıyınce yanımıza gelır gıbı.sözüm meclisten dısarı.cinler salak varlıklar degıldır.3 harfli diyince hee bunlar bızden bahsetmıyor dıyıp gerı gıtmez geelcegı varsa gelır.

ayrıca cin demek sakıncalı olsa idi kuranı kerımdeki cin suresı cin suresi değil 3 harfli suresi olurdu.

iman saglam olsun,dilimizden Allah c.c düşmesnin.inş bize zarar etmezler.

saygılarımla.(emeğinize sağlık ustam)
    Kimse benim kimsesizliğimden cesaret bulmasın, en güçlü anımdır yalnızlığım.!!
    Çünkü ben daima
    Tek başıma CUMHURiYET 'im...

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı Analiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bozkurt cinle işim yokta senı şu islam dınınde mantık ,işlemez lafın dıkkatımı cektı nasıl mantık dışıymış biraz acsan konuyu dıyorum.bana başka yerlerden alıntı yapmadan kendı fıkrınle anlat konuyu.allah muhafaza dinden cıkarsın ha.anlatta ögrenelım islam dını nasıl mantık dışıymış
    selamunaleykum,

öncelikle sana şunu belirteyim,kafire göre islam dini mantık dışı veya mantık içi olarak benimsenebilir.yani kafirler islam dini mantıksız bir din diyebilir.çünkü islamı kabul etmiyolar.ama müslüman bir kimse beni mantığım şu namazı almıyor,şu abdestı almıyor,şu zekatı almıyor diyemez.çünkü bunlar hak olan ve şeylerdir.

ve sen şimdi desenki benim mantığıma göre islam dini böyle yaşanmalı,bir başkası derse benim mantığma görede böyle yaşanmalı.eee ne oluyor bu durumda 2 veya 3 kişi kendi mantığına göre din yaşarsa 3 adet din meydana gelmiş olur.ama buna Allah c.c izin vermez.islam haktır,islam 1 dir.herkezin mantığına göre din yürümez islamda bunu kabul etmez.

inşaallah anlamışsındır mersinli kütüphaneci kardeş.

Status
    bisr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    s.a. analiz kardeş bozkurt kardeşin demek istediklerini yanlış anlıyorsun konuya şöyle bi örnek verirsek daha iyi anlarsın evet islam dini mantık dini değildir.Mantığına uymayan bazı şeyler dinimizce caiz olabilir veya olmayabilir mesela idrar mı daha pis menimi diye sorarsam herkes idrar der ama idrar yapınca gusul abdesti almıyoruz ama meni gelince gusul abdesti almamız lazım meni ki dünyanın en steril sıvısıdır yeryüzünde ondan daha temiz bişe yok çünkü başka bi insanın vücüduna giriyor ve çocuk oluyor .Diğer bi örnek faiz dinmizce haram kılınmıştır.Ama çoğu kişi bunun hikmetini bilmeden araştırmadan benim mantığıma uymaz der ne olmuş yardımlaşma der bi miktar para alıyoruz biraz fazlasıyla ödüyoruz.Öyle değil işte faiz insanın ocağını batırır.Borcun fazlalaşmasına neden olur.İnsanı strese sokar ve felaketle sonuçlanır.En iyisini ALLAH ve RESULU bilir.Saygılarımla

BAYRAK İNMEZ EZAN DİNMEZ

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı bisr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a. analiz kardeş bozkurt kardeşin demek istediklerini yanlış anlıyorsun konuya şöyle bi örnek verirsek daha iyi anlarsın evet islam dini mantık dini değildir.Mantığına uymayan bazı şeyler dinimizce caiz olabilir veya olmayabilir mesela idrar mı daha pis menimi diye sorarsam herkes idrar der ama idrar yapınca gusul abdesti almıyoruz ama meni gelince gusul abdesti almamız lazım meni ki dünyanın en steril sıvısıdır yeryüzünde ondan daha temiz bişe yok çünkü başka bi insanın vücüduna giriyor ve çocuk oluyor .Diğer bi örnek faiz dinmizce haram kılınmıştır.Ama çoğu kişi bunun hikmetini bilmeden araştırmadan benim mantığıma uymaz der ne olmuş yardımlaşma der bi miktar para alıyoruz biraz fazlasıyla ödüyoruz.Öyle değil işte faiz insanın ocağını batırır.Borcun fazlalaşmasına neden olur.İnsanı strese sokar ve felaketle sonuçlanır.En iyisini ALLAH ve RESULU bilir.Saygılarımla
    selamunaleykum,

kardeş Allah c.c senden razı olsun.hep derim ifade kabiliyetim yoktur die.anlatmak istediğim budur.inş faydalı olur.

herkez mantığa göre din yaşarsa,ve mantıkla yaşayan kişi kadar din oluşmuş olur.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    dini eger kişilere dogru indırgersen dedıklerın dogru fakat ben genel anlamda sölüyorum.bana göre genel anlamda islam dini mantık dınıdir.
    en basit örnegini vermek gerekırse ayakta tuvalet ihtıyacını gidermek saglık yönundende zararlıdır çünkü arta kalan idrar taşlaşmaya yanı tortulaşmaya sebeb verir.dini yöndende ayakta tuvalet ihtiyacını gidermek üstüne sıçrayacak olan pislikten ve ayrıca iç bölgede oluşacak olan rahatsızlıktan dolayı saglıgın bozulması ve hayat işlevının zarar görmesı.din buna izin vermıyor.işte bu noktada mantık ortaya gırıyor.benım anlatmak istedıgım bu.ha kişilere dogru ınerse olmaz zaten görevini yapmak ıstemeyen çok.müsluman olacak ama yatacak gezecek görev yapmıyacak.ve senın gıbı başkalarına kara sürecek.din buna ızın vermıyor.bozkurt actıgın dın konularında kopyalama yapıyorsun bunu göruyorum.ha o dedıgın mersınlıyede selamlarımı sunarım.sayanızde tanışacagız böle gıdersek.kütüphanecıymış ha bilgiliymış demekkı.ıyı günler arkadaşlar

selamunaleykum,

analizci kardeş,anladıgım kadarıyla nickine hakim bir kişi değilsin.iyi analiz edemiyorsun bazı şeyleri.kimi karalamışımda bana başkalarına kara sürüyor dıyorsun.actıgın dini konularda kopyalama yapıyorsun diyorsun,bundan doğal ne var.okudugum seylerı kelıme kelıme burayamı yazıcam.mevcut olan şeylerı buraya aktarıyorum.bir kolaylık varsa kullancam tabi.sende internet uzerınden işaretlere yorum yapıyorsun,yazma burdan işaret sahıbını bul yanına git ordan cevap ver.nasıl sataşcam diye yer arama.

sen tanımıyorsun o mersinliyi he.boşver tanıma envidor die bir arkadaştı.kütüphaneci idi ama içi boştu,mekan olarak kullanıyordu kütüphaneyi eğitim için değil.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    3
    paralı yerler varsa sen o uyelerın acık adreslerını verde siteyı zahmete sokmıyalım degılmı.boşuna vakıt harcamıyalım.beklıyorum acık adreslerını
    senin gibiler sitelerde maalesef çokça var.ver odunu misalihehe
    envidor !

benim gibiler oldukça sanada böyle meydan doğuyor işte daha ne istiyorsun.banlanmadık site kalmadı,bütün define sitelerini dolaştın,her birinden defalarca farklı nicklerle banlandın yinede uslanmıyorsun.

neyse senin gazına gelip tartışma açmıycam.kolay gele,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)